• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Úpadek vzdělání na základních školách

DeletedUser

Guest
Ten rozdíl učitelských autorit je znát...
Třeba máme němčinu, a hned po ní matiku.
V němině po sobě všichni řvou, hází papírky, jí,...
V matice si nikdo nedovolí špitnout (ne zas tak doslova ;)). Je to zvláštní, ale máme ve třídě asi diskriminanty pohlaví, když máme nějakou ženskou, tak je dycky řev, když chlapa je klid...
 

DeletedUser6989

Guest
Je to zvláštní, ale máme ve třídě asi diskriminanty pohlaví, když máme nějakou ženskou, tak je dycky řev, když chlapa je klid...

U nás je to podobně.Bude to tím,že učitel má většinou respekt sám o sobě,kdežto učitelky si ho často musí získat právě tímto způsobem.
 

DeletedUser

Guest
Získat je závadějící označení, ječící rozježená bytost moc respektu nezíská, nebo snad ano?
Spíš bych řekl že ječení na děti je poslední stupeň vynulování vlastní autority...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
"Žák dostal ve škole facku. Otec ji šel učiteli vrátit"

Co na to rict no...ty telesny fakt nic nevyresi...
 

DeletedUser13514

Guest
"Žák dostal ve škole facku. Otec ji šel učiteli vrátit"

Co na to rict no...ty telesny fakt nic nevyresi...

Řešili by, kdyby rodiče nebyli zaslepení. Pokud si budou myslet, že jejich s prominutím spratek je andílek a přeci nic nedělá, tak pujde výchova děcek do háje. Bohužel dostkrát jsem byl svědkem, kdy se rodič dítěte, které ostatní šikanovalo, toho děcka zastával, že to není pravda, apod. Co pak z takového děcka vyroste, když místo trestu je z něj ještě chudáček, na kterého si ostatní vymýšlejí?

Jinak nečetl jsem celé vlákno, tak doufám, že jsem moc nevypadl z kontextu. Pokud ano, tak se omlouvám
 

DeletedUser

Guest
Řešili by, kdyby rodiče nebyli zaslepení. Pokud si budou myslet, že jejich s prominutím spratek je andílek a přeci nic nedělá, tak pujde výchova děcek do háje. Bohužel dostkrát jsem byl svědkem, kdy se rodič dítěte, které ostatní šikanovalo, toho děcka zastával, že to není pravda, apod. Co pak z takového děcka vyroste, když místo trestu je z něj ještě chudáček, na kterého si ostatní vymýšlejí?

Jinak nečetl jsem celé vlákno, tak doufám, že jsem moc nevypadl z kontextu. Pokud ano, tak se omlouvám




jenomze ono to tak je uz ted...to je ten problem prave...to co tu rikam celou dobu...problem je ve vychove...pokud rodice nemaji rozum..skola s tim nic asi nenadela...

nevypadls
 

DeletedUser13514

Guest
jenomze ono to tak je uz ted...to je ten problem prave...to co tu rikam celou dobu...problem je ve vychove...pokud rodice nemaji rozum..skola s tim nic asi nenadela...

nevypadls

Nejen v té výchově, i když to je to hlavní, aspoň dle mě. Ale vidím chybu i v tom, že dříve byl učitel vážené povolání. Rodiče věřili tomu, co řekl učitel. A dnes? Dneska je učitel jen ten, co by věčně chtěl přidat za to ho*no, co dělá. Bohužel, takový je dnešní pohled (neříkám, že všech, možná není ani nejčastější, ale v okolí jsem ho pozoroval dost často). Dříve, když učitel dal facku a děcko si přišlo stěžovat, tak doma dostal druhou a bylo vystaráno (ze zkušenosti starší generace, ne mé vlastní). Dnes by ho hnali k soudu. Dnešní kecání, že tělesné tresty jsou nepřípustné, bude jednou zhoubou této společnosti, kde se maj grázlové nejlíp. Já když si hrál se sirkama, tak jsem dostal na zadek, že ten křik muselo slyšet celé město, ale už mě pak nenapadlo zakládat ohníčky. Kdyby mě ale máma jen vyhubovala, tak bych si hrál dál a dál, protože co jsou pro dítě pouhá slova? Celkem nic. Jako neříkám řezat a řezat, ale jedna výchovná facka nikdy neuškodí, spíše naopak. Škoda jen, že dneska učitel jen napíše poznámku, které se doma ještě rodiče zasmějou a nazdar :( Prostě chyba je i v přehnaně lidumilných zákonech. Jo, dojedeme na to a myslím, že to nebude dlouho trvat...
 

DeletedUser

Guest
nedávno mě dostal přítel, který nadával na svého skoro 19-tiletého syna (a jeho kamarády), že nemá představu o hodnotě peněz, že neumí hospodařit, že by i s velkým platem umřel hlady...a že je to chyba školy, že ho to měli naučit tam... fakt je, že mi máma vyprávěla o tom, že nějaké takové předměty péče o domácnost kdysi měli, ale počítat s tím, že něco takového děti naučí ve škole, a svádět pak vinu na školu, mi připadá hodně scestné...
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
My měli možná štěstí,protože náš profesor na ZŠ nás celou devítku "strašil" tím zlým světem v okolí.
Otevřeně nám řekl,že si nenajdeme práci,jak to bude pro nás těžké apod.
Určitě to nebylo na škodu.
Tomuto učiteli vděčím mimo jiné i za to,že si nyní umím stát za svým a umím se i skýmkoliv pohádat.
Protože ano,jsem občas drzý,ale to jen proto,že mě nebaví lhát a vymlouvat se na to,co jsem neudělal.
 
Nahoru