• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

C++

DeletedUser9890

Guest
Už je to upraveno!!

Ahojte učím se jazyk c++ mám i knížku chci se zeptat jestli je to správná volba když chci programovat a jaké s tím máte zkušenosti.
Chci dělat hry ale i programy nevím co víc v knížce mám i html.Se stránkamy nic dělat nechci.Zkoušel jsem programovat už v c#
ale na to nemám knížku a na internetu to bylo špatně provedené.Prostě nevím jestli mám programovat v javascript c++ c# atd v čem by jste dělali vy?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4620

Guest
Vzhľadom k tomu, že C++ je programovací jazyk a ty chceš programovať, tak je to správna voľba...Ak by to bol napríklad kávovar, tak by to správna voľba nebola ;)

Keby si napísal viac (napríklad prečo sa to chceš naučiť, či si predtým programoval (ak áno tak v čom), čo chceš vedieť naprogramovať a podobne...), tak by sa určite dala napísať aj lepšia odpoveď...
 

DeletedUser

Guest
Javascript má poměrně úzké využití, takže nedoporučuji pokud se nechceš zajímat o weby. C++ je vhodný, i když ne úplně jednoduchá volba. C# je velmi podobný a není problém na něj případně přejít. Pro začátečníka je ale vhodná i spousta jiných jazyků např. Java.
 

DeletedUser

Guest
java/javascript(nejsme si jistej) se používá pro apl. na androidy...
 

DeletedUser

Guest
C++ je dost těžkej, ale zase si myslím že se v něm dá napsat pěkná věc
 

DeletedUser4620

Guest
C++/C# a Java pre začiatočníka určite nie - je hlúposť začínať s OOP, keď ešte nemá prakticky žiadne základy procedurálneho programovania, ktoré mu určite bude chýbať a objektový prístup bude využívať aj tam, kde to nebude vhodné...

Ja by som ti odporúčal začať s klasickým C, na ktorom sa dajú pekne naučiť základy (za predpokladu, že sa hneď nezačneš trápiť s pointermi - tie si nechaj na dobu, keď budeš perfektne ovládať základné konštrukcie jazyka) a budeš mať jednoduchší prechod na ďalšie (objekové) jazyky, keďže C ich ovplyvnilo veľmi veľa - C++/C# aj Java majú veľmi podobnú syntax...Skutočnosť je však taká, že do tejto fázy sa asi 90% nadšencov už nedostane a prestane ich to rýchlo baviť...Ak máš reálny záujem o programovanie, tak tu je veľmi dobrá kniha - zrozumiteľne vysvetlené s množstvom príkladov (tiež som sa z nej kedysi učil :) )

http://www.martinus.sk/?uItem=74741
 

DeletedUser

Guest
java/javascript(nejsme si jistej) se používá pro apl. na androidy...

Java a javascript jsou dva odlišné jazyky a i přesto že se java částečně používá v android aplikacích, tak to určitě není jediné využití.

C++/C# sice není nejjednodušší volba, ale hned přece nemusí začínat s OOP. Syntax procedurálního kódu je na tam skoro stejná a pokud už je vybaven i nějakou knížkou... Otázka je jakou?
 

DeletedUser9890

Guest
knihu mám tuto
pe0058293-23.jpg

a asi se v ní budu zatím učit a když to nepůjde přejdu na něco lechčího.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru