• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Aukce

Líbí se vám tento návrh?


  • Celkový počet hlasujících
    19
  • Anketa uzavřena .
mám dva návrhy na úpravu aukce:, resp. u typu příhozu 'nabídka' bych upravil následující:

1-minimální příhoz by byl 3-5% z právě nabízené ceny
2-po příhozu v čase blízkém konci aukce, by se prodloužil čas konce aukce na min. 2 minuty

důvod: momentálně je tento typ aukce, pouze soutěží v tom, kdo umí lépe kliknout. Na časech a procentech nebazíruji, klidně se mohou upravit.



Pro hltače textu, ještě doplňuji obligátní plusy a mínusy, aby si mohli pořádně počíst

+ současný způsob aukce NEZVYŠUJE cenu draženého předmětu v průběhu aukce (což je vlastně v rozporu s rozporem s označením AUKCE)
+ i bez znalosti ceny předmětu na trhu, je možno předmět hodit na trh za minimálku a neošidit se (trh si to poreguluje sám)...
+ v současnosti při aukci nabízíte pouze dvě ceny a defakto není šance to vydražit za cenu jinou, tj. touto změnou by si na své přišli i prodávající (často by prodali předměty dráž, jak za minimálku)

- chápu, že někomu muže vyhovovat systém, kdo líp klikne
- je to určitá změna v systému, kterou určitě někdo nedocení
- nejsem jsi jist, zda je současná populace světů dostatečně velká, aby to opravdu znamenalo opravdu funkční změnu (nicméně pořád to nic nepokazí
 
Naposledy upraveno:
A vůbec by nebylo od věci, kdyby se dalo obchodovat i dluhopisy. To by bylo taky třeba nadnést. Stejně si myslím že k něčemu podobnému dojde. Dluhopisy budou více uplatnitelné a dojde k nějakému kurzu meni němi a nugety.
 

DeletedUser9371

Guest
... 2-po příhozu v čase blízkém konci aukce, by se prodloužil čas konce aukce na min. 2 minuty
důvod: momentálně je tento typ aukce, pouze soutěží v tom, kdo umí lépe kliknout. Na časech a procentech nebazíruji, klidně se mohou upravit.

Zajímavý nápad. Kdysi jsem se tím bavil přes den i po nocích. Našel jsem si něco na trhu, o co jsem stál. Napsané časy, kdy aukce (dražba) končí a v poslední minutě konce aukce klikal a klikal s minimálním příhozem. Občas sem to trefil. Konec času aukce bych nechal náhodný (+) pár minut. Pak by to bylo fér a bylo to o náhodě.
 
Krosno, za prvé ty gratuluji ke třetímu titulu.
Za druhé, i když si tvůj příspěvek přečtu několikrát, tak pořád je to tvé oblíbené schéma: první část poetické vzpomínání na to, jak bylo a v druhé části poeticky řečené něco, co moc nechápu (i po několika čtení). Nicméně tady jsem po cca deseti čtení prozřel (musel jsem potlačit svůj vnitřní morální blok, protože osobně bych v tomto případě nedokázal náhodu označit za fér přístup). Tvůj návrh si dokážu představit, ale ve finále se jedná o substituci dvou stejně špatných variant (jedna klikací soutěž bude nahrazena druhou).
 

DeletedUser

Guest
náhoda neni nikdy fér :)

fér je, keď to vyhrá ten čo je ochotný dať najviac...a s tým predlžovaním času ak sa prihodí v nejakej krátkej dobe pred koncom to na aukčných portáloch v pohode funguje
 

DeletedUser

Guest
taky se mi nelíbí současný systém přihazování, mělo by to být více o penězích a méně o načasování... a přehazování o dolar mi mnohdy připadá opravdu trapné a často se kvůli tomu ani aukcí neúčastním

existují i jiné systémy aukcí - třeba ten, kdy je zobrazena druhá nejvyšší nabídka a kromě toho prvního nikdo neví, kolik přihodil - v takovém případě pak spíše vyhrává ten, kdo je ochoten dát nejvíc
 

DeletedUser4876

Guest
Já bych to nechal tak jak to je.
Z pohledu toho co by něco prodával by to bylo dobre, ale kdybych si já něco chtěl vydražit tak by se mi tento systém nelíbil.
 

DeletedUser3338

Guest
Uvažoval jsem, že sem napíšu to samé, jen bych zvýšil to % minimálního příhozu na 5%. Přeci jen 1% je dost málo a nakonec by se ta doba dražení mohla prohloubit klidně na několik hodin :).
 
1/ zkus více rozepsat v čem by tvuj navrh prospěl hře globálně.
2/ duvod PRO jsi uvedl, nemáš však vypsan duvod PROTI... jak budou nedostatky odstraněny,nevidím duvod proč nedat anketu..
:klubun:
 
jak funguje ? se koukni na trh, téměř všechny nabídky tam zadanej mají BIN (buy it now), cca 1/3 z nich navíc beěžnou nabídku (ale více méně pokaždé jde o formu dvou cen -nikoliv o pokus o nějakou aukci). Zbylých nabídek je minimum a ještě jsou vetšinou takové všelijaké ...
 

DeletedUser

Guest
Pokud dáváš nyní předmět do dražby nic ti nebrání vyplnit tam pouze představu o minimální ceně a čekat jak to dopadne.
Zavedením toho tvého systému nic nezměníš, pokud někdo dává min/max cenu, tak čím ho tvůj systém přiměje aby činil jinak? Zřejmě ničím prostě to těm lidem vyhovuje.
Stejně tak jako si myslím že většině vyhovuje prodej za pevnou cenu.
 
Stejně tak jako si myslím že většině vyhovuje prodej za pevnou cenu.

ten systém s nákupem za pevnou cenu jim vyhovuje proto, že i pokud ti teď na položku přihodí deset lidi, tak to stejně prodáš pouze za minimální cenu (+10 dolarů = nic), tj. v principu je jedno jest-li to koupí první nebo desátý člověk. Ve chvíli, kdy ti 6-8 příhozů zvedne cenu na 1,5 nasobek ceny, tak se změní aukční strategie (typicky se zvýší se rozdíl mezi minimální ccenou a BINem a vytvoří tak větší prostor pro příhozy, momentálně spousta lidí často tam volí jen velmi malý prostor suplující 1-2 příhozy v mnou navrženém systému), ale nemyslím, že by tohle mělo nějak vytlačit prodeje pouze přes BIN.

btw. dle hlasovaní jsi většina jen ty, zbytek si myslí opak :-)
 

DeletedUser

Guest
no nebudu ti již dál brát iluze, ale silná podpora dalších tří hlasů hovoří asi sama za sebe :)

btw: ostatně mě vůbec zaráží smysl těchto nápadů a hlasování o nich, neznám jediný případ kdy byl nějaký nápad dobrý či špatný uveden do praxe
 
Nahoru