• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Bankrot státu

  • Zakladatel vlákna Wiliam Dalton
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
Království má jednu výhodu oproti republice.
Král ví, že pokud nebude dělat hlouposti, tak má místo jistý.
Tady se někdo (ale hlavně ČSSD) snaží sobě zajistit na pár let místa u koryta....
 

DeletedUser

Guest
Koryta to asi musí být dobrý - Standa Gross si prý stěžoval, že odešel moc brzy a nahrabal si moc málo; a když se Čunek snažil dostat k výnosnějšímu korytu, víme, co na něj vymysleli konkurenti...
 

DeletedUser

Guest
Pokud padne dolar, tak to vyvolá celosvětovou krizi a následně možná světovou válku. Ten čas se blíží. Amíci plánujou vytvořit měnovou unii s Kanadou a Mexikem. Dolar nahradí "amero", takhle hloupě se to jmenuje. Otázka zní, v jakym poměru se to bude měnit. To bude zřejmě stanovený až následně. Žádnej garantovanej kurz dopředu. V okamžiku, kdy to "praskne", tak cena dolaru spadne na na minimum. Ve světě je neskutečně moc dolarů. Hodně jich je v rukách mafie, nedemokratickejch režimů, teroristů, atd. Nikdo z nich pochopitelně nemůže přijít do banky a vozit to tam na výměnu kamiónama. Co se stane? Každej se pokusí ty svoje černý prachy za něco utratit. Za cokoliv. Ať je to třeba několikanásobně předražený, ale ať je to rychle. Ceny prakticky všeho (v dolarech) okamžitě vyletěj' neskutečně vysoko. Co na to Jan Tleskač? To nevim, ale státům s devizovejma rezervama v dolarech, jako je například Čína, to podrazí nohy. Jejich ekonomiku to zničí a dominovym efektem to zlikviduje další státy. Nejhůř na tom budou státy, kde dolar de facto nahrazuje oficiální měnu. Vpodstatě ze dne na den tam vypukne hladomor. Fungovat bude prakticky jen výměnnej obchod. Tragickej bude kolaps trhu s ropou. Nelze jezdit do práce, nelze převážet výrobky a suroviny, konec zemědělství... Představa, že se za ropu bude platit jinou měnou, je naivní. Díky globalizaci dolar vezme s sebou do pekla i další měny. Euro mezi prvníma. Po určitou dobu si zachová určitou hodnotu zlato a jiný drahý kovy, diamanty, atd. Pak i jejich hodnota klesne. Poměrně dobře na tom budou státy relativně zaostalé s vysokým podílem zemědělství na HDP a jeho nízkou mechanizací. Nebude nafta, náhradní díly ke strojům, nebude možné obnovovovat vozový park. Všichni se budou muset vrátit o dobrých sto let zpátky. Průmyslové státy na tom budou podstatně hůř. Část výroby snad zůstane zachována, ovšem pouze za cenu včasného znárodnění průmyslu a centrálního plánování hospodářství. vymazáno Nejhůř na tom budou země bez průmyslu a zemědělství, žijící například z cestovního ruchu. Hlad a nedostatek surovin zákonitě povede k válce. Tak tomu bylo vždycky. Možná to začne pouze několika lokálníma konfliktama a postupně se začnou přidávat další státy, nebo rovnou dojde k jaderné přestřelce s cílem preventivně zničit potenciálnímu nepříteli jeho atomovky, protože jeho by mohlo napadnout něco podobnýho. Ostatně už relativně krátce po druhý světový válce chtěly USA preventivně napadnout SSSR a zabránit mu tak vyvinout vlastní atomový zbraně. Pouze kvůli nedostatku vlastní jaderný převahy se celá věc zpozdila do doby, kdy Stalin přišel s vlastní atomovkou. To už jsem se ale trošku rozkecal. Chtěl jsemjen říct, že myšlenka preventivní války je stará. Naposled byla použitá v tzv. válce proti terorismu. Teroristé jsou zlí a pravděpodobně nás chtěj' zabít. Tak radši zabijem my je a dřív. Chystejte se na válku. Přijde.

Nemusíš testovat moderátory, jsme ve střehu ;) /Darling/
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Pokud bude společná měna severoamerických států, máme se na co těšit, pravda. Na dolar je vázaná třeba ropa, takže pokud to nestihnou změnit, zrušením dolaru nastane nejenom ropná krize, ale v návaznosti na to i potravinová, nemluvě o kolapsu ropných velmocí a následně celosvětové ekonomiky.

Edit: Ale když tak o tom přemýšlím, Amíci by tím amerem asi moc nezískali (lepší konkurenci euru?), takže proč by něco takového dělali. To už by bylo rozumnější, kdyby Kanada a Mexiko přijali americký dolar, ale s tím Mexikem by to pravděpodobně stejně stáhlo dolar dolů.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Hloupost...
Pokud víte o situaci tam, tak by v americe vypukla občanská válka, stačí se kouknout do "lepších" čtvrtí jako Bronx :diablo: kam se bojí i policajti chodit jinak než v obrněnejch transportérech. Dalo by se to sice použít k absolutní destabilizaci světa a tedy sníženou obranychopnost, ale tohle by se dotklo i ameriky a spojenců a tím by si je poštvali proti sobě.
 

DeletedUser

Guest
Co když má Bible pravdu, Ďábel existuje a pomocí svejch přisluhovačů se snaží zničit svět, jak popsáno v Apokalypse? Ač tomu nerozumim, lze předpokládat, že tomu, kdo je posedlej ďáblem je celkem jedno, že zemře a do pekla se dokonce těší. Až se tam dostane, tak už asi moc nadšenej nebude, ale to už je jiná věc... Jestliže Satan je, nepochybně chce rozpoutat třetí světovou válku.


Pokud Bůh neni a Satan neni, měl bych tu pro ateisty odkaz na jeden konspirační filmeček. Zejména druhá půlka je zajímavá, ale doporučuju vidět celý.

http://www.osud.cz/cs/clanek.php?id=7604
 

DeletedUser

Guest
Přikládám zajímavý článek k tématice. Celý článek si můžete přečíst na serveru http://zpravy.kurzy.cz/222686-statni-bankrot-az-na-dno-moralniho-hazardu/

Připravte se na bankrot

V naší malé české reality show „dluží“ již nyní každá čtyřčlenná rodina více jak 400 000 Kč, které bude muset jednou zaplatit ze svých daní. Na úrocích pak rok co rok „zaplatí“ zhruba 18 000 Kč. Taková je daň za nehospodárnost posledních desíti let. Kdybychom hospodařili bez dluhů, mohly by bývaly být daně nižší. Kdybychom hospodařili bez dluhů, mohli bychom bývali mít vyšší příjmy a vyšší životní standard. Jenže znáte to, kdyby, kdyby kdyby… Realita je zkrátka jiná.

Jak se tedy připravit na technický státní bankrot?

Mějte po ruce peníze v hotovosti. Až totiž stát přijde do technického bankrotu, první, co vypadne, budou příjmy a důchody velkých skupin obyvatelstva. Za rohlíky, mléko a nájem se ale budete muset platit neustále.

Proti státnímu bankrotu příliš nepomůže terautizace peněz do aktiv, protože v první fázi po bankrotu příliš zájemců o koupi vaší nemovitosti, zlata, drahých kamenů, akcií, ani čehokoliv dalšího nenajdete. Hotovost budou potřebovat úplně všichni. Naopak některá aktiva (např. byty) nás mohou přivést do potíží. Odejdou z nich nájemníci, ale vy jako majitel budete stále muset platit základní služby. Dnes nelze doporučit ani ukrytí prostředků do jiných měn. I okolní státy jsou zadlužené po uši a, kdo ví, jak dopadnou oni.

Ve druhé fází vám naopak aktiva pomohou. Jejím průvodním znakem je totiž masivní inflace a rozsáhlé znehodnocení peněz. Proti inflaci se lze bránit, to je celkem snadné i pro velmi malé částky. Je ale velmi obtížné určit, kolik hotových prostředků byste měli „mít připraveno na ten bankrot“, respektive na jeho první fázi. Peníze, které v první fázi neutratíte, se totiž rychle promění v bezcenné papírky.

Situace samozřejmě zatím nevypadá tak zle, jak ji zde kreslím, ale to je dáno jen tím, že stát je přece jen dost „velká rodina“. Politici odpovědní za stav státních financí vydrží lhát dlouho a finanční trhy nejsou racionální a klidně nakupují i státní dluhopisy států se špatným hospodařením, jak o tom svědčí velmi úspěšný úpis řeckých dluhopisů, kdy poptávka několikanásobně převýšila nabídku. Finanční trhy kalkulují s tím, že to „Angela zatáhne“, míněno, že pracovité a relativně hospodárné Německo Řecku půjčí. Je ale rozhodně trapné očekávat, že to jednou někdo „zatáhne“ taky za nás.

Chci se taky přiživit?

Lze se proti státnímu bankrotu bránit? Těžko. Je zřejmé, že stávající systém demokratického uspořádání státu není imunní proti nehospodárnosti a marnotratnosti politiků. Zatím jedinou, bohužel jen částečně úspěšnou metodou jsou volby. První, na co se volič, který se rozhodne bankrotu bránit, musí sám sebe zeptat, je to, zda jeho politické a volební preference nevycházejí z toho, že se taky chce na státu přiživit, že chce své sociální výdobytky, svou podporu, svou daňovou úlevu. Každý z nás se musí zamyslet, zda není jedním z těch, kteří si „chtějí něco urvat“.

Lobistické skupiny, které trhají státní rozpočet na kusy, mají vždy perfektně připravenou argumentaci, proč právě ony mají být příjemcem nějakých státních peněz, dotací, úlev. Týká se to všech, od zemědělců, průmyslové loby, stavitelů dálnic, přes příjemce sociálních dávek, mateřské, pohřebného až k odborářům, kteří chtějí levnější režijky, jak jsme byli svědky nedávno. Všimněte si, nikdo nepřijde s návrhem, že tentokrát peníze od státu nechce. Všichni chtějí snadné měkké peníze urvat z našich daní. Je totiž mnohem lehčí argumentovat v televizi, stávkovat, tvářit se ublíženě a být příjemcem výhod, než těžce dřít na poli či ve fabrice nebo neutrácet tolik v novém obchodním centru.

Když se volič vypořádá s touto otázkou, zbývá mu jen rozmyslet, koho zvolí, zda dobrého hospodáře nebo jen dalšího nezodpovědného tlučhubu. Ale to je už politická agitace a o tom jindy.
Autor je poradcem společnosti Partners for Life Planning, působí v Praze.
 
a to my ještě se státním dluhem musíme přispět na záchranu Řecka.Také jsem četl v Mf Dnes,že se to Slovákům a Němcům nelíbí a hrozí že nepůjčí nic
 
a to my ještě se státním dluhem musíme přispět na záchranu Řecka.Také jsem četl v Mf Dnes,že se to Slovákům a Němcům nelíbí a hrozí že nepůjčí nic

Dobře jim tak, já bych jim taky dal akorát prd. Jsme sice v unii, ale pokud se někdo nechová podle pravidel, tak nemůže čekat standartní jednání. Všude mají lidi dojem že mají málo, uskrovnit se nechtějí. Místo aby se pleskli do čela a zjistili že už nemůžou tolik brát a začli šetřit. Jen čekám na to, až se šéfové vlád a další představitelé států, v reakci na půjčku řekům, vysloví v duchu, aby řekové začli s finančními opatřeními. A hned by měli sebereflexí začít sami na svém písečku, hlavně tady u nás.
 

DeletedUser

Guest
Přikládám zajímavý článek k tématice. Celý článek si můžete přečíst na serveru http://zpravy.kurzy.cz/222686-statni-bankrot-az-na-dno-moralniho-hazardu/


Autor je poradcem společnosti Partners for Life Planning, působí v Praze.
Ahoj,

možeš mi dať prosím odkaz na zdroj do PM. Chcem to ukázať kolegom v práci a použijem to na náš firemný blog, kde vyvrátim jeho domnienky. Na oplátku ti pošlem potom link.

ďakujem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Hmm, mě zajímá, jak to bude vypadat u nás.
Ale je zajímavý, že UNIE se skládá na řecko a řekové demonstrujou za vyšší platy.

To Zorro: Poslal by jsi mi prosím taky ten link?
Rád si něco zajímavého přečtu. ;)
 

DeletedUser

Guest
Ahoj, samozrejme. Pošlem ti odkazy do PM.
Blog a články práve teraz spúšťame. Čoskoro ich tam uvidíš. Teraz sme venovali svoju energiu na spustenie pomocky, ktorá je jedinečná na našom trhu. Tú ti taktiež zasielam.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Bankrot nás asi čeká jako v Řecku příšerné to tam je musíme doufat a držet palce že nás to nepostihne diž kdyby ty politici nelítali z Prahy do Ostravi letadlem ale jeli by třeba vlakem tak by sme hned ušetřili xDDD:lovec:
 

DeletedUser

Guest
Tohle je populismus, oproti různejm novelám to je jako halíř proti miliónu, i kdyby lítali i domů, pokud sociální demokracie opravdu zavede to co zamýšlí, tak to je v háji...
teda v Řecku. :diablo:
 

DeletedUser

Guest
politici jsou lenoši
jen utrácej peníze
pak se divý že je lidi nesnáší
 

DeletedUser

Guest
Řekl bych že Čechy ještě chvíli vydrží, ale bojím se co bude potom.. Unie totiž teď napumpuje peníze do Řecka a ještě několika dalších států a až dojde řada na nás, už nebude z čeho... Samozřejmě pan Paroubek, který se teď aktivně podílí na zvyšování dluhů bude už v té době pryč a všichni budou nadávat na ODS :zed:
 

DeletedUser

Guest
To jsou vyloženě zcestné představy...

Třeba ta cesta... nemáte někdo přehled kolik stojí letenka?(Praha-Ostrava)
Pokud to je vládní letadlo tak samozřejmě víc, protože je méně lidi(cestujících), kteří ten provoz mají zaplatit.
Avšak to jsou tisícové částky, politici rozhodují v řádech MILIARD (pro nechápavé: 1 miliarda= 1000 x milion)
 

DeletedUser

Guest
Před mnoha a mnoha lety byl náš učitel občanský nauky fanatickym zastáncem EU. Argumentoval tak, že ve státech jako Řecko (Portugalsko, atd.) po jejich vstupu do unie prudce stoupla životní úroveň. No jasně, když si začali žít na dluh. Předtim to dost dobře nešlo. Vidlákům z Vidlákova nikdo nic nepůjčí, Vidlákům z EU ano. Tam je totiž poměrně slušná záruka navrácení peněz. Už před velmi dávnou dobou jsem si myslel, že Evropská unie stojí za prd a učitel je hlupák. A to ještě neni konec. Krize bude pokračovat. Vod začátku krize jsem docela slušně ztloustnul. Udělejte to samý, bude se vám to hodit!

(Doufám, že slova "prd" a "hlupák" nejsou příliš sprostý, aby mi to Darling zase nesmazala!!!)
 

DeletedUser6989

Guest
Před mnoha a mnoha lety byl náš učitel občanský nauky fanatickym zastáncem EU. Argumentoval tak, že ve státech jako Řecko (Portugalsko, atd.) po jejich vstupu do unie prudce stoupla životní úroveň. No jasně, když si začali žít na dluh. Předtim to dost dobře nešlo. Vidlákům z Vidlákova nikdo nic nepůjčí, Vidlákům z EU ano. Tam je totiž poměrně slušná záruka navrácení peněz. Už před velmi dávnou dobou jsem si myslel, že Evropská unie stojí za prd a učitel je hlupák. A to ještě neni konec. Krize bude pokračovat. Vod začátku krize jsem docela slušně ztloustnul. Udělejte to samý, bude se vám to hodit!

(Doufám, že slova "prd" a "hlupák" nejsou příliš sprostý, aby mi to Darling zase nesmazala!!!)

No před pár lety více jak 50% občanů ČR souhlasilo se vstupem do EU jaká by asi čísla byla dnes.
A toho,že dopadneme jako Řecko se nebojím.U nás máme celkem stabilní zemědělství a průmysl (narozdíl od Řecka,kde to byly z velké části služby,které táhly hospodářství a ekonomiku)
 
Nahoru