• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

BBrandis

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
1/1(8)

Henry však už v polovině jeho vyprávění přestal pouslouchat. Nezajímalo ho to. Místo toho poslal Marii do spižírny pro brusinkovou zavařeninu, aby mohl připravit výtečnou brusinkovou omáčku ke krocanovi, rozválel těsto na dýňové koláčky a začal si brousit nůž. Ze dvorku bylo slyšet zahudrování krocana, kterému bylo jasné, že jeho dny jsou sečteny.
„Hmm, nekulturní zvěř. Jen žrádlo a chlast, nic jiného je nezajímá.“ Odfrkl si Waupee a potáhl si ze své dýmky. „Mě by to ale zajímalo.“ Ozvalo se stydlivě opodál. Waupee zvedne zamyšleně oči a pohledné klidně do rohu místnosti odkud se to ozvalo. V tom temném koutě, nejvíce vzdáleném od jakéhokoliv zdroje světla někdo je. „Sakra!“ vyskočí šerif John, když vidí jak z temného kouta vychází postava malého chlapce. „Co tady děláš Billy?! Víš, že by si tu neměl být!“ „Omlouvám se, ale venku je ošklivě a já myslel jsem, že se tu schovám a poslechnu si nějaké vaše vyprávění o dobrodružstvích co jste zažily.“ „Spratku jeden!“ vystartoval šerif John, „Doma se ti nechce bejt jó?! Pomáhat matce by si měl! A né poslouchat věci do kterejch musíš ještě pár let dorůst.“ „Klid Johne, vyslechneme si chlapce. Nech ho mluvit.“ Zastavil ho Waupee. „Posaď se chlapče.“ Billy přistupuje ke stolu a smutně si prohlíží tváře přítomných. „Proč nepomáháš matce?“ „No právě my už máme všechno hotovo. Mamka mě vyhodila ven, abych to prý do večera nesežral a vono tam tak prší, a já sem hodně pomáhal a tak se..“ „Zadrž, stačí, stačí...“ Brzdil chlapce Waupee. „pomalu v klidu, nebuď tak hrr. A to platí i pro tebe Johne.“ Nedovolil si Waupee Johna nepopíchnout. „Pche“ odfrkl si John a kopnul do sebe panáka whisky kterého měl před sebou. „Tady nebudu. Musel bych Vás tu všechny zavřít.“ Přecedil mezi vousy a rozrazil vrátka do saloonu tak mohutně, že se klepaly ještě když sedal na koně a odjížděl do toho podzimního lijáku.
„Tak ty by si rád slyšel o dni Díkuvzdání, Billy?“ rozrušil Waupee chlapce ze zasněného pohledu na kmitající lítačky. „Ano, moc rád bych to slyšel!“odvětil Billy.
„Dobrá tedy, povím ti příběh Díkuvzdání tak, jak se to skutečně stalo.“ „Dáš si čaj, nebo sklenku mléka než začneme?“ „Když já nemám peníze.“ Pronesl smutně Billy. „To nevadí s tím si nedělej starosti.“ „Jeden čaj Henry!“ zvolal Waupee do kuchyně. „Jo, jo. Za chvilku.“ Ozvalo se nazpět evidentně rozrušeným hlasem.
Tak si Waupee a Billy chvilku povídali. Povídali si o kamarádech o tom jak s kamarády zkoušejí dělat luk a vůbec jim to nejde, o tom jak podnikají výpravy a stopují smyšlenou zvěř a podobně. Za moment Henry přinesl výborný ovocný čaj. „Tak teď už máš všechno co potřebuješ tak si pohodlně sedni a poslouchej. “Kdyby si se chtěl na něco zeptat tak se nestyď, konec konců vyprávím to kvůli tobě.“ Řekl Waupee, když Henry položil čaj na stůl.
U nás byl den díkuvzdání svátkem dříve ještě než bílí lidé přišli. Slavili jsme ho, ale na podzimní rovnodennost, dnes by jsme řekli v září. Oslavovali jsme, že jsme. Mýlkou dnešní doby je to že naši předci pěstovali obilí a vařili složité pokrmy. Někteří naši předci skutečně byli farmáři, ale to se naučili až od bílích lidí, kteří je tak chtěli udržet na jednom místě a závislé na produkci. Můj lid byl od jak živa lid lovců. V dobách dávných byly lesy plné zvěře, řeky plné ryb a nebe plné ptáků. To co dnes vídáme za zvěř nestojí ani za zmíňku.
Takže v první řadě byla součástí naší hostiny pečínka. „ Z prasete?“ ozval se potichoučku Billy. To víš, že né. Z bizona. Vlastně to byla taková velká hostina jako známe dnes, ale jedlo se převážně maso ulovené zvěře, pila se voda a kouřil se tabák. Jídla tam bylo spoustu, protože naši lide byli dobří lovci. Dokázali lovit ve zdejších podmínkách a znali to tu velmi dobře. Všechno se, ale točilo kolem onoho bizona. Hlavní hřeb večera. Uprostřed tábora se nachystalo jídlo, vše se pečlivě připravilo nikdo, ale nejedl. Všichni se shromáždili a náčelník začal svou řeč k bohům: „Díky, že můžeme chodit po zemi. Díky, že máme stále hojnost potravy a ušetříš nás od kruté zimy.“ Řekl náčelník a celý kmen jednohlasně zahromoval „HAUU“. Z upečeného bizona pak odřízl nejlepší kousek, dnes by jsme řekli svíčkovou, a položil ji obřadně na oltář který tam byl již připravený. Pak všichni zazpívali a zatančili píseň a tanec bohům jako vděk za to, že se mají tak dobře a pustili se do jídla a hodování.
To je náš svátek díkuvzdání. Vzdávali jsme díky za to, že jsme a že se máme dobře. Pak přišli bílí lidé. První osadníci byli přátelští a byli také vřele přivítáni. Usadili se na úrodných pastvinách a začali se věnovat tomu svému zemědělství. Neuvědomili si ale, že jsou teď v úplně jiných podmínkách a úroda nemusí být moc slavná. Naneštěstí tomu tak i bylo. Příchozím osadníkům zabralo tolik času se zabydlet, že moc nevěnovali pozornost počasí a klimatu a všechna úroda jim před sklizní pomrzla a sežrala ji zvěř. Když na to před zimou přišli a zjistili, že s tím co mají do jara nepřežijí, poslali si pro pomoc do Evropy. Ti se jim ale vysmáli. Řekli jim, že je to jejich boj a že věděli do čeho šli a že už ta „kolonizace“ stála moc a že prostě ne. Když už se ochladilo a osadníci mrzli ve svých skromných příbytcích choulejících se jeden k druhému a čekajících na smrt hlady. Přišli mí předci a zachránili je.
Přinesli kůže na teplé oblečení, tuk na svícení a spoustu ulovené zvěře. Naučili osadníky jak přežit zimu. Naučili je pohybovat se v místních podmínkách a lovit. Zachránili je. A víš proč? „Ne to nevím, dyt to byli nepřátele, né? Řekl Billy. V tu dobu to nebyli ještě nepřátelé to až pak zrada osadníků, kteří chtěli stále více půdy a začali nás vraždit jako zvěř, ta k tomu vedla. V tu dobu jsme byli stále přátele. Uvědomili jsme si, že my sice máme vše co chceme, máme všeho dostatek, ale jsou tu i lidé kteří na tom nejsou tak dobře. Nevěděli jsme proč se o osadníky jejich bůh nepostaral, ale bylo nám to jedno. Cítili jsme potřebu vám pomoct jako lidem. Bylo to naprosto upřímné lidské gesto, které nakonec vedlo skoro až k našemu vyhubení. To je, ale jiná stránka věci. Já si stále myslím, že bylo správné co naši předci udělali a věřím, že i oni by to udělali zase.
„Tak už víš něco o svátku díkuvzdání, Billy?“ pronesl Waupee když skončil s vyprávěním. „No musím si to ještě trochu srovnat.“ „Takže my by jsme vlastně měli být na den díkuvzdání vděčni vám?“ zarazil se Billy po chvilce přemýšlení. „Přesně tak. Přesně tak“. Usmál se Waupee a protože venku přestalo pršet, vyprovodil chlapce ze saloonu. Chvilku za ním ještě kouká a pro sebe si potichoučku mumlá: „Díky bože, že jsou na světě ještě ty děti.“

KONEC/POKRAČOVÁNÍ?


BBrandis ® všechna práva vyhrazena. Jakákoliv podobnost s žijícími osobami je čistě jen náhodná :D
Nechám na zvážení zda do soutěže zapojíte jen první post, nebo i ty ostatní. Proto značení 1/1(?). Píšu to pro zábavu.
Kladná reputace potěší.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Pokračování

2/8
...
Waupee si ještě chvilku prohlíží ulici, která je dnes úplně prázdná. V místech kde obvykle stávají vozy a bedny se zbožím jsou dnes jen veliké kaluže vody. „Ještě že už neprší. Vody už bylo dost, teď by to chtělo zase trochu slunce.“ řekl si pro sebe a šel dovnitř dopít svůj čaj.
Je stejně zvláštní, že lidé o díkuvzdání přemýšlí dnes jen jako o jídle a hýření. Co je k tomu vedlo? Vždyť ta podstata byla úplně jiná. Nikdo nechce aby se děkovalo nám. To by byla hloupost. Krásné by bylo kdyby to lidé pojali jako my, indiáni. Být vděčný. Za cokoliv. To je na tom ta krása. Lidé by to samoz…. V tom se z ulice ozve ohromná rána. Waupee vyskočí ze židle přerušen v zamyšlení. „Co to bylo?“ volá na Henryho do kuchyně, který tam škube krocana. „Nevim! Výstřel?“ odpovídá Henry stojící už za barem mezi dveřmi s obrovským kuchyňským nožem v ruce a zástěrou celou od krve. Waupee nahlíží na ulici přes dvířka ze saloonu a vychází ven. Henry už je zaním a vydí: Vzadu uprostřed ulice stojí muž. Má dlouhý černý plášť z bizoní kůže a veliký je jako hora. Na hlavě má černý klobouk a není mu vidět do tváře. „Kdo jste?!“ zařve nebojácně Henry. Postava nic neříká, ale rozejde se směrem k našim dvěma kamarádům. „Sakra, kdybych mu aspoň viděl na ruce.“ Pomyslí si Waupee. Neznámý se stále přibližoval. „Ty kroky, nejsou slyšet. To je zvláštní.“ pomyslel si. „Stůjte, nebo…!“ vyhrkl ze sebe Henry schovaný za Waupeem. „NEBO CO?!“ ozval se hromový hlas z pod černého šátku maskující cizinci obličej. Oba naši přátelé zbělali. „Kdo to sakra je? Jsme v háji…“ v tom cizinec vytáhl ruku z pod pláště a mrštně bičem vyrazil Henrymu nůž z ruky, který udělal několik obrátek a zapíchl se uvnitř do baru. Najednou se cizinec začal smát. Neuvěřitelně se začal smát. „Dyť ten smích znám!“ Řekne Waupee. „Takhle se smál Ben. Ben Bocker.“ Neznámý sundá klobouk a stáhne šátek. Waupee: „Si to ty? Takhle si vyrostl?“ „Jsem to já strýčku, ale už se nejmenuji Ben, teď jsem Big Bear.“ Pronese užné cizinec. „Ale můžeš mi říkat BB.“ Usměje se. „No tak to mě podrž. Waupee ty ho znáš?“ probere se nejednou Henry. „Ano znám. Byl to malý chlapec, když se rozhodl z vlastní vůle odejít z kmene a najít jiný život.“ Odvětil Waupee . „Takhle se nám vysmál když odcházel.“ Dodal. „Kde si byl chlapče?“ „Všude strýčku. Pojď dovnitř, budu ti vyprávět. Cestuji celé týdny a jsem unavený, promočený a promrzlý. Potřebuji si dát čáj. a něco k jídlu“ „Uvař nám dva šalvějové čaje Henry, prosím. A jedno žebro tady pro přítele“ Řekne Waupee a všichni se vracejí dovnitř.
„Tak proč si se tedy vrátil BB?“ zeptá se nesměle Waupee když usednou ke stolu. „No celé je to dlouhá historie. Odešel jsem jako dítě, stále se divým že jste mě nechali odejít, ale víš co jsem říkal? Říkal jsem že se na příští díkuvzdání vrátím. To byl můj plán. Pak jsem se ale dostal k moři do přístavu. Tam mě zlákali nějací podvodníci ať s nimi jdu na loď, opili mě a ráno když jsem se probudil, byli jsme na moři a já už nikde neviděl pevniu. Musel jsem s nimi jet a sloužit jim za stravu a snášet všechny jejich hrubosti. To byl začátek. Ted sem ale tady. Na díkuvzdání, jak jsem řek.
A budu vám vyprávět."


POKRAČOVÁNÍ? :D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
3/8
...
Chvíly jen tak mlčky seděli. „Co pa vy dva? Nemate si co říct? Vpadl najednou do jejich souzněného ticha Henry, který zrovna přinesl Waupeeho objednávku. „Dva čaje a žebro tady pro pána.“ „Nemusíš ke mně být tak uctivý.“ Ohradil se BB. „Jsem člověk jako ty a pokud jsi přítelem mého strýčka, jsi i mým přítelem.“ „Já sem Henry.“ Podal Henry nataženou pravici. „BB. Jsem rád že tě poznávám. Budeš mi muset o strýčkovi také hodně vyprávět. Chci se dozvědět všechno co se stalo od doby co jsem tu nebyl.“ „Neboj, to také uslyšíš, vždyť i my dychtíme slyšet tvé příběhy o tom kde jsi všude byl a co jsi dělal.“ Pokračoval v rozhovoru Waupee. „Máme tu den díkuvzdání a na historky bude času dost.“ Dodal. „Určitě tě ráda pozná i Marie.“ Vytrousil s pusy Henry, který stále ještě neodešel od stolu, poslouchajíce jejich rozhovor. „Marie?“ Dotázal se BB. „Marie je zdejší děvče.“ Odpověděl hbitě Waupee. „Nedej se ale zmást. Vypadá přístupněji než je.“ Mrkl na BBho a s Henrym se společně usmáli. „Jdu připravit stoly.“ Povídá Henry. „Chlapy už tu za chvíli budou a já nemám ještě ani židle dole.“ Dořekl a šel do lokálu sundávat židle. „Marie je teď asi v kuchyni. Chystá krocana. Určitě se s ní brzy seznámíš. To se neboj.“ Začal rozhovor Waupee, když viděl jak se BBímu rozzářily oči. „Dobrá strýčku. Teď když jsem se najedl rád bych někam složil věci a trochu si odpočinul.“ „Pojď ukážu ti kde máš pokoj.“ Zvedl se Waupee od stolu. „Díky za jídlo! Volá ještě BB za schodů do lokálu. „Napiš mi to na dřevo! Večer budu pokračovat.“ Dodal, jdouce po schodech za Waupeem. „Tak tady to je, tvůj pokoj. Pošlu ti sem Marii s horkou vodou, tak se prosím tě ještě úplně nevslíkej.“ Podotkl ještě když odcházel mezi dveřmi Waupee. Zapadka kliky zacvakla a BB se zase, alespoň na chvilku, ocitl sám. Je samotář. Vyhovuje mu to. Lidé jsou krutí. „Uff“ Odfrkl si BB když se s obrovskou úlevou svalil na postel. „Teď se musim dát trochu do kupy.“ Pomyslel si a chtěl se zvednout. Jeho tělo bylo ale už tak znavené cestováním že pomalu dříve než to dořekl usnul.
„Marie, pojd mi pomoct na lokál!“ Volá z placu Henry. „Už jdu.“ Ozývá se sladkým hláskem z kuchyně Marie. „Opláchni sklo prosimtě.“ Řekl Henry, když se Marie ukázala za barem. „Už jdu na to“ odvětila a vydala se ke kredenci. „Viděla si toho cizince?“ „Jakého cizince?“ Odpověděla Marie. „Aha, takže neviděla. Tak to budeš mít tu čest večer.“ Pousmál se a pokračoval v sundavání židlí. Waupee schází po schodišti. „Tak co, co dělá?“ Vyhrkne na něj Henry ihned jakmile si ho všimne. „Spí.“ Odvětil suše Waupee. „Potřebuje nabrat sílu.“ „Můžeš dát Marie vařit vodu na koupel.“ Vyslovil Henry, jakoby Waupeemu četl myšlenky. „Hned, hned. Jen jak domeju to sklo.“ Ušklíbla se Marie. Waupee se vrací ke stolu a kouká zda má ještě čaj. „Udělej mi ještě čaj Henry. Víš jaký.“ Poprosil Henryho když zahledl na dně pohárku jen několik vlhkých lístečků. „No, na čajích tu tak bohatnu!“ odsekl mu Henry. „Ne promiň, nemyslel jsem to zle. Jen teď trochu nestíhám. Nemohl by jsi si ho udělat sám?“ ihned obrátil. „Jistě.“ Kývnul na něj Waupee a jde směrem ke kuchyni.
„Ben je tady.“ Pomyslel si Waupee když se ocitl sám v celé kuchyni. „Teda BB. Těším se až uslyším jak k tomu jménu přišel. Musím dokud spí zajet do vesnice a říci to ostatním. Věřím že ho všichni rádi uvidí.“ Vaupee položil prázdný pohárek a odchází z kuchyně. „Za hodinu jsem zpátky. Jedu do vesnice. Musím jim to oznámit. Náčelník se vrátil.“ Vyhrkl na Henryho, když se vyřítil zpoza baru. „Vůbec mi to nedošlo.“ „Tak jeď. Buď, ale zpátky dřív než se vykokoupe. Nechci tu s ním zůstat sám. Volal za Waupeem Henry. Waupee vyběhne před saloon. Koně má, ale ve stáji, protože pršelo a nechtěl ho nechat na dešti. „Musím si pospíšit.“ Pomyslí si Waupee a vyběhne směrem ke stájím. Když se tak blíží najednou co to slyší. Koně ržou, ale jako když mají strach. Něco je ve stájích v nepořádku. Hrkne ve Waupeem a bleskurychle mění mírný klus na válečnické plížení. Když dorazil ke stájím podíval se škvírou mezi prkny dovnitř a uviděl jak se několik lidí snaží rozebrat zadní stěnu stáje. „To jsou bandité. Chtějí ukrást koně!“ „Tak to ne panáčkové.“ Usmyslel si a pomalu začínal vymýšlet plán. Bylo jich šest. To je dost lidí na to aby vzali všechny koně. Každý z nich měl revolver a u některých jsem viděl i pušku. Jeden měl dokonce brokovnici. Přímá konfrontace nepřipadá v úvahu, mají více palebné síly než mám já. Budu to muset zvládnout po indiánsku.


POKRAČOVÁNÍ?:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
4/8

...

A tak začal Waupee vymýšlet lest a vyšplhal neslyšně jako kočka po trámu na střechu stájí. Nahoře na střeše vklouzne okénkém na vytahování slámy na půdičku a pozoruje. „Když přivážu nějaké závaží na tadyto lano, mohl bych to použít jako kyvadlo“ pomyslel si když kouká na klatku na vytahování balíků se slámou. „Přivážu tam balík. Tak bych mohl alespoň dva vyřídit. Těžký je dost.“ Waupee přivázal potichu balík na lano a odměřil ho akorát tak půl metru nad zem. „Teď co s těmi dalšími? Nechci ublížit koním. Mohl bych pár balíků dolu na ně shodit.“ Dojde mu a začne opatrně posouvat prkna na podlaze. „Práší to. Sakra! Snad si mě nevšimnou.“ Zakleje Waupee, když dolů shodí hromádku prachu nashromážděnou za léta na půdičce mezi prkny. „Tak, takhle by to mělo fungovat.“ Zašeptá si, když má všechno hotovo. „Ted, mám všechno připravené. Jdu si s nimi pohrát.“ Pousmál se a vzal do ruky kus dřeva co tam ležel. „Jak já to jen hodím. Potřebuju pozornost,a né aby viděli dopadnout na zem klacek.“ Waupee vzal ze své brašničky rybářskou strunu a klacek napíchl na háček. „Tím bych snad mohl zaklepat.“ Pomyslí si a přivazuje druhý konec špagátu k trámu. „Jdem na to. Vše připraveno.“ Pousměje se ještě Waupee a hodí klacek obloukem dolů, tak aby bouchl do dveří. „Co to bylo?! Šefe, slyšel jste to?“ vyhrkl jeden bandita a namířil brokovnicí na dveře. „Jdi to zkontrolovat Keve!“ odsekl mu další bandita v roztrhaném mexickém sombréru a čeveném ponču. „Tak a víme kdo je tu šef.“ Pousmál se nad hloupostí lupičů Waupee. Muž v sombréru mezitím gestem naznačil dalším dvěma kumpánům aby Kevovi kryli záda.
„Připravte se hoši.“ zašeptá Kev, když se oba dva střelci postaví na pozice před vraty. „Nejsou zas tak hloupí.“ Pousměje se Waupee. Kevin, který je uvrat, pomalu odsunul závoru. „Tak teď!“ zvolal a otevřel dveře prudce směrem dovnitř. Nic. Nikde nic. Waupee mezitím na špagátu vytáhl dřevo zase nahoru. „Dem“ pokynul hlavou kumpánům Kev směrem ven a ti ho s tasenými kolty následovaly. „Tak teď. Teď jsou v nejlepší pozici. Přímo uprostřed vrat.“ Řekne si Waupee a veškerou svoji silou vrhne balík slámy van ze stájí. Ten letí vzduchem nad nic netušícími bandity. Náhle se napne lano přivázané k balíku a balík se začíná houpat. „Je tu někd..!“ stihl vyheknout akorát Kevin ve chvíly kdy ho těžký balík zasáhl do tváře a smetl sebou jeho dva kolegy. „Aaaaa..“ znělo éterem, když bandité letěli vzduchem směrem ke svým přátelům. „Co to sakra..“ Stihl akorát říci muž v sombréru a už akorát slyšel hlasité prasknutí. V té chvíli totiž Waupee udeřil do prkénka, které jako západka podpíralo skoro celou podlahu na půdičce, aby se otevřela jako dvířka. Dobře to měl připravené. Prkna se s praskáním sesunula z trámů a než se bandité mohli vzpamatovat z předchozího útoku byli zavaleni po krk v balících se slámou. „Pěkně dostali po tlamě.“ Říká si Waupee, když chytá do ruky druhý konec lana na kterém je přivázaný balík co hodil dolů. „Aj Aj Aj Aj Aj!!!“ zvolal válečný pokřik už jen pro pocit, když využil protiváhu balíku, vyskočil z okénka a ladně se spustil dolů. „Darebáci bídní!“ řval jak dopadl na zem na pár banditů co bylo ještě při smyslech a snažily se zpod těch balíků vyhrabat ven. Řach, zaznělo jak Waupee přerazil slábý trámek, který sebral na zemi ,o jednoho z nich. „Co se tady děje?!“ přiběhne v tu chvíli s koltem v ruce do vrat šerif John. Jeho bystrý, leč alkoholem trochu zastřený, zrak mu ihned přesně prozradil co se tu stalo. „Waupee, si v pořádku?“ zeptá se když přijde ke svému příteli. „V pořádku. Nic to nebylo. Měli by jsme je svázat než přijdou k sobě.“ „Budu je hlídat.“ Odpověděl John a začal brát lupičům zbraně. „Hotovo. Teď je ještě svážu k sobě.“ promluvil zase Waupee. „Tak teď už si je vezmu do parády já.“ Řekne John a odvádí je směrem do veznice. „Mockrát díky. Kouknu se jestli je na někoho z nich vypsaná odměna a pak ti dám vědět.“ Dodá ještě John když stiskne na rozloučenou Waupeemu ruku.
„Zatím ahoj, a dávej si pozor na támhletoho v tom červeném ponču. To je šéf.“ Rozloučí se s přítelem Waupee a začíná vysvobozovat svého koně z boxu. Vrátka jsou zavalená balíky se slámou a nejdou otevřít. „Musím vyrazit do vesnice. Tohle pobavení mě stálo času víc než dost.“ Pomyslel si, když odhodil poslední balík se slámou. „Tak pojď Mindy. Doufám že si se moc nevylekala.“ Poplácal po krku svou věrnou klisnu Waupee, když jí vyváděl ze stájí. „Musíme navštívit rodinu.“ „Hijé“ zvolal ještě WAupee a tryskem se vydal směrem na jihozápad ke svojí vesnici.


POKRAČOVÁNÍ? asi určitě :indián:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
5/8
...

Po nějaké chvíli přišel šerif John do saloonu. Už tam sedělo pár známých a Marie se mezi nimi točila jako obvykle. Šerif si sedl k baru a než si stihl vůbec přisunout stoličku pokládá mu Henry na bar panáka whisky a povídá „Co se to tam venku dělo? Já nic ani neslyšel, jen Tony šel okolo a říkal, že prej Waupee a deset chlapů…“ „Tss, dost! Šš, nemusíš to tady tak vyřvávat. Chci mít dnes klid a né tu řešit bandity ve stáji. Jsou za katrem a hotovo. Waupee ti až se vrátí řekne víc když bude chtít. Mě vlastně taky nic něřekl. A bylo jich jen šest.“ Zadrží John Henryho. „Za katrem? A kdo je hlídá, když ty si ty tady, Johne?“ „Hlídá je Smisák.“ Zasmušile odpoví John. „Smisák?! Tomu bych nedal pohlídat ani kuře na provázku.“ Vyděsí se Henry. „Je to jen na okamžik. Natoč mi tady pivo do džbánku a já tam hned jdu. Nepřišel jsem vykecávat, ale přišel jsem si pro pivo na žízeň do služby.“ Zasměje se John. „Tak to jo, to já sebou hnu, aby to tam Smisák nějak nezkonil.“ Odvětí s úsměvem Johnovi Henry. „Neboj snad to zvládne.“ Pokusil se John ubezpečit Henryho o tom, že se nic nestane, ale jeho nedůrazný tón hlasu tomu na důvěřivosti moc nepřidal. „Tak tady to máš.“ Podává po chvíli Henry Johnovy džbán s pivem. „Já ti tam pošlu pak Marii s večeří, ať na tý stráži nestrádáš, když je to díkuvzdání.“ Vyprovází Henry Johna ze saloonu.
„Marie!“ volá Henry když se vrací do lokálu „Co ta koupel pro toho cizince?“ ptá se jí když přijde. „Kameny už jsou ohřátý, teď už jen aby se vzbudil.“ Odpoví Marie. „Tak ho jdi vzbudit, běž. Jdi dokud tu nikdo není a není takovej frmol.“ Pošle Henry Marii nahoru. „Já zatím předtočím další pivo, za chvíli to se to navalí.“ Dodá Henry.
Marie vyšla nahoru po schodišti a stojí před cizincovými dveřmi. Co má říct, co udělat, vždyť vůbec nevím kdo to je, pomyslí si. Poslouchá chvilku u dveří. V ten moment se otevřou dveře a ona stojí s přilepenou tváří na BBho hrudi. „Mohu vám nějak pomoci?“ promluví BB svým mohutným hlasem. „Neee!“ vyjekne Marie, jak se lekne nečekaného otevření dveří. „Já, já jen, že máte přichystanou koupel, pane.“ Vykoktá ze sebe Marie pohotově. „Ty si Marie, že? Jsem rád že tě poznávám.“ Políbil BB Marii hřbet ruky. „Bylo mi řečeno, že je zde nějaká krásná mladá dáma, ale mé očekávání nebylo zdaleka tak krásné jako je realita.“ Pokusí se BB zaflirtovat. „Koupel máte nachystanou dole.“ Odsekla Marie, vyškubla mu svoji ruku a odběhla. „Kam jdete? Marie? Co se stalo?“ překvapeně volá BB za Marii po schodech. Žádná odezva. Nic. Zvláštní.
„Konečně se jdu vykoupat. Po měsíci na cestách konečně voda a břitva. Nemůžu se dočkat až se zbavím vousů.“ Pomyslí si BB a vyrazil dolů do koupelny. Když tam přišel neviděl ani na krok. Všude byla pára. Jak tak šel doprostřed místnosti narazil na obří necky. „Vlezte si tam.“ Ozve se najednou hlas za ním. BB ze sebe svlékne šaty a hodí je směrem kde si myslí, že je roh místnosti. „Aaa, vždyť ta voda je studená.“ Lekne se BB. „Horkou vám tam teprve naliju.“ Prohlásí Marie, která se právě vynořila z mlhy vedle něj. Najednou matně viděl jak Marie bere dřevěnými kleštěmi z kýble kámen a hází ho do vědra s vodou. Jakmile se kámen dotkl vody, voda začala okamžitě srčet, prskat a vřít., a z vědra se vyvalil oblak páry. „Tady to je. Jedna horká voda.“ Usmála se Marie, když BBmu lila vodu do kádě. „Za chvíli vám sem přijdu přilít další.“ Ještě stihla říct něž zase zmizela v mlžném oparu. „Je opravdu krásná.“ Pomyslel si BB, když se ponořil do horké vody. „Opravdu krásná.“ Zasnil se, když ležel ve vodě a snažil se si Marii vybavit. „SSS“ zasyčelo najednou vedle. „Doufám že jsem tě nevylekala.“ řekla Marie, která právě hodila další rozžhavený kámen do vědra s vodou. „Nechtěla jsem aby ti to vystydlo.“ Komentuje svůj příchod. „Až pak budeš hotov tak čisté šaty máš u dveří. Tvé šaty budou vyprané zítra.“ Prohlásí, a zase tak rychle jako se objevila, tak rychle v mlžném oparu zase zmizí. „Počkej! Neutíkej!“vykřikne BB, ale zase žádná odpověď. „Opravdu nepřístupná.“ Pousměje se BB a dá se do koupání.


POKRAČOVÁNÍ => UVIDÍME :radní:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
6/8
...

BB se v klidu vykoupal a oholil. Voda už byla vlažná a mlha v místnosti už opadla a tak se BB rozhodl koupel ukončit. Když si, ale chtěl obléct věci, které mu Marie přichystala, zjistil, že mu skoro nic z to ho není. Všechno je mu to malé. Jediné co si z toho mohl obléct byla košile, která přesto že mu byla krátká a měla krátké rukávy, tak se v ní necítil zle. „Tak jinak.“ Pousmál se BB když zjistil, že by byl skoro nahý. Vzal kalhoty,které ho tlačily v rozkroku a nezapnul je, když si je zkoušel a utrhl obě nohavice. „Tak legíny by jsme měli.“ Řekl si pro sebe když nahoře na bocích nohavic vyřízl nožem dvě podélné díry. Těmito dírami pak protáhl proužky látky, které natrhal ze zbytku těch kalhot, a přivázal k opasku. Opasek, který mu Marie nachystala ,byl naštěstí dobrý, i když ho měl BB zapnutý jen na poslední dírku. Nůž udržel a legíny teď taky. „Tedˇjestě bederní roušku a můžu jít i mezi lidi.“ Pomyslel si BB. Vzal do ruky pončo co tam bylo připravené, rozložil ho na zem a nožem z něj uřízl jeden dlouhý tak 30 centimetrů široký pruh, od břicha, přes rameno, až po záda. Ten si pak zastrkal za opasek vpředu, protáhl mezi nohami a zastrkal za opasek vzadu. „Tak a mám to.“ Prohlásí BB když vše dokončí a náležitě se prohlédne. „Vezmu si ještě tuhletu vestu.“ Napadne ho a obléká se do malé vesty z jelenice. V tu chvíli do dveří přichází Marie. „Panejo, vy jste ale obr. Vůbec jsem si to neuvědomila.“ Vypískne ze sebe Marie, když konečně na plno uvidí dvoumetrového chlapa, který je v ramenou široký jako lokomotiva, nacpaného v tom malém oblečení. Nikdy dřív si neměla možnost ho pořádně prohlédnout. Je obrovský. V ramenou by ho snad neodejmuly ani tři ženy, jak je mohutný. A ty jeho oči, jak uhel černé, stejně tak černé jako má vlasy. Ostře řezané rysy tváře ze kterých vystupuje bělostný úsměv a vyzařuje klid a radost. „Jak je pohledný.“ Pomyslela si Marie ve svém chvilkovém zasnění. „Jste ale vynalézavý. To se mi líbí.“ Usměje se Marie, když si BBho doprohlédne a uvidí jeho legíny. „Jinak to nešlo.“ Omluvným tónem na to BB. „ V pořádku. Byly to stejně staré věci, které byly navíc.“ Uklidňuje ho Marie. „Tu vestu bych si, ale být vámi nebrala.“ Pousměje se. „ Dobrá. Dám na tvojí radu.“ Usmívá se BB a vysléká se z vesty. „Nemusíš ke mně být tak formální. Ještě jsem se ani nestihl představit. Říkej mi BB.“
„Dobrá, já jsem Marie.“ Odvětí mu na to Marie a ukáže směrem ze dveří. „Musím na plac. Už tam na mě určitě čekají.“ Vyhrkne ze sebe jen a už je pryč. „Zajímavá slečna.“ Pousměje se BB a také odchází směrem do saloonu.

POKRAČOVÁNÍ? NO DEJME TOMU:indián:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
7/8
...

„Kde je ten Waupee?! Kde je? To není normální…“ běduje Henry když BB dorazí do lokálu. „Copak se děje?“ zeptá se ihned BB. „Slíbil, že tu bude, než se vykoupeš. A Waupee nikdy neporuší slib.“ Odvětil nervózně Henry. „Hahá“ zasmál se potutelně BB. „To nemyslíš vážně?" Pokračoval. „Proč?“ reagoval vcelku vyděšeně Henry. „No, slib je sice slib, ale musíš vzít v potaz všechny okolnosti a vzhledem k tomu, že to záviselo na spoustě okolností, mohl Waupee svůj návrat jen odhadovat.“ Začal přátelsky BB aby Henryho uklidnil. Cítil, že je něco v nepořádku. „Jak moc myslíš, že to může být vážné Henry?“ Henry mlčel a jen tak zkřivil ústa a zvedl obočí. „To bude zlé.“ Pomyslel si BB. „Jedu do vesnice. Tam si říkal, že snad jel.“ řekl BB a plácl Henryho při odchodu po rameni. „John je poslední kdo Waupeeho viděl odjíždět.“ Vhrkl ještě Henry přes celý lokál na BBho, který už byl na odchodu. „Nemyslím si, že je zapotřebí burcovat celé město!“ syknul BB zpět. „Zatím Ahoj.“ Otočil se ještě BB, když procházel lítačkami ven ze saloonu. „John, to je ten šerif, bude nejspíš ve vězení, asi se ho raději zeptám kdy Waupeeho viděl naposledyy.“ Zamyslí se, když tak kráčí po ulici. BB dojde přes městečko nakonec hlavní ulice, kde stojí věznice a vchází dovnitř. „Co to?!“ zbystří BB když vejde do zádveří. Skrze zavřený katr (dveře z mříží) vidí jak na podlaze před šerifovým stolem leží nějaký zakrvácený muž. „Sakra, zamčené!“ zakleje BB, když lomcuje zamčenými mřížemi. „Halo, jste na živu?“ volá. Nic. „Támhle je díra ve zdi!“ všimne si najednou a okamžitě vybíhá z věznice a běží dozadu, za ní. V zadní stěně budovy je díra. Někdo vyndal několik cihel aby se protáhl ven. „Cela byla stejně, ale zavřená.“ Uvědomí si. „Tudy dovnitř nemůžu.“ A začal se rozhlížet. „Tudy by to mohlo jít.“ Pomyslí si, když spatří mohutný dub, který stál opodál. Okamžitě se k němu rozeběhl a jako gepard běžící po zemi, vyběhl po stromě až do jeho koruny. Bylo to tak 25 metrů vysoko. Dobrých deset metrů nad plochou střechou věznice a pět metrů od její stěny. „Tak teď.“ Řekl si pro sebe když skočil. Skočil na konec větve o tři stromová patra pod ním. Větev se ohýbá a praská směrem k Věznici. Už je nad hranou budovy a odráží se od lámající se větve, kterou tak odkopává ze střechy. „Uff.“ Vyhekne BB, když musí při dopadu udělat kotoul. „Jsem tu.“ Pomyslí si a jde směrem k poklopu na střeše. „Tak a teď rychle dovnitř.“ Říká si a bere za něj. Nejde. „Asi větší silou.“ Pomyslí si, a najednou poklop vytrhne i s kusem střechy. „Moc.“ ss úsměvem zalituje a protahuje se dírou na půdu věznice. Nikdo jiný tam není. Rychle dolu. Třeba bude tomu muži ještě pomoci. Slézá dolu po žebříku a přibíhá k muži na podlaze. „Hej, gringo! Vstávej!“ zkouší BB zda je při vědomí když k němu přibíhá. Nic. „Co se tu stalo?!“ řve na něj BB. Nic. Je mrtvý, má v hrudi díru. "Kam, ale ukazuje?“ Bleskne najednou BBímu, když si všimne polohy mužovi paže. „Nástěnná mapa!“ vykřikne BB, když na zdi nad stolem spatří mapu, na které je něco načmáráno. Jde blíž a vidí na mapě zakroužkovanou Waupeeho vesnici a nad ní dva nápisy pod sebou: Vaup a Hel. „Co to sakra je?!“ pomyslí si, když nad tím přemýšlí. „Jasně!“ Trkne ho. „Waupee je ve vesnici a potřebuje pomoct!“ „Jak teď ale ven?“ rozhlíží se po věznici a uvidí v rohu místnosti hozené Johnovi klíče. „To je ono“ pomyslí si. „Teď zbraně.“ Řekne si když jde směrem za Johnův stůl do zbrojnice. Naštěstí byla zbrojnice zamčená a všechny zbraně tu byly. „Wau!.“ vykřikne BB, když uvidí všechny zbraně ve zbrojnici. „Paráda!“ říká si když si prohlíží všechny ty kolty, pušky a brokovnice. „To bude stačit.“ řekl si po pár minutách pobíhání po místnosti a ozbrojování. Měl na sobě pás s dvěma kolty umístěnými na bedrech. Nezvyklé. Od pásku vedl další řemínek který měl přivázaný k pravému stehnu jako podvazek. Na tom měl upravené pouzdro na upilovanou brokovnici, kterou našel v zabavených zbraních. Na opasku samozřejmě nechyběly dvě sumky s několika rychlo-nabíječi(předpřipravené zásobníky pro kolt)nezvykle vpředu a u levého boku se mu houpal lovecký tesák. Pak ještě našel nějakou starší koženou vestu, která mu jakž takž byla, hodil ji na sebe a zhora do podšívky, tak aby nevypadly, zapíchal všechny nože, které tam našel. Pak přes vestu hodil z jedné strany nábojový pás s náboji do brokovnice a z druhé strany s náboji do pušky. Do ruky vzal opakovací winchestrovku kterou měl John opřenou v rohu za stolem, zamkl zbrojnici a šel do saloonu.
„Pánové máme problém!“ zavolá BB, když vběhne po zuby ozbrojen do hospody. „Waupee je ve vesnici a potřebuje pomoct. Z vězení utekli nějací trestanci a mám pocit, že to s ním souvisí.“ „Ve vězení je nějaký mrtvý muž a nechal tam tenhle vzkaz.“ Pojdtě Waupeemu pomoct!“ snaží se BB vyburcovat již mírně podnapilé muže z celého okolí sedící v saloonu. Ticho. Henry se do toho vloží: „No tak chlapi! Jdeme! Jde o Waupeeho! Kolikrát jste od něj dostali pomoc, aniž by jste ji čekali?! Hmm?! A to mu teď nikdo nepůjdete na pomoc?!“ „Bando bídáků!!!“ zařval ještě Henry nakonec do tichého sálu. „Není čas, je to přítel a já jedu! Marie ty buď tady a vylifruj ven tyhle chudáky co si nezaslouží ani lidské pojmenování!“ „Jdem pro koně.“ Úplně odhodlaně povídá Henry BBímu. „Jasně, tumáš.“ Hází BB Johnovu winchestrovku Henrymu. „Tady máš ještě náboje.“ Podává mu i nábojový pás a oba vybíhají na ulici směrem ke stájím.


POKRAČOVÁNÍ? řekl bych že jo :pianista:
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
8/8
...

„Rychle. Na koně! Do sedel!“ Popohání Henry BBho. „Jedem!“ pobídnou oba dva koně a tryskem se vydávají k vesnici. Letí s větrem o závod, koně mohutně odfrkují. „Musíme zpomalit, nebo je uženeme!“ Volá Henry na BBho, který se dostal do čela. „To je pravda, koně potřebujeme. Na.“ Zpomalil BB, až se dostal na Henryho úroveň. „Tumáš.“ Vrazil mu do ruky otěže od svého koně. „Vezmu to zkratkou.“ Usmál se na nevěřícně koukajícího Henryho a seskočil za jízdy z koně, udělal kotrmelec a už běžel do leva nahoru po stráni směrem k Waupeeho vesnici přes les Hidenwood . „To je blázen!“ Vyjekl jen Henry a BB mu už zmizel z dohledu. „Teď můžu střídat koně a budu tam rychleji!“ Dojde Henrymu a mohutně pobídne svého hnědáka.
BB zatím běží jako puma lesem. Pamatuje si zde každý kámen. Strávil tu zde sice jen pár let jako chlapec, ale dokonale si to vybavuje. Přeskakuje padlé kmeny a hravě se vyhýbá železným pastím, které zde lovci nakladli na minky. „Musím to stihnout!“ honí se mu v hlavě, když míjí jeden strom za druhým a jako šíp letí lesem. Už je na vrcholku kopce. „Ne!“ vykřikne, když v dálce uvidí černý kouř stoupající z vesnice. „Pozdě!“ pomyslí si a vyrazí směrem k vesnici ještě rychleji. Mezitím Herny vystřídal koně a přijíždí z druhé strany na úpatí kopce, už také vidí kouř a ví, že to není dobré znamení. Pobídne koně se slovy: „Teď nebo nikdy.“ A přikrčí se k propocené hřívě svého oře. „Vydrž bráško.“ promlouvá k němu. „už tam budem…“
Henry přijíždí na uchváceném koni do vesnice a vidí všude samé trosky. Všechno je v troskách a v plamenech. Mohutné ohně spalují Henrymu tvář. „Haló!!! Waupee!!!“ volá Henry, ale nikdo se mu neozývá. „Tady!“ je slyšet zpoza jedné kouřové clony na západě vesnice. „Tady!“ ozve se znovu a Henry pozná BBho hlas. „Jdem pozdě!“ řekne Henry, když BBho konečně uvidí. „Nikde tu nejsou žádná těla!“ vykřikne překvapivé zjištění BB na Henryho. „No jo, vůbec sem si toho nevšiml.“ Pozastavuje se nad skutečností Henry a brání si obličej před žárem. „Kouknem se okolo po nějakých stopách než to tu kompletně shoří.“ Pokračuje BB. A tak Henry sleze z koně, plácne ho po zadku a jde hledat stopy na druhou stranu tábora. Koně odbíhají mimo nebezpečí ohně. BB hledá také stopy a nachází! V jedné chatrči, která ještě nestihla chytnout plamenem leží na břiše tělo muže. „To je John!“ zvolá BB, když muže obrátí na záda. „A ještě dýchá!“ nadšeně vykřikne, hodí si Johna přes ramena a vyběhne ven do bezpečné vzdálenosti od požáru, směrem ke koním. Rychle položí Johna na zem a volá na Henryho: „Sem!Sem! Rychle!“ Henry se objevuje kousek od něj a okamžitě k němu spěchá. „Johne! Johne! Neee!“ vykřikne jak uvidí do tváře svého přítele. „Neboj Henry, je na živu a dýchá. Má jen zlomené nohy. Nejspíš když mu je lámali tak bolestí omdlel a ty zmetci ho tu chtěli nechat uhořet!“ vztekle zařval BB. „Musíme ho ošetřit a vzbudit aby nám řekl co se stalo!“ pokračuje BB. „Johne, stávej!“ dává Johnovi Henry přičuchnout ke čpavku, který měl v sedlové brašně hned po tom jak mu udělal na obou nohou improvizovanou dlahu z klacků a cárů své košile. „Co se stalo?“ ptá se Henry okamžitě jak uvidí, že se John probírá. „Aáá“ zařve John bolestí jak se probouzí k sobě. „Co se stalo rychle!“ vyhrkne na Johna netrpělivě i BB. „ Když jsem se vracel ze saloonu z pivem, všiml jsem si jak se vzadu za věznicí někdo plíží." začne John. „Skryl jsem se a pozoroval je okamžik. Byli to ty banditi co jsem zavřel a právě lezli skrz zeď ven. Ne! Pomyslel jsem si. Vždyť tam byl Smisák! Když jsem se připlížil blíž tak jsem okýnkem viděl jak Smisák leží na zemi, postřelený do hrudníku a ze všech sil se snaží dostat ze spárů bandity, který drži v ruce jeho kolt, míří na něj a druhou rukou se si ho snaží přitáhnout blíž k mřížím a nšco na něj řve. Bylo mi hned jasné, že jdou po klíčích od cely a od zbrojnice. Smisák, ale v poslední chvíly vzal klíče z opasku a hodil je do rohu místnosti. To banditu rozzuřilo a střelil Smisáka znovu do hrudě. Hrůza. Chtěl jsem je sledovat, abychom věděli kam jdou, ale všechny zbraně byly zamčeny ve zbrojnici a pro klíče se nedalo dostat, takže jsem vyrazil pouze se svými dvěma kolty. Šli pěšky, šel jsem tedy také. Chtěl jsem Vám nějak dát vědět, ale nebyl čas. Musel jsem je sledovat. Jak jste mě vůbec našli?“ zakašlal nakonec John. „Smisák nám nechal zprávu.“ Povídá BB. „Byl to frajer, stejně. Zem ať je mu lehká“ posteskne si John a zkouší se na zemi posadit. „Ty banditi říkali něco o jeskyních a o indiánským pokladu a že se indiánům šíleně pomstí. Asi kvůli tomu jak je Waupee nachytal na švestkách.“ Pousmál se. „Sledoval jsem je až k farmě Kleiových, kde ukradli zbraně a koně. Obyvatelé domu svázali s nechali je ve sklepě. Když odjeli, tak sem je rozvázal řekl jim o co jde a poslal je do města pro pomoc. Doufal jsem, že dorazíte dřív. Jak to, že vás je tak málo?“ podivil se vlastně John. „To necháme na jindy.“ přerušil uprostřed nádechu Henryho, který chtěl Johnovi barvitě vylíčit dění v saloonu, BB. Henry udělej tady z toho dřeva indiánský sáně, jako když se stěhuje teepee a odvez Johna do města. Ať se tam na něj felčar podívá. Já vím kam asi míří, jaké myslí jeskyně. Zburcuj lidi a přijdte co nejdříve pod Skolí skálu. Schovejte se a čekejte na signál. Teď už je to vážné!“
„Dobrá.“ Potvrdil BBímu dohodu Henry a začal stavět sáně za koně. BB zatím vyrazil směrem k Sokolí skále opět po svých.
Henry vzal tři, zhruba šestimetrové kulatiny od teepee, které nestihly ještě shořet. Jednu kulatinu pak přelomill a všechny kulatiny svázal koženým řemenem ze sedla jednoho koně dohromady v rovnoramenný trojúhelník. „Tak teď ještě plátno, nebo něco takového.“ Rozhlédl se Henry po okolí. Naštěstí kousek od vesnice si všiml jednoho rozloženého teepee, které se nejspíš sušilo po ranním lijáku a neshořelo. „Paráda, to je přesně ono!“ zvolá když kůži přitáhne ke koním. Trojúhelník, který vytvořil potom obalí kolem dokola kůží z teepee a za nejvyšší vrchol ho přiváže za sedlo koně. „Tak jedem. Je to připravené.“ Pobídne Henry Johna a pomáhá mu dosoukat se na improvizované lehátko, které právě vytvořil. Konečně je po několika evidentně bolestivých minutách John na nosítkách. Henry lehce pobídne koně do kroku a vyráží měkce s Johnem za sebou k městu.


POKRAČOVÁNÍ? nepochybně...:střelec:
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru