• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

2. sv. válka a military

  • Zakladatel vlákna DeletedUser4088
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
Ovšem stejných chyb se dopustil i Stalin, vždyť v armádě nechal skutečné důstojníky (a ne politické prospěcháře) velet až při obraně Moskvy. Taky celkem brzo, že? ;)
LIdé s mocí totiž bývají přesvědčení, že ví všechno nejlíp.

To Benitocz: Ona i spousta Rusů to dělala dobrovolně, protože kdo by jinak to násilí na ostatních vykonával, že? Akorát do dnešní doby když jejich režim skončil tak se snaží ze všech kovaných agentů, vojáků, politiků apod. udělat nebohé oběti doby. (i u nás)
 

DeletedUser4088

Guest
Je to tak... Jak řekl Forkronil.

No a když sme u Dni D, tak jaký je váš názor na tuhle operaci?
 

DeletedUser

Guest
Podle mě celkem vyšla, ať už špionážní dezinformací nebo jejím provedením.
Ocenil bych hlavně vyčkávání spojeneckého velení, které bylo pod silným tlakem Stalina. :klubun:
 

DeletedUser

Guest
No tak Amerika získala jen tu Normandii...

Zbytek zařídil Sovětský svaz a Amerika se jenom vezla a na poslední chvíli "zachránila situaci",byť už nebylo co zachraňovat...
 

DeletedUser

Guest
zase špatně:D

SSSR zaridil presne pulku vitezstvi v evrope. Druhou pulku zaridili USA, GB a ostatní bojující armády.

Kdyz ponecham stranou vzdusne operace, namorni operace a budu se venovat pouze pozemnim operacim, tak co treba operace u Caen 44, Arnhem, vubec cela cesta k osvobozeni Parize, pokusy o rychly prechod francouzko-nemeckych hranic a následna bitva v ardenach (+operace bodenplatte) a nakonec prechod Ryna. Spojenci museli bojovat s divizemi Großdeutschland a SS divizi Das Reich, ktere patrily k nejlepe vybavenym a nejspolehlivejsim nemeckym divizim na zapade. Tyto divize nekolikrat vyvedli americany z miry svoji houzevnatosti a tvrdosti, se kterou bojovaly. Kdyby nebyly ve francii ale na vychode, kdo vi, kde by SSSR byl (ponecham-li dodavky vybaveni zapadem do SSSR, bez nichz by zadne SSSR mozna ani nebylo).

Tj problem naseho skolstvi, hodne se resi vychodni fronta, ale zapad se bere: problehlo vylodeni, pak spechani na berlin no ale tam sli rusove, tecka. Staci si vzit par knih ze zapadni fronty, nebo zkuste zahrat Company of heroes s modem blitzkrieg a mate +/- realnou valku:)
 

DeletedUser

Guest
Nějaké ty encyklopedie jsem četl,ale tys to podal tak přesvědčivě,že máš u mě R+ :D (samozřejmě jsem si znovu encyklopedii otevřel a souhlasím s tebou)

Teď bych ovšem rád přešel k osobám a státům (státu),které zapříčinily pád Říše (a to poněkud paradoxně) .

Itálie (Mussolini)-zdražel Barbarossu o 3 měsíce,jelikož požadoval podporu z Německé strany při dobývání Albánie (té hlavně) a Řecka.

Poté Japonsko-dobývalo ostrovy,které byly strategicky téměř k ničemu.Kdyby raději útočili letecky z druhé strany na Rusko a bombardovali Moskvu a Petrohrad,tak by utvořili zajímavou kooperaci s Říší (+ spojenci Říše) a SSSR by už ani kvantita nepomohla (tou to vše doháněli,strategicky měli navrch Němci)

Göring-měl (podobně jako Japonsko) slušný letecko-bombardovací potenciál,který ovšem nevyužil.Stačilo by bombardovat Londýn a obsadit Skotsko a další nepřítel by vypadl "ze hry".

Sturmbannführeři
v blízkosti Hitlera při vylodění v Normandii-bát se někoho probudit,když jde o moc? Blbci.....
 

DeletedUser

Guest
R+ si mi davat nemusel, nad tohle jsem povysen:D

Mussolini chtel rimskou risi, ale italove ne, ty to nezajimalo, podle toho vypadaly vsechny italske kampane. Pro dukaz staci sledovat chovani italu v albanii, recku, severni africe no a nakonec na vychodni fronte (rusky protiutok u staligradu vedl na kridla nemecke linie kryta rumunskymi a italskymi vojaky).

Japonsko si naopak pocinalo dobre, ty ostrovy naopak velmi dobre poslouzily jako "letadlove" lode. tohle nebylo pricinou porazky japonska. Pricinami byly nedostatek surovin a proste mala ekonomika. Jamamoto to pekne charakterizoval, ze musi USA vyridit driv nez se rozbehne jejich prumysl. proto sli na pearl harbor, aby vyridili lodstvo, ktere jim da cas. no nastesti to nestihli:)

Goring - dobry velitel trpici komplexem, ze luftwaffe dokaze uplne vsechno. Jinak nemci trpeli nedostatkem vhodnych bombarderu (he-111 byl stredni bombarder ne tezky). Chyba byla, ze bombardovali londyn, cimz GB poskytli cas na opravu letist, vyskoleni pilotu a doplneni ztracenych letadel. Utocili 1x na skotsko a ten utok dopadl katastrofalne, protoze bombardery nemely stihaci kryti.

posledni bod nema cenu komentovat:D to byl proste fail.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
... aby vyridili lodstvo, ktere jim da cas. no nastesti to nestihli:)...

Bohužel....

Podívej se na to dneska-Amerika se se*e do věcí,které nejsou její.Viz. Lybie-slib lepšího živobytí pro Lybijce.Až si Američané vyvrtají veškerou ropu,pak nebude trvat dlouho a Lybie bude na ekonomické úrovni Argentiny...
 

DeletedUser

Guest
nastesti:)

nechtel bych se stat obeti japonskych pokusu.

Mimochodem s tou libyi je to jinak:D ropne kontrakty ziskavaji hlavne evropske firmy, ale i tak to je problem, protoze bezpecnost je porad spatna. mne americani nevadi, znam jich par a rozhodne mi prijdou lepsi nez nejaci roztahovacni rusove bohatych rodicu, kteri se neumeji chovat v buse, tramvaji, na chodniku, ve smenarne...

P.S.: az dosud jsem si nevsiml, ze by se v libyi nejak extremne angazovali USA. GB a francie vedli hlavni boje ve vzduchu... Mimochodem Argentina se ma celkem dobre, takze pokud se bude mit libye jako argentina, tak to bude vynikajici.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Japonské bombardování SSSR má tu chybu, že dolet z Japonska do Moskvy nemá v 40. letech moc letadel, zvlášť pokud to jsou těžce naložené bombardéry. ;)

S ostatními body souhlasím, ale ty chyby dělali i spojenci.
 

DeletedUser

Guest
no hlavne japonci si netroufli na SSSR a stalin se zas bal japoncu, takze je otazka, zda ma smysl hovorit o tom, ze hlavni brime valky nesl SSSR. Mel jednu frontu a podporu zapadu, takze to museli zvladnout.

Stretli se 1x nekde v roce 1940 (tusim) a rusove vyhrali, ale byla to jen pohranicni potycka. Stalin zautocil az kdyz nemci kapitulovali (=> SSSR zase failed, hlavne ze stalin tak nalehal na druhou frontu, ale sam nespechal).

Spojenci delali taky chyby a hodne a to, i kdyz vynechame SSSR, ktere delalo nejvic chyb:D
 

DeletedUser

Guest
Proč šel Dolfi na SSSR? To to byl až takovej egoista, že si myslel že to prostě vyhraje? To se nemohl jednoduše poučit z chyb Napoleona? No i když zase mohl spoléhat na stejné události jako za 1. s.v., ale i tak to byl kus gamblera... a taky ******idního domokrata. Něco jak Berlusconi. Akorát s větší mocí.
A nejlepší byl Pepa Vassirů, ten si tušímže vraždil ještě ve svých řadách vojáky, ne? :)
 

DeletedUser4088

Guest
Göring-měl (podobně jako Japonsko) slušný letecko-bombardovací potenciál,který ovšem nevyužil.Stačilo by bombardovat Londýn a obsadit Skotsko a další nepřítel by vypadl "ze hry".

S tím, že kdyby pokračoval s bombardováním Londýna tak by uspěl nesouhlasím!
Za prvé, vem si Bitvu o Británii. O tomto jsem četl knihu a pro Němce to už v půlce "bitvy" nevypadalo dobře. Angličané měli radiový systém (nejvyspělejší systém, který nikdo v Evropě neměl) a hrdost. Stálým bombardováním by akorát způsobily to, že by se možná obyvatelstvo radikalizovalo ale nic víc.
Také to, že kdyby obsadili Skotsko mi nepřipadá reálné. Řekl bych, že by Anglii přispěchala na pomoc Amerika či jiná spojenecká země.

Toť můj názor
 

DeletedUser

Guest
Navíc když člověku hrozí, že jeho invazní loďstvo by mohlo být bombardováno až do okamžiku vylodění asi se do toho nepohrne. (přecijenom, do Skotska to je štreka)
Tady potřeboval i nadvládu ve vzduchu a ta byla dost důležitá, viz. Pearl Harbor.*V14*
 

DeletedUser4088

Guest
Počítám, že mluvíš o operaci Seelöwe .. V tom případě s tebou souhlasím...

Obrovské ztráty jak na lidech tak na strojích...
 

DeletedUser4088

Guest
Očividně ne...
Nejvíce mne zaujala věta -cituji:-
"Podle vzpomínek Loretovy matky miloval Hitler procházky po okolí. Ovšem ty prý dopadaly špatně, protože Hitler při nich začal pronášet proslovy k imaginárnímu publiku a přecházel do němčiny a k politicko-historickým tématům, kterým Charlotte nerozuměla. Hitler pak propadal zuřivosti."

Svou řečnickou schopnost měl a zlepšoval už tak brzy... hmm :34:
 
Nahoru