• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Migrácia

  • Zakladatel vlákna DeletedUser14895
  • Vytvořeno

Deleted User - 825207

Guest
Osobně si nemyslím, že by byl reálný přesun jen na jeden svět, a zároveň se mi nezdá reálná ani možnost, že by inno přestalo vytvářet nové světy,proto toto budu zohledňovat.

Můj návrh proto zní vytvořit dva "trvalé světy", tyto světy by pro hráče hrající již dlouho, nedalo by se z nich nikam migrovat a ani by se nemazaly (osobně bych volil Arizonu a S1 - přijdou mi z těch světů, co uvedla miko jako nejméně trpící na končení hráčů), další dva světy bych udělal jako "sezónní" (zde bych to viděl na Hudson a Indianu), tyto světy by byly otevřeny zhruba dva roky, s příchodem nového světa by byl starší z těchto dvou na trvalo smazán. Tyto sezónní světy by měly 2 stádia "Otevřený svět" a "Uzavřený svět". Otevřený svět by byl nejnovější svět (v případě nynějších světů by tímto světem byla Indiana), mohlo by se na něm začínat a oproti trvalým světům by měl výhodu, že nově začínající hráči by měly zhruba stejnou možnost být ti nejlepší. Na Uzavřený svět by Otevřený svět přešel ve chvíli vypuštěný nového světa (v případě nynějších světů by tímto světem byl Hudson), na tomto světě na se již nedalo hrát pokud byste zde neměli účet, zároveň by se z tohoto světa dalo migrovat na jeden z trvalých světů.

Rychlé shrnutí příkladem:
2 trvalé světy (např. S1 a Arizona) - ze světa se nedá migrovat, na světě je možnost si postavu vytvořit, Nové světy s tímto světem nic neudělají
1 sezónní uzavřený svět (Hudson) - ze světa se migrovat dle výběru na S1 a Arizonu, na svět se již nedá bez postavy na danném světě přihlásit, s příchodem světa na J se okamžitě maže
1 sezónní otevřený svět (Indiana) - ze světa se nedá migrovat, na světě je možnost si postavu vytvořit, s příchodem světa na J se okamžitě mění na uzavřený sezónní svět

Jaké by návrh měl výhody a nevýhody
Pro INNO:
-
nemožnost výdělků z ukončených světů
+ netřeba provozovat tolik světů, zmenšení nutného datového úložiště
možnost mít více světů a možnost otevírat nové světy oproti dalším návrhům
(možné zvýšení výdělků díky určitému zlepšení nálady hráčů)
Pro hráče
-
Nebudou mít vytoužený jeden svět a budou se otevírat nové světy
+ sníží se momentální počet světů
případní noví hráči mají možnost nezačínat mezi levely 150 díky novým světům, po dosažení větších levelů, pak je možnost migrovat na svět se zkušenými hráči
(sběratelé sad mají více světů na získání většího bordelu do inventáře)
Jo to je celkem fajn,klidně bych dal jen jeden tzn nový svět s tím že by se vždy jednou za rok nebo rok a půl uzavřel a postavy migrovali jak píšeš na trvalí svět a aby hráč mněl vůbec motivaci hrát na těch nových světech tak by tam mohli být odměny třeba prvních 10 v žebríčku xp u ukončení světa dostanou to a to nebo první co dosáhne maximální počet bodů řemesla a všechny recepty/návody dostane něco atď.Prostě udělat ty nové světy něco jako chalenge světy aby byla motivace tam začínat..A kdo by se nechtěl honit za odměnami tak by prostě začal na trvalém světe..A kdo by hrál na trvalém a šel by na ten chalenge svět třeba tak u ukončení by se mu na trvalí přenesli věci z báglu aby nehrozilo že by pak někdo měl dvě postavy na jednom světe..No samozřejmě to chce doladit ale něco na ten styl by se mi líbilo..Ale jak znám inno tak se max tomu zasmějou..
 

DeletedUser11691

Guest
Osobně si nemyslím, že by byl reálný přesun jen na jeden svět, a zároveň se mi nezdá reálná ani možnost, že by inno přestalo vytvářet nové světy,proto toto budu zohledňovat.

Můj návrh proto zní vytvořit dva "trvalé světy", tyto světy by pro hráče hrající již dlouho, nedalo by se z nich nikam migrovat a ani by se nemazaly (osobně bych volil Arizonu a S1 - přijdou mi z těch světů, co uvedla miko jako nejméně trpící na končení hráčů), další dva světy bych udělal jako "sezónní" (zde bych to viděl na Hudson a Indianu), tyto světy by byly otevřeny zhruba dva roky, s příchodem nového světa by byl starší z těchto dvou na trvalo smazán. Tyto sezónní světy by měly 2 stádia "Otevřený svět" a "Uzavřený svět". Otevřený svět by byl nejnovější svět (v případě nynějších světů by tímto světem byla Indiana), mohlo by se na něm začínat a oproti trvalým světům by měl výhodu, že nově začínající hráči by měly zhruba stejnou možnost být ti nejlepší. Na Uzavřený svět by Otevřený svět přešel ve chvíli vypuštěný nového světa (v případě nynějších světů by tímto světem byl Hudson), na tomto světě na se již nedalo hrát pokud byste zde neměli účet, zároveň by se z tohoto světa dalo migrovat na jeden z trvalých světů.

Rychlé shrnutí příkladem:
2 trvalé světy (např. S1 a Arizona) - ze světa se nedá migrovat, na světě je možnost si postavu vytvořit, Nové světy s tímto světem nic neudělají
1 sezónní uzavřený svět (Hudson) - ze světa se migrovat dle výběru na S1 a Arizonu, na svět se již nedá bez postavy na danném světě přihlásit, s příchodem světa na J se okamžitě maže
1 sezónní otevřený svět (Indiana) - ze světa se nedá migrovat, na světě je možnost si postavu vytvořit, s příchodem světa na J se okamžitě mění na uzavřený sezónní svět

Jaké by návrh měl výhody a nevýhody
Pro INNO:
-
nemožnost výdělků z ukončených světů
+ netřeba provozovat tolik světů, zmenšení nutného datového úložiště
možnost mít více světů a možnost otevírat nové světy oproti dalším návrhům
(možné zvýšení výdělků díky určitému zlepšení nálady hráčů)
Pro hráče
-
Nebudou mít vytoužený jeden svět a budou se otevírat nové světy
+ sníží se momentální počet světů
případní noví hráči mají možnost nezačínat mezi levely 150 díky novým světům, po dosažení větších levelů, pak je možnost migrovat na svět se zkušenými hráči
(sběratelé sad mají více světů na získání většího bordelu do inventáře)

Ahojte, Tvůj návrh se mi líbí, jen bych nechal "trvalé světy" klidně 3, ovšem problém je v tom že další se asi jen tak nenajde, upřímně z těch co už si do trvalých nezahrnul je nejaktivnější hudson (hlavně v rámci alianční politiky), ten je furt dost mladý a jak už tu dost lidí napsalo tak by se jim nemuselo úplně líbit najednou naházet x 150tek když máme na světě zatím jen 2 (3 kdyby se Janka vrátila). Snažím se říct že 2 světy jsou podle mě málo, spousta lidí se tu nemá v lásce a na nějakých světech nehrají jen třeba protože tam hrají právě Tito hráči, rovnováha by při třech světech byla o dost přijatelnější. Další možností je asi S9/dakota/georgii tyhle světy mají alespoň pár hráčů které tam "politika" trochu zajímá, jen by potřebovali právě to oživení.
Já osobně se migraci vůbec nebráním, hrozně rád bych pořádal střední/velké bitvy nebo skládal na malé online týmy s průměrným levelem 120. Mám dvě postavy 130+ geo a hudson. Postavu na geo bych klidně zprovoznil na bitvy/kostel a vykašlal se na měnění mezi světy, pokud by se mělo hlasovat o tom jestli chceme z hudsonu migrovat, ještě bych o tom přemýšlel, ale anketu bych uvítal a šířil bych jí :).
Co se problému alá postavy na mrtvých světech kdy tam hraje 100 lidí a dalších 200 jen mění mezi světy, tak ano já sem právě ten co mezi světy mění, ale rozhodně nechci migraci bránit. Na coloradu ani na buff už žádnou postavu zakládat nehodlám, provedl sem poslední migraci o vánocích z buff na ari a tím končím. Obchodování mě baví, už právě proto bych rád aby aktivní světy zůstaly 3 a mohl sem se tak obchodů věnovat stále :p.

*ještě mě tak napadl doplněk k tomu zakládání nových světů, prakticky to už funguje, ten kdo šel na indianu už tam přece musel jít s vědomím že ten svět je to do roka a do dne mrtvej, takže vlastně předpokládal že mu bude do dvou let dopřána migrace :-D .
 

DeletedUser307

Guest
Na S1 žádné migranty nechceme, migranti patří na DEservery. S1 je první a jedinný pravý svět - ti co na něm neuspěli už „migrovali" na další, výsledkem toho je akorát Indiana - úplně k ničemu....
 

Deleted User - 825207

Guest
Na S1 žádné migranty nechceme, migranti patří na DEservery. S1 je první a jedinný pravý svět - ti co na něm neuspěli už „migrovali" na další, výsledkem toho je akorát Indiana - úplně k ničemu....
S1 se zavře a migranti ve finále budou z vás :-D
 

DeletedUser18892

Guest
Naco vymyslat challange svety ked sa riesi migracia? len by to vsetko zdrzovalo, na to su speed servery...pochybujem ze by niekoho bavilo 2 roky hrat kvoli nejakemu itemu alebo suprave za najviac xp alebo co ste pisali...mesacne speedy na to uplne stacia

a co sa tyka migracie, treba sa pozerat aj na to, ake stare su tie svety... mika pisala ze niekto chce migraciu na indi, urcite by ludi potesilo keby tam pride hrac co ma 5 rokov ucet, povylepsovane itemy a na ucte 100 milionov..

podla mna by bolo rozumne
eldorado + florida + georgia = 1. svet
dakota + S9 + arizona = 2. svet
hudson sa vraj drzi aj sam, ale ak by to s nim islo dole pridal by som ho do prveho sveta, pripadne eldorado presunul do 2.
a migracia na indianu je cista hlupost

a co sa 1tky tyka suhlasim s dydym, neviem ci je to ako na SK ze je to jediny nepremiovy svet, ale aj keby nebol nechal by som ho tak, drzi sa aj sam a stale je aktivnejsi ako vacsina svetov dokopy
 

Deleted User - 825207

Guest
Tak či onak,ani jedna varianta se konat nebude,speed/chalange světy nebudou,to by inno muselo zavést do každé země(pochybuji že by něco podobné udělali jen u nás) a na to se vám mistři v německu určitě zvysoka....A neotvírání nových světů?Jéžiš mária,to tam miko ani nemůže napsat,vždyť by ji zlinčovali za takové kacířské nápady..A nějaké brutálnější ořezání neaktivních světů a nebo nějaká větší migrace?No..Když se doteď nic nestalo a prakticky ani neděje tak bych to moc optimisticky neviděl.Popravdě,já už moc optimista nejsem co se týče nějaké větší migraci nebo něčeho podobného co by snad trošku hru oživilo..Takže moc růžově to nevidím..Ale kdo ví nakonec..
 

z3l1

Člen týmu
Naco vymyslat challange svety ked sa riesi migracia? len by to vsetko zdrzovalo, na to su speed servery...pochybujem ze by niekoho bavilo 2 roky hrat kvoli nejakemu itemu alebo suprave za najviac xp alebo co ste pisali...mesacne speedy na to uplne stacia

a co sa tyka migracie, treba sa pozerat aj na to, ake stare su tie svety... mika pisala ze niekto chce migraciu na indi, urcite by ludi potesilo keby tam pride hrac co ma 5 rokov ucet, povylepsovane itemy a na ucte 100 milionov..

podla mna by bolo rozumne
eldorado + florida + georgia = 1. svet
dakota + S9 + arizona = 2. svet
hudson sa vraj drzi aj sam, ale ak by to s nim islo dole pridal by som ho do prveho sveta, pripadne eldorado presunul do 2.
a migracia na indianu je cista hlupost

a co sa 1tky tyka suhlasim s dydym, neviem ci je to ako na SK ze je to jediny nepremiovy svet, ale aj keby nebol nechal by som ho tak, drzi sa aj sam a stale je aktivnejsi ako vacsina svetov dokopy

s9 a s1 jsou nepremiové světy takže když migrace tak s9 na s1
 

DeletedUser18892

Guest
Tak či onak,ani jedna varianta se konat nebude,speed/chalange světy nebudou,to by inno muselo zavést do každé země(pochybuji že by něco podobné udělali jen u nás) a na to se vám mistři v německu určitě zvysoka....A neotvírání nových světů?Jéžiš mária,to tam miko ani nemůže napsat,vždyť by ji zlinčovali za takové kacířské nápady..A nějaké brutálnější ořezání neaktivních světů a nebo nějaká větší migrace?No..Když se doteď nic nestalo a prakticky ani neděje tak bych to moc optimisticky neviděl.Popravdě,já už moc optimista nejsem co se týče nějaké větší migraci nebo něčeho podobného co by snad trošku hru oživilo..Takže moc růžově to nevidím..Ale kdo ví nakonec..

INNO by schvalilo dost veci, na SK si vybojovali individualnu migraciu, len na to by sa malo vyjadrit viac hracov a supporteri by ich museli otravovat, ked su vsetci ticho tak nemozu cakat ze tie migracie zapnu sami od seba
 
Jen pro upřesnění toho, jak S1 10 let funguje bez migrace: mezi lety 2012 a 2014 tam migroval prakticky celý svět 2, 3 a 8 plus část hráčů ze světů 4, 5, 6 a 7.

Ale zpět k tématu:
Světa 1 se může dotknout migrace pouze ze světa 9, pokud se Němci nepřekonají a nepovolí migraci z nenugetových světů na nugetové (která sice byla při první migraci, ale teď ji skálopevně odmítali).

A pak už zbývá dořešit, zda ještě nějaký svět půjde na arizonu nebo se to všechno shrne na jeden či dva další. Např.:
dakota<- eldorádo + florida
georgie<-hudson + časem indiana

nebo

dakota <- eldorádo + florida + georgie (+ hudson)

nebo

arizona <- dakota + eldorádo
florida <- georgie + hudson
 

DeletedUser17126

Guest
Tvoje komentáře nemají váhu, to chceš říct, že jsi proti migraci? A jak S1 vůbec funguje? Že je zrovna období, kdy pár lidí dalo přednost S1 před ostatními světy? Právě proto tu migraci chceme, aby těch pár lidí co se starají o bitvy nebo prostě co hrají naplno, tak aby si nemuseli vybírat na kterém světu teď budou hrát aktivně, a taky aby se ti schopní hráči nerozdělovali do x světů, jestli ti to je jedno když hraješ jen dobro tak sem ani nemusíš nic psát. Už jenom proto, aby S9 tak nestrádal tak by bylo to nejmenší co by se v rámci migrace mělo udělat, přesunout S9 a jemu podobné světy na S1.
 
Jen jsem projel stovku hráčů a máme výsledek opět v tabulce, kdo by se chtěl podívat na konkrétní hráče. Aby to nebylo jen nějaké plácání do prázdna, doplnil jsem tam i původní server.

40 hráčů u kterých si jsem na 95% jistý, že se jedná o migranty
8 hráčů, u kterých mám ten pocit a nejsem si natolik jistý

Čili jak by asi vypadal sever, kdyby na něm nebyla ani polovina hráčů... no neslavně, byl by na zavření a to ani nemusím zmiňovat to, že právě migrace uvadající s1 (v době spuštění první migrace v létě 2012 se zdaleka nejednalo o nejaktivnější server) dost oživila a v několika vlnách z něj učinila na dlouhou dobu nejatraktivnější a nejstálejší server ze všech českých.
 

DeletedUser307

Guest
qove, pokud je S1 otevřený, můžeš si na něm postavu vytvořit od začátku, netřeba migrace. Na každém novém světě po S1 se začínalo od začátku, hrači poučeni z předchozích světů expí rychleji (je to logocké, jdu na nový svět s tím, že budou lepší než na předchozím). Na S1 je momentálně na 1. místě ve zkušenostech někdo z S3 (to jsem právě zjistil :-D) nevidím důvod proč by měl být na S1 někdo, kdo si tu panáčka nezaložil. A teď pozor - S3 byl logicky otevřený později než S1 - čili by se dalo říct, že tím, že by si panáčka udělal pozdějc, byl by v nevýhodě. Panáčka si pozdějc založil nežvšichni na S1 a přesto má víc zkušeností. Od lvl 150 už prakticky o nic nejde, jen o to první místo - první být stejně všichni nemůžete... čili smažte se ze světů ze kterých stejně chcete pryč a pojďte na S1 pěkně od začátku, jak expit víte, města tu stojí, netřeba se zdržovat stavbou.
Občas se na S1 do bitvy vypravím a celkem jsou pozice obsazené. Dobrodružství neřeš, to je napříč světy, jen to zamotáváš.
 

DeletedUser307

Guest
40 hráčů u kterých si jsem na 95% jistý, že se jedná o migranty
8 hráčů, u kterých mám ten pocit a nejsem si natolik jistý

čili máš pocit, že 50 migrantů v první 100 na S1 je z cizích světů "mezi lety 2012 a 2014 tam migroval prakticky celý svět 2, 3 a 8 plus část hráčů ze světů 4, 5, 6 a 7."

Tím tuplem není důvod k migrování hráčů, ale k založení nových postav. Nevím jestli ses ptal těch co je migranti předběhli, jestli je tam chtějí... Podle ID hráčů hádám, že skutečné první místo na S1 patří hráči Old Olf ;-)

Čili pokud migrace, tak klidně, ale s vlastními žebříčky :-D
 

DeletedUser14895

Guest
a už sa vie aspoň odhadovaný čas kedy by sa to malo uskutočniť?
 

DeletedUser17126

Guest
Postavu na S1 založenou mám už více než 2 roky s tím, že nestíhám expit nebo chodit na bitvy, shánět vybavení, a to prostě proto, že 4. nebo 5. svět už nestíhám... jde mi vlastně o podobnou věc jako tobě dydy a to (už to tu bylo řečeno) dostat co nejvíc hráčů na co nejmenší počet světů ať už to je S1 nebo kterejkoliv jinej svět, jenom k tomu chci použít migraci jako prostředek, protože jednoduše nedonutíš aktivní/schopný hráče z novějších světů aby začali hrát na S1 jen tak z ničeho nic, ale když zrušíš ty ostatní světy migrací tak už to je o něčem jiném
 

DeletedUser307

Guest
Úplně prví bod tady toho našeho snažení musí být to, že Innogames už nebude chtít vydělávat a přestane otevírat nové světy. Mám dojem, že Indiana vla otevřená v listopadu před vánoci, aby měli na dárky - to je prostě fakt. 10 let pořád dokola. S každým novým světem z každého serveru odejde pár lidí na nový s tím, že tam to bude lepší. To je náš problém, který migrace momentálně nevyřeší.
 
Nahoru