• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Evropská unie ?

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno

KDYBY BYLO REFERENDUM, ZŮSTAT DÁL V EU ?


  • Celkový počet hlasujících
    41
Tak to už ani u nás neplatí. Dřív se tomu říkalo znárodnění. Dnes je to vyvlastnění, když to bude ve státním zájmu.
Nějak mi to připadá, že se vracíme zpět do doby totalitní nadvlády vyvolených a bohužel, námi volených syčáků.
:(

Znárodnění je úplně odlišná věc než vyvlastnění! Musíš taky chápat to, že žijeme v nějaké společnosti a tak v zájmu všech v určitých případech, je třeba vzdát se osobní věci ve prospěch všech. Stát ti to plně nahradí a nebude tě perzekouvat.

Tak jako když se děje nějaká vážná věc, tak stát nařídí či upraví podmínky. Tohle není o syčácích, to by museli dělat jacíkoli politici, i kdyby byli andělé. Lépe ztratit peníze než padnout na hubu komplet celá země...
 

DeletedUser9371

Guest
Vážná věc ve státním zájmu ano, ale ne podvody a machinace s pozemky i nemovitostmi, cílené exekuce a podobně.
Dnes ? Když to bude lukrativní ? Dostanou Tě z Tvého vlastnictví a nemusí to být vůbec ve státním zájmu.
Vem si ty gaunery správce konkurzních podstat, exekutory a podobnou lůzu, parazitující cíleně na dírách v zákoně.
:(
 

DeletedUser

Guest
Němci by euro nikdy nepřijali, musel jsem se chovat jako diktátor, přiznal Kohl
Německá veřejnost by návrh na přijetí společné evropské měny euro zamítla, pokud by ji tehdejší kancléř Helmut Kohl nechal rozhodnout v referendu. Kohl proto musel na počátku 90. let jednat jako diktátor, jestliže si přál, aby euro vstoupilo v platnost. http://www.novinky.cz/zahranicni/ev...sem-se-chovat-jako-diktator-priznal-kohl.html

Myslím, že češi by "éčka" spíš taky nechtěli, ale pochybuju že se nás někdo bude ptát, pochybuju, že vláda (ať už oranžovočervená, nebo "modrotopkovská") vláda vyhlásí referendum o přijetí eura, bohužel. Mimochodem švédi referendum o přijetí eura měly, a švédi ho odmítly a platí si stále švédskými korunami.
 

DeletedUser9371

Guest
Koukali jste na zprávy ? Na bolševika Ransdorfa ? Jak žere z EU jako euro poslanec 500.000 Kč měsíčně ? Na to peníze jsou v unii. :(
 

DeletedUser

Guest
Zeman odmítl přijetí Turků do EU. Euro by rád v Česku viděl do pěti let
Prezident Miloš Zeman v rozhovoru pro německé noviny připustil možnost zavedení eura u nás v horizontu asi pěti let. Během interview přišlo na přetřes i případné přijetí Turecka nebo Ruska do Evropské unie.
http://zpravy.idnes.cz/zeman-je-pro...-dv0-/domaci.aspx?c=A130421_150127_domaci_brd

Ježišmarijá jak mě ten Zeman s*r*! Bohužel nebylo koho volit, byl to výběr mezi ptačí a prasečí chřipkou. Ať si ty hnusné éčka nechají. Chci aby bylo referendum o přijetí eura!
 

DeletedUser9371

Guest
Jsme na tom stejně, taky jsem ho volil, protože tam nikdo jiný nebyl a než dát hlas Němcovi ? Tak jsem dal Zemana. No, asi bude husto, Gusto. :(
Není tady nějaký hráč ze Slovenska ? Že by tady s námi pokecal, jak to u nich šlape s tím jejich Eurem ? :)
 
No,zatím nijak neuhnul od toho,co sliboval.Nebo mi něco uteklo?
Co se týká Eura,tak to je asi problém politickej a pro lidi v našem postavení jen problém zvyku.(nejsem zastáncem).
 

DeletedUser

Guest
Jsem proti EU i proti euru.Jen pro informaci cituji jednu knížku: Zatímco americký dolar od svého zavedení
v roce 1913,tedy dobrých devadesát šest let ztratil přibližně 95 procent své kupní síly,euru se povedl mistrovský kousek během pouhých devíti let (2002 - 2010) ztrtilo kolem pšětašedesáti procent své hodnoty. (Co nesmíte vědět - Michael Morris
 

DeletedUser16200

Guest
Tak ja som to ohodnotil z hľadiska Slovenska v EÚ, nie ČR... dostávame viac, ako dávame, čiže je to pre nás výhodnejšie, ale mohlo by byť menej byrokracie a tá privatizácia vody nech ich v momente opustí..
 

DeletedUser11063

Guest
z pohledu že Z EU dostáváme více peněz než tam dáváme je "fakt" bohužel v rámci ČR to má jisté nevýhody a i já jsme proti EU - podle mého to nemá budoucnost a ani euro nemá budoucnost. Zemana jsem volil to je pravda, ale je pořád lepší než ten šišlavý *****, který kolem sebe ted pouze uraženě prská :-)
a podle mého pro nás EU přínos není, protože
- neumíme ty dotace čerpat
- dotace čerpáme na blbosti
- když už s edotace povede čerpat hrozí pokuta za to že byly využity blbě
- díky vstupu do EU máme mnohem mírnější hygienické a potravinářské normy než jsme měli dříve.
- Eu nám v různých ohledech diktuje co máme anemáme dělat
- ze země, která byla ohledně cukru soběstačná a vyvážela ve velkém do německa a francie se stala země, která je závyslá na dovozu cukru (díky F a N) ze zahraničních cukrovarů (hodně vlastněných práve F a N - že by náhoda?)
-Eu je poue další birokracie navíc - nic víc
 

DeletedUser16200

Guest
Jsme na tom stejně, taky jsem ho volil, protože tam nikdo jiný nebyl a než dát hlas Němcovi ? Tak jsem dal Zemana. No, asi bude husto, Gusto. :(
Není tady nějaký hráč ze Slovenska ? Že by tady s námi pokecal, jak to u nich šlape s tím jejich Eurem ? :)

No som tu, stačí sa ozvať. :-)
Pozitíva nečakaj. :-/
 

DeletedUser11063

Guest
Mě by zajímalo spíše jak jsou s Eurem spokojeni sami němci :-) protože jediné info mám od kolegy co má německé příbuzné a ten pozitivní věci neříká. Naopak říká jednu věc - že si němci doma údajně při zavedení Euro nechali spoustu Marek, protože Euru nevěří (tomu věří jenom papaláši) :-)
 
...a podle mého pro nás EU přínos není, protože
- neumíme ty dotace čerpat
- dotace čerpáme na blbosti
- když už s edotace povede čerpat hrozí pokuta za to že byly využity blbě
- díky vstupu do EU máme mnohem mírnější hygienické a potravinářské normy než jsme měli dříve.
- Eu nám v různých ohledech diktuje co máme anemáme dělat
- ze země, která byla ohledně cukru soběstačná a vyvážela ve velkém do německa a francie se stala země, která je závyslá na dovozu cukru (díky F a N) ze zahraničních cukrovarů (hodně vlastněných práve F a N - že by náhoda?)
-Eu je poue další birokracie navíc - nic víc

Nejsem žádný unionista, ale tohle co říkáš je naopak, problém je na naší straně. To že neumíme čerpat je naše blbost, stejně tak jako účel a projekty, na které se dotace čerpají. Stejné je to i s nakládáním těmi penězi, vyloženě se to profrcká v něčem jiném, anebo se hrubě neplní podmínky.To je tím, že v krajích o obecních samosprávách sedí "volení odborníci". Naopak pokud čerpá soukromý podnik, tak je to v cajku, ten si nedovolí něco neplnit, (šel by do konkurzu). Tohohle se nestřepeš, akorát by v případě nečlenství mrhali pouze našimi penězi, kterých by bylo méně...


EU nám samozřejmě diktovat bude, protože jsme se k tomu zavázali a taková je základní podmínka a smysl unie; společná politika a řízené hospodářství. A to včetně (výrobních) kvot na potraviny, daní na paliva a zboží. Jak jinak by si´s to představoval? Že by se nic nedělo a EU by byla jen na okrasu, politici by prováděli pár ceremonií? Samozřejmě by jsme nemuseli v EU být! O mnoho lepší by to nebylo (ohledně ekonomiky), je zkrátka potřeba naučit se zacházet s tím co je.


Co se týká těch norem a hygieny, tak normy jsme nahradily sami po Listopadu 89´. Tam nějaká korekce byla každopádně nutná. Naopak EU stanoví co je jaká potravina a výrobek vyloženě doslovně, oni si na to potrpí. To akorát my si kupujeme něco podřadného o čem si myslíme že je něco extra. A hygienické předpisy jsou tvrdší, to povrdí každá provozovna od průmyslu přes potravinářství až po školství.


Naši zástupci toho mnoho nevyjednali, na druhou stranu kvoty na cukr byli odpovídající poměru obyvatel. Některé cukrovary svoje limity prodali, a o to máme méně výroby. Zemědělci se spontáně přeorientovali na jiné plodiny, takže celkem plynulý vývoj. Cizinci by nás spokli tak jako tak, na to žádnou unii nepotřebují. Je třeba zkrátka počítat s tím, že jsme malá země, co do charakteru obyvatelstva tak i jeho počtu, a při takových podmínkách nás vždycky někdo sežere. Z toho nelze vinit EU ale podívat se nepokrytě na sebe.


Mc.
 

DeletedUser13789

Guest
z pohledu že Z EU dostáváme více peněz než tam dáváme je "fakt" bohužel v rámci ČR to má jisté nevýhody a i já jsme proti EU - podle mého to nemá budoucnost a ani euro nemá budoucnost. Zemana jsem volil to je pravda, ale je pořád lepší než ten šišlavý *****, který kolem sebe ted pouze uraženě prská :-)
a podle mého pro nás EU přínos není, protože
- neumíme ty dotace čerpat
- dotace čerpáme na blbosti
- když už s edotace povede čerpat hrozí pokuta za to že byly využity blbě
- díky vstupu do EU máme mnohem mírnější hygienické a potravinářské normy než jsme měli dříve.
- Eu nám v různých ohledech diktuje co máme anemáme dělat
- ze země, která byla ohledně cukru soběstačná a vyvážela ve velkém do německa a francie se stala země, která je závyslá na dovozu cukru (díky F a N) ze zahraničních cukrovarů (hodně vlastněných práve F a N - že by náhoda?)
-Eu je poue další birokracie navíc - nic víc

Přesně tak. Já jsem (jak vidím, asi jako jeden z mála) volil Karla. Zemana nesnáším a když teď vidím, co dělá, tak jsem rád, že jsem ho nevolil. Ale to je jedno, stejně s tím už nic neuděláme. Snad zas za 5 let...

A k té EU... Je to přesně tak, jak píšeš. My sice dostáváme víc než dáváme, což u jiných států neplatí, ale nejsme schopní využívat dotace. Neumíme je čerpat a ještě si je bereme na blbosti. (Viz. pokuta pro region "Severozápad", kde mimochodem žiju)

Další věc: Některá nařízení z EU jsou jenom produktem lobbistů (což je vskutku zajímavé povolání).
Slyšel jsem, že například nařízení z EU ohledně nerezového nádobí v restauracích vzešlo asi takto:
V ČR si někdo (pravděpodobně někdo z oněch lobbistů) usmyslel, že by se mu hodilo, kdyby šlo více na odbyt nerezové nádobí. Takže se to v ČR začalo prosazovat s tím, že to žádá EU. Restauracím tedy nezbylo nic jiného, než toto nádobí nakoupit.
Mezitím se do EU poslal návrh, aby se zavedlo nařízení, které opravdu bude vyžadovat pouze nerez (v tu dobu opravdu neexistovalo - pouze se o tom v ČR mluvilo). EU to vrátila s tím, že je to nesmysl. Když ten návrh přišel do EU už po několikáté (opět z ČR), tak to teda EU schválila s tím, že "když to tedy tak chcete, tak to máte mít..."
Takže my jsme si prosadili nařízení, které nás omezuje a někomu (pravděpodobně velmi vlivnému) to sype peníze do kapsy za prodej nerezu.

Nevím, co je na tom pravdy, ale tohle jsem slyšel. A vůbec bych se tomu nedivil. V téhle zemi (a v EU) je možné snad všechno.

No a potom všechny ty nesmysly kolem pěstování řepky, nechávání polí "ležet ladem". Za všechno tohle dostávají zemědělci obrovské dotace. Proč? Aby se dala řepka přidávat do paliva a byl důvod ho zdražit? Aby se všude místo obilí pěstovala řepka a obilí bylo v ČR čím dál míň? Abysme se stali plně závislými na ostatních zemích EU?

V EU taky existuje nařízení o zákazu zakládání nových vinic. Je prostě daná rozloha vinic pro ČR a ta se nesmí překročit. Takže nová vinice se dá založit jen v případě, že se jinde jiná zruší. (Francouzi asi nechtějí mít konkurenci v nás, na Balkáně, atd... Řekl bych, že to pochází z jejich hlav). Takže těsně před vstupem do EU se tu hromadně zakládaly nové vinice, abysme do EU vstoupili s dostatečnou rezervou pro pěstování vína.

Prostě to jde celé do *************************
Výstup z EU (pokud by to vůbec bylo možné) by nás ale položil úplně, takže buďme rádi, že je to celé jenom na ***** a ne ještě horší.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru