1. V úterý 6.8. proběhne aktualizace na verzi 2.106. Více informací najdete na herním fóru
    Zamítnutí oznámení

Otázka % štěstí/nález předmětu

Téma v sekci 'Nápověda' založené uživatelem thoriorz87, 9. říj 2019 v 13:40.

1. thoriorz87

thoriorz87

Registrace:
    4. kvě 2018
    Obdržená poděkování:
    91
    Ahoj, rád bych se zeptal a rád bych si ujasnil pojmy které popíšu níže, co co přesně znamená..

U spousty předmětů či bonusů souprav je napsáno:
    [​IMG] nebo [​IMG]

Rád bych si ujasnil co má na co vliv a co co přesně znamená, takže já to chápu následně:

První obrázek ( [​IMG] ) znamená to že mám o 30% větší šanci že mi z práce dropne nějaký předmět/návod.
    Řekněme že u každé práce je základní šance na drop předmětu X(přesné číslo neznáme, to vědí jen v INNO, tak si za toto X dosadíme třeba 3% jako příklad).Takže když mi nějaký předmět či sada přidá +30%, tak je to 30% z našeho čísla X (takže 30% z 3%), což je 0,9% takže pak moje výsledná šance na drop předmětu je 3,9% (samozřejmě že můžu mít jízdu, zbraně co jednotlivé kousky přidávají něco, pak setový bonus, bonus z medoviny a je mi jasné že se to pak sčítá a kdybych měl pak všeho všudy třeba +150% tak to pak z toho základu 3% mi těch 150% hodí 4,5% k těm 3% a pak výsledně mám 7,5% že mi dropne nějaký předmět ).Samozřejmě to číslo 3% nevíme zda jsou 3%, to je jen jako příklad a jen INNO ví jaké je to základní číslo nebo-li základní šance na drop předmětu ale výpočet je stejný i kdyby to bylo 2% nebo 4% to základní číslo, prostě % ze sad, předmětů či posilováků mají vliv na to základní číslo respektive základní % na drop předmětu .
    Chápu toto správně?Je to tak jak píšu?Nebo se v něčem pletu, je zde jiný výpočet třeba?
    A slovo předmět jsem zvýrazňoval proto, protože se bavím o předmětu, nikoli o produktu!

A teď druhý obrázek ( [​IMG] ) asi všichni víme tu první část která se zmiňuje o produktu.
    Každá práce má určité základní číslo kolik produktů zde dropne a je to specifické pro 15sec,10min nebo 1h délku práce, nic složité, když mám za hodinu bez jakéhokoli bonusu třeba 3 produkty za hodinu práce, tak 30% mi udělá že najednou mám 4 produkty za hodinu (30% z 3 je 1(po zaokruhlení)), když pak mám všeho všudy třeba 200% bonus na drop produktu tak pak se základu 3/hodinu mám 9/hodinu práce.
    Mně však jde o ten konec v tom obrázku, [​IMG] .
    Dotazy:
    Z čeho se to počítá?Je to to samé jako šance na štěstí?Pokud ano mám to chápat stejně jako šance na štěstí?Pokud ano, třeba Edison má jak bonus na štěstí tak na produkt+předmět, sčítá se ta šance na štěstí se šancí na předmět?Pokud je to jinak, jak to teda je?Co znamená teda ta vylepšená šance na nález předmětu a jak se to liší od vyšší šance na štěstí?A pokud je to něco jiné než šance na štěstí, z čeho se to pak počítá?Z čeho mi to o 30% zvedne když u práce je psáno jen o štěstí, tzn. kolo štěstí a pak jen dolary, a produkty, tak z čeho se pak 30% na nález předmětu počítá?
    Já chápu štěstí a bonus na štěstí jako že se mi zvednou šance že mi něco z práce dropne ale to je pak to samé jako šance na drop předmětu ne?

Byl bych rád kdyby mi to nějaká kompetentní osoba mohla objasnit a trošku vnést do toho světlo.:)
    @z3l1 @Symphie / případně nějaký člen podpory/nějaká kompetentní osoba

Díky moc.

2. Čučko

Čučko

Registrace:
    16. led 2019
    Obdržená poděkování:
    47
    Mazajte mi komentare ale PRAVDA VYJDE VZDY NAJAVO!!

3. HIV-

HIV-

Registrace:
    30. pro 2009
    Obdržená poděkování:
    242
    Je to úplně jednoduché. Tenhle bonus jsi předpokládám zkopíroval z Perleťových zbraní nebo jak se jmenuje ten výherní set za Den nezávislosti. Slovo "předmět" se do toho bonusu dostalo pouze v češtině (řekl bych nevysvětlitelným selháním překládajícího, který jednoduše stále neví, co překládá), při pohledu do jiných jazykových mutací je tam pouze klasicky "produkt", tedy známý bonus.

Ostatní výpočty ti erudovaně zodpovědět nedokážu, protože to nikdo neví. A předpokládám, že i od členů týmu přijde v podstatě stejná odpověď.

thoriorz87 za toto poděkoval/a.
  4. thoriorz87

thoriorz87

Registrace:
    4. kvě 2018
    Obdržená poděkování:
    91
    Zkopírován je bonus z Edisona.
    Aha, takže se zde jedná jen o fušeřinu překládajícího?Ten bonus z druhého obrázku se vztahuje jen na produkt?
    V tom případě ale proč tam je že ...na nález produktu a předmětu?Když je to jen na produkt, tak ten dodatek tam nemá smysl ne?Když se vžiju do roli překládajícího tak bych musel být snad opilí abych to tam napsal anebo nemít naprostou šajnu o co jde, co vlastně překládám..

Tak se to může pak nahlásit jako chyba v překladu ne?
    A mělo by to být opraveno, je to tak?

EDIT: No a u ty první části mého dotazu, jo to máš asi pravdu že mi to nejspíš nikdo nepotvrdí, protože to asi stejně jako já či ty, tak i lidi z podpory nevědí jak to přesně je.
    Spíš ta druhá část mě zajímá, já si maličko myslel že ten bonus má vliv jen na produkt a nikoli na předmět a celkem dlouho jsem to nějak neřešil ale jak tak koukám tak přibývá dost sad kde se bonusy míchají a proto jsem se odhodlal napsat můj dotaz abych věděl jak to teda je.A sice oficiálně @HIV- nejsi člen podpory tak myslím že co jsi psal tak to tak i bude ale i tak bych byl rád kdyby mi to potvrdil aspoň jeden z moderátorů @z3l1 nebo @Symphie a pokud mi to potvrdí že se jedná jen o špatný překlad tak bych vytvořil téma v jiné sekci a nahlásil chybu v překladu aby se to mohlo opravit.:)

Naposledy upraveno: 9. říj 2019 v 16:26
  5. HIV-

HIV-

Registrace:
    30. pro 2009
    Obdržená poděkování:
    242
    Myslím, že aby šlo vyrobit něco takového, muselo zřejmě dojít ke kombinaci obojího, tedy být totálně na plech a pak samozřejmě nemít ponětí, co se ve hře vyskytuje za bonusy a jak je to překládáno, resp. jak to funguje. Stačí se podívat třeba i na tw-west calc nebo česko wiki, kde jsou bonusy napsány zcela normálně (na west calc nějak bojují v češtině s rozdílem produkt/předmět, ale aspoň to nemíchají dohromady) a je zcela zřejmé, že střízlivý překládající, který věděl o čem je řeč to přeložil správně, poněvadž jak česká wiki tak west calc čerpají data rovnou ze zdrojového kódu.

6. thoriorz87

thoriorz87

Registrace:
    4. kvě 2018
    Obdržená poděkování:
    91
    @z3l1 / @Symphie / @Mikosansobi
    Mohu prosím dostat odpověď aspoň na tu druhou část mého dotazu, pokud na první třeba odpověď neznáte?
    Zda se tedy jedná o špatný překlad?Můžete to prosím potvrdit zda je tomu tak?

7. Mikosansobi

Mikosansobi

Registrace:
    23. čvc 2013
    Obdržená poděkování:
    255
    Kontaktovala jsem svou nadřízenou, aby mi dala info, zda se jedná o produkt, item nebo item a produkt. Ten překlad je z roku 2014. V té době se pouze měnil placeholder.

Co vím, tak je nastaveno - Drop Chance items, luck items
    Zjistí jak to je a dá mi vědět.