• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Půjčování předmětů

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
V poslední době se rozmáhá diskuze k ne všem jasnému pravidlu fair play.
Proto jasná otázka: Je legální půjčování (i svítících) předmětů? (tj prodej za nákupku a vrácení opět za nákupku).
Člověk tím přeci získá výhodu (některé sběratelské předměty jsou fakt hezké) nad ostatními hráči, co nemají takové kamarády. Ale bez kamarádu pevnost taky nedobyje :-) .
Nerad bych se zase dočkal nějakého velkého mazání.
 
Tady ani tak nejde o pravidlo o fair-play ale spíš o pravidla ohledně trhu. Hráči ty předměty neprodávají, oni si je půjčují/předávají. Navíc hráči takto získávají "body" do některých úspěchů. Stejně tak bysi mohli pomoct v získání úspěchu s přesunem peněz.
 
A hele?Co není zakázáno,je přeci povoleno.
Je to
součástí skvělé taktiky.Přeci co jsem prodal v rámci pravidel,to si zase můžu koupit v rámci pravidel.
Nebulí tady někdo?
 

DeletedUser

Guest
žádné pravidlo ohledně trhu není :-)
Prostě chci slyšet od nějakého zeleného ujištění, zda je toto legální. Jediné pravidlo, se kterým by to mohlo být v konfliktu je fair play.

Jestli s tím budete nesouhlasíte, můžeme o tom diskutovat potom:-)

kluge:
zase kecáš o něčem, o čem nemáš tucha.
 

DeletedUser

Guest
V poslední době se rozmáhá diskuze k ne všem jasnému pravidlu fair play.
Proto jasná otázka: Je legální půjčování (i svítících) předmětů? (tj prodej za nákupku a vrácení opět za nákupku).

Pokud jsou dodržena veškerá ustanovení pravidel, je to v pořádku.

Člověk tím přeci získá výhodu (některé sběratelské předměty jsou fakt hezké) nad ostatními hráči, co nemají takové kamarády. Ale bez kamarádu pevnost taky nedobyje :-) .

Hra je přece o komunikaci mezi hráči, tak mezi sebou komunikujte.
 
To Bonehead: možná nemám o všem tucha,ale tuším,že pokud bude prodejnej třeba pytlík starýho šamana zy 250 babek,tak ho můžu prodat za 250+popl. třeba 10x a zase si ho třeba 10x koupit za 250+popl.
Asi nemáš kamarády,tak to zkus v bitvách o pevnost,aby jsi se nenudil.Vyhlas jich třeba 20,Ať se hráči mají čím zabejvat.
 

DeletedUser9530

Guest
Prodej za nákupku je pořád prodej, kdo si tu dovoluje stanovovat ceny, za které můžu věci dávat na trh? :zásek:
 

DeletedUser

Guest
To Bonehead: možná nemám o všem tucha,ale tuším,že pokud bude prodejnej třeba pytlík starýho šamana zy 250 babek,tak ho můžu prodat za 250+popl. třeba 10x a zase si ho třeba 10x koupit za 250+popl.
Asi nemáš kamarády,tak to zkus v bitvách o pevnost,aby jsi se nenudil.Vyhlas jich třeba 20,Ať se hráči mají čím zabejvat.

Netuším, proč si mě zařazuješ do stěžovatelů :-). Já se jen ptám, abych já i ostatní věděli určitě, že je to legální, a abych to mohl provést s čistým svědomím :-)
 

DeletedUser1318

Guest
trochu šalamounská odpověď typu hlava XII aneb
"když nejsou porušena pravdila, tak pravidla nejsou porušena"
:-)
Myšleno je zřejmě pravidlo o společné IP adrese.

Prodej za nákupku je pořád prodej, kdo si tu dovoluje stanovovat ceny, za které můžu věci dávat na trh? :zásek:
Otázka není za kolik, ale komu, viz výše.

Jenže mně by stejně zajímalo, jak posoudit situaci, kdy si skupinka hráčů, modelově občané jednoho města, si začnou vzájemně posílat svítící předměty za účelem zisku sběratelských předmětů.
Edit: na jiném místě bylo řečeno, že prodej mezi občany ve městě za prodejní cenu není proti pravidlu fair play.
A pořád se točíme kolem výkladu toho, co ještě je a co už není fér.
Pokud není, (což se tak může jevit těm, kteří v daném městě nejsou), tak k čemu by jim bylo město a obchod, když by nemohli obchodovat tak, aby jim to přineslo zisk i s bonusem.
Já se ani tak nebojím nějaké manipulace ze strany supportu, jak tu bylo naznačeno. Já mám jen obavu o účet. Už jsem tu jednou vedl debatu o obchodu s jednou bývalou supportérkou. Ta stejně tak jako i někteří hráči (nemyslím nikoho konkrétního, je to jen obecná poznámka) nebyla schopná pochopit, že hodnota peněz a předmětů je v závislosti na dosaženém levelu velmi relativní.
 

DeletedUser

Guest
V poslední době se rozmáhá diskuze k ne všem jasnému pravidlu fair play.
Proto jasná otázka: Je legální půjčování (i svítících) předmětů? (tj prodej za nákupku a vrácení opět za nákupku).
Člověk tím přeci získá výhodu (některé sběratelské předměty jsou fakt hezké) nad ostatními hráči, co nemají takové kamarády. Ale bez kamarádu pevnost taky nedobyje :-) .
Nerad bych se zase dočkal nějakého velkého mazání.

Já jsem měl a stále mám problém se supportem ohledně trhu.

Toto mi bylo odepsáno supportem:

Na jednu stranu chápu Tvé rozhořčení, není to příjemné, když dva provádí obchod a třetí jim do toho vstoupí. Na druhou stranu to nelze považovat za porušení pravidel, jelikož trh je volný obchod a tedy kdokoliv může prodat a kdokoliv nakoupit. Pokud bylo v tomto případě něco porušeno, tak jedině zásady dobrých mravů a ty v pravidlech nejsou a nebudou ošetřeny.

Takže podle mě půjčování nemůže být pokládáno jako porušení pravidel. S fair play a dobrými mravy to asi nemá nic společného,ale to tady nikdo neřeší. West nemá za úkol někoho morálně učit. To ti mají dát do života rodiče,popřípadě instituty jako je škola.
 
vzhledem k moznosti nastaveni zisku bonusovych sberatelskych predmetu, si myslim, ze bylo primo zamemer autoru zavest tyto pujcovaci machynace do hry (druhou moznosti je urcity inteligenci handikap tvurcu - nicmene to opravdu neberu jako pravdepodobnou variantu). Obecne vice prevodu pres trh je vice potencionalnich nugetu, vetsi potreba hernich penez je totez ... Za me je to pravidlove nekde na urovnosti prehisotrie westu, kdy se kuli nakupum prestupovalo do cizich mest - neni to primo zmineno v pravidlech, ale rozhodne tim nedochazi k jejich obchazeni, popr. ziskani nejake nestandartni vyhody oproti ostatnim hracum...
 

DeletedUser1318

Guest
vzhledem k moznosti nastaveni zisku bonusovych sberatelskych predmetu, si myslim, ze bylo primo zamemer autoru zavest tyto pujcovaci machynace do hry ...
To máš jistě pravdu, mne jen zajímá, jak bude posouzeno když se domluví dva hráči, jeden například vlastní Allensův Pepperbox, prodá jej druhému hráči za 3425 dolarů a koupí od něj Natovu mačetu za 3375 dolarů.
A netvrďte mi, že se takoví hráči nenajdou, a nerozebírejte, proč by se někdo tak cenných věcí zbavoval tak levně. Jediné co mne zajímá, jestli je to proti pravidlům nebo ne.
 

DeletedUser14059

Guest
......Jediné co mne zajímá, jestli je to proti pravidlům nebo ne.


Jak jsi psal s tím,že $ ve hře jsou relativní dle úrovně, tak i tady je to relativní..,tím,že je tam psáno "fair play" tak to znamená,že odteď je čistě na člověku ze supportu,který toto začne řešit,jak to posoudí..,jeden by ti za to dal třeba ban na 3dny,druhý by pokáral a třetí ani neřešil apd.. Stejně jak odpověděli,že porušení fair-play není to,že někdo koupí předmět,u kterého je napsáno,že je pro jiného... (a co to je,když ne čestná hra? čestný člověk přeci nebere něco,co není jeho..) ale nebudu polemizovat,jde o to,jak si t určitý člen supportu usmyslí a pevně věřím v to,že sami přesně neví,co a jak..
 
To že někdo někomu prodává předmět a jiný ho uzme, není proti fairplay. Co je u něj napsáno, to nikdo nemusí vědět ani se tím řídit. Stejně jako není proti fairplay, že si někdo u nějakého předmětu napíše že prodávaný "otevírá tajný úkol". Herně se můžete chovat jak chcete, jako "člověk" je třeba se chovat v neherních věcech.

PS: Docela dost se díky pravidlů zpopularizoval/zprofanoval termín "fairplay". Tady jsou všichni féroví podle toho jakou mírou a způsobem je to ovlivní, popřípadě jak má kdo ke komu silný vztah (oproti druhým).
 
Naposledy upraveno:

DeletedUser1318

Guest
Jak jsi psal s tím,že $ ve hře jsou relativní dle úrovně, tak i tady je to relativní..,tím,že je tam psáno "fair play" tak to znamená,že odteď je čistě na člověku ze supportu,který toto začne řešit,jak to posoudí..,jeden by ti za to dal třeba ban na 3dny,druhý by pokáral a třetí ani neřešil apd...
To je právě to, co pro mne dělá z obchodu spíš strašáka, než další rozvíjející prvek ve hře.
Ne proto, že bych měl reálné obavy, že by mně snad někdo chtěl poškodit, ale x možných výkladů podobných situací.
Stejnou nelogičnost vidím ve formulaci "domluvený" obchod. K čemu jinému je tu na fóru pro každý svět tržiště? Každým uskutečněným obchodem dochází k přesunu peněz, kde je ta hranice mezi fér a nefér? Nikdo přesně neví...
Jak z toho ven?
 

DeletedUser

Guest

Zrusit nezmyselne pravidla o trhu a podobne co na ne navezuju a nebudu potrebne dalsie dohady na fore medzi hracmi a supportom. Nezabudajte, ze na supporte su tiez len hraci a kazdy sa pozera na vyklad pravidiel inak. Tak tiez nemozete hovorit a fair posudeny toho ci ineho pravidla pretoze pre osobu A to moze byt ferove a pre osobu B to uz nebude.
 

DeletedUser1318

Guest
...Nezabudajte, ze na supporte su tiez len hraci a kazdy sa pozera na vyklad pravidiel inak...
A to je právě úplně špatně, pravidla mají být jasně daná, tohle ano, tohle už ne, hotovo. Navíc, tresty jsou tajné, provinění také, tak ani nevím, co se jak hodnotí, "výchovný" efekt nula.
 

DeletedUser

Guest
Tat, len nezabudaj, ze toto je len hra an ie nejaka fuzia medzi nadnarodnymi spolocnostami, kde musia byt v zmluve zakotvene vsetky detaily. Si predstav ake dlhe by boli pravidla ak by bol v nich zohladneny kazdy bod , co sa tu na fore prediskutovavali a to sa nestane, pretoze by to dost ludi prestalo bavit hrat. Pochybujem, ze aj teraz vacsina cita pravidla.
 

DeletedUser1318

Guest
Tat, len nezabudaj, ze toto je len hra an ie nejaka fuzia medzi nadnarodnymi spolocnostami, kde musia byt v zmluve zakotvene vsetky detaily. Si predstav ake dlhe by boli pravidla ak by bol v nich zohladneny kazdy bod , co sa tu na fore prediskutovavali a to sa nestane, pretoze by to dost ludi prestalo bavit hrat. Pochybujem, ze aj teraz vacsina cita pravidla.
Právě proto, že je to hra, mi připadá zvrácenost, zavést obchod a vytvořit pravidla, která mají nejednoznačný výklad. Hra má být nastavená tak, že bude max a minimální cena, a pak si rozhodnu já sám, za kolik budu nabízet. Na Arizoně mi chybí pár svítících věcí pro získání posledních dvou sad. A teď jsem v pozici, že ani náhodou netuším, co ze zamýšlených transakcí bude kým a jak posouzeno.
Chápeš, co chci říct? Mně se ta pravidla takto realizovaná vůbec nelíbí. Co můžu dělat, je jedině to, je akceptovat a snažit se je nějak dodržovat.
Pravidla asi hned tak nikdo nezmění, tak mi nezbývá, jak je již zvykem, hledat informace jak se dá.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru