• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Blog Šedého vlka

  • Zakladatel vlákna DeletedUser16429
  • Vytvořeno

DeletedUser16429

Guest
U svých oblíbených her obvykle zakládám tyhle hospody nebo blogy, abych podnítil diskusi a nabídl určité zamyšlení nad herním děním. Tedy ne že by to tady bylo až tak potřeba, diskuse u hry The West funguje poměrně dobře, jsou ale okamžiky, kdy mám co říct a není to zrovna na samostatné téma.

Hraji na Coloradu a před pár dny jsem se dostal ke 46. levelu. Píšu to proto, že jsem se dostal k určitému okamžiku volby. Mám totiž sice rozpracované 4 úkolové řady, pro tři z nich mi ale chybí dostatečné pracovní body, oblečení toto řešící jsem zatím nesehnal a tomu čtvrtému úkolu poněkud nerozumím.

The West je ale mnohem rozmanitější hra, takže nemusím jen slepě plnit úkoly a hnát se kamsi po předem nalinkované stopě. Hraji jako dělník - kovář, mohl bych se tedy věnovat řemeslu. Potíž ovšem je, že po posledním upgrade poklesl zájem produkty řemesla kupovat a vyrábět "na sklad" mě nějak nebaví. Mohl bych taky pokračovat ve výstavbě města Pracanti, zbývá nám už jenom kostel, vše ostatní je postaveno. I tady se ale najde "myška" - město je prakticky mrtvé, polovina lidí s červenými puntíky, zbytek na fóru města na moje výzvy nereaguje. Skvělý kostel v mrtvém městě? Jaký to má smysl?

Taky bych mohl jít do jiného města aliance a pokusit se pomoci s pevnostmi, tomu ale houby rozumím a být přítěží mě nebaví. Došel jsem tedy k jedinému logickému řešení - město Pracanti opustím a vydám se do světa prozkoumat onu novou krajinu nové verze. Stanu se potulným dělníkem, který žije pro to, aby pracoval.

Proč to tady všechno píšu? Protože jsem vysledoval, že nálada v této hře poněkud uvadá. Monoho z nás proto možná právě prožívá okamžik rozhodnutí - jestli zůstat nebo si hledat nějakou jinou hru. Mám za to, že vždycky existuje řešení, není nutné hned utíkat, když se věci nevyvíjejí, jak jsme si představovali. Možná budete muset taky hledat nejvhodnější řešení, právě v tom, jaká rozmanitost se v této hře nabízí, je konečně její kouzlo. Věřím, že řešení najdete. A třeba se tu někde zase setkáme.
 
To co ti napíšu nikterak neřeší tvůj problém,ale jen si dovolím poznamenat,že jeden špičkovej hráč se kterým to mydlím přes 4 roky na s1 je taky z Prostatějova. :-D
A ještě pořád je snad nějaká šance nehodit brokovnici do obilí. Na některý práce prostě nedošáhneš hned,dostaneš se na ně později. Dostaneš se na ně i bez premia,jen to trvá řádově měsíce navíc. Netuším,jak dlouho hraješ,ale tvrdím já,že hra měla kdysi trochu jiný kouzlo.
Hodně zdaru ve hře i osobně.
 

DeletedUser16429

Guest
14.12.2012 z Mafie do Asheronu

Předně bych chtěl poděkovat za obdrženou reakci a říct, že nemám dojem, že bych měl nějaký problém a už vůbec nechci házet flintu do žita. Místo toho se pokusím popsat své putování po Coloradu v tomto blogu a doufám, že aspoň někomu přiblížím krásy našeho světa.

Svoji nejnovější cestu jsem včera začal ve městě MAFIA (39 obyvatel, dostavěno, kostel 27, 7 obyvatel level 120, aliance Něco neutrálního, 88601 bodů, 1 vlastní pevnost, člen ve 2 pevnostech), kde jsem zanechal pár svých přebytků na místním trhu. Toto město najdete kousek na sever od centrálních mlžných hor v sektoru Mafiankovo.

Vydal jsem se odtud na východ, cestou minul malou pevnost
Křídlovka (98146 bodů, 1 město - Křídla vlasti) a krátce se zastavil ve městě Díra (16 obyvatel, dostavěno, kostel 10, max.level obyv. 73, aliance Volní a Divocí, 55658 bodů, bez pevností). Další zastávku jsem učinil ve městě Zlatý keřík (1 obyvatel, nedostavěno, kostel 1, level obyv. 67, bez aliance, bez pevností).

Kousek odtud stál krytý vůz, kde jsem našel práci. Nejprve jsem 8 krát obchodoval a získal kromě mzdy 3 role sukna, pak jsem 8 krát obchodoval s indiány, kteří byli (zřejmě kvůli tomu, že práce byla označena za stříbrnou) neobvykle vstřícní a kromě slušného platu jsem dostal i jeden doutník.

Svoji pouť jsem večer ukončil ve městě Asheron (1 obyvatel, nedostavěno, kostel 1, level obyv. 80, bez aliance, bez pevností), kde jsem podpořil rozvoj města poplatky použitím banky, zastavil se v kostele a vyspal se v komoře místního hotelu.
 

DeletedUser16429

Guest
15.12.2012 z Asheronu do Vyjetých Hladových Srn

Protože nikdo nereagoval, doufám, že můj dnešní příspěvek nebude považován za doublepost, v blogu to prostě už tak chodí, že jsou příspěvky jednoho autora řazeny za sebou.

Včera jsem prošel poměrně dost měst, vyjmenuji je postupně, třeba vás některé zaujme. Začal jsem ve městě Rohan (2 obyvatelé, nedostavěno, kostel 2, max. level obyv. 57, bez aliance, bez pevností, 31735 bodů), pokračoval do LOS LIMEROS (1 obyvatel, nedostavěno, kostel 1, level obyv. 47, aliance LOS LIMEROS, bez pevností, 1035 bodů) pak do města Nebraska (1 obyvatel, nedostavěno, kostel 1, level obyv. 53, bez aliance, bez pevností, 5935 bodů), New Town (11 obyvatel, dostavěno, kostel 9, max. level obyv. 82, bez aliance, bez pevností, 54806 bodů), Prok (2 obyvatelé, nedostavěno, kostel 1, max. level. obyv. 31, bez aliance, bez pevností, 1101 bodů), osamělí vlci (7 obyvatel, nedostavěno, kostel 8, max. level obyv. 64, bez aliance, bez pevností, 37579 bodů), Už se rozhodněte (14 obyvatel, nedostavěno, kostel 4, max. level obyv. 96, bez aliance, bez pevností, 49557 bodů) a Al-Kaida town (3 obyvatelé, nedostavěno, kostel 2, max. level obyv. 18, aliance Al-Kaida, bez pevností, 17767 bodů).

Na jednom poli kousek odtud jsem pak trošku pracoval: sklízet tabák (8x, 3 tabákové listy), plašit ptáky z pole (8x, 7 havraních per), sběr koření (8x, 8 koření + 1 hnědá čepice), sklízet obilí (8x, 4 obilí + 1 kvalitní šedý pásek), sklízet bavlnu (8x, 7 kousků bavlny).

Když bylo hotovo, vrátil jsem se ještě krátce do města MAFIA abych vypořádal své záležitosti na místním trhu a uložil peníze do banky.

Den jsem pak završil ve městě se zvláštním názvem Vyjeté Hladové Srny (2 obyvatelé, nedostavěno, kostel 1, max. level obyv. 69, bez aliance, bez pevností, 24813 bodů), kde jsem navštívil kostel a přespal v hotelu (pokoj pro hosty).
 

DeletedUser16429

Guest
16.12.2012 z Vyjetých Hladových Srn do Neven

Netuším, kolik lidí tento blog čte, i když mám pocit, že moc ne, protože se z toho stává jakási nudná statistika. Zkusím to trošku oživit, tak uvidíme, jestli bude nějaký ohlas.

Vyjeté Hladové Srny je malé městečko mezi dvěma řekami, statistiku jsem vypsal minule, tak teď jen stručně. Cesta mě vedla zpět k jezeru, kde jsem se pustil do práce. Udělal jsem toho dost, vydělal málo, našel ale hodně. Posuďte sami: chytat ryby (8x, 6x pstruh), lov ryb oštěpem (8x, 8x harpunová ryba), rybolov (8x, 4x pstruh, 6x losos), strhnout přehradu (8x, 3x bobří kožešina).

Když jsem vyčerpal už skoro všechnu energii, nechal jsem práce a vyrazil dál - cesta se kroutila mezi horami, prošel jsem kole dolu, na rozcestí jsem pak zahnul doprava, k městu RELAX (1 obyvatel, nedostavěno, kostel 1, level obyv. 20, bez aliance, bez pevností, 41370 bodů), které si buduje sám jeden z častých návštěvníků tohoto fóra. Pod horami na jih od Relaxu leží další malé městečko Ždánov (1 obyvatel, nedostavěno, kostel 1, level obyv. 21, bez aliance, bez pevností, 32229 bodů) a naproti němu město duchů s momentálně 983 stavebními body. Křižovatka cest u hájku mě nasměroval opět k východu, kde jsem objevil pěkné město Smurfs (4 obyvatelé, dostavěno, kostel 8, max. level obyv. 85, aliance -Dark Colorado-, bez pevností, 53321 bodů).

Kousek na sever, stranou od hlavních cest, leží pod menší stolovou horou městečko GoldDiggers (1 obyvateů, nedostavěno, kostel 1, level obyv. 23, bez aliance, bez pevností, 500 bodů). Na druhé straně cesty se pak můžeme podívat do vypělého města Neven (19 obyvatel, dostavěno, kostel 23, max. level obyv. 105, aliance Nezávislí, bez pevností, 77323 bodů), kde jsem zanechal pár věcí na místním trhu, navštívil kostel, využil služeb banky a pak hotelu, abych se vyspal na další den putování.
 

DeletedUser16429

Guest
Konec cestopisu?

Jak vidím, tímto pokusem o cestopis jsem nikoho nenadchnul. Soudím podle toho, že nikdo nereaguje, návštěvnost vlákna je nízká

Důvod, proč jsem začal tento cestopis psát, byl fakt, že většina světů - včetně donedávna nejsilnějšího Colorada - rapidně vymírá. Všichni jdou na Dakotu a jinde zdechl pes. Řekl jsem si tedy, že nebude od věci trošku popsat svět, v němž hraji, že třeba někoho nalákám, protože zjistí, že právě to určité (předtím jakoby utajené) město bude tím, které ho osloví. Jen málokteré z měst si totiž dá tu práci, aby o sobě něco řeklo na fóru. Tohle měla být alespoň drobná náhražka. Nicméně s pochopením jsem se nesetkal a s cestopisem tedy končím.

Tento blog zde (doufám) zůstane a třeba se časem objeví něco jiného, o čem bych já nebo někdo jiný rád dal vědět ostatním a nebude to přitom stát za založení samostatného vlákna. Blog Šedého vlka je tedy tímto otevřen volné diskusi.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Hlavně se nevzdávej, cestuj a hledej. Najdeš spousty hravých hráčů i spousty mrtvých měst, spousty aktivity i herních mrtvol hráčů "klikařů, co mydlí všechny světy a nestíhají si ani promluvit ve svém městě na chatu. Prostě jen tak, pokecat. Najdeš i spousty fajn lidiček, ale i egoistů či egocentristů.
Prostě širokou škálu povah lidských, ve všech věkových kategoriích. Takže, jestli znáš "mapu" ? Na místě je citát : "Srdce lidské, nebuď srdcem zjihlé šelmy".
West je krásná hra o divokém západě, i když dnes směřuje spíše směrem šaškáren v podobě mletých krunýřů želv, raket, UFO na mapách a podobně. No a to hráče, jako jsem já ? "Westmen" a tremp od mala ? To odradí. Ale my se zatím statečně držíme.
Jsem optimista i v životě a moc věcí mě nerozhodí, takže věřím, že se blýskne na lepší časy.
V každém případě Colorado je zajímavý svět, já tam hraji, ale po znechucení hry od jedné hráčky jsem v ústraní. V klídku stavíme město ve dvou hráčích, vzájemně si vypomáháme a číhám. Číhám, sleduji a časem rád udeřím tak, abych i já ji hru znechutil, jako Ona mě. Je to divoký západ a kolty máme proklatě nízko. Zatím moc nestřílím a uvidím časem, jakou strategii ve hře zvolím.
Takže v podstatě dál cestuj, sleduj, navštěvuj města, pokecej s hráči tak, aby si v podstatě pochopil "diplomacii" a vztahy mezi hráči, městy a aliancemi na mapě Colorada.
Tím nabereš tolik materiálu, že to bude na román.
:D
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser16429

Guest
Nové impulsy

Tak jsem to nakonec udělal úplně jinak. Na Coloradu jsem se dostal do jakési vnitřní krize, zjistil jsem, že jsem si špatně nastavil postavu, ten svět navíc stále více umírá, no prostě mě tam to potulování přestalo bavit. Potřebuji nové impulsy do svého přebývání na Westu, proto jsem si založil novou postavu na Dakotě a tu původní na Coloradu postupně zruším.

Pokud vás stále ještě Colorado baví, rád vám poskytnu produkty a oblečení, které jsem tam za těch pár měsíců nashromáždil. Postupně to budu dávat na trh ve větších městech v centrální oblasti, ceny nahodím příznivé na dolní mezi obvyklých sazeb. No a pokud hrajete na Coloradu, začínáte a máte málo peněz do začátků, napište mi tam telegram, rád nějaké ty dolárky daruji, než postavu ukončím nadobro.

Na Dakotě se budu stavět do role dobrodruha - tuláka. Budu plnit úkoly, toulat se po světě a sledovat cvrkot. O tom všem vám tady potom zase napíšu, bude-li zájem. Předem avizuji, že se do města nechystám, takže veškeré nabídky dopředu s díky odmítám. Duely ani bitvy o pevnost nepatří k mým oblíbeným kratochvílím, raději se věnuji tiché práci a obchodu.

A co je na Dakotě nového? Motám se zatím ve výchozím sektoru Aielské pustiny a s údivem zjišťuji, že zde statuje spousta postav kolem rychlých a levných prací. To není zrovna povzbudivé zjištění, protože ty stovky ba tisíce hráčů zřejmě skončily záhy po tom, co do hry přišly. Přesto pevně doufám, že i kdyby sám čert na kozlovi rajtoval, Dakota vydrží a nebude zrušena, stejně jako doufám, že přežije The West a bude dál vzkvétat.
 

DeletedUser16429

Guest
Smťákovo skloňování

Jak vidím, nějak to tu usíná. Asi si za to můžu sám, když jsem začal psát ty cestopisy. No co už. Kašlem na to a jedeme dál.

Čert mě bere, když vidím to mrzačení češtiny nářečním skloňováním přivlastňovacích přídavných jmen. Dnes jsem málem dostal infarkt nad sekcí fóra "Krosnovo soutěže". Ale to je jen vrcholek ledovce, protože stejný nešvar používají i oficiální překladatelé téhle hry.

To jsme s prominutím všichni takoví pitomci, že se nemůžeme naučit správné skloňování a místo abychom uvažovali nad tím, jaké i/y na konci napíšeme, tak tam prostě vrazíme o? Vždyť je to tak jednoduché! Pokud přivlastňujeme něco mužského rodu životného, a to ještě v prvním pádě, napíše se i měkké, v ostatních případech ypsilon.

Takže jedině "Krosnovy soutěže", "Klausovi synové" "viděli jsme otcovy bratry" a podobně. O se v koncovce přivlastňovacího přídavného jména napíše pouze v případě, že píšeme o něčem v jednotném čísle - například "graywolffovo velmi špatné odpoledne". Více se dozvíte třeba zde. Děkuji za pozornost a přeji pěkný podvečer.
 

DeletedUser16495

Guest
Přivlastňování v The-Westu...

ChingaChgookovo zbraň..
A raději ani Nemluva...
 

DeletedUser

Guest
čeština na westu dostává velmi na frak. Není vůle to opravovat
 

DeletedUser9371

Guest
Hoj Všem,
měl jsem neplánovanou dovolenou na Slovensku. Problém v rodině a pak jsem si udělal "lyže" v Rakousku", jen na pár dní.
Takže jsem trochu relaxoval.
O "Kuchařce" (soutěži, jsem teď četl, že byl výpadek a smazalo se to) vím. Moderátor to vrátil zpět. Pročítám všechny příspěvky hráčů zpětně. Čtu každý. Alespoň se dočtu, komu sem chyběl
. lol
S tou "Krosnovo" je to zajímavé. Ta přezdívka mi byla určena kdysi na hokeji, jako malému klukovi a je to odvozeno od "ta" krosna. Jako prcek jsem ji neunesl a nosil mi ji otec, stejně tak jako "bágl" na hokej. No a nějak mi to zůstala až dodnes. No ale jsem chlap, takže jako přezdívka "ten Krosna".
Takže můžeme společně opravit skloňování, bude to zajímavé.
:)
 
Nahoru