• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Úpadek vzdělání na základních školách

DeletedUser13138

Guest
Nadpis mluví za vše.Chodil jsem na základní školu a víte jak tam jsou třídy poskládány z lidí kteří jdou na průmyslovky,učnáky a gymply no a ti učitele moc dobře neučí ty kteří chcou jít na ty lepší školy než učnáky a učení flákají,pak jsem se dostal na prumyslovku a nestačil jsem se v prváku divit co na základce 1,2 na prumce ze začátku 3,4,protože jsem si myslel,že to bude leháro jako na základce,ale podařilo se mi to spravit na lepší známky.
jak to bylo u vás s přestupem na střední školu?
 

DeletedUser7836

Guest
Úplne naopak ako na základke. Na základke som mal podstatne horší priemer ako na strednej. A to na nás tí učitelia na strednej kašlú. Ale to záleží skôr od výberu školy.
 

DeletedUser6989

Guest
No po 7. třídě ZŠ jsem šel na gymnázium.Na základce leháro,jedničky,někdy dvojky.Po příchodu na gymnázium jsem se zhoršil v průměru o jeden stupeň (myslím,že za to může i rozdíl v bodování písemek - na ZŠ máte za 80% jedničku,ale na gymplu máte za 60% už trojku).Přiznám se,že moje vysvědčení v prváku patřilo k nejhorším (asi 6 trojek).Svůj způsob ,,vzdělávání,, jsem však nezměnil - stále leháro,ale co se týče průměru jsem rok od roku lepší a lepší (letos v 1. pololetí jen 2 trojky - jako v 7.třídě ZŠ),narozdíl od ostatních.
Jinak nadpis je trochu zavádějící,protože o úpadku na ZŠ se prakticky nedá mluvit,protože ZŠ musí být dělaná tak,aby jí udělal každý.Není to de facto žádné vzdělání,jsou to jen základy,které potřebuje znát úplně každý.
 

DeletedUser972

Guest
Základní škola do roku 2000 kdy jsem tam byl, měla ještě trochu úroveň a to alespoň u nás, jak to tak můžu porovnat s mladší sestrou, která je teď ve druháku a ani na tý střední to neni nic extra. Tak asi i jinde podle několika hráčů the-west navštěvujících právě ZŠ. Neni to jen o vyučujících, ale právě o žácích ... o jejich chování, které se pak odráží na schopnostech a chuti kantora třídu vyučovat. Pak se nemůžem divit, že úroveň vzdělání klesá. To co si ty floutkové dovolují bych si nedovolil snad nikdy a už vůbec ne k někomu kdo mě chce něčemu učit a teď už na to nemám věk abych byl tak drzý, sprostý, nevychovaný, vysmíval se někomu do očí ikdyž to byla moje vina/chyba, dělal naschvály a frajeřinky před "partou" ... Dříve měla každá třída jednoho, dva takové lumpy, ale dnes jsou jich plné třídy ... a když jdu po ulici a slyšim z mob. telefonů rytmuse apod. od 12-ti letých a v autobuse, že nepustí ani stařenky sednout apod. tak si řkám, že je chyba někde jinde a to ve výchově rodičů ... Dnes nikdo nemá na nic čas, všichni někam a za něčím spěchají a z dětí se pak stávají právě takový frajírci díky krterým společnost upadá .... Proto se budu snažit vychovávat své děti tak, jak jsem byl vychovaný já.
 

DeletedUser

Guest
Keby len na základných, ja to pozorujem aj na stedných a dokonca aj na univerzite..
 

DeletedUser972

Guest
Keby len na základných, ja to pozorujem aj na stedných a dokonca aj na univerzite..

to je strašný, takhle nás zachvilku nebude mít kdo učit protože se z toho stane nevděčné povolání... už teď brečí, že nemají dost peněz a ještě jsou takto "šikanováni"
 

DeletedUser

Guest
Co si dnes děti dovolí k učitelům, je hrozný. Kdo viděl třeba film bastardi, řekl by, že tam je to ještě přehnané, ale bohužel, není.

... Jediné, co by to mohlo sklidnit, jsou alespon malé tělesné trestíky ;)
 

DeletedUser13138

Guest
Co si dnes děti dovolí k učitelům, je hrozný. Kdo viděl třeba film bastardi, řekl by, že tam je to ještě přehnané, ale bohužel, není.

... Jediné, co by to mohlo sklidnit, jsou alespon malé tělesné trestíky ;)

ono tělesné tresty by pomohli,ale chyba je i v rodičích kteří hned přiutíkají do školy,když jim dítko řekne že ho učítel zbil a řeknou to tak,že oni jsou chudáci a učitel je tyran, a stěžují si co si to ten učitel dovolil vztáhnout ruku na jejích dítko.
 

DeletedUser13335

Guest
ono tělesné tresty by pomohli,ale chyba je i v rodičích kteří hned přiutíkají do školy,když jim dítko řekne že ho učítel zbil a řeknou to tak,že oni jsou chudáci a učitel je tyran, a stěžují si co si to ten učitel dovolil vztáhnout ruku na jejích dítko.

Ale učitel nesmí na dítě šáhnout. Může být za to trestně stíhán.... Dítě mu může udělat cokoliv a on na něj nesmí šáhnout... Navíc kdyby by se udělaly tělesné "trestíky" tak by ty rodiče dávaly děti na jinou školu.
 

DeletedUser

Guest
Ale učitel nesmí na dítě šáhnout. Může být za to trestně stíhán.... Dítě mu může udělat cokoliv a on na něj nesmí šáhnout... Navíc kdyby by se udělaly tělesné "trestíky" tak by ty rodiče dávaly děti na jinou školu.

Samozřejmě, ale:
1) Když to dítě na učitele hodí židli a on mu dá facku, pochybuji, že za to bude stíhán.
2) Kdyby se udělaly tělesné trestíky, tak na všech školách bez výjimky ;).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13335

Guest
Samozřejmě, ale:
1) Když to dítě na učitele hodí židli a on mu dá facku, pochybuji, že za to bude stíhán.
2) Kdyby se udělaly tělesné trestíky, tak na všech školách bez výjimky ;).

Vždy by se našla soukromá škola která by ty tresty neměla a jelikož by to byla soukromá tak by z toho měli pěkné zisky :-)
 

DeletedUser

Guest
Z nasili nikdy nic dobryho nevzeslo...nechapu proc si lidi mysli...ze to vyresi vsechny problemy.....
 

DeletedUser

Guest

DeletedUser

Guest
K tomu "násilí" na školách- jelikož jsem na gymnáziu, což je přece jen výběrová škola a od studentů se očekává patřičná kázeň a zodpovědnost, nemůžu posoudit hrubé chování studentů na takových normálních základkách. Ale můj osobní názor je ten, že pokud si kantor je schopen vybudovat určitou autoritu, mělo by to tu hrubost určitě nějak zmírnit. Jistě, ty největší prasata ve studentských řadách to asi jen tak neovlivní. Ale pořád lepší učitel, co si stojí za svým, než vyučující bez respektu.

Jinak si ale k původnímu tématu topicu myslím, že pokud člověk přejde na nějakou tu výběrovou školu a je zvyklý makat, neměl by to pro něj být problém. Zvlášť, když se sem tam podívá doma na učivo :)
 

DeletedUser

Guest
Sám uvažuju už dlouho o studiu pedagogiky,proto se rád vyjádřím.
Důležité je,aby to učitele bavilo a to jak předmět,který učí,tak pracovat s lidmy(žáky).
Získat respekt není podle mě zas tak velký problém,tedy aspon pro mě,stačí jen zařvat "Držte huby!" a je to.
Je to ale možná tím,že jsem zatím maximálně vedl divadelní kroužek,kde se už všichni známe.(Ale poslouchají a to je hlavní :-D)

Bojím se agresivních žáků,protože pokud se žák rozhodne,že mě praští židlí,co já s tím udělám?
Zmlátím ho za to?To nemůžu.Dám mu dvojku z chování?Nezáleží mu na tom.Nechám ho propadnout?Stejně po devití letech na základce může vypadnout a na učnáky ho přijmou bez problému.
 

DeletedUser13138

Guest
Sám uvažuju už dlouho o studiu pedagogiky,proto se rád vyjádřím.
Důležité je,aby to učitele bavilo a to jak předmět,který učí,tak pracovat s lidmy(žáky).
Získat respekt není podle mě zas tak velký problém,tedy aspon pro mě,stačí jen zařvat "Držte huby!" a je to.
Je to ale možná tím,že jsem zatím maximálně vedl divadelní kroužek,kde se už všichni známe.(Ale poslouchají a to je hlavní :-D)

Bojím se agresivních žáků,protože pokud se žák rozhodne,že mě praští židlí,co já s tím udělám?
Zmlátím ho za to?To nemůžu.Dám mu dvojku z chování?Nezáleží mu na tom.Nechám ho propadnout?Stejně po devití letech na základce může vypadnout a na učnáky ho přijmou bez problému.

normalně ho vemeš do kabinetu a bez svědků mu dáš pár face,nikdo nic neviděl aje to jen slovo proti slovu a když mu nic nezlomíš nebo nebude mít pod litiny tak se na to ani nepřijde,ale radší na pedagoga nechod můžeš mít z toho stres.
 

DeletedUser

Guest
normalně ho vemeš do kabinetu a bez svědků mu dáš pár face,nikdo nic neviděl aje to jen slovo proti slovu a když mu nic nezlomíš nebo nebude mít pod litiny tak se na to ani nepřijde,ale radší na pedagoga nechod můžeš mít z toho stres.

A takovyhle lidi mame ve vlade....nechapu jak to muzes vypustit z.....ruky.....

fakt dobry reseni no...
 
Nahoru