• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k soutěžím

DeletedUser

Guest
Diskuze k soutěžím

Jelikož tu není univerzální forum k soutěžím (nebo jsem ho nenašel, přičemž by správně mělo být přímo tady), vytvářím ho zde.

Doufám, že se této iniciativy ujme některý z adminů a pokusí se vytvořit duplikát s tím, že tohle smaže, nebo sem alespoň nahodí úvodní příspěvek s tím, k čemu by mělo detailně sloužit.

K čemu by tedy mělo zhruba sloužit? Předně k diskuzi. Pokud mají návrhy a nápady diskuzi, pak by měly mít i soutěže. Můžou se tu tak psát otázky, návrhy na soutěže, rady, typy a triky, upozornění a podobně.
 

Deleted User - 31870

Guest
Z důvodu přehlednosti se zde nepoužívání univerzální téma - někteří by mohli po delším příchodu na fórum tápat, zda jsou odpovědi k již ukončené soutěži, nebo právě té aktuální. Pokud je spuštěna soutěž, vždy je v dané sekci kromě zadání, instrukcí k zasílání soutěžních příspěvků, také i diskuzní vlákno - viz např. http://forum.the-west.cz/forumdisplay.php?f=615.
 

DeletedUser

Guest
Z důvodu přehlednosti se zde nepoužívání univerzální téma - někteří by mohli po delším příchodu na fórum tápat, zda jsou odpovědi k již ukončené soutěži, nebo právě té aktuální. Pokud je spuštěna soutěž, vždy je v dané sekci kromě zadání, instrukcí k zasílání soutěžních příspěvků, také i diskuzní vlákno - viz např. http://forum.the-west.cz/forumdisplay.php?f=615.

Daní uživatelé by nemuseli tápat, pokud by zde působila stejná funkce jako tomu je na fóru vytvořeném pro Hlášení chyb a bugů. Tzn. u příspěvků, které by byly vyřešené by bylo namísto OPRAVENO, D. např. VYŘEŠENO + stejná hláška by pak byla i u příspěvku Admina, který by na danou věc reagoval.
Takto by nikdo nemohl tápat.

Chápu, že pokud je vytvořená soutěž, je k ní většinou automaticky vytvořeno i nové téma (sekce), avšak pokud má někdo návrh, radu, otázku (k obecné tématice), nebo typ pro Admin tým, mohl by využívat toto téma.

Např. kdybych zde chtěl navrhnout tento nápad:

Šerif John Fitzburn
Zdravím tě <Nick hráče>, nedávno jsem byl za známým v New Yorku. To bys nevěřil, koho jsem tam potkal. Nějakého Masaryka. Cosi tam lidem přednášel v rámci zakládání státu. Ten chlapík se mi docela zamlouvá. Podívej, mám tu myslím jeho fotku z novin… kam se jenom poděli? Neviděl jsi ji? Měl jsem ji přímo od něj podepsanou! Taková škoda! Musíme ji najít.
ÚKOL: *Poptej se na chatu a napiš: „Den vzniku samostatného československého státu“
ODMĚNA: 50 zkušeností
Šerif John Fitzburn
Nic? Tak teď už nám zbývá jen zkusit vylepit její podobu na plakáty a někdo se už ozve. No nedívej se tak na mne, mám tu ještě jedny noviny, kde je. To by nám mohlo pomoci. Jo.
ÚKOL: *Plakát 6 kusů
ODMĚNA: 50 zkušeností
Šerif John Fitzburn
Tak to jsem z toho jelen. Ani tohle nezabralo. Ale podívej se támhle na toho chlápka! Vždyť právě krade v tomhle baru! To nestrpím!
ÚKOL: *Poraz zlodějíčka (obtížnost triviální)
ODMĚNA: 50 zkušeností
Šerif John Fitzburn
Chceš mi říct, že se nějakým zatraceným způsobem dostala až do pevnosti nějakých zločinců? Fotka? Jenom moje fotka? Takhle rychle, nahonem, znenadání? Buď ten chlap lže, jako když tiskne, nebo ta fotka s podpisem má větší cenu, než jsme si vůbec mysleli. Rozhodně by ses měl k té pevnosti vydat. (poznámka: pevnost se nachází ve východní části mapy; základna)
ÚKOL: Jdi do doupěte banditů
ODMĚNA: 50 zkušeností
Šéf banditů:
Šéf banditů je ve skutečnosti měkkota. Jak se ukázalo, tak si jeho banda v posledních dnech nepřišla na své. Láhev něčeho dobrého by to ale možná spravila. Pak by ti byl ochoten vydat onu fotografii.
ÚKOL: *Dones sklenice vody 4 kusy
ODMĚNA: podepsaná fotografie
Šerif John Fitzburn:
Cože jsi udělal? Přelil jsi vodu do prázdné láhve od vodky a ošálil bandity? A oni ti uvěřili? Tak tomu tedy nevěřím! Nikdo nemůže být tak hloupý! Ale jak vidím, moji podepsanou fotku máš. Skvělé!
ÚKOL: mít podepsaná fotografie 1 kus
ODMĚNA: 1 charisma

Pravděpodobně by nezapadl bez reakce Admin týmu jako tomu bylo přímo u dané soutěže, ke které se vztahoval (Den vzniku samostatného československého státu)

Např. kdybych byl nováček a potřeboval bych na něco odpovědět ohledně soutěží, tady by se mi odpovědělo přímo.

Kupříkladu:

Kdo dělá soutěže? Budou se opakovat soutěže s Rudolfem (jinak pokud tomu rozumím správně, tak po 19. listopadu se bude moci zasílat i na Eldorado)? Už tu nebyla dlouho soutěž pro duelanty, bude někdy? Apod.

Nebo rada:

Soutěže by měly být automaticky generovány a zasílány hráčům přímo na jejich světech, aby si jich ihned všimli.

_________________________________

Snad jsem to takto dostatečně shrnul. Stejně jako se dá zorientovat na Diskuze k návrhům a nápadům, tak by se tu po zavedení oné věci z fóra pro chyby mohlo zorientovat i tady.

_____________________
Jinak diskuze k aktuálně probíhajícím soutěžím by stále měli svá fóra (témata) - tohle by pro ně nesloužilo
 

Deleted User - 31870

Guest
Jenže vlákno diskuze neslouží prioritně k otázkám, ale k opravdové diskuzi - jak se soutěž líbí, jestli má někdo svého favorita,.. To, že odpovídáme na otázky v takovém tématu, je pouze proto, že tam byly položeny. Když jsou složitější soutěže, vytváří se samostatně dvě vlákna - na diskuzi a na otázky. Také nám tu funguje sekce Nápověda a nebo je možné zaslat dotaz moderátorovi, který se u dané soutěže vyskytuje jako vyhlašovatel (ten má hlavní odpovědnost za průběh dané soutěže). Den vzniku samostatného československého státu -> Hancock

Navrhovaný úkol patří do sekce Návrhy a nápady (i pokud by to měl být návrh na novou soutěž - tým si ho tam vytáhne a pokud bude uskutečnitelný, tak můžeme uspořádat). Tím bych se dostala k části, kdo pořádá soutěže - 95 % soutěží vymýšlí tým dané mutace hry (pokud se jedná o vyšší odměny, je nutné žádat o povolení InnoGames) - to jsou většinou dlouhodobější akce. Máme zpracované 2 části dlouhodobé soutěže navazující tématicky na první soutěž o Rudolfa, čekáme na dořešení odměn a hned bude možné jednu spustit. (Proto také hledáme pomocníky na fórum.) Ano, svět již bude dostatečně starý, takže pak už bude z takovéto akce vyřazený pouze Speed, pokud by běžel. Další navazující části projektu jsou úkolově pestřejší, dočkají se i duelanti.

K poslednímu - nejedná se o úkoly celosvětové, tedy si je nemůžeme jen tak přidat do hry, ačkoliv bychom byli raději (nemuseli bychom kontrolovat reporty). Když je nějaká akce či soutěž, dostáváte vyskakovací okno do hry, zprávu na chatu, informaci na fórum a také na sociální sítě.
 

DeletedUser

Guest
Jenže vlákno diskuze neslouží prioritně k otázkám, ale k opravdové diskuzi - jak se soutěž líbí, jestli má někdo svého favorita,.. To, že odpovídáme na otázky v takovém tématu, je pouze proto, že tam byly položeny. Když jsou složitější soutěže, vytváří se samostatně dvě vlákna - na diskuzi a na otázky. Také nám tu funguje sekce Nápověda a nebo je možné zaslat dotaz moderátorovi, který se u dané soutěže vyskytuje jako vyhlašovatel (ten má hlavní odpovědnost za průběh dané soutěže). Den vzniku samostatného československého státu -> Hancock

Navrhovaný úkol patří do sekce Návrhy a nápady (i pokud by to měl být návrh na novou soutěž - tým si ho tam vytáhne a pokud bude uskutečnitelný, tak můžeme uspořádat). Tím bych se dostala k části, kdo pořádá soutěže - 95 % soutěží vymýšlí tým dané mutace hry (pokud se jedná o vyšší odměny, je nutné žádat o povolení InnoGames) - to jsou většinou dlouhodobější akce. Máme zpracované 2 části dlouhodobé soutěže navazující tématicky na první soutěž o Rudolfa, čekáme na dořešení odměn a hned bude možné jednu spustit. (Proto také hledáme pomocníky na fórum.) Ano, svět již bude dostatečně starý, takže pak už bude z takovéto akce vyřazený pouze Speed, pokud by běžel. Další navazující části projektu jsou úkolově pestřejší, dočkají se i duelanti.

K poslednímu - nejedná se o úkoly celosvětové, tedy si je nemůžeme jen tak přidat do hry, ačkoliv bychom byli raději (nemuseli bychom kontrolovat reporty). Když je nějaká akce či soutěž, dostáváte vyskakovací okno do hry, zprávu na chatu, informaci na fórum a také na sociální sítě.

Dobře,
díky za odpovědi. Dané odůvodnění, proč by tu toto téma nefungovala jsem dostal. Každopádně si myslím, že by ho bylo dobré doplnit i do http://forum.the-west.cz/announcement.php?f=301
, aby nikoho v budoucnu nenapadlo něco podobného znovu založit.
+ Nebo zablokovat běžným uživatelům zakládat nové topici (téma) tady na soutěžích (proč, to mi tu bylo zodpovězeno v předchozím příspěvku).
 

Deleted User - 31870

Guest
Tak my nechceme uživatelům blokovat zakládání nových příspěvků - vždycky se to dá vyřešit, nebo přesunout do správné sekce. Pokud uživatelům něco chybí, většinou se ptají automaticky v nápovědě. :) Není kvůli tomu striktně dávat další pravidla chování na fóru (striktně se tím stejně nikdo neřídí, užívání je u většiny instinktivní dle rozumného úsudku), od udržování pořádku a přehlednosti jsou tu pak moderátoři.
 

DeletedUser

Guest
Tak my nechceme uživatelům blokovat zakládání nových příspěvků - vždycky se to dá vyřešit, nebo přesunout do správné sekce. Pokud uživatelům něco chybí, většinou se ptají automaticky v nápovědě. :) Není kvůli tomu striktně dávat další pravidla chování na fóru (striktně se tím stejně nikdo neřídí, užívání je u většiny instinktivní dle rozumného úsudku), od udržování pořádku a přehlednosti jsou tu pak moderátoři.

Dobrá, pokud to berete jako tým takhle. Akorát je to pak práce tady na Soutěžích navíc.
 

Deleted User - 31870

Guest
Čím více pravidel a návodů na fungování tady na fóru zadáme, tím méně lidí si je přečte a tím méně lidí se jimi bude řídit. Občas je nutné udělat kompromis :)
 
Nahoru