• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Šibenice

Šibenice


  • Celkový počet hlasujících
    11
  • Anketa uzavřena .
Ahoj wesťáci,

určitě se většině z vás stalo, že váš kamarád dostal BAN a vy jste nevěděli za co. Dopátrat se této informace je dosti zdlouhavé a ne vždy se podaří zjistit za co dotyčný BAN dostal. Nechci tu řešit zda je BAN oprávněný nebo ne, ale napadlo mne, že by byla dobrá jakási "tabulka" nebo "stránka" která by se jmenovala Šibenice. V této Šibenici by byly údaje o zabanovaných hráčích. Konkrétně mě napadá že by mohla obsahovat:

- jméno potrestaného
- kdo trest udělil
- důvod trestu
- délka trestu (datum vypršení trestu)

Víc by asi nebylo potřeba a každý by hned viděl proč jeho kamarád momentálně nehraje. Toto vidím jako hlavní klad mého návrhu.
Zápor mě napadá jen jeden a to, zda tyto informace můžou být zveřejněny.

Inspirací mi bylo momentální zablokování spousty aktivních hráčů na Arizoně a dohady proč trest mají. Vzpomněl jsem si na jinou hru kde se podobná stránka jmenovala "Vesmírný pranýř", byla všem dostupná a každý hned viděl kdo hraje falešně :)

Toť vše, můžeme diskutovat.
jook
 

DeletedUser13514

Guest
Tento návrh troskotá na tom, že nesmíme podávat informace o účtu jiného hráče, tudíž zveřejnění takových informací není z naší strany možné. Nepředpokládám, že by se v tomto mělo něco měnit.
 
A ještě by jsme mohli mít ve městě další budovu - soud. Tam by jsme žalovali hráče za různé skutky, popřípadě je obhajovali. Bylo by to takové zpestření do hry...
 
duchu, toho jsem se právě obával, i když si myslím že tady nejde o žádná citlivá data.

mcbracey - založ si svůj návrh ;)
 

DeletedUser9371

Guest
Jsem pro, už jen proto, že to bude vodítko pro nové i staré hráče, jak se takovým trestům vyhnout.
Nemyslím si, že to jsou citlivé údaje. Určitě by se našla nějaká forma, aby to bylo v souladu s pravidly hry.
:)
 

DeletedUser14443

Guest
Anketu jsem vložila, ale jak píše duch, nesmíme dávat informace, takže se může stát, že to na tomto právě ztroskotá.
 

DeletedUser7239

Guest
Jinak já osobně bych byl radši, kdyby se bany vůbec nedávaly. Jde jen hru, o zábavu jak vyplnit volný čas. Bohužel pro některé je to komerční záležitost jak si naplnit kapsy a hra je v dimenzi, kdy se stává obchodním artiklem. :(
 

DeletedUser1318

Guest
Tento návrh troskotá na tom, že nesmíme podávat informace o účtu jiného hráče, tudíž zveřejnění takových informací není z naší strany možné. Nepředpokládám, že by se v tomto mělo něco měnit.
A je nutné podávat informace o účtu?
Nebylo by řešením informovat pouze o křiklavých případech porušení pravidel?
Dotaz se týká konkrétně Arizony a asi většího množství hráčů.
Naprosto neadresná informace o tom, že se větší množství hráčů dopustilo konkrétního nepovoleného prohřešku by snad nebyla na škodu.
Když došlo (tuším, že to bylo loni) k "zneužití" bugu ve velikonoční akci, informace se tu celkem vášnivě diskutovaly.
Nevím kolik je tu pamětníků tak starých událostí, ale svého času se tu řešila i nějaká aférka, kdy pár hráčů z jednoho konkrétního světa a aliance vyslovilo podezření z jisté manipulace supportu, kdy je mělo jejich rozhodování a liknavost při nápravě přehmatů znevýhodnit v bitvách.
Nemíním tvrdit, zda měli či neměli pravdu, myslím si, že otevřenější informovanost o dění takříkajíc "za hranou", by mohla být věci ku prospěchu věci.
Jinak já osobně bych byl radši, kdyby se bany vůbec nedávaly....
S tím nelze souhlasit, pokud nějaká pravidla jsou (a rozhodně je nutné aby byla), pak je nutné se jimi řídit a vynucovat jejich plnění třeba za cenu banů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser8071

Guest
Ban ve hře neznamená ban na foru, kdyby se dotyčný chtěl někomu svěřit za co to bylo, využije PM na foru nebo jiný kanál, pokud ne, je to čistě jeho věc a nikomu do toho nic není, je to blbost, dal jsem ne
 

DeletedUser7239

Guest
S tím nelze souhlasit, pokud nějaká pravidla jsou (a rozhodně je nutné aby byla), pak je nutné se jimi řídit a vynucovat jejich plnění třeba za cenu banů.

Nesouhlasit s tím můžeš. Ale mně to připadá zcela zbytečné. V porovnání: Kdybys sis koupil v obchodě zboží a oni ti ho zabavili pro to, že jsi odhodil papírek na zem. :P Řešit přestupky se dá různě. Vulgarismy blokací v chatu, multiúčet přesunutím jednoho účtu na jiný svět a využití bugu vrácením zpět do stavu před bugem. Mimo jiné za vzniklé bugy zodpovídají vývojáři ne hráč. :)
 
Jsem pro, už jen proto, že to bude vodítko pro nové i staré hráče, jak se takovým trestům vyhnout.
Nemyslím si, že to jsou citlivé údaje. Určitě by se našla nějaká forma, aby to bylo v souladu s pravidly hry.
:)

Krosno, vodítko pro hráče jak se vyhnout trestům, je znalost pravidel a hlavně uvažování. To že někdo dostal ban, za to že nechal někomu sitovat účet, anebo prodává předměty za dobití kreditu do mobilu, oznámení veřejně takovýchto činů, neposlouží k tomu aby jsi se jich vyvaroval. Ty víš že tohle nemůžeš, pranýřování delikventů ti nepomůže.

Jestli existují hráči, kteří vědomě a taky tendenčně porušují pravidla a nějak jim to nedochází, je zbytečné o jejich skutcích informovat. A o to ani nejde, vyzrazování udělení trestů akorát povede k tomu, že hráči pak budou "diskutovat" s admini o udílení trestů a míře provinění. A tohle je pouze na nich, má to zůstat mezi herním činitelen a dotyčným delikventem. Ostatním po tom nic není...
 

DeletedUser7239

Guest
Krosno, vodítko pro hráče jak se vyhnout trestům, je znalost pravidel a hlavně uvažování.

Mám jediné pravidlo: Hrát dokud se dá. lol Jinak prodej avatarů za kredity je myslím věcí hráčů. Nechápu, co je na tom trestného... ledaže by někdo někoho k tomu nutil. :P Ale dívám se na to jako někdo, kdo tomu nerozumí, proto mně berte s rezervou... :D třeba potom v tom mají admini chaos a těžkou újmu na zdraví. :kobylka:
 

DeletedUser13514

Guest
A je nutné podávat informace o účtu?

Vzhledem k tomu, že jsem reagoval na návrh, kde je jasně uvedeno, že se má zveřejňovat nick hráče, důvod potrestání a délka trestu, tak ano, toto jsou informace o účtu. Reagoval jsem tu pouze na tento návrh, ne na situace kdysi před léty a nějaké klepy okolo, které mimochodem budou vždy :)
 

DeletedUser1318

Guest
... Reagoval jsem tu pouze na tento návrh, ne na situace kdysi před léty a nějaké klepy okolo, které mimochodem budou vždy :)
Já navrhl jinou alternativu zmíněného návrhu a pohled takříkajíc z druhé strany.
Spekulace budou samozřejmě vždy, já jsem toho názoru, že míň mlžení kolem veřejného tajemství by možná prospělo.
 

DeletedUser7239

Guest
Já navrhl jinou alternativu zmíněného návrhu a pohled takříkajíc z druhé strany.
Spekulace budou samozřejmě vždy, já jsem toho názoru, že míň mlžení kolem veřejného tajemství by možná prospělo.

Když se to tak vezme tvůrci hry mají možnost kdykoli hráče ze hry vyhodit. Je to jejich hra a i kdyby hráč investoval nehorázné sumy do této hry tak si tím nezajišťuje trvalé setrvání ve hře. :P Je to podobné jako v herních aliancích. Pokud ze záčátku hráč něco dá alianci a potom nesplňuje požadavky této aliance taky letí. :kobylka: A nejde ani o to, že by ho někdo chtěl vyhodit, ale zbytečně tam zabírá místo. A stojím si za svým... je v tom nezdravá soutěživost. :( Aby to nějak vypadalo musela by se změnit dimenze zábavy. Hrát pro zábavu nikoli jít přes mrtvoly, abychom byli první. :D Ale sám vím, že je to těžké, když sám jsem neaktivního člena po třech dnech vyhodil... to je ten mínus soutěživosti (v jiné hře, kde se hraje 6x14 dní a potom 7.finální kolo). :(
 
Nahoru