• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

15. Administrátorka Wicháhpi

DeletedUser

Guest
Ahoj všem,tak Vás vítám u mého prvního posezení.Snad na mě budete shovaví a nebudete bučet:)

Ahoj Wicháhpi, Omlouvám se ze zpoždění tohoto rozhovoru,každý jsme někde zaměstnáni nebo studujeme.To mě přivádí k první otázce.Mohla by ses nám představit?Odkud jsi,kde žiješ,jaké je tvé zaměstnání.
 

DeletedUser4

Guest
Zdravím tě,
i já se omlouvám za zpoždění, honila jsem syna po domě, aby si udělal úkoly :)

Pocházím ze západních Čech a zde i bydlím.
Zaměstnaná jsem ve chvíli, kdy ráno otevřu oči, a s prací končím, když je zase večer(v noci) zavřu.
 

DeletedUser

Guest
Áha,a mohla by si nám zde napsat, jaké je tvé povolání, a na úvod nějaké tvé koníčky, kromě starostí o rodinu a domácnost?:)
 

DeletedUser4

Guest
Mé povolání je Administrátorka (Community Manager) pro firmu Innogames
a mám na starosti dvě onlinové hry a to The West a Divoké Kmeny.

Na koníčky mi moc čas nezbývá, ale když už si čas najdu, tak ráda jezdím na motorce, občas na houby, ale většinou jen v sezóně :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Díky,tak tady mě napadá další otázka:Jak ses dostala vůbec ke hře the-west a firmě Innogames?
 

DeletedUser4

Guest
To, že jsem přišla k firmě Innogames, byla docela velká náhoda.
Narazila jsem na jejich stránky a zaujala mě jejich inzerce, napsala jsem si žádost a byla jsem přijata. Můj první projekt byla hra Divoké Kmeny, cca za rok jsem dostala na starost tehdy úplně novou hru The West.
 

DeletedUser

Guest
Tak to je dost zajímavé,teď bych měl pár dotazů od našich hráčů


od hráče kuknu sem:

Už se Inno dohodlo, zda script tw-db je plně legální? Ještě nedávno padalo tady dooručení ať jej radši nepoužíváme. Proč Inno neposkytuje podporu těmto fan stránkách, jako dříve třeba weststats?


od hráče S.uhlík:

Ahoj,
rád bych se zeptal na něco ohledně řemesla...
v řemesle jsem našel 3 předměty které mohu vyrábět (ornament, rukojeť, polotovar revolveru) ale nemohu je k ničemu využit (žádné z řemesel je nepotřebuje a ani nemají žádný efekt tudíž jsou pro hráče bezcenné kromě prodejní ceny ale to se ve výsledku nevyplatí) ovšem pro další postup v řemesle tyto předměty musím vyrábět... já sám jsem kovář a podobné předměty u ostatních řemesel jsem nehledal (tudíž je nemůžu jmenovat) ale výrobky tohoto typu (v podstatě nepoužitelné) má každé řemeslo... rád bych se tedy zeptal jestli je tento fakt v povědomí tvůrců a jestli se chystá nějaká změna případně přidání nějakého produktu...
předem děkuji za odpověď S.Uhlik
 

DeletedUser4

Guest
pro kuknu sem:
Firma "Fan" stránky ze začátku podporovala. Bohužel došlo k tomu, že tyto stránky spustili reklamu na konkurenční hry. I přes to že je na to firma upozornila, že reklama na konkurenci není ani vhodná ani žádaná, ze strany "Fan" stránek nedošlo k nápravě. A tak firma Innogames ukončila veškerou spolupráci. Aby nedošlo k nedorozumění, šlo o dvě nejnavštěvovanější Fan stránky.

pro S.uhlík: odpovím později ...
 

DeletedUser

Guest
OK.Wicháhpi, jaký je tvůj názor z pohledu zaměstnance Inna, a z pohledu hráče, na update 2.0.

A co říkáš na tu histerii, která se tu kolem nového updatu tak trochu zvrtla, popřípadě máš nějaké informace, jaké jsou reakce zaměstanců Innogames na vysokou úmrtnost hráčů v České republice?
 

DeletedUser4

Guest
Už jsem "zažila" více radikálních aktualizací, a nejen zde. "Řev" je pokaždé, to je asi tak trochu národní sport. Když se nic neděje a hra se nijak nemění, hráči chtějí inovace. Když přijde inovace, tak se hráčům nelíbí změna. To tak prostě bylo, je a bude. Tohle platí tak nějak všeobecně.

Můj osobní názor: Když jsem poprvé vstoupila na Betu s novou grafikou, nejdříve jsem byla naprosto vyvedená z míry. Sice se mi grafika líbila, jenže zorientovat se, kde co je ... katastrofa. Jediné co mě zaujalo, bylo řešení prací. Dnes už bych se ke staré verzi nevrátila.

Odchod hráčů po update: Taky to není nic neobvyklého. Někteří nemají náladu se ve hře opět zorientovat a vadí jim, že není nic na svém místě. Pak jsou tací, co je to přestane bavit. Pak tu máme ty, co si řeknou "tedy ti to dokopali". Všechny názory i důvody zcela akceptuji. Hra, a to jakákoliv, je od toho aby přinášela zábavu. Pokud to tak není, nemá smysl hrát. Každý sám za sebe rozhoduje, co chce a co nechce. Firma Innogames je tu od toho, aby vyslechla hráče co chtějí, vyšli většině vstříc a byli senzibilní. Navíc předem odhadnout, jestli se bude update líbit, je velice obtížné.


... omlouvám se za prodlení, mám menší technický problém s fórem ... velice pomalu se načítá a padá ...
 

DeletedUser

Guest
Ano, to je pravda, každému se líbí něco jiného. Jak praví staré rčení: 100 lidí, 100 chutí.

Teď mám pro tebe další otázku, možná se to některým hráčům nebude líbit a zdát nevhodné, ale i tak se zeptám. Jaký je tvůj názor na dnešní politickou a ekonomickou situaci v naší zemi. A libí se ti směr, kterým se naše země ubírá? Skončila nám prezidentská volba. Co říkáš na tyto první prezidentské volby, co se dělo okolo nich, a jaký je tvůj osobní názor na našeho budoucího prezidenta Miloše Zemana?


A dále tu dám otázku od hráče nott:

Ahoj Wicháhpi, mám otázku ohlédně 3 nových sad (Alanovu Q., Chinagockovu a Nattyho B.). Tombola již vypršela a na serverech je po těchlech věce veliký zájem ale moc jich není ( hlavně pušek, kalhot a bund ). Rád bych se zeptal jestli se bude ještě něco takového o právě tyhle 3 zmiňované sady někdy opakovat . Předem děkuji za odpověď. nott
 

DeletedUser4

Guest
Ou, tak k politice se mi opravdu moc vyjadřovat nechce, navíc si myslím, že to asi nebude nikoho zajímat :angel:
Ale budiž .... Téměř 8 let jsem žila v Německu. Chleba je všude o dvou kůrkách. Když jsem se vrátila, zjistila jsem, že rozdíl tu opravdu je. V době, kdy se provalila krabice na víno, řešil se v DE obrovský skandál jednoho politika, který zapomněl zaplatit clo na koberec, který dostal v zahraničí. Myslím, že mi Češi jsme již tak vytrénovaní, že si toho opravdu necháme líbit víc, než je zdrávo. No myslím si, že čekáme na zázrak ... volbami prezidenta jsme rozhodně k zázraku nepřispěli, naopak, zvolili jsme si opět to, co už tu máme. Čekají nás ještě krušné časy, než dostaneme rozum :)

pro hráče nott: Nějaké ty věci ze tří sad mi ještě leží v ruksaku, ale brzy je pošlu do světa, aby toho bylo víc :) Sady jsou unikátní a dle mého názoru by to mělo tak zůstat. Již brzy bude ve hře další unikátní sada, tím si můžeš být jistý :)
 

DeletedUser

Guest
O ty sady bych měl také zájem:D

Jinak k té politice - se ani nedivím, že se ti do toho moc nechce, hodně lidí je z toho znechuceno a otráveno, a opravdu český národ si toho nechá hodně líbit.

teď tu dám opět otázku, a to od hráče Ighas:

Ahoj,
kdyby CZ tým na (základě podmětů hráčů) dospěl k názoru, že je již vhodné zařadit Coloradu na seznam cílových světů pro migraci, tak stačí jen vznést požadavek ?


Chtěl bych se vrátit trochu do tvého soukromí. Co děláš ve svém volném čase, pokud ti nějaký zbývá a nevěnuješ se zrovna rodině. Prosím trochu rozvést :)
 

DeletedUser4

Guest
pro Ighas:
Požadavek na nové migrační cesty byl již zaslán, brzy se dočkáme dalších migračních cest. Jaké to budou, zde psát nebudu, protože netuším, jaké cesty budou nakonec povoleny.

:) Nevím, co přesně chceš slyšet :)
Čas mi poslední dobou nezbývá vůbec, to je holý fakt.
Když jsem měla dříve více času, tak jsem se věnovala výše uvedenému hobby. Pak se ještě ráda věnuji skalce, a to už narážím na jednu věc, přiznám se zde veřejně, mám jednu ukrutnou ú-chy-lku :). Některé ženy šílejí po nových botách, některé zase po kabelkách, já miluji kameny. Tahám je a nosím odevšad, různých barev a velikostí. Díky mé vášni musím častěji měnit tlumiče u auta, protože na kameny jezdím, a nikdy jich nemám dost :angel:
Když je plný kufr, začnu je skládat pod sedačky, pak na sedačky ... no jsem příšerná :D
 

DeletedUser

Guest
ále, tak to je zajímavá ú-chy-lka. Něco podobného dělá i můj otec, také si furt vozí kameny a dost jich máme i na zahradě. Nejradši má ty z lesních potoků a také velké balvany u řek. No a s tím mu samozřejmě musíme pomáhat, takže nadáváme, a často i dost hrubě.

Teď bych se ještě vrátil k Německu. Psala jsi, že si tam byla 8 let. Co pro tebe bylo nejtěžší, když ses tam přestěhovala, byla to jazyková bariéra, či snad strach z nového prostředí, nebo to byl stesk po domovině. A jací jsou vlastně lidé v Německu, jak se chovají k cizincům, a konkrétně k Čechům.
 

DeletedUser4

Guest
Že pozdravuji tvého tatínka, úplně přesně vím, proč to dělá, a určitě by si mu měl více pomáhat, protože kamenů není nikdy dost :D

Ze začátku to opravdu byl problém s jazykem. Pak jsem měla problém s lidmi, je to prostě jiná mentalita. Dost jsem v Německu narážela na nepochopení klasického černého českého humoru a tak se stalo, že se pak už se mnou v práci moc lidí nebavilo :) Nakonec se mi začalo stýskat :) Posoudila bych to tak, čím dál se člověk vzdálí od českých hranic, tím lépe se k nám Němci chovají. Často jsem se potkávala s lidmi, kteří pravidelně jezdili do Čech, ale maximálně k Vietnamcům pro cigarety, natankovali a jeli domů. Pak všude říkali, že byli v Čechách a že je znají. To jsou ti nejhorší :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Ano, pozdrav vyřídím. Já mám také dost zkušeností ze svých dovolených ze zahraničí. Např.: v Chorvatsku před 10 ti lety nedali na Čechy dopustit. Ale v Řecku jsou stále lidé skvělí, usměvaví a pohostinní,o tom sem se přesvědčil několikrát. Doporučuji navštívit oblast Leptokárie.

Teď dotaz od hráče: Old Olf

Zajímalo by mě:
1) Podle jakých matematických pravidel jsou nastaveny pravděpodobnosti nálezů produktů při pracích - dle mých zkušeností jsou min. o 30% nižší, než jsou uváděné hodnoty
2) Kdo je zodpovědný za překlady z německého textu, které jsou ve hře plné pravopisných chyb, špatných významů, nesrozumitelných či zavádejicích formulací (viz Úspěchy nebo Statistiky)

Aby nedošlo k mýlce, jsem dlouholetý fanda WESTu a tyhle laciné drobnosti jsou zbytečnými šmouhami na této hře

3) Budou někdy zavedeny slibovaná poškození pevností při bitvách ?? Bylo by to opravdu přínosem.
4) Na kdy se připravují nové vzorce pro duely ?? byly slibovány s novým WESTem 2.0 a mnozí z nás odkládají reskill právě z důvodů očekávaných nových změn
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4

Guest
pro old olf:
1. Netuším, k těmto výpočtům nemám přístup a mít ho nikdy nebudu. To je tajemství vývojářů.

2. Sypu si popel na hlavu. Překlady dělám já. Že jsou překlady někde nepřesné či nesmyslné, bohužel někdy neovlivním, protože dostávám pouze sekvence textů. Někdy je nemožné přeložit polovinu textu, když neznám druhou polovinu, souvislosti, nebo kam věta přijde. Za hrubky se omlouvám, je toho někdy opravdu hodně a termíny jsou smrtelné. Někdy musím stihnout 2000 - 3000 textů za 3 dny, což obsahuje téměř nonstop práce. Pokud někde potkáš nesmyslný nebo chybný text, budu ti nesmírně vděčná, když to napíšeš na support nebo i zde na forum je extra sekce.

3. Ano, na plánu to je, kdy to bude implementováno do hry, bohužel nevím. Co bude v novém update se dozvídám řádově o 2-3 dny dříve než hráči.

4. Ta samá odpověď, jako u dotazu číslo 3.
 

DeletedUser

Guest
A teď bych si dovolil vrátit se k dotazu od hráče s.uhlík.Také mne zajímá zda budou nějaké nové recepty,případně co se bude dít se stávajícími mezivýrobky.Jsem kovář a mám 634 řemeslných bodů.

A ještě tu dám poslední dotaz a to od hráče Attila,no snad na mě nebudeš wicháhpi naštvaná,je dost obsáhlý.

Zdravím. Rád bych se vyjádřil k již zmíněné "hysterii" ohledně update 2.0, resp. dalších inovací a byl bych rád, kdyby mi paní administrátorka upřímně odpověděla, zda se mýlím a v čem.

Patřím mezi hráče, kteří začali s Westem na S1 ještě v době bez pevností a prožívají tak jeho postupný vývoj a veškeré změny k lepšímu i k horšímu od prvopočátku. Musím bohužel konstatovat, že ty k horšímu výrazně převažují.

2.0: Čert vem grafiku, na to si člověk časem zvykne, byť méně je někdy více. Ale update 2.0 přinesl řadu špatných věcí. Podle mne toto "vylepšení" mělo jediný cíl, a to útok na peněženky hráčů. Protože:

Před 2.0 jsem si snadno mohl zadat po ránu např. 6 hodin práce a odejít do práce (školy, jinam), v polední pauze se lognout a zadat další např. 4 hodiny a večer si to pohodlně doladit. Bylo na mé úvaze, jak dlouho budu dělat kterou práci. Šlo to (na S1 - S9) lehce spočítat a hrát bez nuggetů. Světy Arizona a dále, kde byly práce zkráceny na polovinu, zřejmě nepřetáhly z původních světů dostatečný počet platících hráčů, tak se nejspíš musela učinit přítrž poklidnému hraní na starých světech.
Protože pokud mám práce, které trvají minutu a půl, nebo třeba 5, 10 minut a můžu zadat bez prémia max. 4 práce, tak u toho musím sedět nonstop. Anebo si tedy zaplatit prémium automatizace, že. Já si to platil i před tím, ale nemusel jsem, teď to bez prémia nelze hrát, rozhodně ne pořádně. Anebo šidit všechno ostatní a furt čučet do Westu... Tento princip výrazně zhoršil hratelnost Westu, daleko víc, než nějaká grafika...
Další bonbónek jsou dluhopisy a denní úkoly. Samo o sobě to je prima nápad, jenže to bylo inzerováno jako odměna pro aktivní hráče. A pak jsou najednou vypisovány denní úkoly, kdy je požadován předmět s minimálním procentem šance na nález (dýmka míru, bedna s nářadím ap.). To není odměna, to je trest. Jestli chci splnit, musím to dělat donekonečna, samozřejmě potřebuju prémium automatizace a pomůže i prémium na lepší nálezy (byť bez záruky). Čili opět: má-li to být hratelné, sypte nuggety.
Škoda. Jsem dospělý hráč s celkem slušným příjmem a investovat do nuggetů nemám problém, ale princip mi vadí natolik, že vážně uvažuju o konci. Přitom dokud to bylo hratelné i bez nuggetů, rád jsem Inno podpořil. Hraju řadu webovek, některé jednoznačně zvýhodňují hráče, kteří si platí, a mezi ně se bohužel zařadil i West. Pak jsou hry, které platícím hráčů skýtají větší pohodlí, ale nezvýhodňují je přímo ve hře. Ty druhé podporuju rád, protože nemusím a baví mě. West se zvolna přibližuje opačnému pólu.
Snad jsem vystihl ty nejpalčivější problémy, které trápí nejen mě, ale i řadu spoluhráčů, bez hysterie.
Díky za vyjádření moderátorky.
 

DeletedUser

Guest
A já tímto děkuji Wicháhpi za zodpovězené dotazy a velkou trpělivost,dneska nám bohužel nějak blbne forum,takže reakce odpovědí jsme nemohli ovlivnit.

Přeji ti hodně zdaru při překládání německých textů a také při komunikaci s hráči i s firmou INNOgames.A také hodně štěstí v osobním životě.Ještě jednou díky za odpovědi.

Tímto se s Vámi loučím.Czyril
 
Nahoru