• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Cenová poradna

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser1318

Guest
Vzhledem k přetrvávajícím nejasnostem ohledně výše cen ve vztahu k novému paragrafu pravidel, si dovolím založit následující téma.

Na S1 leštím zaprášený revolver a čistím špinavý kus kovu.
V inventáři se mi válí nepotřebný špinavý, zahnutý kus kovu.
Ten bych chtěl výhodně prodat, prodejní cena stanovená systémem je 0, slovy nula.
Tápu nad tím, kolik je přiměřený požadavek.
Za radu někoho kompetentního předem děkuji.

jeden jsem prodal kdyz se to jeste mohlo cca 10000 ale jestli se to smi i ted nevim
Já taky ne, tak se naprosto seriózně ptám.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7836

Guest
Pravidlo ešte nieje v platnosti ak sa nemýlim.
Čiže si ho môžeš predať za koľko chceš.
 

DeletedUser1318

Guest
Mám v inventáři nepotřebnou ženskou výbavu, plus pár hodnotných kousků vybavení, které nepotřebuji, nouzí o peníze netrpím, tudíž bych rád svoje přebytky nabídl spoluobčanům ve městě.
Abych se nedostal do potíží s pravidly, rád bych věděl, jak stanovit "slušnou" cenu pro spolubojovníky ve městě, a zároveň neporušit pravidla.
Např. prodejní cena u předmětu je OK?
 

DeletedUser

Guest
Já bych se chtěl na tohle také zeptat... Ani jsem nepostřehl, že je něco u trhu zakázané - každý si dává ceny jaké uzná za vhodné a nikdo mu přece nemuze nic udelat...
 

DeletedUser1318

Guest
Já bych se chtěl na tohle také zeptat... Ani jsem nepostřehl, že je něco u trhu zakázané - každý si dává ceny jaké uzná za vhodné a nikdo mu přece nemuze nic udelat...
§9 Fair play
říká následující:
Ve všech situacích, kdy se hráč nebo skupina hráčů chová v souladu s pravidly, ale dochází k porušování zásad fair play a získávají tak jasnou výhodu nad zbytkem komunity, porušují svým chováním pravidla hry.

Příklady:
mimo jiné:
• (e) Je zakázáno otevírat na tržišti nabídky, jejichž účelem není zájem o prodej (a na druhé straně o koupi) daného předmětu, ale pouze předávání peněz mezi konkrétními hráči.

Já mám pouze obavu o to, že u takto "precizně" definovaného pravidla bude velmi těžké prokázat, že mnou stanovená cena není cena, ale pouhá předávka peněz.
Chci využít možnost nabídky pouze pro občany města.
Chci nabídnout jen to, o co bude zájem, tudíž se bude jednat o tzv. "domluvený obchod".
Chci jednat Fair play, proto se ptám dopředu, jaké jsou mantinely pro tuto zamýšlenou operaci.
Chci hrát dál, nechci dočkat blokace účtu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Podle suportu, kdy jsem se ptal na totožnou záležitost, má být stanovená cena pro trh odpovídající nákupní ceně předmětu. Tedy taková, za jakou by to koupil v obchodě, pokud by daný předmět byl v nabídce.
 

DeletedUser

Guest
prodejní cena je v pořádku

můžete prodávat výhodně, ale jde o to, aby to nebylo vyloženě přelévání peněz, nebo aby se věci neprodávali moc pod cenou... když máš něco, co nepotřebuješ a někdo to chce, prodat mu to za prodejní cenu je v pořádku
 

DeletedUser1318

Guest
Děkuji a doufám, že jste v tomto názoru jednotní.
 

DeletedUser

Guest
Když už je tu založené toto téma tak se zeptám i já:Je možno prodávat některé věci hooodně nad cenou? (např. něco svítícího,nebo nedostupného pro daného hráče?)
 

DeletedUser1318

Guest
Když už je tu založené toto téma tak se zeptám i já:Je možno prodávat některé věci hooodně nad cenou? (např. něco svítícího,nebo nedostupného pro daného hráče?)
Já sice nejsem úplně kompetentní, ale především jde o to, jestli tím někdo z těch dvou obchodujících nezíská nějakou nefér výhodu. Pokud to není vyloženě obchod typu děravá ponožka za 50000, tak by to mohlo klapnout.
 

DeletedUser

Guest
Já sice nejsem úplně kompetentní, ale především jde o to, jestli tím někdo z těch dvou obchodujících nezíská nějakou nefér výhodu. Pokud to není vyloženě obchod typu děravá ponožka za 50000, tak by to mohlo klapnout.

přesně tak
 

DeletedUser7906

Guest
Stejně ty pravidla jsou pěkně nesmyslný....Např:chci dát kámošovi z města něco čeho mam hodně tak mu dám slevu pod prodejní cenu a....dostanu bann....ty nový pravidla sou fakt na *****
 

DeletedUser

Guest
Mezi těmi obchody byl rozdíl týden.
Když ještě předtím než bylo pravidlo-Tak jsem vyměnil s kámošem hroudu za hůl-Hroudu mi prodal za 5 dolarů a já mu hůlku za 1400 to by teď už vadilo?
Když vlastně natom budou oba dva stejně peněžně, ale pokud budete brát jednotlivý obchod tak by to byl podvod,byli jsme totiž oba dva švorc.

Co byste s tím udělali?
 

DeletedUser

Guest
Tak to jako mám prodat bonbónek za 27$??? To si děláte srandu, ne?
 

DeletedUser

Guest
Takže když se na Betě prodává Natova mačeta běžně za 150 000$, ale její skutečná hodnota je jenom něco okolo 6800, tak je to krutý porušení pravidel a na CZ servrech je za to ban??
 

DeletedUser

Guest
Mezi těmi obchody byl rozdíl týden.
Když ještě předtím než bylo pravidlo-Tak jsem vyměnil s kámošem hroudu za hůl-Hroudu mi prodal za 5 dolarů a já mu hůlku za 1400 to by teď už vadilo?
Když vlastně natom budou oba dva stejně peněžně, ale pokud budete brát jednotlivý obchod tak by to byl podvod,byli jsme totiž oba dva švorc.

Co byste s tím udělali?

Neodpovídejte na to hlavně.

Jinak s tou mačetou bych řekl že supportu to určitě nevadí, je jen otázkou jestli je to tak i v pravidlech.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru