• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Dobrodruh

DeletedUser

Guest
Ahoj, zakládám téma dobrodruh, i když některé návody na fóru již jsou.

Dobrodruh obchodník - začátek (charisma + body do obchod) = návod už je na fóru
Dobrodruh lovec - začátek (zručnost + pasti) = návod už je na fóru

Dobrodruh - jiný vhodný začátek? Jestli hraje někdo dobrodruha odlišně od těchto dvou směrů (např. síla nebo obratnost) - mohl by zde své zkušenosti zveřejnit nebo přidat odkaz? Díky za reakce.
 

DeletedUser

Guest
Ahoj, no ja som začínal na bete s jedným dobrým buildom, teda kombináciou je v tom zarátané aj ľahké získanie ZP(zlatá puška). Nič iné od toho nepoznám ale ak chceš, môžeš skúsiť tento build.


Začneš zo začiatku dávať body do zručnosti, typická pre dobrodruha. a Schopnosti do nástrahy pasce. Postupom času sa dostaneš k práci Lov medveďa ktorá dáva brutálne expi a ak nebudeš v meste a nebudú ťa "otravovať" duelanti tak si tak aj slušne našetríš okolo 20 000$ ak to budeš tak ťahať do lvl 45 cca. Doporučujem zo začiatku si kúpiť šedú látkovú bundu a šedé pracovné boty, ktoré pridávajú dosť do nástrahy pasce. Doporučujem taktiež plniť úkoly a sprístupniť si re-skill. Potom budeš mať od lvl 40-50 aj skôr alebo neskôr na výber buď duelovať a to tak, že si rozdelíš schopnosti z nástrahy pasce do uhybov a presnosti, alebo do zručnosti v prstoch, hoci sa bude ťažko lvl-ovať, ale s prémiom na hroboch budú pekné nálezy. Po čase určite aj zlatá puška a potom už je to na tebe. Tento build som skúšal a dosť dobre sa s ním išlo.
 

DeletedUser

Guest
Díky, rozjel jsem na starších světech dvě postavy - jednu s tvým doporučeným buildem - tak to vyzkouším. Co je to ten re-skill?
 

DeletedUser

Guest
Zmena schopnosti. Môžeš si vymeniť napríklad 20 bodov strieľania za 20 sila úderu za pár $.
 

DeletedUser

Guest
Pak ještě build "výběrčí daní" :)


Zvedneš si uhýbání a vystupování, atributy do zručnosti ,v duelech s NPC si snížíš motivaci na 0 a začneš duelovat všechny okolní hráče. Sice neexpíš, ale budeš vybírat dost velké peníze. Během chvilky si koupíš jakýkoli (nejlevnější je šedý, ale to tě za chvilku nebude zajímat) trojcípí šátek, ty nejlepší duelové hadry vždy pro svůj další lvl a na lvl 20 Hacklberyho prak. V ten moment budeš naprosto neporazitelný obyčejnými hráči ve své duelové úrovni, budeš kroužit po mapě a vybírat od nich nekřesťanské peníze. Král mezi trhany:)
Sice skoro nerosteš, protože v duelu neexpíš, ale bavíš se královsky, válíš se v dolarech a říkáš si proč jsou všichni tak hloupí, že prašule neukládají.
Nejbohatší kořist je tam, kde je zalidnění nejnižší :)
 

DeletedUser

Guest
- výběrčí daní - duelant = to je také zajímavé = když se teda takto vybavím a budu mít relativně dost peněz = jde potom dále se přeorientovat na systém lovce nebo obchodníka a pokračovat v plnění úkolů a expení (dejme tomu od 30-40 úrovně)?
 

DeletedUser

Guest
Ano, myslím že na lvl 40 budeš finančně zajištěný velmi dobře. Ale nesmíš zapomínat na to, že na tu úroveň se nedostaneš zdaleka tak rychle jako při klasické hře. Jde hlavně o zábavu, získání převahy a možnost duelovat aniž by ti stoupala duelová úroveň. Ti co chtějí hlavně duelovat a nedrží si motivaci dole za chvilku vystoupnou v duelovce tak vysoko, že si už nezaduelují se sobě rovnými. Navíc nejvíc peněz vybereš právě od hráčů, kteří pracují a neduelují, protože oni nemají potřebu je ukládat. A vojáci, schovaní za svou taktikou si připadají nezduelovatelní, ty doporučuju. Vydělat 10 000 za den neni vyjímka.

Já si tak hrál, ale je to už nějakou dobu, přesto nepředpokládám, že se mentalita hráčů a jejich opatrnost nějak změnila. Na lvl 20 jsem koupil prak asi za 20 000, na úrovni 30 Granmotovu pistoli a 35 Drakeovu předovku, obě tak za 30 000, na lvl 45 Athosův fleret za 70 000 a před lvl 50 jsem měl připravený Allonsuv peperbox za tuším za 150 000. Měl jsem i Bouviho nůž, Coddyho dýku , Figarovu břitvu, to vše za podobné ceny. Ty ceny jsou tak vysoké, protože tehdy to tak prostě bylo, dnes nakoupíš levněji.
 

DeletedUser

Guest
Při jaké úrovni se tedy zaregistrovat v nějakém městě - předpokládám, že čím větší tím lepší?
 

DeletedUser

Guest
Pro můj build přesně naopak, čím dřív začneš duelovat, tím líp. I skutečně malí hráči jsou finančně výdělečnější než jakákoli práce....na lvl 6 jsem už měl Clintovo pončo a od samého začátku vždy jen to nejlepší pro duely, na lvl 13 modrou košily ,na 22 drahou látkovou bundu...Trojcípí šátek můžeš nasadit na lvl1, od toho tě dělí jen dostatek hotovosti. Vystupování, uhýbání, (nesmí tě trefit, tak zvládneš 10 duelů denně jako nic) přesnost a střelbu (stačí jen trochu, nepotřebuješ hráče zlikvidovat a uspat, ale obrat ho i několikrát za sebou).
 

DeletedUser3617

Guest
Nejlepší je dávat od samého začátku do charisma - obchodování a sem tam hodit na vystupování, splníš vetšinu úkolů, zaexpýš a slušně vyděláš, po zisku 3tího klíče reskill na všechny práce a vesele si doděláš zbylé úkoly. Finančně nejméně náročné, jedinným problémem jsou duelanti, tak si stačí najít dobrej flek na mapě ať máš klid ;)
 

DeletedUser

Guest
Pro build - výběrčí daní

Mám úroveň 6, atributy zručnost = 5, síla = 1 (nastavená na první úrovni asi automaticky), volných bodů 16.
Jak je rozdělit do základu - zaměření na duel?
Na této úrovni - přístupné chladné zbraně - střelnou budu muset asi koupit.
 

DeletedUser

Guest
Nejlepší je dávat od samého začátku do charisma - obchodování a sem tam hodit na vystupování, splníš vetšinu úkolů, zaexpýš a slušně vyděláš, po zisku 3tího klíče reskill na všechny práce a vesele si doděláš zbylé úkoly. Finančně nejméně náročné, jedinným problémem jsou duelanti, tak si stačí najít dobrej flek na mapě ať máš klid ;)

Tuto variantu zkouším, zatím bez zádrhelů - jen úroveň sběr fazolí (potřebná pro úkol) se mi na srovnatelné úrovni oproti buildu na zručnost zatím neotevřela.
 

DeletedUser

Guest
Pro build - výběrčí daní

Mám úroveň 6, atributy zručnost = 5, síla = 1 (nastavená na první úrovni asi automaticky), volných bodů 16.
Jak je rozdělit do základu - zaměření na duel?
Na této úrovni - přístupné chladné zbraně - střelnou budu muset asi koupit.

Střelnou doporučuji, ty dobré jsou levnější a navíc na začátku je ke koupi dost věcí pro houževnatost.
Nepamatuji si už přesně rozložení bodů, je to dávno a navíc se trochu změnil duelovej model, ale dal bych tak 5 do úhybu a 5 do vystupování, srazil motivaci a ozkoušel jak se postava v duelu s hráči chová. Později s pěkným pončem pro úhyb myslím že bude netrefitelná. A z trojcípím šátkem už jistě. Ty právě teď začneš těžit ze snahy většiny hráčů o rychlé expení a z toho, že oni na tak nízké úrovni ještě ani o duelech neuvažují a nejsou na ně připraveni :střelec:

Pozor jen na to, jestli jsi se přihlásil na nové světy (Arizona atd.), jejich chování neznám, ale vím že tam lze body i nakupovat , takže situace může být od začátku jiná. Přesto předpokládám, že na 99% hráčích to bude fungovat.
 

DeletedUser

Guest
Postavu dobrodruha zkouším na starých světech - ale jako přípravu na finální postavu, kterou chci začít za 5 dní na Colorado světě - je nejlidnatější.
 

DeletedUser

Guest
Je to věc názoru, lidí je tam dost, to láká, ale tím že tam lze body kupovat to pro mě ztrácí tu podstatu hry.
 

DeletedUser

Guest
Na této úrovni je nejblíž dostupná střelná zbraň = opotřebovaný prak = navíc je cenově dostupná = příští úroveň se s ní vybavím a tento build zkusím = otázkou bude jestli na starších světech najdu dost vhodných duelantů.
Otázka ke snížení duelové motivace = to znamená = udělat hodně soubojů s NPC = motivace se snižuje počtem soubojů? nebo musí být naopak co nejvyšší = 100% ?
 

DeletedUser

Guest
Ano, hodně soubojů s NPC, dokud nebude motivace co nejníž...trochu na tom ozkoušíš duely. Při najetí na duelovaného ti to dokonce ukáže jeho schopnosti.
 

DeletedUser

Guest
Takže zatím znám tři doporučené postupy:

Dobrodruh - obchodník (charisma + obchod)
Dobrodruh - lovec (zručnost + pasti)
Dobrodruh - výběrčí daní (zručnost + body do duelových schopností)

Hrál někdo ještě další možnosti = v návodech jsem četl = dobrodruh = vhodné řemeslo sedlář + atributy do pohyblivost = nic bližšího jsem ale nenašel ... jaké práce, výhody, expení, výdělek ... Je to asi zaměřeno na cestování a přesuny na mapě?
 

DeletedUser9733

Guest
Já si říkám dobrodruh - sběrač předmětů :-D Jsem už na 88.lvl a pořád dávám schopnosti do manuální zručnosti, abych našel co nejlepší věci u vykrádání hrobů...už mám i 3.klíč bez premka. Občas přehodím schopnosti kvůli úkolům jinam, ale hned je pak zase vracím...plán do budoucna je dojít na 120.lvl, dodělat všechny úkoly, schopnosti z nich naházet do manuálky, zapnout premko na vyšší příjem, hodit na sebe posilovač z UPS na +250 PB a uvidí se, co bude padat.

Výhody této postavy - hodnotné nálezy, hodně vydělaných dolarů
Nevýhody - snadný terč pro duelanty (proto jsem bez města)
 

DeletedUser9990

Guest
Otázka ke snížení duelové motivace = to znamená = udělat hodně soubojů s NPC = motivace se snižuje počtem soubojů? nebo musí být naopak co nejvyšší = 100% ?

To ti bude pár dnů trvat,než jí dostaneš na k tomuto druhu hraní/duelování požadovaných 0-5%,vzhledem k tomu,že máš zatím špatnou zbraň a NPC po několika duelech bude mít mnohem lepší a bude mít na tebe zatím i dobré schopnosti.Výhodu máš na starých světech,kde motivace roste pouze o 10% denně (pokud nejsi duelant).
Nezapomeň si dávat v průběhu duelování s NPC peníze do banky.Když ještě nemáš dobrou zbraň,ani oblečení,může tě NPC nepříjemně překvapit. :-) Peněz je vždy škoda.
Tento druh hraní téměř každého dříve či později omrzí a poté ho budou více zajímat duelové žebříčky a zkušenosti z duelů.
Také jsem dříve na S9 jel podobným způsobem s motivací max na 10%,přestalo mě to bavit zhruba po 800 duelech,postavu jsem smazal a nyní mě zajímají z duelů pouze zkušenosti.Na peníze to však bylo dobré.
 
Nahoru