• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Dotazy.

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Ahoj, mam par dotazu ohledne dropu predmetu a nalezky:

Hodnota dropnuteho predmetu z prace je brana z hodnoty mozneho nalezu pri zadavani prace a nebo pri skonceni prace?
(kdyz zadam praci v setu 1 s kterym mam maximalni hodnotu nalezu 5000 a pote se prevliknu do setu 2 s kterym mam maximalni hodnotu nalezeneho predmetu 8000 a tento druhy set budu mit na sobe pri dokonceni prace a dropne mi predmet, jeho maximalni hodnota bude pocitana podle setu 1(tedy to bude predmet s maximalni hodnotou 5000 a ne vice) a nebo maximalni hodnota dropnuteho predmetu bude podle setu 2 s kterym praci skoncim, tedy to muze byt predmet s hodnotou treba 7500 apod?)

Sance na drop predmetu se pocitaji podle setu pri zadavani prace a nebo pole setu ktery mam na sobe pri skonceni prace?
(kdyz zadam praci treba v kostre a pak si dam revera, sance pro drop predmetu se budou pocitat podle kostry ci revera?)

Maji PB vliv na % stesti?(myslim ty zakladni co ma kazda prace, bez sady ci posileni)
(tedy cim vic PB tim vetsi sance ze mi dropne predmet)

Ma vliv na sance pro drop predmetu to zda je prace stribrna/zlata?
(napriklad kdyz budu pracovat na stribrnem kanclu, jsou na nem v zakladu vyssi % na drop predmetu nez u normalniho kanclu?)
 

raketak95

Člen týmu
Ahoj, mam par dotazu ohledne dropu predmetu a nalezky:

Hodnota dropnuteho predmetu z prace je brana z hodnoty mozneho nalezu pri zadavani prace a nebo pri skonceni prace?
(kdyz zadam praci v setu 1 s kterym mam maximalni hodnotu nalezu 5000 a pote se prevliknu do setu 2 s kterym mam maximalni hodnotu nalezeneho predmetu 8000 a tento druhy set budu mit na sobe pri dokonceni prace a dropne mi predmet, jeho maximalni hodnota bude pocitana podle setu 1(tedy to bude predmet s maximalni hodnotou 5000 a ne vice) a nebo maximalni hodnota dropnuteho predmetu bude podle setu 2 s kterym praci skoncim, tedy to muze byt predmet s hodnotou treba 7500 apod?)

Sance na drop predmetu se pocitaji podle setu pri zadavani prace a nebo pole setu ktery mam na sobe pri skonceni prace?
(kdyz zadam praci treba v kostre a pak si dam revera, sance pro drop predmetu se budou pocitat podle kostry ci revera?)

Maji PB vliv na % stesti?(myslim ty zakladni co ma kazda prace, bez sady ci posileni)
(tedy cim vic PB tim vetsi sance ze mi dropne predmet)

Ma vliv na sance pro drop predmetu to zda je prace stribrna/zlata?
(napriklad kdyz budu pracovat na stribrnem kanclu, jsou na nem v zakladu vyssi % na drop predmetu nez u normalniho kanclu?)
Všechno se odvíjí od pracovních bodů (PB) při zadání práce. Rozsah hodnoty dropnutýho předmětu by ses měl dozvědět při zadání práce > když bude třeba v ideálních hadrech 5-9k, po převlečení do Revíra v tom dialogovým okně klesne na 4-7k - pořád by ses měl dostat na původní hranici 5-9k

Prachy, expy a šance na drop produktu se taky počítají z PB při zadání práce. Jediný, v čem je to kurevsky nesrozumitelný, že v některých případech jseš bez šance zjistit, kolik hlavně produktů na konci práce dostaneš... Např. zadáš v ideálních hadrech (nedávají žádnej bonus na $, xp, drop produktu) > zobrazí se něco v tý tabulce > převlečeš se do pracovního (dostaneš x-krát víc expu a peněz přesně podle těch % z hader, ale u dropu si nejsem jistej, tam to podle mě tak nefunguje - řešili jsme to tu tak před rokem). Problém nastává když po převlečení z ideálních hader při zadání práce do hader na drop produktu padneš pod full zlatý/full bronzový krumpáče - to se hodně blbě zjišťuje, kolik toho vlastně dostaneš - ale pravděpodobně teda víc než se zobrazuje v tý tabulce. Pokud ale máš full zlatý krumpáče (nebo aspoň full bronzový) v ideálních i dropových hadrech, počet produktů z práce by měl sedět.

PB mají vliv jen na ten range nálezky dropu, na štěstí pochybuju. To samý zlatý, stříbrný práce ovlivňují prachy, expy a drop produktu z práce, ne drop itemů z obchodů a svítivek.

Pokud píšu bludy, tak mě pls někdo opravte.
 
Všechno se odvíjí od pracovních bodů (PB) při zadání práce. Rozsah hodnoty dropnutýho předmětu by ses měl dozvědět při zadání práce > když bude třeba v ideálních hadrech 5-9k, po převlečení do Revíra v tom dialogovým okně klesne na 4-7k - pořád by ses měl dostat na původní hranici 5-9k

Prachy, expy a šance na drop produktu se taky počítají z PB při zadání práce. Jediný, v čem je to kurevsky nesrozumitelný, že v některých případech jseš bez šance zjistit, kolik hlavně produktů na konci práce dostaneš... Např. zadáš v ideálních hadrech (nedávají žádnej bonus na $, xp, drop produktu) > zobrazí se něco v tý tabulce > převlečeš se do pracovního (dostaneš x-krát víc expu a peněz přesně podle těch % z hader, ale u dropu si nejsem jistej, tam to podle mě tak nefunguje - řešili jsme to tu tak před rokem). Problém nastává když po převlečení z ideálních hader při zadání práce do hader na drop produktu padneš pod full zlatý/full bronzový krumpáče - to se hodně blbě zjišťuje, kolik toho vlastně dostaneš - ale pravděpodobně teda víc než se zobrazuje v tý tabulce. Pokud ale máš full zlatý krumpáče (nebo aspoň full bronzový) v ideálních i dropových hadrech, počet produktů z práce by měl sedět.

PB mají vliv jen na ten range nálezky dropu, na štěstí pochybuju. To samý zlatý, stříbrný práce ovlivňují prachy, expy a drop produktu z práce, ne drop itemů z obchodů a svítivek.

Pokud píšu bludy, tak mě pls někdo opravte.
Aha, takze pro drop predmetu prevlikani neni dobre..
Vim ze prave u klikani xp to je tak ze kdyz zadam praci v hadrech na PB a pote si dam hadry na xp bonus tak pak xp z prace mam podle hader na konci tak mne prave zajimalo zda to funguje stejne pro drop predmetu a vysi hodnoty nalezu..

U tech PB zda maji vliv na stesti pises ze pochybujes, a drop predmetu pri stribrna/zlata prace vs normal prace pises ze to vliv nema, no na bete je podobne vlakno kde taky nikdo na 100% nevi, jeden clovek tam psal ze pri stribrnych mu to dropuje lip a taky kdyz ma vic krumpacu pri praci tak mu pripadalo ze ma lepsi sance na drop(stejne hadry), ale nikdo kompetentni v tom vlakne odpoved nedal takze to vypada ze si nektere info o hre INNO nechava pro sebe...

Ok, diky.
 

raketak95

Člen týmu
Aha, takze pro drop predmetu prevlikani neni dobre..
Vim ze prave u klikani xp to je tak ze kdyz zadam praci v hadrech na PB a pote si dam hadry na xp bonus tak pak xp z prace mam podle hader na konci tak mne prave zajimalo zda to funguje stejne pro drop predmetu a vysi hodnoty nalezu..
To jsem neřekl a není to pravda. Já poukazoval na jinou věc - že se občas nedá zjistit, kolik toho produktu vlastně dostaneš. Pokud práci dokončíš v hadrech na štěstí/šanci nálezu produktu - samozřejmě to zvyšuje šanci nálezu předmětu/produktu (ale dá se teda blbě kvantifikovat u produktu a u štěstí to nejde vůbec o kolik). Zkusím to teda názorně:

Mám práci Vést výpravu - zadávám v nejlepším pracovním oblečení.
Mám 3198 PB - nejlepší možný předmět z dropu by měl mít nálezku 6276, pokud dokončím práci v těchto hadrech dostanu přesně ty čísla.
1673157584203.png
Ale to asi nechci, protože tenhle mišmaš dává jen +50% exp, +50% prachů, +58% luck a +30% drop. Pokud podělím expy a prachy 1.5 (těmi 50% ze zadávacích hader), dostanu čistý exp a prachy při daných PB bez bonusu, dejme tomu, že 34 xp a 56 $ z 15s. U bonusu na drop produktu to funguje podobně, ale ne takhle jednoduše.

Začnu práci v těchle hadrech a převleču se do hader na drop produktu, se kterými chci dokončit práci, abych měl víc Cestopisů:
1673158071091.png
Tyhle hadry mi dávají 186% $, 299% šance na drop předmětu, 30% exp a 30% štěstí. Problém je, že dialogový okno počítá se situací, kdy bych v těchle hadrech chtěl práci začít a skončit - což ale není žádoucí. Mám míň PB (nemám full zlatý krumpáče), takže ten očištěný základ prachů a expů by byl nižší. Já mám ale už zadáno v tom Angusovi a zajímá mě, kolik dostanu na konci práce.

Ale to už prostě z nezjistím, protože tabulka ukazuje situaci, když bych zadal a dokončil v kostře, ne když zadám v Angusovi a dokončím v kostře. Prachy a expy jdou nějak dopočítat:
- 34 x 1,3 = 44,2 > 45 (ale to, že to sedí s tím v té tabulce je spíš náhoda)
- 56 x 2,86 = 160,16 > 161 (dostanu víc, než mi zobrazuje ta věc)
- U dropu cestopisu je problém - nedostanu 4.25 z hodinovky (to bych dostal, kdybych dokončil v těch top hadrech), nedostanu 8.7 (protože jsem začal v Angusovi, ale ne v kostře) > dostanu víc, tipuju dost přes 10 - kolik přesně nevím, protože nemůžu přejet na full zlatý krumpáče...

Někdy to zjistit, jde ale musí to vypadat takto: zadal jsem v ideálních hadrech, kde mám full zlatý krumpáče, převlíknu do té kostry > v dialogovým okně mám aspoň 1 zlatý krumpáč
1673158908515.png
Přejedu myší na ten poslední prázdnej:
1673159054272.png
Vím, že na konci práce s jistotou dostanu 7-8 mlík > ale ty ostatní hodnoty jsou irelevantní bláboly, protože jsem zadal v něčem jiným a ta base hodnota, která se multiplikuje je vyšší. Když se vrátím té výpravě, tak tam na full zlatý krumpáče prostě nepřejedu, tudíž nevím, kolik těch cestopisů vlastně dostanu (což považuju za docela design fault)...


U tech PB zda maji vliv na stesti pises ze pochybujes, a drop predmetu pri stribrna/zlata prace vs normal prace pises ze to vliv nema, no na bete je podobne vlakno kde taky nikdo na 100% nevi, jeden clovek tam psal ze pri stribrnych mu to dropuje lip a taky kdyz ma vic krumpacu pri praci tak mu pripadalo ze ma lepsi sance na drop(stejne hadry), ale nikdo kompetentni v tom vlakne odpoved nedal takze to vypada ze si nektere info o hre INNO nechava pro sebe...

Ok, diky.
Jo, na betě se to řeší/řešilo častěji. Určitě si sem jistý s těmi stříbrnými pracemi, že nezvyšují šanci na drop itemu s nálezkou - to tam i někdo kompetentní kdysi odpovídal. O vlivu PB na drop těchto itemů soudím spíš z herní praxe.
 
Naposledy upraveno:
Pokud práci dokončíš v hadrech na štěstí/šanci nálezu produktu - samozřejmě to zvyšuje šanci nálezu předmětu/produktu .
Takze pro zvyseni sanci na drop predmetu je dobre dokoncit praci s co nejvyssim moznym bonusem pro stesti a zadat praci je dobre s co nejvice PB(protoze se zvysi hodnota pripadne nalezeneho predmetu), je to tak?

Určitě si sem jistý s těmi stříbrnými pracemi, že nezvyšují šanci na drop itemu s nálezkou - to tam i někdo kompetentní kdysi odpovídal. O vlivu PB na drop těchto itemů soudím spíš z herní praxe.
Oki, diky.. :-)
 
Hodnotu nálezky ovlivníš počtem pracovních bodu ( stejně jako tím ovlivníš zranění) a to se počítá při zadání práce. Drop na předměty, peníze ,expy a štěstí se počítá na konci práce.

je tedy výhodné při zadání dát na sebe top věci ( co nejvíc PB) a na konci práce mít na sobě věci podle toho co z dané práce chceš získat ( expy , peníze ,drop nebo věci)
 
to kolik získáš produktů je trochu složitější i když jednoduché :-)

hadry na drop ti přidávají 300% a v případě že máš při zadání práce ( max, pb) získat 10 předmětů tak získáš 30

musíš počítat s tím že všechny bonusy ( dobrodruh , ratatoule, stříbrné práce ) se počítají ze základu a tam je to trochu obtížnější spočítat
 
Aha, takze pro drop predmetu prevlikani neni dobre..
Vim ze prave u klikani xp to je tak ze kdyz zadam praci v hadrech na PB a pote si dam hadry na xp bonus tak pak xp z prace mam podle hader na konci tak mne prave zajimalo zda to funguje stejne pro drop predmetu a vysi hodnoty nalezu..

U tech PB zda maji vliv na stesti pises ze pochybujes, a drop predmetu pri stribrna/zlata prace vs normal prace pises ze to vliv nema, no na bete je podobne vlakno kde taky nikdo na 100% nevi, jeden clovek tam psal ze pri stribrnych mu to dropuje lip a taky kdyz ma vic krumpacu pri praci tak mu pripadalo ze ma lepsi sance na drop(stejne hadry), ale nikdo kompetentni v tom vlakne odpoved nedal takze to vypada ze si nektere info o hre INNO nechava pro sebe...

Ok, diky.
AUTOKLIKER ŤA PREZLIEKA :D (a ešte sa hrá na blbého/ú ) :D
 
Naposledy upraveno:
Hodnotu nálezky ovlivníš počtem pracovních bodu ( stejně jako tím ovlivníš zranění) a to se počítá při zadání práce. Drop na předměty, peníze ,expy a štěstí se počítá na konci práce.

je tedy výhodné při zadání dát na sebe top věci ( co nejvíc PB) a na konci práce mít na sobě věci podle toho co z dané práce chceš získat ( expy , peníze ,drop nebo věci)
Diky. :-)
 
1673214369200.png

Kazdy rok (na Vianoce ako darcek) si mozu vybrat odmeny, kedze sa nemozu ucastnit vacsiny sutazi pretoze su clennmi tímu. Cize inymi slovami nemusia hrat Yukon 3 mesiace vkuse ci kolko to bezalo alebo dalsie super sutaze kde je odmena gringo a byt najlepsi zo vsetkych zucastnenych hracov a rovno si to mozu pripisat ako kompenzaciu ze sa nemozu zucastnit a umiesnit sa na 1. mieste. {opravte ma ak sa mylim)

Presne pre toto kandidujem za moderatora fora ako sa tam dostanem tak budu tieto odmeny zrusene a kazdy clen timu dostane ako vianocnu vdaku za pracu:
1673214696112.png1673214703545.png1673214715723.png

A hracov, aby sme motivovali chodit na Awesomie tak budu dostavat:

1673215112112.png
 
Naposledy upraveno:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru