• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Díkůvzdání na Divokém západě

  • Zakladatel vlákna DeletedUser1451
  • Vytvořeno
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser1451

Guest
Díkůvzdání na Divokém západě


turkey.gif

„Tak je to tu zas,“ řekl natěšeně Henry při pohledu na kalendář. Na listopadové stránce bylo výrazně zakroužkováno číslo 24. Díkuvzdání – jeden z mála svátků, který se slaví i na Divokém západě. Byl jeden z Henryho nejoblíbenějších. Ten den nikdo nemusel pracovat, dítka nemusela do školy a i ostřílení duelanti nechali své kolty doma. Henry vždy navařil a celé městečko se večer sešlo u něj v Saloonu. „A taky se v tenhle den nikdo nedovolí opít a rozflákat mi hospodu,“ přidal Henry další výhodu Díkuvzdání.
„Nemám ten svátek rád,“ oponoval Henrymu stálý štamgasta, šerif John, „Všichni se tenhle den tváří jako míliusové a největší kamarádi, a druhý den je všechno pryč. Dělaj, jako by se neznali, v horším případě se i poperou a já to musím řešit.“ „Ale prosím tě, to šerifování ti už leze na mozek, máš divný názor na lidi“ obořil se na šerifa Henry. „Pcha, uvidíš zítra, že jsem měl pravdu...“ odvětil mu šerif.
„A víte vy vůbec, jak Díkuvzdání vzniklo?“ připojil se do diskuze Waupee. Do té doby vypadalo, že ho diskuze vůbec nezajímá. „Co já vím?“ odpověděl Henry, „Jsem rád, že se můžu pořádně najíst a popovídat si s kamarády.“ „To jsem si mohl myslet,“ odfrkl si Waupee, „zajímá vás jen žrádlo, ale to že byste tu bez nás nebyli, to je vám ukradený.“ „Jak bez vás nebyli?“ podivil se Henry. Waupee začal vypravovat: „ Když se vaši předci rozhodli, že jim je, jak vy říkáte, „stará dobrá“ Anglie malá, a že musí kolonizovat další kontinent, netušili, že přežít zde bude tak těžké. Aby přežili zimu, tak jsme jim my, indiáni, ukázali jak pěstovat různé plodiny a jak je skladovat na zimu. A na naší počest uspořádali slavnost, která se každoročně na konci žní slaví až dodnes. A ta slavnost není nic jiného než Díkuvzdání.“ „A pak jste nám ještě poděkovali tak, že jste nás začali zavírat do rezervací, jak nějakou zvěř,“ utrousil ještě Waupee pro sebe.
Henry však už v polovině jeho vyprávění přestal pouslouchat. Nezajímalo ho to. Místo toho poslal Marii do spižírny pro brusinkovou zavařeninu, aby mohl připravit výtečnou brusinkovou omáčku ke krocanovi, rozválel těsto na dýňové koláčky a začal si brousit nůž. Ze dvorku bylo slyšet zahudrování krocana, kterému bylo jasné, že jeho dny jsou sečteny.


A co bude vaším úkolem?
Do 1. prosince napište svůj vlastní příběh s tématem Díkůvzdání.

Odměny:
1. místo: 150 nugget + 30 000 $ + 3x Dobře nacpaná dýmka míru (Bonus energie:100%)
2. místo: 100 nugget + 20 000 $ + 2x Dobře nacpaná dýmka míru (Bonus energie:100%)
3. místo: 50 nugget + 10 000 $ + 1x Dobře nacpaná dýmka míru (Bonus energie:100%)

Téma: Díkůvzdání
Délka: neomezena
Datum ukončení soutěže: 1.12. ve 23:59
Váš příběh vložte do vlastního tématu, jako předmět dejte svůj nick. Své příspěvky můžete upravovat až do data ukončení soutěže.
Pro ilustraci vašeho příběhu můžete k příspěvku přiložit obrázky, nebude však na ně při hodnocení brán zřetel.

Pokud nevíte, co za svátek je to Díkuvzdání ( a úvodní příběh vám nenapověděl), zde se můžete dozvědět více:
http://cs.wikipedia.org/wiki/Díkůvzdání
http://czech.prague.usembassy.gov/thanksgiving.html

Zde jsou pro inspiraci obrázky:
[SPOIL]
thanksgiving_first500.jpg

thanksgiving.jpg

ThanksgivingDinner.jpg

Thanksgiving_grace_1942.jpg

Thanksgiving-Brownscombe.jpg
[/SPOIL]

Otázky a diskuze k soutěži
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru