• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

17. Posezení s hráčem Dracox

DeletedUser

Guest
Představení veterána S1, hráče Dracox...
...rozhovor proběhl přes skype, přepis hovoru vkládám postupně. Hezké čtení všem.

pwyll: Hezký večer, Dracoxi,
pokud dovolíš, začala bych nějakým představením Tvé osoby kvůli všem, kteří s Tebou dosud neměli tu čest. Můžeš nám sdělit své jméno, místo bydliště, zaměstnání, míry (věk – počet miliónů na kontě (můžeš uvést i měnu, případně umístění banky, jestliže se jedná o Kypr) – výše horečky)? Jaké máš auto a jak se jmenuje? Máš radši metal nebo jazz?

Dracox: Ahoj pwyll, tak jmenuju se Pavel, jsem z Hošťálkové, to je taková vesnice u Vsetína. Bohužel většina lidí, co tu znám, tak jsou z Čech, takže se s většinou nemůžu setkat osobně :) Pracuju ve Zlíně v Baťově nemocnici jako laborant na hematologii. Co se týká hudby, tak většinou nějaký rock, punkrock i v popu bych našel písničky, které se mi líbí.... Konto na Kypru určitě nemám :D A miliony na něm taky nejsou :) A bohužel nemám ani auto a ani řidičák, což některé holky, které by mě chtěly poznat, asi zklame :D Kdybych si měl vybrat mezi jazzem a metalem, tak metal; na jazzovém koncertě jsem byl jednou se školou a vůbec se mi to nelíbí :)

pwyll: To dojíždíš autobusem? Jak to máš daleko?

Dracox: No mám tu 3 známé, někteří jezdí do stejné práce, takže jezdím většinou s nima autem, výjimečně autobusem. A je to od nás 25 km.

pwyll: aha... koukám, že ses vyhnul sdělení věku :P

Dracox: Ano jsem si nevšimnul :) tak dobrá, je mi 25, nemám potřebu svůj věk tajit :)
 

DeletedUser

Guest
pwyll: Psal jsi, že se chceš bavit především o světě 1 – hraješ ještě na jiných světech nebo jen na S1? Kdy jsi vlastně začal hrát? A který aspekt hry máš nejradši (bitvy, duely, řemeslo, úkoly…) a proč?

Dracox: Takže hraju momentálně jen na S1. Zkoušel jsem i jiné světy jako S8, S9, ale postupem času mě tam hra přestala bavit. Taky jsem měl většinou dost práce na S1, takže jsem na jiné světy ani neměl dost času. Kdy jsem začal hrát, no, už je to pěkná doba... Začal jsem v době, kdy ani na S1 neexistovalo jediné město. Takže jsem už takový veterán této hry. Co se týká aspektu hry, tak nejraděj mám bitvy a teprve teď se začínám pomalu věnovat řemeslu (mám už 111 bodů :)) Jinak ve hře mě spíš mimo hry samotné baví nejvíc kecat s lidma na chatu. S takovou možností jsem se u žádné onlinovky typu Westu nesetkal. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
pwyll: Počet aktivních hráčů ve hře vytrvale klesá – v čem je podle Tebe příčina? Chceš věnovat vzpomínku některým hráčům, kteří už nehrají – ať už přátelům, či vytrvalým protivníkům? Co konkrétně Tebe u hry ještě drží?

Dracox: Bohužel zájem o hru klesá. Na začátku hry, kdy byl jen svět 1, tam bylo, pokud si dobře pamatuju, přihlášených nějakých 100 000 hráčů. Tak důvodů, proč je menší zájem o hru, je určitě několik. Hodně programátorů asi přišlo na to, že si touto cestou můžou dobře vydělávat. Vytvoří hru, ve které lidi můžou hrát zdarma, ale samozřejmě je vývojáři tlačí kupovat si různé "prémium", a tak už vznikla celá řada těchto browserových her. A taky vzniká celá řada různých free MMORPG apod., takže když to shrnu, je tu velký tlak konkurence. Dále dost lidem se nelíbí updaty, které i podle mě kazí celý systém hry, a to je taky důvod, proč někteří hráči odcházejí. Dále to může být logicky ztráta zájmu o hru. Já sám jsem měl několik takových krizí, kdy jsem si myslel, že se hrou definitivně skončím, ale pak jsem vždycky chytil "druhý dech" a pokračuju doteď :) A samo INNO vyvíjí další hry, snižuje se podpora Westu, hlavně ve formě reklam, a nové potencionální hráče tlačí právě do svých nejnovějších her.
Tak rád bych tady připomněl takové hráče, kteří prakticky vybudovali světovou politiku na S1, a to jsou Suteren, Connavar, Aradhel, Jezzek, to jsou podle mě legendy Světa 1.
A co mě drží u hry.. S S1 už mám takové dost osobní pouto, takže dost mě mrzí, že tam hráči končí. Navíc přišli noví emigrovaní hráči z jiných světů a celý S1 si podmanili a staré veterány tohoto světa zatlačili do kouta. Já sám jsem teď asi půl roku nehrál vůbec aktivně. Ale po půlroce jsem se vrátil, a to s dost náročným úkolem před sebou. Sjednotit staré rozpadající se aliance, vrátit chuť do hry starým známým hráčům, kteří už ztratili naději, že se můžou postavit novému soupeři, vytvořit novou alianci, a tuto novou alianci pozvednout na takovou úroveň, aby dokázala vzdorovat novému nepříteli, Alianci 8 kavalérie. Takže mám dost náročný úkol před sebou a to mě teď drží u hry :)
 

DeletedUser

Guest
pwyll: Když se někdy v roce 2010 otevřely staré světy a já přišla na svět 1, pokud si dobře vzpomínám, byl jsi v alianci kolem Smradlavého Lejna, posléze přišli Rebelové. Nyní jsi založil novou alianci (Konfederace S1) – jaké jsou vaše plány a proč si myslíš, že by to hráče mělo zajímat? Jak bys pozval hráče na S1 a jak bys je nalákal do své aliance?

Dracox: Ano v té době se formovalo hodně aliancí. Některé vznikaly, jiné se rozpadaly. Proti sobě stály nakonec 2 velké aliance: West Heroes v čele s Connavarem a Rebelové v čele s Aradhel.
Během posledního roku došlu k tomu, že na S1 začali migrovat hráči z jiných světů. Tito hráči vytvořili Alianci 8 kavalérie a za cíl si dali zničit WH (kvůli hráči Connavar). Aliance Rebelové se nakonec rozhodla uzavřít spojenectví s WH kvůli udržení rovnováhy v bitvách, ale dost lidem se tento krok nelíbil a alianci Rebelů opustili nejaktivnější hráči a několik měst. Tím začala nadvláda ali 8.
Hlavním cílem naší nové ali je sjednotit hráče ze starých aliancí, samostatná města atd. Abychom vytvořili novou armádu, která by se časem mohla dostat na úroveň aliance 8 kavalérie, aspoň v to doufám :) Zatím jsme nová ali, takže většinou v ali panuje nadšení ,a lidi konečně získali chuť do hry, protože se něco změnilo.

pwyll: Connavar má blokaci, co jsem koukala - už vůbec nehraje, anebo se král multiúčtů vrátil v nějaké další inkarnaci?

Dracox: Connavar se zatím nevrátil, ale asi sama víš, co je zač, a je možné, že se ještě vrátí ;) Řekněme, že důvodem k tomu, aby nová ali vznikla, je právě to, že v ní není Connavar. Jinak myslím, že by do toho někteří hráči nešli.

pwyll: Přidej trochu toho nadšení do nějaké úderné věty, která by hráče přesvědčila, že právě vaši ali si mají zvolit :)

Dracox: Já ti nevím, chceme hlavně vyrovnat síly a nechceme, aby svět 1 zaniknul. Proto potřebujeme nové aktivní hráče, kteří by nám pomohli převážit misky vah v náš prospěch :) Naše ali je složena převážně z veteránů, kteří na S1 hrajou stejně dlouho jako já. Chodí k nám hlavně lidi, kteří nechtějí stát na straně silných, aby měli bez práce vybojovanou pevnost a mohli se povyšovat nad ostatní. Sama aliance -8- nás podporuje a chtějí z nás mít rovnocenné soupeře, aby bitvy na S1 měly zase nějakou úroveň.
 

DeletedUser

Guest
pwyll: Na Velikonoce se chystá zase jakási tombola; moc jsem to nesledovala, ale vypadá to až na drobnosti podobně jako vánoční akce. Jak vnímáš podobné akce? A co updaty obecně – jak si zvykáš na změny ve hře?

Dracox: Přiznám se, že to taky moc nesleduju. Jen jsem proletěl oznámení, podíval se na ty nové sety a čekám, co bude :) Momentálně si ani nekupuju nuggety, takže budu dostávat jen ty obyčejné věci. Osobně se mi tyto tomboly líbí, jen z té vánoční byly lepší sety, ale stejně těch setů už je nějak moc :) A set velikonočního zajíce, kouzelníka a Amora, to už je úplná zbytečnost.

pwyll: ty nedueluješ v Kupidově sadě?

Dracox: Ne já vůbec nedueluji :) To je činnost, která mě ve hře vůbec nechytla.
Dřív jsem se na updaty těšil jako na smilování, že se konečně ve hře objeví něco nového, ale ty poslední updaty nestojí za nic.
Ale změnám se přizpůsobím. Momentálně mě hlavně zajímá herní politika :) takže změny ve hře mě už ani moc nezajímají :)
 

DeletedUser

Guest
pwyll: Když už jsme u těch svátků: dodržuješ některé velikonoční zvyky? Jak budou zřejmě vypadat Tvé letošní Velikonoce? Máš radši nádivku nebo mazance/bochánky? Anebo ještě radši něco tekutého?

Dracox: Velikonoce, tak protože jsem na vesnici, tak bylo normální, že jsem jako malý chodíval na pomlázku (U nás se tomu říká šmigrust) :) Ale už delší dobu nechodím, maximálně po rodině, aby se neřeklo :) Mazanec mám rád pěkně s máslem, taky barvíme vajíčka. Tekutého :) No, maximálně tak vaječný koňak, jinak u nás se hlavně pije slivovice, ale to je na mě moc silný, to nepiju :D
 

DeletedUser

Guest
pwyll: Jak zvládáš výkyvy počasí letošní zimy? Jaké počasí máš nejradši (např. ideální počasí na letní prázdniny)? Znamenají pro tebe něco pojmy jako arktická oscilace či globální oteplování?

Dracox: Počasí je na houby :) Už jen čekám, kdy bude konečně teplo, a ono nic. Nedávno to vypadalo velice slibně, ale pak se teploty vrátily do hodnot hluboko pod nulou.
Na letní prázdniny, tak určitě teplo, nemám rád, když je úplně horko, to nemusím, spíš když je to letní slunce pod mrakem, tak je mi dobře :) Nebo miluju letní večery...
Arktická oscilace? To nějak souvisí s mořskými proudy, ne? A globální oteplování? Tak to jim nežeru. V tom se přikláním spíš k našemu bývalému prezidentovi panu K. :D Spíš si myslím, že to, co se poslední dobou děje, je průběh malé doby ledové, který je utlumený skleníkovými plyny. A už se o globálním oteplování moc nemluví... Zase z toho byl jen byznys, sluneční elektrárny, povolenky na emise...
 

DeletedUser

Guest
pwyll: Jak na Tebe doléhá globalizací způsobená finanční krize? Myslíš, že už jsme z nejhoršího venku, anebo nás to nejhorší teprve čeká? Podle určitých ekonomických ukazatelů (zadluženost státu i jednotlivců, podíl lidí ohrožených chudobou, nezaměstnanost, stabilita bankovního sektoru apod.) jsme na tom lépe než většina Evropy - a přesto lidi pořád říkají, jak se mají špatně. Jaká je podle Tebe realita? Opravdu se máme tak špatně anebo má náš národ prostě v naturelu věčnou nespokojenost?

Dracox: Tak finanční krize. Bohužel vím o určitých problémech ve svém okolí, třeba firmy bez zakázek, propouštění lidí. Lidem samotným, kteří mají takovou práci, např. ve firmě, která krizi ustála nebo ve zdravotnictví, tak tito lidi ani krizi moc nepocítili. To především malí podnikatelé, firmy závislé na zakázkách atd., tam to lidi pocítili značně, a věřím, že si někteří z těchto důvodů museli vzít na překlenutí vzniklé situace úvěry. Ceny nemovitostí šli dolů, takže kdo chtěl prodat barák po krizi, tak cena spadla o několik procent, než byla před krizí. Osobně Evropskou Unii neuznávám, protože si podle mě vymýšlí jen nesmyslné vyhlášky, příkazy, požadavky a jen přerozděluje peníze, které do ní sypou členské země. A momentálně je sypou hlavně na splácení dluhů – na Řecko, které si myslím, že se nedokáže vzpamatovat a zbankrotuje.
Mám kolem sebe lidi, kteří se mají dobře, cestujou si několikrát za zimu na hory, wellnes pobyty apod. A jiní, kteří žijí od výplaty k výplatě.
Je to prostě tak, že se někteří mají líp a jiní hůř, ale i ti, co si myslí, že jsou na tom špatně, tak na tom tak úplně špatně nejsou, pokud nejsou zadlužení úvěrama apod., tak ani nemůže být zle.
Já právě dělám ve zdravotnictví a vím, že nemocní lidi budou pořád, a tím pádem budu mít i práci :)
 

DeletedUser

Guest
pwyll: Máš nějaké zajímavé koníčky? Co jsi sbíral v dětství? Máš rád zvířata? Kdo podle Tebe letos vyhraje F1?

Dracox: Koníčky tak třeba West :D trochu hraju billiard, chodím na zábavy, někdy na diskotéku zajdu. Určitě nějaké to posezení s kamarádama, částečně i práce je mým koníčkem :) V dětství jsem sbíral a hrál pokemoní karty :D Ano, zvířata mám rád, máme doma Yorkšíra, Pražského krysaříka a Britskou modrou kočku :)
A F1, Schumacher už asi nejezdí, co? :D To je tak jediný závodník, kterého z F1 znám, a možná ještě nějaký Raikkenen nebo jak se to píše :D

pwyll: pořád se mi to plete - billiard je to s těmi dírami nebo bez nich?

Dracox: Billiard je s těma dírama, kulečník je bez děr.

pwyll: stejně si to zase příště nebudu pamatovat :)
 

DeletedUser

Guest
pwyll: Chtěl bys na závěr něco vzkázat hráčům, týmu, Innogames… celému světu?

Dracox: Tak jestli jste to dokázali přečíst až do konce, tak vám přeju, ať se vám ve hře i v osobním životě daří, a pokud budete mít chuť, přijďte se za náma na S1 podívat ;)
A týmu kolem Westu chci poděkovat, že za ty roky odvádí fakt skvělou práci a především bych chtěl poděkovat hráčce Darling, že má chuť se tomu pořád věnovat, za to ji obdivuju :)

pwyll: Děkuji za odpovědi, přeji hezký zbytek večera.

Dracox: Tobě taky i vám všem.
 
Nahoru