• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Diskuze a připomínky k Posezení u dýmky míru

  • Zakladatel vlákna Deleted User - 31870
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
Ono to taky nebylo směřováno na Tebe, ten kdo očerňuje tým, je někdo jiný. V žádném případě jsem tím nechtěl říct, že je to Tvá práce. Pouze jsem poukazoval na to, že Cheesy tvrdí, že pro merlinose hlasují hráči, kteří teprve objevili forum, přičemž je to opačně.

Každopádně zajímavý pohled na věc, jedna strana osloví hráče přes alianční forum a je to brána jako normální věc, pro druhou stranu někdo (podotýkám nevím kdo) provede obdobnou věc a je očerněn tým, že se bojí protistrany. Opět tím nemířím na Tebe.
 

Deleted User - 31870

Guest
A dost oběma stranám - jste jak děti na písečku.. To si laskavě pořešte všichni v soukromí! Jestli někdo nedal hlas dobrovolně, ale nechal se od někoho přesvědčit, je to jeho ostuda, že nemá vlastní názor.. Ať si každej hlasuje, jak uzná za vhodné.. Hlasovat má právo každý registrovaný, i kdyby tu byl jednu minutu..

Chci tu v sobotu vidět zajímavej rozhovor bez postranních úmyslů usočovat kohokoliv z týmu a máchání špinavýho prádla na veřejnosti, a je mi fuk, kdo to hlasování vyhraje..
 

DeletedUser9865

Guest
Tak ono je asi velký rozdíl v tom, jestli někdo hlasuje pro hráče merlinos za účelem, ať to vyhraje on nebo za účelem, ať to nevyhraje někdo jiný. Tím nechci nikoho očerňovat ani nenarážím na nic konkrétního, pouze reaguji na vzešlou diskuzi a na to, proč zde tyto názory nejspíše padly a proč mi nepřijde nefér či neobjektivní oslovit hráče na aliančním fóru.

EDIT: omlouvám se, Darling napsala svůj příspěvek mezitím, co jsem já psala ten svůj.
 

DeletedUser13514

Guest
Záleží na domluvě tazatele s hostem, zda dodrží čas, či přetáhnou. Pokud oba budou mít čas a chuť, tak mohou diskutovat až do rána. Nebudeme jim v tom bránit :)
 

DeletedUser13514

Guest
Na druhou stranu odpoledne a večer si hodně lidí taky užívá jinak, než u PC (zvlášť teď, když je venku tak hezky), takže nikdy nevyhovíme všem. Hlavní je, aby to vyhovovalo zúčastněným (což snad vyhovuje, když jsou přihlášení :)). Není to chat, takže ostatní o nic nepřijdou.
 

DeletedUser

Guest
Tak jsme se dočkali úžasného rozhovoru merlinose s wichapi. Myslí, že rozhovor obsahoval 10x víc smajlíků než nových informací. (Děkuji darling za upozornění na vyčerpávající rozhovor z dávných dob http://twnoviny.pry.cz/images/team.pdf).

wichapi napsal/a:
Ano, komunikuji s výše postavenými, některé znám i osobně.
A ano, někdy musím hlásit chybu či problémy několikrát, i v Hamburku sedí jen lidé.
Pravidelně v reportech posílám informace o tom, co by si česká komunita přála a co se jim nelíbí, jejich návrhy a reakce na novinky.
Jenom lidi? Oprava síně slávy na s7 trvající přes rok, nefunkční panel na s7 přes 2 týdny, bitvy v náhledu na s9 snad už taky přes měsíc je dost i na cvičené opice.

wichapi napsal/a:
Firmu zajímá co si hráčská komunita myslí.
Nesmíme ale zapomínat, že jsme jednou z 19ti jazykových verzí.
Pokud hlasy přicházejí jednotně, či dostanou dobrý nápad z řad hráčů, tak je to znát.
Jistě jste si všimli nedávných anket vašeho mínění o tom či onom. Toto je iniciativa firmy, pokud by jí Vaše názory nezajímali, žádná anketa by nebyla.
Anketa o jedné celkem nepodstatné věci nevypadá jako opravdový zájem o hráče. Spíš jen jako snaha uklidnit hráče. Jsem zvědav, co se vyvine z ankety o přesunech mezi světy.

wichapi napsal/a:
Změny byli nutné, odešel mozek The West.
Je znát že v The West týmu je jiné obsazení, ti chlapci se ale snaží, změnami prokázali obrovskou fantazii, která je u online hry nepostradatelná. Myslím si že si již uvědomili, že jistá autenticita divokého západu musí být zachována a že na Rudolfovi nikdo jezdit nechce.
Dle nových náhledů do update a již pomalu rýsující se verze 2.0, ledacos pochopili.
Dle mého názoru se teď mnohem více věnují tomu, co hráči chtějí, myslím že se můžeme těšit na přínosné novinky.
Nechceme jezdit na rudolfovi a tak máme set zajíčka a možná budeme krmit kočky :-). O možné verzi West 2.0 už bylo cosi zmíněno na net fórech, zajímalo by mě jestli to bude smrt pro staré postavy, jak je u jiných her obvyklé.

wichapi napsal/a:
Překlady dělá externí firma, já to po nich většinou téměř celé předělávám, protože kdybych to tak nechala, to by byla teprve katastrofa. Každý update představuje 500 – 700 textů k překladu. Je nadlidský výkon mít všechny překlady bezchybně a nepřehlédnout se /překlepy nevyjímaje).
Další obrovský problém je v tom, že nevím kam text přesně přijde, proto jsou někdy nepřesné či zcela nepasující.
U oprav textů pomáhají hráči. kteří na chyby upozorňují, čímž jim touto formou chci poděkovat.
Aby se mohla oprava textů projevit, je zapotřebí malý update na všech světech. Tuto akci musí provést někdo z firmy.
Nicméně jsem si teď připravila pro nové překlady trochu jiný systém, sice to bude stát spoustu času navíc, nic méně by se mohli překlady rapidně zlepšit a eliminovat chyby.
Proboha, když s tím má wich ještě tolik práce, jak kvalitní musí být ta externí firma? To to dělá zadarmo? Jestli za to dostává zaplaceno, tak by to mohla aspoň prohnat kontrolou pravopisu. Chápu, že hlavním problémem je, jak daný text zapadá do textu, proto občas může Marie mluvit jako chlap, ale toto se musí dát lehko opravit nejpozději do dalšího velkého updatu.
Oprava mnoha chyb které byly nahlášeny nebyla provedena furt ve hře trčí jakési pozvánky, v úspěších je dost (i zásadních) chyb, ale uznávám, že většina chyb mizí.

wichapi napsal/a:
Hra se musí vyvíjet. Je obtížné předem odhadnout, zda se něco bude líbit či to může změnit herní atmosféru. Je to složitá matematika a až čas prokáže, jestli to byl dobrý krok.
Vyloženě špatné herní komponenty se mohou i časem zrušit, pokud se prokáže, že nejsou úspěšné. Nahradit ho mohou jiné a lepší. Teď ukáže čas, jestli se hra bude ubírat tam, tam má. Důležité je, aby hra hráče bavila. Každá změna má odpůrce, dejme Westu ještě šanci, do budoucnosti vidím vývoj ve směs pozitivně.

tak jestli máš ještě nějaký dotaz na srdci, který ti připadá důležitý, tak sem s ním.
Jinak na dotazy hráčů, kteří pokládali své dotazy během týdne, odpovím během tohoto večera
Obávám se, že Inno teď preferuje propagaci nových her, bez nových hráčů to nevidím růžově, obzvláště po tak masivním úbytku hráčů.

Odpovědi na ostatní otázky, jsem minul nebo nebyly?
 

DeletedUser14443

Guest
Sakra lidi, proč se nehlásíte na tazatele. Ze začátku o to byl veliký zájem a najednou nic?
 

Deleted User - 31870

Guest
Můžete - nikdo vám v tom nebrání.. :) Ale je škoda, že si to nechtějí vyzkoušet noví zájemci..
 

DeletedUser11313

Guest
Do stejné řeky 2x nevstoupíš.
Je to možná tím, že být tazatelem není tak úplně jednoduché a přináší to i určitou zodpovědnost, možná je to ale také tím, že vydolovat zajímavé odpovědi je někdy nad naše síly. Je otázka, kde je chyba.
 

Deleted User - 31870

Guest
Pro technické problémy dnešní posezení nebude a odkládáme jej (pokud by to bylo možné, bude zítra nebo se přesune na příští týden).
 

DeletedUser1318

Guest
Pro technické problémy dnešní posezení nebude a odkládáme jej (pokud by to bylo možné, bude zítra nebo se přesune na příští týden).
Technické problémy? To bych usuzoval na nějaký problém s fórem.
To vypadá celkem stabilní.
Jestli je problém soukromého charakteru, uvítal bych větší otevřenost.
 

Deleted User - 31870

Guest
Krosna ani Péťa neměli ode mne nastavené povolení psát v sekci na posezení - od včera jsem měla problémy s připojením k internetu, po zprovoznění už byl čas na posezení dávno překročen, Krosna i Péťa nepřítomni - takže jsme to odpískali.

Ovšem hlavní příčina byl problém s netem - přítel se rozhodl připojit sem router na můj modem, nechtělo se jim moc spolupracovat, takže do dvou do rána a po spánku znovu, jsme řešili, jak dostat net aspoň zpátky do mýho kompu a ... komplikace, komplikace, restartování do základního nastavení, restartování do základního nastavení, odpojení, připojení, ... komplikace,... , stručně spoustu technických problémů.
 

DeletedUser

Guest
Sttručně řečeno máme náhradníka na tazatele i hosta, ale Darling je nenahraditelná :-)
 
Nahoru