• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

16. Supportérka Chick Lady

DeletedUser

Guest
Rozhovor se supportérkou Chick Lady
poznámka: Rozhovor probíhal ca 4 dny přes Skype, některé informace proto nebudou aktuální, ale nemělo by to být na překážku.

pwyll: Ahoj Evi,
takže z minulého posezení víme, že jsi Slovenka (to je překvapení!), bydlíš v Bratislavě, dle vlastního vyjádření „nepatříš už k nejmladším“, pracuješ jako stavební inženýrka. Rovněž jsme se tehdy dozvěděli, jak ses dostala k The Westu, jaké to je dělat support, i to, že za odměnu dostáváte od Innogames nějaké ty nuggety, nebo to, jak často sedíš za hrou, či jaký je tvůj názor na migraci nebo na starou verzi hry... tudíž koho zajímají tyto otázky, odpovědi najde zde:http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=24849.
Můj první dotaz směřuje vlastně také k tomu předchozímu rozhovoru: Rozhodla ses odpovídat podruhé, rovněž koukám, že se chystá i druhé posezení s administrátorkou. Proč se jede druhé kolo? Je málo zájemců; máte pocit, že napoprvé se toho málo řeklo?
Chick Lady: Prečo druhé kolo? Sama neviem. Oslovili ma moderátori, či by som odpovedala, tak prečo nie, hoci samu ma to prekvapilo. Či sa hráči dozvedia niečo nové je otázne, je to už len na tebe :). To, že je tu administrátorka podruhé, to je myslím v poriadku. Od posledného rozhovoru s ňou nastali veľké zmeny v hre a myslím, že je to príležitosť sa k tomu dozvedieť niečo viac.

pwyll: Asi bych dala ty záludné dotazy hned za sebou, ať se moc netrápíš... Máte v týmu nějaké povědomí o tom, proč stále nebyly opraveny některé roky staré bugy? Například „sekání“ serveru při vyzvedávání příliš moc položek z trhu anebo problém s umístěním postavy do bitvy? V nadcházejícím updatu 2,03 sice zavádí možnost výběru všech položek z konkrétního trhu najednou, ale nebylo by lepší chyby řešit a ne je obcházet? Vím, že to je otázka na developery, ale máte nějaké tušení, proč to prostě neopraví?
Chick Lady: Všetky tieto chyby čo si vymenovala a mnoho ďalších, ako napríklad aj stále neopravený úkol Pustina apod. sme už dávno hlásili do Německa, a snažíme sa to v pravidelných intervaloch pripomínať. Bohužiaľ sa mi zdá, že na to asi nemajú vyčlené lidi, ale čo, lebo stále pracujú na nových veciach miesto toho aby dotiahli stávajúce. Táto situácia mrzí nás o to viac, že naozaj sa stále snažíme o to, aby sa do toho naozaj pustili a opravili všetky chyby. Niektoré by mali byť opravené v najbližšom update, ktorý by mal byť čoskoro. Som rada, že aspoň napríklad do opravy chatov sa pustili, som sama zvedavá ako sa im to podarilo.

pwyll: A poslední zlá otázky, pak už to bude lepší : Pamatuju si doby, kdy začínala Arizona, tehdy hrálo nějakých 90,000 postav; dnes je to sotva 30,000... Jak vidíš budoucnost The Westu?
Chick Lady: Pravdu? Bojím sa, že The West je za zenitom a pokiaľ INNO nedá niečo do reklamy, určite bude hráčov len ubúdať...nie je odkiaľ natiahnuť nových hráčov... chýbajú reklamné baneri a všeobecne aspoň nejaká reklama, aj ja som sa na túto hru dostala cez reklamný baner na Divokých kmeňoch...to bola prvá hra od INNA čo som hrala.

pwyll: Zůstanu ještě chvíli u hry, než se Ti začnu šťourat v soukromí. Jak ti vyhovuje verze 2,0 – zvykla sis, co se Ti líbí a co ne? A pokračování předchozí otázky: Myslíš, že nová verze může přilákat víc hráčů?
Chick Lady: Na 2,0 som si zvykla v pohode a rýchlo, má svoje výhody aj nevýhody. Ja beriem zmeny ako prídu a snažím sa zvyknúť a hľadať v tom to lepšie, ako stále len plakať, aké to bolo voľakedy. Zažila som aj klasický west bez bojov o pevnosti. West, kde som sa postavila niekomu do mesta a na mieste som mohla zduelovať všetko, čo bolo živé a pri vedomí :) Teraz človek musí naháňať ciele po mape, práce sa zmenili neuveriteľne, tie pevnosti zmenili úplne tvár Westu, ale osobne som spokojná, vždy lepšie, ako keby som 4 roky hrala stále tú istú hru bez nejakých zmien...určite by ma to nebavilo.
A či nová verze môže prilákať viac hráčov? Samotná nová verzia určite nie. Ako som už spomínala, bez reklamy to určite nepôjde.

pwyll: Kolik světů teď hraješ, hraješ ještě jinde než v české mutaci? Hrála jsi The West u nás i na slovenských serverech; postřehla jsi nějaké rozdíly třeba v herní komunikaci či v herních stylech mezi oběma komunitami? A jsou lepšími hráči Češi nebo Slováci?
Chick Lady: Hrajem momentálne hlavne colorado a chodím na arizonu, ale tam v podstate len staviam kostol a občas zájdem na boj.
Hrala som voľakedy všetky slovenské svety, ale keď som prešla na cz arizonu, tak som tam našla super partiu ľudí a chytilo ma to tam a odvtedy som už len vypúšťala slovenské svety. Mám teraz účet na sk S1 práve pre porovnanie a občas sa to zíde ako kontrola medzi jazykovými mutáciámi.
Mám pocit, že hráči na cz svetoch sú o niečo vyspelejší, ale to je ťažko posúdiť, lebo predsa len poznám bližšie len úzku komunitu ľudí
pwyll: To je fakt, že v té arizonské partě zrovna moc dětí nemáte... asi výrazně zvyšujete věkový průměr hráčů The Westu.

pwyll: Jak ses vlastně dostala k supportování? Napadlo Tě, že se přihlásíš, anebo jsi byla požádána na základě toho, že jsi něco podobného dělala ve slovenském Westu?
Chick Lady: K sapportovaniu som se dostala klasickou cestou. Napísala som si žiadost, urobila test a potom mi už len prišla správa, že som bola vybraná. Určite mi k tomu dopomohli aj skúsenosti moderátorky na slovenskom westfore. Keďže na sk som šancu pracovať na sapporte nedostala, skúsila som to na cz weste a podarilo sa.

pwyll: Krosna chce vědět, zda někdy dorazíš na jeho soukromý sraz. Asi Tě balí, píše o Tobě, že jsi arogantní, a taky vaří „nšočovici“. :D
Chick Lady: Hmmm...na krosnov súkromný zraz...asi nie, keďže ma nazýva ako nazýva a chcel by si ma uvariť :D
Ale zúčastnila som už viacerých ako oficiálnych, tak aj súkromných zrazov a môžem povedať, že vždy to dopadlo fantasticky. Našla som si mnoho nových priateľov nie len virtuálnych, ale aj skutočných.

pwyll: Nerada někam tahám politiku, ale když už mám možnost zeptat se někoho z našich sousedů... U nás v ČR člověk brzy získá dojem, že politika je plná korupce, že v parlamentu se dokážou shodnout pouze na zvýšení svých odměn... říkají, že dělají reformy, ale zdravotnická reforma se jako reforma jen tváří (potřebné změny ve financování zdravotních pojišťoven zaneseny pořád nebyly, takže se vesele rozkrádají dál, tudíž finanční ztráta byla přenesena na občana formou poplatků) a důchodová reforma má tolik much, že se člověk bojí, aby pod těmi mušinci vůbec zůstalo něco použitelného... Když se podívám na Slovensko, připadá mi, že v reformách jste daleko dál, před pár lety jste zavedli Euro, letos začíná platit zákaz kouření v restauracích... Je to jen vnější pohled, že jsou vaše vlády schopnější v prosazování reforem? Nebo to taky nefunguje?
Chick Lady: K politike sa dosť nerada vyjadrujem, lebo od určitého času už nenachádzam slov na našich politikov. Pripadá mi to že už to nemôže byť horšie a znovu zistím, že som sa mýlila a stále to má kam ísť k horšiemu. Možno sa vám z druhej strany zdá že sa zaviedlo viac reforiem u nás, ale zdravotníctvo nefunguje ako má, chcú teraz napríklad presadiť jednu zdravotnú poisťovňu....osobne si myslím, že sú to len kroky späť. Na druhú stranu občas naozaj zavedú aj niečo dobré, ten zákaz fajčenia kvitujem a dúfam, že v tomto trende budú len pokračovať.
pwyll: Nojo, slyšela jsem, že vaši politici jsou ještě větší ***** (=hovorové označení Sus domesticus) než ty naše, třeba takový Langoš prý likvidoval kohokoli, kdo se opovážil říct něco proti němu.
Chick Lady: Presne tak. Preto som na politiku zanevrela...či je tam Peter, alebo Pavol, tak každý sa snaží urobiť dobre len pre seba a svoju stranu a ľudia sú až na poslednom mieste.

pwyll: Když už jsem začala s těmi politickými dotazy, tak ještě jedno téma: V ČR se brzy změní pražský hradní pán. Sledovala jsi prezidentské volby, chceš něco komentovat? V poslední době jsem často zaslechla spojení, že u nás je Zlo spojené s Klausem, resp. že Zlo pochází z Hradu; takže je zde jisté mírně pozitivní očekávání, že za Zemana se situace snad zlepší. Máš na to nějaký názor? A chceš se nějak vyjádřit k prezidentské amnestii?
Chick Lady: Vaše prezidentské volby som sledovala, nie nejako vášnivo, ale človek sa od toho nevie oprostiť. Osobne sa mi zdá, že ste moc veľký a moc dobrý výber nemali, ale z toho čo bolo na výber, snáď vyhrala najlepšia voľba. I keď Zemana u nás často prirovnávajú k našemu Mečiarovi :)

pwyll: Teď už jen nevážně: máš nějakého koníčka, kterého bys chtěla zmínit? Sporty, zviřátka, ruční práce či jiné ú-chylky?
Chick Lady: Vrcholovo som hrávala volejbal...ale to sú už dávne časy bohužiaľ. Ale športu som nezanenevrela. V súčasnej dobe sa zo športov najviac venujem jazde na kole...je to fantastický relax. Hlavne v lete, keď si zajazdím, dorazím k jazeru, tam sa okúpem, oddýchnem...
Zo zvieratiek sme mali doma vždy celkom slušný zverinec, mali sme vodné koritnačky, rybičky, hada, chameleonov a hlavne som vždy mala psíkov. Momentálne bohužiaľ nemám. V súčasnej dobe máme doma len lenivú agamu :)
pwyll: Taky jsem hrála závodně volejbal :) Kterou agamu, vousatou?
Chick lady: Jj bradatú :D, už jej je riadny kus. Keď sme ju priniesli domov, strácala sa v dlani...

pwyll: Hrála sis v dětství na indiány a kovboje? A měla jsi radši Vinnetoua anebo Old Shatterhanda?
Chick Lady: Old Shatterhanda a áno, hrala som sa, milovala som knižky Karla Maya a celkovo indiánky. Vyrábala som v detstve luky a praky ...
pwyll: Jen vyráběla? :) nepoužívala?
Chick Lady: Nooo :) tak jasné že sa to muselo aj vyskúšať.
pwyll: Aha, proto jste měli doma tolik zvířat.

pwyll: Ideální Silvestr? A jaká byla realita? Anebo konec světa, avizovaný na 21.12.2012 – vnímala jsi tento fenomén? Pamatuješ si, co jsi ten den dělala?
Chick Lady: Ideální silvester? asi někde na chate v zasleženom krásnom prostredí s partiou priateľov. Skutočnosť - doma s najbližšou rodinou :)
Koniec sveta - tak ja takýmto veciam vôbec neverím a nevnímala som ten deň nijako mimoriadne a ani som sa nepripravovala. Ale napríklad moja dcéra nakúpila baterky, sviečky ... :D

pwyll: Říkala jsi, že jsi kdysi dávno měla jisté problémy s hmotností – pokud to tedy není tajemství. Máš nějaký recept na štíhlou linii? Možná by to zajímalo nejenom děvčata.
Chick Lady: Jediné, čo platí, je "nežrat".
Ale teraz vážne...pre mňa bolo dôležité, že som zmenila stravovacie návyky...predtým som nikdy neraňajkovala, prvé jedlo tak naobed. Teraz sú pre mňa raňajky prakticky hlavné jedlo. A na čo mám chuť večer , tak si to dám radšej potom na raňajky. Pohyb je dôležitý, ale len tým určite nikdo neschudne, zmení možno slaninku na svalovú hmotu, ale neschudne. Takže najdôležitejšia je strava.
pwyll: Někdo říká, že sladké spíše ráno a k večeru už jen zelenina - dodržuješ nějaký jídelníček? Nebo prostě jíš, co ti chutná?
Chick Lady: Jem všetko, ale snažím sa málo a častejšie. A áno, večer skôr len zelenina a v čase, keď som chudla, som skoro každý večer zjedla grep. A ešte najdôležitejšie, úplne som vysadila ochutené nápoje, najradšej mám teraz čistú vodu, alebo ochutenú citrónom. A čaje, ale bez cukru.
pwyll: Nojo, ale lidi, kteří dělají na směny nebo se nemůžou během práce najíst, budou mít s nějakým pravidelným režimem asi problém - napadá tě, co s tím?
Jojo, cukr je velký zabiják - myslím, že v litru koly je snad 30 kostek cukru. To už si radši dám to pivo.
Chick Lady: Neviem, ale zo zákona má každý nárok na obedňajšiu prestávku a ráno ja radšej vstávam o hodne skôr, aby som sa v kľude naraňajkovala práve.

pwyll: Jak to máte u Děvína letos se zimou? Tady byla ta správná zima se sněhem snad 10 dní, jinak je tak všelijak; oteplí se, začne pršet, rozlijí se řeky a začnou zpívat ptáci – a pak zase zmrznou.
Chick Lady: V Bratislave bola biela zima asi najväčšia za posledné roky, narobila nám naozaj dosť starostí.
pwyll: Kalamita?
Chick Lady: A vraj to má ešte pokračovať. Kalamity boli riadne :) Jeden deň som sa ani z práce nevedela dostať, chodím peši a na moste, kade chodím, boli asi metrové záveje a ja som sa cez to nevedela dostať :D Potom som radšej pár dní chodila autobusom, kým vyfrézovali cestičku.

pwyll: Co máš na WC - Linteo či Kleenex? Klasický, navoněný či vlhčený? Bílý či barevný?
Chick Lady: Tak ak ti mám pravdu povedať, to fakt neviem...kupujem čo je v akcii :), ale mám ráda navoněné.

pwyll: Co Tvé děti – hrají/hrály s Tebou také The West nebo jiné online hry?
Chick Lady: Syn hraje hodně, ale opravdu nevím ani co, West ne. West hrála kdysi dcerka, ale pak dostala BAN a už ji to přestalo zajímat...už je to hodně dávno.

pwyll: Jaká byla Tvá největší „bota“ na The Westu? Mně se třeba tenhle týden podařilo dát na trh místo ledku hromadu žaludečních kapek, zatracené stejné obrázky :(
Chick Lady: Ou...to zabolí, mňa zabolelo, keď som zrušila úkol po odpracování asi 30 hodin...ale stáva sa a vždy si poviem, že je to len hra :)

pwyll:Máš oblíbeného bitevního velitele? Tvůj oblíbený nápoj k velení bitvy a na oslavu vítězství?
Chick Lady: Ešte k tým bitvám, najviac ma naučil o bojoch Toxický mstitel, podľa mňa bol v jednom čase naj veliteľ. Na každom svete sa určite nájdu dobrí velitelia :) ale dobrý veliteľ je hlavne ten čo má rýchli komp a rýchle prsty. Bez toho nemôže ani ten najlepší stratég dobre veliť, nestíha. K boju si väčšinou nalejem pohárik vínka.

pwyll: Nějaký vzkaz na závěr? Hráčům obecně či někomu konkrétnímu?
Chick Lady: Záverom by som chcela zaželať všetkým hráčom, aby sa pri The West len bavili, brali to naozaj len ako hru, nehľadali v nej vždy len to zlé, ale snažili sa nájsť aj pozitíva a užívali si hru ako takú.
pwyll: Díky za rozhovor.
Chick Lady: Aj ja dakujem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru