• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Divoký nebo Moderní?

Na jakém západě byste chtěli žít?


  • Celkový počet hlasujících
    41

DeletedUser

Guest
Zdravím,

tak jsem se nějak dnes podíval na mapu USA a napadla mě jedna anketa.:)

Představte jsi, že žijete v západních Státech.

A teď - chtěli byste zažít Divoký západ, nebo moderní Západ?

Přemýšlejte nad tím, opravdu, nechci jen slyšet "samozřejmě, že divoký, chtěl bych zažít bitvu o pevnost...". Prostě se nad tím zamyslete.:)

Uvědomte si, že tehdy nebyl žádný počítač, televize, mobil - byl to, v dnešní době se dá říci, zaostalý svět. Indiáni byli drženi jako zvířata v rezervacích.

Ale také si uvědomte, že tehdy byly revolvery, koně a žádné jezírko plné odpadků. A navíc - ještě nedávno, na moderním Západě, byli černoši drženi stranou velice podobně, jako tehdy indiáni.

Chování lidí v těchto dvou světech nebylo až tak rozdílné, v některých věcech - a tehdy ve válce šlo o život jen vojákům, dnes jsou zabíjeni i civilisté - ale zase naopak, je vymoženější věda a lékařství, tudíž se dá vyléčit více nemocí - mohl bych takhle mluvit donekonečna, ale já chci, abyste se zamysleli i vy.:)

Divoký:

rawhide-wild-west-town.jpg


Moderní:

UniversityOfArizona.jpg



EDIT: Pokuste se přidat i VYSVĚTLENÍ vašeho rozhodnutí.;-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No, já bych chtěl být spíše na divkém, ale na moderním by jsme si mohli zavolat mobilem :D:D:D:D:D na divokém jenom na sebe křičet :D:D:D:D:D:D:D:D:D
 

DeletedUser

Guest
No, tady je mnoho kladů a protikladů obou dvou, nejspíše bych však chtěl žíti v moderním, někde v přírodní rezervaci, kde poskakují indiáni...
 

DeletedUser

Guest
no ja bych tam žít nechtěl(dost krušné časy),ale takovy skok na chvilku zpátky do minulosti...:devil:
 

DeletedUser120

Guest
¨Rozhodně divoký...ta atmosféra musela být skvělá a ta doba....i dnes je spousta nebezpečí...jen se od doby westernů změnily...tam vás zastřelili pro pár dolarů, dnesk okradou i straou babičku...dnes vám ukradnou auto dříve koně..
 

DeletedUser

Guest
Asi divoký...
Vzít partičku kamarádu a jít udělat banku... Lákavé... Ne sranda, moc čučím na westerny :D

Mohlo by to být docela fajn, osedlat koně a jet. Možná s nějakým kámošem... Spát pod širákem u ohně, přikrytý ošoupanou dekou a pod hlavou ještě ošoupanější sedlo. Někam by se už dojelo. Na nějaký ranč, pomoct s tím nebo s tamtím a zase by se jelo dál... Mohlo by to být zajimavé takhle cestovat... :)
 
a tehdy ve válce šlo o život jen vojákům, dnes jsou zabíjeni i civilisté


Taky byli zabíjeni civilisté, jenže tenkrát to nikoho nezajímalo. Dříve jsi měl markantně menší šanci na přežití než dnes. Válečné konfliky v americe v dnešní době nemají, maximálně tam nějaký šílenec kohosi postřílí, ale to bylo tehdy běžné. Pokud jsi dostal nějakou nemoc, nikdo nemohl zaručit že to nebude tvá poslední.
 

DeletedUser

Guest
no taky byla mensi šance že tě srazí dostavník než auto:loool:
 

DeletedUser7905

Guest
Já bych určitě chtěl zažít západ divoký...
Ale jen tak na skok... Bez mobilu mi chybí levá noha a bez druhého mobilu pravá noha... Takže bohužel bych se tam nemohl pohybovat :D:D
Ale doba to určitě byla zajímavá, je spousta věcí, které bych si tam chtěl vyzkoušet a zažít... Mno uvidíme.. Třeba se na srazu poštěstí :D:D
 

DeletedUser

Guest
Tak si říkám, že když jsem tu už něco založil, že bych se měl také vyjádřit.

Já osobně bych chtěl zažít oba - a zaráží mě, že někteří to berou jako jasnou věc, vybrat si jeden z nich.

Já třeba bych chtěl zažít divoký západ proto, protože se mi líbí ta romantika, kterou vidíme ve westernech - jenže to je právě jen ve filmech.

Ale když se podívám, co nám teď hrozí - globální oteplování, nebezpečné a radioaktivní odpady - říkám si, že tohle zavinila moderní doba a chtěl bych z toho všeho nějak utéct.

Když se nad něčím zamyslím, přikláním se k Divokému - vezměte si, že tu techniku vůbec neznáte - pak vám ani nemůže chybět. Byla tam těžší práce na polích - ale oni na to byli zvyklí od narození a nepřišlo jim to zdrcující, jako kdyby teď někoho z vás postavili na pole a řekli "Poraď si!". Nehrozilo, že si jedete krajinou a najednou před vámi bouchne jaderná elektrárna - takové nebezpečí v moderní době hrozí.

Ale moderní doba zároveň nabízí klady - jak už jsem řekl, pokročilejší lékařství, tudíž větší šance na záchranu. Rychlejší doprava, tudíž vám to všude netrvá týden, než se dostanete k umírajícímu psíkovi. Technika, bez které někteří nemohou žít - nedokážou si představit, že by je někdy šoupli na jinou planetu, kde by museli pracovat 10 hodin, a pak jít spát, aby byli čilí na další den - na práci. Nedokážou si představit, že nemohou napsat svým partnerům, jak moc je "lovují", každých 5 minut. A neumí si představit, že kdyby něco potřebovali, museli by nasednout na koně či vlak a zajet za dotyčným, místo aby mu jen "písli" na ICQ. Technika, které je pro 90% lidstva (z těch, kteří ji používají) kladem, ovšem pro některé záporem.

Lidé moderní doby si neuvědomují, že když budou kácet stromy a mýtit pralesy, tak bude méně kyslíku - a nebojím se, že by to lidstvo nepoznalo - nechci si hrát na jasnovidce, ale určitě to bude mít nemalý dopad, když vykácíme celou Amazonii.
Neuvědomují si, že čím víc spálí toho všeho nebezpečného bordelu, tím hůře.

Samozřejmě, lidé dřívější doby si to také neuvědomovali, ovšem těm to ani nehrozilo.

.........

Abych tady dlouho nekecal, shrnu to - já osobně nemám přesnou volbu, který svět bych si vybral teď. Ovšem kdybych dostal takovou volbu na začátku života a musel bych se rozhodnout, dříve než vylezu z matky, volil bych jasně Divoký Západ, kde vám nehrozilo, že když se více opálíte, musíte uvolnit místo v tramvaji tomu, kdo byl schován v hotelu.

Protože chování lidí mezi sebou, to si musíme přiznat, se katastrofálně zhoršilo od dřívějších dob.
 

DeletedUser

Guest
já oboje dvoje má to své výhody taky záleží na podmínkách žití
 
Nahoru