• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Citáty z knih - hádanky

Deleted User - 31870

Guest
Malone se loudal za prohlídkovou skupinou zpátky do oktogonu Karlovy kaple. Vevnitř bylo o deset stupňů tepleji než venku, takže byl rád, že utekl z té zimy. Průvodkyně mluvila anglicky, lístky na prohlídku si koupilo nějakých dvacet lidí a Drsňák mezi nimi nebyl. Bůhvíproč se rozhodl čekat venku. Možná se má na pozoru před uzavřenými prostory, anebo ho odradil malý počet návštěvníků. Židle pod kupolí zely prázdnotou, uvnitř se potulovalo kromě prohlídkové skupiny jen nějkých deset, dvanáct lidí.

Po stěně se mihlo světlo - nějaká žena si udělala snímek s bleskem. Okamžitě k ní přispěchal hlídač. "Za fotografování se tu platí," zašeptala Christl. Malone viděl, jak si hlídač bere od turistky několik eur a upevňuje jí na zápěstí papírový proužek. "Teď už bude smět fotit legálně?" Christl se uchichtla. "Udržovat to tu stojí peníze." Poslouchal průvodkyni, jak vykládá o kapli - většinou omílala totéž, co si už přečetl v průvodcích. Přidal se k prohlídce jen kvůli tomu, že do některých prostor, hlavně nahoru k trůnu, směly jedině placené skupiny.

Vešli spolu s ostatními návštěvníky do jedné ze sedmi postranních kaplí, které se přimykaly ke karolínskému jádru. Tahle patřila svatému Michaelovi, a jak vysvětlila průvodkyně, nedávno ji zrenovovali. Čelem k mramorovému otáři stály dřevěné lavice. Několik lidí ze skupiny se zastavilo, aby zapálili svíčky. V západní zdi zahlédl Malone těžké dřevěné dveře a vybavil si, že to nejspíš bude postranní východ, o kterém se dočetl v průvodcích. Byly zavřené. Zatímco průvodkyně repetila o historii, nenápadně prošel setmělým vnitřkem až k nim, zastavil se a rychle zkusil kliku. Zamčeno.

"Co to tropíte?" zeptala se Christl. "Řeším váš problém." Následovali skupinu kolem hlavního oltáře do gotického chóru, další části, kam směly jen placené skupiny. Malone se zastavil v oktogonu a studoval mozaikový nápis nad oblouky v přízemí, latinkou psaná černá písmena na zlaceném pozadí. Christl nesla igelitovou tašku s propagačními brožurkami. Rychle vytáhl tu, na kterou si rozpomněl - tenký sešítek vhodně otitulovaný jako Malý průvodce cášskou katedrálou - a ověřil si, že mozaika odpovídá předtištěnému latinskému textu.

...
 

Deleted User - 31870

Guest
Zřejmě to nikdo nečetl, tak vám ji prozradím - "Tichý křik" od Thomase O'Callaghana
zadejte si nějakou jinou knihu.. :)
 

DeletedUser

Guest
Tak dám já (Darling - ani jméno autora mi nic neříká, ano, asi bych se měl stydět...:hang:)
To jsem byl já, teda *****, a tři moji frendíci, to jako *****, **** a *****, kterej je opravdu tupej, a seděli jsme v mlíčňáku Korova a decidovali se, co budeme ten večer dělat, když je venku zima jak v prdeli, i když aspoň že neprší. Mlíčňák Korova byl typickej plac plus-mlíko, a vy jste už, bratři moji, snad pozapomněli, jak tyhle placy vypadaly, věci se dnes tak kvikle měněj a všichni strašně rychle zapomínaj a ani noviny se moc nečtou.

Je to hned začátek jedné knihy (přeskočil jsem jen první větu, ta by asi napověděla až příliš...), jména jsem hvězdičkoval, aby to bylo těžší... Kdyžtak doplním později
 

DeletedUser

Guest
Přicházíte kvůli cadillacu , pane *********? zeptal jsem se. ******** přikývl. Je tamhle naproti, řekl jsem a ukázal na druhou stranu. To vidím, odvětil *******. Vrhl jsem na něho krátký pohled. Pozor! pomyslil jsme si. Zákeřník! Šli jsme přes dvůr.Otevřel jsem dvířka vozu a spustil motor. Pak jsem mlčel, aby měl ******* čas k prohlídce. Jistě bude něco kritizovat; teprve pak jsem chtěl zasáhnout. Ale ******* nic neprohlížel. Také nic nekritizoval. Mlčel a stál tu jako socha. Nezbylo mi nic jiného, než nazdařbůh tasit zbraň.

To Halalí: Měl jsem štěstí, tuhle knížku jsem zrovna začal číst :D.
 
Nahoru