• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Hádanky

DeletedUser10181

Guest
Ta hádanka s rybou tady Ale už byla, o dvě stránky dřív...

Jedna topinka se smaží deset minut - pět minut z každé strany. Na pánev se vejdou dva chleby vedle sebe. Za jak dlouho nejrychleji osmažíte na jedné pánvi tři topinky?
 

DeletedUser

Guest
Za 20 minut
Ty myslíš chleba jako jeden krajíc, nebo celý chleba?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
za 15 minut.
už to tu bylo a myslím že to je takhle:
Položím 2 topinky.Za 5 minut se osmaží z jedné strany.
Jednu topinku otočím,druhou vyndám a dám na pánev třetí.
Tím se nám dosmaží jedna topinka za 10 minut a 2 další jsou osmažené každá z jedné strany.
Teď už stačí dát na 5 minut na pánev 2 poloosmažené z té neosmažené strany a celkový čas smažení činí tudíž 15 minut :)

Dávejte někdo další :)
 

DeletedUser

Guest
10 minut? :D pokud by to byla nějaká extra pánev :D tak by se tam vlezly 3topinky :D
 

DeletedUser

Guest
...

Tak dám teda já mno...:)

jakou číslicí končí 308^308?

neodpovídáte, tak poradím ;) ---> Na těch 300 vůbec nezáleží ;)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
tak já vám to teda řeknu mno...:)

8*8*8*8*8*8*8*8=16777216

tak dám další...teďkac něco lehkého ;)

Na zápas Sparty mají ženy a děti vstup zdarma. Cena lístku pro muže je 150 kč. Poměr mužů, žen a dětí na zápase je 15:3:2. Za vstupenky se celkem vybralo 225 000 kč. Kolik bylo na zápase dětí?
 

DeletedUser

Guest
Já mám u sebe otázky z pythagoriády pro 6. a 8. ročník, v každém je 15 otázek. Mám to sem dát, že by si všici vyzkoušeli kolik toho umí? Některé otázky jsou těžší, některé lehčí. Chcete je tu?
 

DeletedUser

Guest
Já mám u sebe otázky z pythagoriády pro 6. a 8. ročník, v každém je 15 otázek. Mám to sem dát, že by si všici vyzkoušeli kolik toho umí? Některé otázky jsou těžší, některé lehčí. Chcete je tu?

Jasně, letos jsem dělal pětku :)
 

DeletedUser

Guest
Tak tady máte tu pythagoriádu ;)

Tak dobře, já jsem v 8. třídě, takže jsem dělal pythagoriádu pro 8. ročník, měl jsem správně 12 z 15. Úspěšným řešitelem se stanete, pokud máte správně alespoň 9 odpovědí. Posílejte mi odpovědi z 8. ročníku zprávou a já Vám to klidně zkontroluju. A jestě bych chtěl dodat, že to, že je to pro 6. nebo 8. ročník, neznamená, že vy, dospělí to zvládnete lehce :::))::

Pro 6. ročník - O tom tady můžete diskutovat jak chcete, protože od toho nemám výsledky...jo a některé příklady sem nedám, protože jsou spojeny s geometrií...

1. Horákovi se ubytovali v chatce na dobu od 27. července do 4. srpna, cena chatky na jednu noc byla 440 kč. Kolik korun Horákovi zaplatili?

2. Přeložením obdélníka na polovinu vznikl čtverec o obsahu 49 cm^2. Jaký obvod měl původní obdélník?

3. Jeden jogurt a jeden dalamánek stojí dohromady 19 kč. 2 jogurty a 4 dalamánky stojí dohromady 50 kč. Kolik kč stojí 1 dalamánek a kolik stojí 1 jogurt?

4. Martin dostal na tábor kapesné. První týden utratil jeho čtvrtinu. Druhý týden polovinu zbytku. Třetí týden posledních 150 kč. Jaké bylo jeho kapesné?

5. Kolik týdnů je 20 160 minut?

6. Určete x, y:
x:0,07 = 8000
8000*1,05:150=y

7. Ta je spojená s geometrií, takže ji sem nedám...

8. Při řešení testu obsahujícího 10 úloh dostane řešitel za každou správnou odpověď 3 body, za špatnou se mu 1 bod odečte. Kolik úloh vyřešil správně student, který dostal 14 bodů?

9. Taky geometrická...

10. Taky geometrická...

11. Jaké číslo doplníte místo otazníku?
8......15........12
16....???.......48
32....135......192

12. Myslím si číslo větší než 0, vynásobím ho číslem o 3 větším, přičtu 2, vynásobím 2, odečtu 5, přičtu 17, dostanu 232. Jaké číslo jsem si myslel?

13. V divadle je 28 řad po 32 sedadlech. Všechna sedadla jsou očíslována počínaje od 1. řady. Ve které řadě je Petra, jestliže má lístek s číslem 222?

14. Geometrie...

15. Geometrie...

Pro 8. ročník - Tady tohle doufám zkusí co nejvíce lidí a pošle mi jejich výsledky, chci vidět jak jsem na tom s ostatními, když jsem měl 12 z 15 bodů. Hlavně se chci srovnat s dospělými... :::)):: :::)):: Je to pro mě vážně důležité, děkuji :radní:

1. Z čísel 2, 2, 0, 0, 3, 4, 5, 8, 9 poskládejte největší osmiciferné číslo dělitelné třemi.

2. V osmilitrovém hrnci, který má výšku 60 cm je 5 litrů vody, do jaké výšky v decimetrech sahá voda?

3. Dva a půl kilogramu jablek stojí 60 kč, kolik stojí tři a čtvrt kilogramu jablek?

4. Na číselné ose jsou obrazy čísel 5 a 15 vzdáleny 2 dm. Vypočítej, jak jsou od sebe vzdáleny čísla -5 a 7.

5. Auto stálo 650 000 kč. Po namontování klimatizace se zdražilo o 10%. Při koupi zákazník zjistil, že je auto poškrábané, a vymohl na prodejci 10% slevu. Kolik korun zaplatil zákazník za auto?

6. Jakou číslicí končí 107^107? Tento příklad jsem sem už dával, ale bylo to 308^308

7. Myslím si 2 čísla, když je vynásobím, dostanu -15, když je sečtu, dostanu 2, napiš větší z čísel, ketré jsem myslel.

8. 2, 3, 5, 9, 17, 33, 65, 129, ???

9. Z kostky sestavené z 64 krychliček s hranou 2 cm vezmeme 4 horní rohové krychličky. Jaký bude mít kostka povrch v cm^2?

10. Napište součet všech prvočísel menších než 15 a větších než 5.

11. Hodiny ukazují 11:00, napište velikost úhlu, který budou ručičky svírat po uplynutí 30-ti minut.

12. Do jedné řady vysadili zahradníci 20 stromů. Mezi 2 sousedními byla mezera 3 metry. Jaká je vzdálenost od 1 stromu k poslednímu?

13. Mercedes Benz 124 má spotřebu 10 litrů na 100 km. Volvo 850 má spotřebu 135 ml na 1500 metrů. Napište, které auto spotřebuje při ujetí 100 km méně benzínu a o kolik litrů.

14. Jestliže napíšeme libovolné dvojciferné číslo a vypočítáme jeho ciferný součet, kolik různých součtů můžeme dostat?

15. Na finále MS 2044 mají ženy a děti vstup zdarma. Cena pro muže je 345 kč. Poměr mužů, žen a dětí je 14:5:1. Za vstupenky se vybralo 724 500 kč. Kolik bylo na zápase žen? Podobný příklad tu už byl...

To je vše :::)):: tak počítejte, počítejte, pošlite mi zprávou výsledky, já zkontroluju a sem dolů napíšu váš výsledek. Prosím... :angel:

_______________________________________________

Z-3M: 12 bodů
Jotnar: 12 bodů
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru