• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k reportu (říjen)

DeletedUser17707

Guest
Prečo by si nemal ? :D
a čo si čakal ? Zober si koľko "súčiastok" má táto hra :D ani zmena farby písma už nie je prkotina ;)
 
V duelech bych v tomhle smyslu radši nehrabal. Proč měnit něco co funguje? Kdo nechce byt duelován, může se uspat při práci.

A nový duelový system bych ani nezavaděl ale nahrál bych ten starý. Dříve byl odpor ve velké výhodě, ale myslim že střelec se schultzem by to vyrovnal.
 

DeletedUser11063

Guest
Když se na to podívám z mého pohledu, tak to zní zajímavě - ano mohlo by to přinést oživení hry. Bohužel po zkušenostech s INNO to zatím zní stylem: Když ptáčka lapají, hezky mu zpívají, aneb slibem nezarmoutíš. Podobných řečí a slibů zde padlo již mnoho a nakonec se po nich slehla zem.

1)Změny v bitvách o pevnosti
Asi poprvé souhlasím s inno. Bitvy jsou nyní základním lákadlem westu a v současné době je to jediná věc, co u westu drží spoustu lidí. Tudíž jsem opravdu velice zvědavý, jak hodlají bitvy o pevnost změnit, protože je to potřeba. Doufám, že to po dlouhé době bude změna k lepšímu, ne jen nějaké kosmetické změny (dle mého je totiž potřeba změnit je od základu).

2)Multiplayer
Zní to zajímavě a mohlo by to oživit hru - otázka ovšem zní zda to dotáhnou do funkčního konce. Tím funkčním koncem myslím odměny. Když bude nějaká skupina lidí úspěšná při společném úkolu, aby z toho padla odměna - to bude hlavním lákadlem. Pokud by to ale to celé snažení bylo bez odměny tak to lidi nepřitáhne. pak by to dopadlo stejně jako pokr a nebo manévry v bitvách o pevnost - bylo či je to součástí westu ale lidi to neláká (nelákalo)
- Proto je k tomuto bodu hlavní jen jedna věc na kterou by neměli zapomínat - odměny pro hráče (dluhopisy a podobně)

3)duely
na duely nechodím ale zavádět arénu za účelem omezení duelu je blbost. Proto to byl divoký západ. Byla to nebezpečná země, kde vás mohli přepadnout, či potkat bandu indiánů a podobně. Tudíž duely ke hře patří a omezovat to na arénu je hloupost. Když chtějí zavést arénu, tak ať ji udělají ve formě soutěže. Jednoduchá vyřazovací soutež, do které by se hráči přihlásili a pak by se vylosovali dvojce a postupně takto "odstřelovali dokud by nezůstal stát jen jeden a ten by získal odměnu. Ale jinak bych duely neomezoval a to to říkám z pozice toho, kdo je spíše cílem, než ten kdo duely vyhledává.

4) hlavní příbeh
ten je potřeba jako sůl - ale musí být pořádně propracovaný.

5) report
Sice bod 5, ale je to ten nejdůležitější bod. Pravidelný report ze strany INNA je potřeba - přesněji řečeno je to nutnost. Hráči tohle potřebují, aby viděli že inno nespí a že dál pracují.
Měl bych k tomu jednu připomínku, pokud to budete posílat dál. Rozsáhlý report jednou za měsíc je dobrá věc a stačí. Nešlo by ale udělat na devblogu nějaký pravidelnější report - třeba týdenní, kde by heslovitě řekli jak jsou s tím daleko a jaké chyby opravily? Vždyt by to stačilo stylem:
- opravili jsme chyby A,B,C - nahrajeme je při dalším updatu.
- multiplayer hotov z 50%
- změny pevností jsou ve fázy vnitřního testování.
Nešlo by zavést podobné bodové hlášení?

6) Respekt
Inno žádá respekt. Já ale zastávám ten názor, že respekt si musí zasloužit. Na začátku byla Inno opravdu hodno respektu, jenže ten postupně ztratili až na nynější úroveň, kdy už ji hodně lidí nevěří a jen se čeká na zázrak. Aby opět tento respekt získali, tak se musí probudit a začít se více snažit a něco pro to dělat. Do té doby nebudou hodni respektu. A když INNU nevěřím a nevidím snahu o zlepšení hry, tak nemám důvod investovat do koupě nugetů. Kdyby se snažili tak jako na začátku tak si ty nugety koupím, ale ne v dnešní době.

Na závěr by mě ale zajímalo něco jiného:
- Co se stalo s plány, které měli předtím? ty už pustili úplně k vodě?
- zajímalo by mě zda hodlají něco udělat i pro dělníky, neboť tento char. je už pár let pouze přítěž - stavět není co, výhody na bitvu bonus sektoru je sice zajímavá věc, ale naprd) :-D
-hodlají taky opravovat chyby? chyby kolem pevností tu jsou již od začátku a stále je ignorují, i když píšou, že jsou bitvy silnou stránkou westu
 

DeletedUser9990

Guest
Zavedení těch duelových arén (možná chtějí udělat nějaký fantasy dungeon) a nemožnost normálně duelovat po celé mapě,to by znamenalo v podstatě konec westu jak ho známe.Další masový odchod už nevěřím,že by hra ustála.Nezbývá než doufat,že zůstane jen u nesmyslných plánů.Na sk fóru,se proti tomu vyjádřil i administrátor.Pochybuji,že napíše na centrálu,no snad se mýlím,ale ten sám samozřejmě stejně nic nezmůže.Doufám,že se k INNO donese nějaká vlna odporu z více stran i z pro ně důležitějších komunit/států.
 

DeletedUser1318

Guest
Prečo by si nemal ? :D
a čo si čakal ? Zober si koľko "súčiastok" má táto hra :D ani zmena farby písma už nie je prkotina ;)
Proč bych neměl?
Protože podobných vizí už jsem o westu četl mnoho.Většina vyšuměla do ztracena a to co je průběžně realizováno, se od původního westu odklání.
Kolik má "súčiastok" tato hra netuším. Tak nějak se ale domnívám, že přidávání "měsíčních" úkolů se principiálně provádí nějak podobně jako vyplňování formuláře, s tím, že měníš obrázky (třeba kočky za buřty atp.) a doprovodné texty. Ani to se neobejde bez kupy problémů.
Pokud by mělo fungovat vše, co tu bylo předneseno, byla by to pro současné vývojáře práce na několik desítek let a stejně dlouho oprav.

Ono je ale asi stejně zbytečné vést na toto téma debatu.
Ty jsi zřejmě přišel z divokých kmenů, zřejmě i s partou přátel, a neznáš jiný west, než v současné podobě. Jestli tě west baví, užívej si jej, a mně promiň, že jsem vyslovil svůj skeptický názor.

Ps: škoda chybějící reputace, Jazzrabbit by plusko ode mne dostal s jistotou i s komentářem :)
 

DeletedUser

Guest
Mě osobně přijde jako, že bych nemohl duelovat ostatní hráče jako absolutní blbost, jak jinak bych mohl vydělávat za duelanta? Jak by to dopadlo s odměnama za zabití? Podle mě by se tímto dráha duelanta strašně znepříjemnila, je to jen další blbost od inna.... Každý si přeci mohl vybrat co by chtěl být na začátku, tak ať potom nepláčou, když je nějaký duelant zdueluje... To k této hře neodmyslitelně patří...
 
Multiplayer je skvelá voľba :) určite to oživí hru, ale duelová aréna a to, že nebudem môcť duelovať koho chcem je podľa mňa blbosť, k divokému západu určite tie duely patria ak by sa išlo týmto smerom, tak to bude sci-fi hra, budeme sa strieľať s bleskami, grilovať sa s ohnivou puškou..to už nebude divoký západ. :46:
 
Pokud to dopadne tak jak INNO slibuje, mohlo by jít o zajímavé oživení hry. Ale podle mého je úplný nesmysl vytvářet jakousi Arénu duelantů. Byl by to jen další hřebíček do rakve dříve tak báječné hry. :)
 
já se ještě jednou vymáčku trochu obšírněji k těm duelům (podotýkám, že nedueluji a nemám nikde na to ani z daleka k tomu body )

Osobně mi duely víceméně vadí jen v tom případě, že mě pošlou spát (né, že by mě ostatní duely nějak potěšili, ale prostě je beru jako fakt - něco jako zranění při práci a v reálu jde o cca jeden duel za 14 dní ..). Jenže uspat člověka není jen tak, na malých levelech to nejde kůli špatným zbraní (což je v pořádku) a na velkých za kůli počtu HP (nehledě na tanky), reálně tedy uspávačky hrozí zejména někde na 50-100 lvl (+tohle je sice laciné, ale nedá mi to: zaplevelení Westu kvalitními svítícími zbraněmi, taky dělá své) - což je ve výsledku jen etapa ve vývoji postavy a navíc duelům se dá různými způsoby předcházet/bránit/opětovat.
Za další west beru jako úkoly/pevnosti/duely - INNO by si mělo uvědomit, když smázne 1/3 herní náplně, tak přijde i zhruba o 1/3 lidí, pro mě prostě duelování v nějaké přiblblé aréně už není duelování, ale šaškování v nějakém žebříčku (což je úplně něco jiného).
 

DeletedUser14841

Guest
Tak pokud INNO zavede tu stupidní věc jako areny na duely bez možnosti duelování po mapě je to nejlepší směr k ukončení WESTU. Jinak ostatní věci s tím defacto nemám problém.
 

DeletedUser9350

Guest
Ale proč ne s tou arénou. Ovšem pouze jako turnaj, který bude vyhlášen (třeba i nějakým městem) a pistolníci se sjedou a utkají se o nějakou cenu.
Jinak klasické duely nechat tak jak jsou.
 

DeletedUser

Guest
Já už se na arenu i ostatní změny naopak těším a nebudu tady odsuzovat něco co ani netuším jak bude fungovat. Odchodu hráčů se nebojím stejně je to tu samej mulťák tak se to aspoň trochu pročistí.
 

DeletedUser11063

Guest
Mám takový neblahý pocit, že s případným omezením duelů pouze na arény to dopadne stejně jako s omezením volby délky práce. To přece taky tvrdili, že je to to co hráči chtějí - že hráči nechtějí si volit jak dlouho budou pracovat. dá se říci, že je od tohoto odrazovali napříč všemi světy - alespoň podle toho, co jsem si přeložil pomocí strejdy googla :-). Tehdy na lidi nedbali a dál si jeli po svém - následoval odchod hráčů a příliv tisíců nových nenastal (jak očekávali). Pak "hodně rychle" volbu délky práce vrátili zpět.
A já se obávám toho, že toto bude stejný. Omezí duely jen na arény, protože to je to co lidi chtějí - jako výsledek se jim na to vykašlou další lidi a noví nepřijdou. Bohužel odchod dalších lidí by mohl být pro west smrtící ranou.

Když chtějí upravit duely, tak by měli jít a zeptat se duelantů na různých světech jak jsou spokojení a co by změnili. Tyto výsledky potom vzít, sednou si nad nimi a sesumírovat dohromady. Daný výsledek předlozit hráčům (is tím jak k tomu došli) - ano tento způsb by byl dlouhý a pracný, jenže by si tím získali onen respekt u hráčů, který se jim nedostává. Je mi jasné, že ten kdo nedueluje a je cílem by se duelům nejradši vyhnul úplně, ale k westu duely prostě patří.

Když chtějí duely trochu obzvláštnit a vylepšit tak aréna je možnost - ale pouze ve formě soutěže, jako nová věc ve hře - bez omezení současných duelů. Přihlásí se X lidí a rozdělí se na 2 skupiny. každá skupina se rozdělí na dvojce aby vznikl vyřazovací strom a prostě by "jeli" duely - vítězové skupin by se utkali proti sobě a celkový vítěz by dostal nějakou odměnu. Ať už dluhopisy anebo nějakou unikátní zbraň na duely a když unikátní tak unikátní - nedala by se koupit, ani prodat, či získat z jakýkoliv akce či bedny. Byla by na každém světě jen jedna a vlastnil by ji vítěz oné arény. Pokud by si ji chtěl udržet, musle by arénu vyhrávat. Jakmile by prohrál, tak by zbraň přešla do rukou vítěze. Když by chtěli onu arénu stížit, tak by do ní mohli zapojit NPC duelanty - ti by nahrazovali lidi při malém počtu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Aréna je zajímavý nápad, je ale nutné jej vzít za správný konec. Určitě bych ji neumisťovala jen do jedné části mapy, ale nechala ji veřejně přístupnou všem z každého místa mapy (jako třeba okno na různé tombolové akce, viz Oktoberfest). Hráč by měl mít možnost si vybrat, zda v aréně chce bojovat, nebo by za drobný poplatek (3 UPD / týden) opustil arénu. Pokud by si hráči vydupali i útočení na mapě, zauvažovala bych osobně nad omezením možných útoků na jednoho hráče (třeba 2 denně, aby nebyl někdo příliš "šikanován"). V aréně by se mohlo soupeřit v různých kategoriích, každý týden by se dělala tabulka a výherce by mohl získat drobnou odměnu v UPD či nějaký posilovač na x použití. To by mohlo lákat duelanty k účasti v aréně a dělníci zaměření na práce by mohli za poplatek arénu opustit a vyhnout se kómatům. Kdyby bylo v aréně málo hráčů, mohli by minimální počet doplňovat třeba NPC postavami, které by mezi sebou mohly nazvájem náhodně taky bojovat, čímž by nutili účastníky se zapojovat, aby se umístili dobře.

S ohledem na hodinu berte i hodnocení názoru.. :)
 

DeletedUser

Guest
No mě to připadá jako by duel byl alfou a omegou zdejších světů když se tak řeší ta aréna, ale potom mě zaráží věc že za dobu cca 4 měsíce jsem absolvoval jen 7 duelů (napadení). Takže s těma duelama potažmo arénou to tady nebude asi tak horký a silná slova o konci to je už zdejší odrhovačka od dob verze 1.xx
 

DeletedUser9990

Guest
Odchodu hráčů se nebojím stejně je to tu samej mulťák tak se to aspoň trochu pročistí.

Vskutku originální způsob boje proti multiúčtu :34:


No mě to připadá jako by duel byl alfou a omegou zdejších světů když se tak řeší ta aréna, ale potom mě zaráží věc že za dobu cca 4 měsíce jsem absolvoval jen 7 duelů (napadení). Takže s těma duelama potažmo arénou to tady nebude asi tak horký a silná slova o konci to je už zdejší odrhovačka od dob verze 1.xx


Ano,je alfou a omegou této hry, důležitou podstatou této hry.Zde si totiž hrajeme,ač mnozí již dávno dospělí, na Divoký západ.Vcelku velká část hráčů,možná tě to asi překvapí, se na něj i dokonce přímo specializuje.Jiná část hráčů sbírá/hledá ve hře různé "obrázky" a další část chodí třeba na bitvy,což zase např. může udivovat mne.
To s četností napadení jak dáváš za příklad jistě dobře víš,že záleží na světě kde hraješ,na duelové úrovni jakou máš a na částce jaká je na toho konkrétního hráče vypsána.
Silná slova o konci bohužel nejsou zdaleka "odrhovačkou".Když jsem začal tuto hru hrát(něco přes 3,5 roku zpět), bylo zde registrováno (na všech světech,samozřejmě vč multiúčtů) zhruba něco přes 80.000 postav.Kolik je to nyní? 1/3? Nebo nyní už pouhá 1/4,vč multiúčtů,protože ty budou vždy?

Klidně ať udělají arenu,jako zpestření hry,ale je nepřípustné,aby byla zrušena možnost normálního duelování na mapě.Klidně mohou zavést nějaký denní limit možnosti napadení jednoho hráče,jak psala Darling,v tom by myslím žádný problém být neměl.Sice tuto ochranu částečně supluje duelová úroveň,aktivní duelant během chvíle na neduelujícího hráče nemůže,až na pár "pseudo-duelantů",kteří budou mít asi malinko problém po zavedení změny v obnovování motivace,to je konkrétně krok správným směrem.
 

DeletedUser

Guest
Co se týká návrhů a nápadů od Innogames,tak bych tu radši žádné novinky nepřinášel.Zaměřil bych se hlavně! na opravu chyb a jediné co bych možná naistaloval by byl hl.west příběh.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser1575

Guest
že je west v úpadku to víme všichni otázky je jestli je tenhle upadající model pozvednout.
Možná by bylo lepší zavést konečný příběh kterým by celý west vyvrcholil a pak bych jako model navrhoval restart servu jako v některých jiných hrách.
Co se týká změna duelů je mi to jedno na duely nechodím a že mě dá v duelu skoro každý jsem se smířil
spíše bych se zaměřil na udělání kvalitní areny mohlo by se zde zbudovat boje na 4 třídy dělník,voják,dobrodruh, duletant a poté 1 bez omezení.
No uvidíme jak to celé dopadne když člověk přejde staré oznámení co mělo být do hry nahráno tak už ani něvěří že by to tentokrát dopadlo lépe
 
Nahoru