• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Diskuze k soutěži

V podmínkách máš napsáno:
"vii. Video musí obsahovat screeny ze hry nebo krátké video nahrané ve hře."
"xi. Video nesmí obsahovat materiály chráněné autorskými právy, jako je hudba, video nebo obrázky."

Z toho plyne, že s tím budeš mít dost problém, protože:
1) Tvé vlastní obrázky a tvá vlastní hudba je chráněna autorskými právy.
2) To samé platí i pro obrázky ze hry. Kdybys např. chtěl dát do svého videa obrázek okna s městem, tak to je autorské dílo Innogames.


Co mne pak ještě zaujalo, že se v textu píše: "Soutěžící převádí autorská práva Pořadateli".
V českém autorském zákoně, který je v souladu se směrnicemi EU, je napsáno: "Autorem je fyzická osoba, která dílo vytvořila. ... Osobnostních práv se autor nemůže vzdát; tato práva jsou nepřevoditelná ..."
Nevím, co přesně mají Němci, ale divil bych se, kdyby měli pravý opak.
 
Odpověď bohužel není tak jednoduchá, protože odborník na německé právo se v našich končinách shání špatně a aby se jím člověk přes noc stal je ještě komplikovanější.

O komplikovanosti získání nějaké relevantní odpovědi z INNA snad netřeba více pojednávat :lovec:.

A právě zde je ten problém, že je to akce přímo od Němců, takže musí naše zadání odpovídat tomu jejich a nemůžeme si to "udělat nějak podle sebe". :)

Děkujeme za strpení
 
Tak možná bylo lepší, aby někdo z vedení to, co psal, nebo zkopíroval od němců nejdříve promyslel a soutěž spustil až pak.

Rád bych se účastnil, ovšem to pomyšlení, že se budu, jak to tak vidím tak dejme tomu 3 hodiny + (další hodiny úprava v počítači a render) piplat s filmem a pak mě kvůli písničce, nebo obrázku diskvalifikujete... No prostě tahle představa mě dost děsí. :)
 
K obrázkům ze hry: INNO dává logicky svolení k využití obrázků ze hry ve videu, když je to zároveň jednou z podmínek.
Autorská práva: ve videu by neměla být použita jakákoliv díla ani jejich části, která nejsou vlastní tvorbou autora videa. Čili vzít kameru, natočit, vložit screeny nebo videa ze hry, potažmo animovat. Zvuk by měl být též vytvořen autorsky.
Účastí v soutěži se každý zúčastněný zříká nároku na odměnu jinou, než je uvedeno v zadání soutěže a to i v případě, že by bylo video komerčně využíváno pořadatelem soutěže.

Snad již všechny otázky jsou tímto uspokojivě zodpovězeny, i když tvorbu videa nijak neusnadňují.
 
Existuje tzv: Creative commons license, která umožňuje za určitých podmínek použít "free" obrázky, videa... Malý rozcestník k serverům s CC licencí na videa najdeš tady

Ok, díky. Zajímavé, že za deset dní mi na to nebylo schopno zbytek vedení odpovědět a to jsem psal i na support.
Každopádně, nějak tam nemůžu najít seznam písniček, které mohu použít..
A obrázky z the westu tedy můžu - nemůžu použít ?
 
gabor nagy, nevím na co se vlastně pořád ptáš - jak už psal HIV výše, vše ze hry se dá použít - to se tedy vztahuje i na přihlašování.
 
Video může trvat až 90 sekund, ale nemůže být kratší než 30 sekund.

To znamená, že pokud by bylo video o něco delší, budu vyloučen za porušení pravidel?
 
V pravidlech soutěže je to tak napsáno. Může se sice stát, že by bylo drobné přesažení limitu (např. 2 vteřiny) tolerováno, ale raději bych na to nespoléhal. Zejména proto, že rozhodující hlas této soutěže není v kompetencích českého týmu.
 
Nahoru