• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Jak branit Pevnost

DeletedUser2863

Guest
Ahoj všem tak mě napadlo na duely se sem už psaly jak upravit postavu ale co třeba jak upravyt postavu při obraně Pevnosty kdo ma nějaký zkušenosty muže se tady ktomu vyjadřit to samí při utoku pište sem vaše napady a postřehy schvalně jestli se najde nějakej co funguje:indián::indián::hoj::hoj:
 

DeletedUser

Guest
Na boje o pevnost je nejlepsi vojak se vsema schopnostma ve zdravi a atributama v sile. Premium rozhodne neni na skodu. Pomerne rychle se takhle dostanes nad 5000 zivota. Nikdo tak ale nehraje. Splnis minimum ukolu, o charakterovych si muzes ledatak nechat zdat a jelikoz neni zdravi obsazeno v zadne praci, tak jsi odkazan jen na to co ti davaji atributy a vybava.
 

DeletedUser7836

Guest
Postavu do bojov si môžeš vytvoriť hlavne podla schopností, ktoré na to potrebuješ :)
Myslím, že toto by ti mohlo pomôcť. Máš tam pekne rozpísané skilly, ktoré su potrebné pri boji ako pre obrancu, tak pre útočníka.

zuzupd; napsal/a:
Útočník
Bojová hodnota pro výstřel = Přesnost, vytrvalost, vést
Bojová hodnota pro úhyb = Uhýbání, vytrvalost, vést

Obránce
Bojová hodnota pro výstřel = Přesnost, skrývání, vést
Bojová hodnota pro úhyb = Uhýbání, skrývání, vést
Môžeš si kúpiť taktiež equip podporujúci tieto skilly. Najlepšie to v tom pomôže weststats.

Pomocou tejto tabuľky, (skopírovanej z nápovedy) si môžeš vypočítať svoje bonusy, pre výstrel, a pre uhýb.
Bonusy schopností

* +1 bonus s jedním bodem
* +2 bonus s 3 body
* +3 bonus s 10 body
* +4 bonus s 23 body
* +5 bonus s 43 body
* +6 bonus s 71 body
* +7 bonus s 108 body
* +8 bonus s 155 body
* +9 bonus s 211 body
Teraz ako sa to počíta.
Nájdeš si svoje hodnoty daných schopností. Uvediem príklad:
Útočník:
Přesnost: 90
vytrvalost: 32
vést: 56
uhýbaní: 48

Bonus si vypočítaš podla hornej tabuľky. Takže, vypočítajme si bonus pre výstrel.

Presnosť: 90 = bonus +6, vytrvalosť: 32 = bonus +4, vést 56 = bonus +5
Keď si to všetko spočítaš víde ti, že môj bonus pre výstrel je 15 (6+4+5)

Bonus pre uhýb:
uhýbanie: 48 = bonus +5, vést 56 = bonus +5, vytrvalosť 32 = bonus +4
teda celkový bonus pre úhyb po spočítaní (5+5+4) je 14.
Takto isto sa to počíta aj u obrancu.

Samozrejme tieto hodnoty ti môžu taktiež zvýšiť bonusy vo fortoch, napríklad bonus domčekov, veží, či hradieb. Ak stojíš na vlajke, tak ti to zas tvoju hodnotu zníži. (keď zájdeš myškou počas boja, alebo pred bojom na spomínané budovy, samo ti to ukáže jej bonusy) Inak, tieto bonusy by ti ešte mohlo vylepšiť, že stojíš na veži určenej pre tvoj charakter. Síce, ešte tieto bonusy pre charaktery niesú zavedené, ale skúsiť to môžeš. Takto by tie veže mali byť rozmiestnené:
Vlavo hore - dobrodruh
Vlavo dole - voják
vpravo dole - dělník
vpravo hore - duelant
Čím väčšia hodnota, tým lepší by si mal byť v boji. Aj keď podla mojich skúseností, je to tak, že čím lepší equip, a hodnoty mám, tým menej sa triafam, a uhýbam. :unknow: Ale je to len môj subjektívny názor.
Ak som niekde spravil chybu, opravte ma.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Na boje o pevnost je nejlepsi vojak se vsema schopnostma ve zdravi a atributama v sile. Premium rozhodne neni na skodu. Pomerne rychle se takhle dostanes nad 5000 zivota. Nikdo tak ale nehraje. Splnis minimum ukolu, o charakterovych si muzes ledatak nechat zdat a jelikoz neni zdravi obsazeno v zadne praci, tak jsi odkazan jen na to co ti davaji atributy a vybava.

Omyl. Já tak hraju a kamarád také.
 

DeletedUser

Guest
Omyl. Já tak hraju a kamarád také.

Tak to te chvalim. Ja hraju prevazne na zavrenych svetech a tam nikoho takoveho v zebircku nevidim. Na s7 jsou dve vlastovky, ale oba tito hraci maji zatim prilis maly level. Jsem zvedav jestli se i s kamaradem prekopete pres 50.uroven. V tomhle buildu se pocita kazdy bod.
Jinak jsem vynechal jeste jeden podstatny zapor tohohle zpusobu hrani. Pro ucast v bitve je potreba byt clenem mesta a to se pak asi vyvrbi horda radoby-duelantu, kteri si na techto "tankerech" budou chtit urvat rekord, aby se zapsali do funebraka.
 

DeletedUser

Guest
No já bych doporučil jiný build, který sám hraji na S7. Záleží, jestli se chceš zaměřit na obranu, či na útok. Pokud obranu, dával bych ze začátku do skrývat se (jsou tam i vcelku dobré práce). Já si zvolil build s vést. Cpal jsem vše do charisma + vést, dokud jsem neměl vést 155 (s bonusem). To ti dá hodně dobrých prací. Z počátku jich tam moc není, ale dá se s tím slušně vyžít. Na konci budeš mít práce: Stavba panského domu, lovit bizony, chránit osadníky, mýtit les, průzkum okolí, stavět nádraží... prostě je z toho hodně expů a dá se i slušně vydělávat. okolo lvlu 40 jsem dělal 1 lvl zhruba za 2 až 3 dny. Jakmile jsem dosáhl 155, atribut do síly, 1 bod do zdraví, jeden do uhýbaní a jeden do přesnosti. Takto to budu dávat, dokud nebudu mít schopnosti vést 155, uhýbání a přesnost 23, vytrvalost 43. K tomu bude oblečení: Sandály, hnědá kravata, hnědý plášť a drahý plátěný klobouk. To ti trochu rozhází body (nebudou na této hranici), tzn pomocí šamana je upravíš na tuto hranici a body, které tím získáš dáš do životů. Pak až do "konce života" dávej vše do životů. Jako charakter samozřejmě zvol vojáka a měj stále nejlepší možnou zbraň. S tímto buildem jsem zhruba mezi 500 nejlepších na S7 a to to hraju jen tak rekreačně (často mi zbyde skoro celá energie, nebo půlka...)

Ps: to rozdělení bodů je odvozeno od tabulky z nápovědy. Pokud ona lže, tak je to nejspíš špatně... :D
PPS: Teď jsem si všiml, že ty chceš hlavně bránit. Potom bys měl dávat atribut místo do síly do pohyblivosti. Ale nebude to asi tak efektivní.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest

Drzoune, jak si mne dovoluješ citovat? :zásek:Kdy mi dojde honorář?
Jo, heh, někde tu mám data z jednoho výzkumu, kde sme s Lizardem sledovali vztah mezi hodnotama a % úspěšností zásahu s opravou o vzdálenost... Docela legrace.

Na boje o pevnost je nejlepsi vojak se vsema schopnostma ve zdravi a atributama v sile. Premium rozhodne neni na skodu. Pomerne rychle se takhle dostanes nad 5000 zivota. Nikdo tak ale nehraje. Splnis minimum ukolu, o charakterovych si muzes ledatak nechat zdat a jelikoz neni zdravi obsazeno v zadne praci, tak jsi odkazan jen na to co ti davaji atributy a vybava.

Řekl bych že vyloženě takhle hrocená postava neni nutná, protože takovouhle pozici zastane i červený voják když si oblékne hadry na životy (hnědej plášť, plátěnej klobouk nebo stetson, sandále, kravatu, oslíka a trochu toho chlastu pro radost) a vytáhne z toho přes čtyři tisíce při nějakjech rozumnejch hodnotách ve skrejvání/vytrvalosti a vést. Aspoň za mejch mladejch let to tak bejvávalo :::))::
 

DeletedUser7836

Guest
Drzoune, jak si mne dovoluješ citovat? :zásek:Kdy mi dojde honorář?
Jo, heh, někde tu mám data z jednoho výzkumu, kde sme s Lizardem sledovali vztah mezi hodnotama a % úspěšností zásahu s opravou o vzdálenost... Docela legrace.

Ticho, lebo bonznem tvoje meno na grepáku :P. Buď aspoň rád, že som ťa citoval, a nehodil som to tu len tak... ;)
No, ja som ohľadne toho výpočty nerobil, ale súdim len podla mojich pozorovaní. Možno mám len smolu :). A ako teda ten váš výskum dopadol ?
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
To je teda pekna blbost :zásek:

Heh. Regni se na betu a dej si bitvu 1 vs 1 s nejakym tankerem a seznas krutou pravdu.

zuzupd napsal/a:

Je to sice extrem, ktery urcite neni potreba, ale rekl bych ze nejak takhle vypada nej build na pevnosti. To co da do bitevnich schopnosti tebou popsana vybava si myslim staci, ikdyz budes mit ve vest, skryvani, uhybani a presnosti 0 bodu. Nemam s tim ale zkusenost, na bete nepremkarim. S cervenym vojakem s 0 vest a 0 skryvani ale jistou zkusenost mam. :::))::
 

DeletedUser

Guest
Nemam s tim ale zkusenost, na bete nepremkarim. S cervenym vojakem s 0 vest a 0 skryvani ale jistou zkusenost mam. :::))::

No ale málokdo si může dovolit tak šílenej reset, jako nová postava se zas nedostane na tak efektivní lvl, aby ho nepřekonal voják co rve červenou, vést a skrývání (jeden z nejlepších pevnosťovejch buildů co sem odpozoroval)

Na betě neprémkaříš? No ale měl bys začít ;) Jinak nevím na co ti ty nugetky budou.

No, ja som ohľadne toho výpočty nerobil, ale súdim len podla mojich pozorovaní. Možno mám len smolu :). A ako teda ten váš výskum dopadol ?

Ten výpočet... No to bych ho musel hledat a na to sem zatraceně línej. Ale myslím že na extrémní vzdálenost se vpodstatě neprojevovalo oblečení a šance na zásách byla myslím mezi 15% a 20%. No... Už si to moc nepamatuju :pianista:
 

DeletedUser

Guest

No mas pravdu ze to je naprosto silene, zvracene, bizarni a v praxi velmi tezko realizovatelne, ale kdybych dostal vojaka na lvl.99, jehoz jediny ukol by bylo vyhrat nasledujici bitvu a k cemuz bych mu mel dopomoci zadanim vsech jeho atributu a schopnosti, tak tuhle silenou vec udelam. Ten tvuj build nemusi byt spatnej ale s tim skryvani/vest se to nesmi prehnat. :)
Jinak je pravda ze na bete mam 10 nugetu jeste z doby kdy je tam samaritansky rozhazoval tamni tym, ale ty si setrim spis na zajimave ukoly. Mne to dycky desne trva nez se k necemu rozhoupu. :)
 

DeletedUser

Guest
No mas pravdu ze to je naprosto silene, zvracene, bizarni a v praxi velmi tezko realizovatelne, ale kdybych dostal vojaka na lvl.99, jehoz jediny ukol by bylo vyhrat nasledujici bitvu a k cemuz bych mu mel dopomoci zadanim vsech jeho atributu a schopnosti, tak tuhle silenou vec udelam. Ten tvuj build nemusi byt spatnej ale s tim skryvani/vest se to nesmi prehnat. :)

No skrývání, vést a vytrvalost se musí kombinovat též na práce, aby se měl kde expit :) A zrovna tyhle tři se v pár pěknejch věcech sejdou. Myslím že sme měli ještě v přezkumném řízení build, kterej měl dávat červenou(50) a vést(okolo 100), pak zelenou a trochu do modrý + skrývání/vytrvalost (to už podle zaměření, ale stejně, kdo furt útočí nebo furt brání). Lizarduv build měl být zase čestě zeleno vést/skrývat se - no nakonec z toho sešlo kvůli jistým čachrům, ale tohle byl původní plán myslím na S7 :)

Jinak na tý betě bys měl mít momentálně o 23 nuggetků víc :angel: (kdybych neměl já trubka zapnutý automatický prodlužování na charakter, tak by tam bylo o mnoho víc, kdysi sme fasovali myslím stovku)
 

DeletedUser

Guest
Jinak na tý betě bys měl mít momentálně o 23 nuggetků víc :angel: (kdybych neměl já trubka zapnutý automatický prodlužování na charakter, tak by tam bylo o mnoho víc, kdysi sme fasovali myslím stovku)

::O: prevelice dekuji. Citim se trapne, ze jsem ti kvuli tomu ani nenapsal povidku, nenavrhnul obal na knihu, nebo nevytvoril kalendar :)
Pokud budes chtit neco poslat nekomu dalsimu, nebo si na bete otestovat nejakou silenou hypotezu, tak dej vedet.

Asi se tam zmenim na tankera. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
::O: prevelice dekuji. Citim se trapne, ze jsem ti kvuli tomu ani nenapsal povidku, nenavrhnul obal na knihu, nebo nevytvoril kalendar :)
Pokud budes chtit neco poslat nekomu dalsimu, nebo si na bete otestovat nejakou silenou hypotezu, tak dej vedet.

Asi se tam zmenim na tankera. :)

Hehe, no já už tam nehraju dobrej půlrok, účet mi to mázlo, ale nuggetky co sem dostal kdysi od Hoodoo tam zůstaly :::))::

No už sme trochu off, aby na nás nedopadl přísný pohled Darling :angel:
 

DeletedUser

Guest
Nebudu tady psát jak to je nebo spíš jak si myslím že to je.

Zuzu můžu ti v klidu říct že ty vzorečky co se dřív počítaly jsou dávnou minulostí.Je to jen samý algoritmus ,který beztak nefunguje,protože v pevnostích je jeden velký bug.Který mi potvrdil svým tvrzením jak Zet tak i s poloviny Eiswell
 

DeletedUser

Guest
Zuzu můžu ti v klidu říct že ty vzorečky co se dřív počítaly jsou dávnou minulostí.Je to jen samý algoritmus ,který beztak nefunguje,protože v pevnostích je jeden velký bug.Který mi potvrdil svým tvrzením jak Zet tak i s poloviny Eiswell

Heh, no jo, vono to tak bejvá, když se člověk s něčím počítá, tak se nesmí spolehnout na žádné dostupné údaje, ale na to, že je všude jenom bug. Nu což, aspoň mají šanci hráči co u toho nepřemýšlí :::)):: že bych zase začal pevnosťovat....
 

DeletedUser

Guest
Heh, no jo, vono to tak bejvá, když se člověk s něčím počítá, tak se nesmí spolehnout na žádné dostupné údaje, ale na to, že je všude jenom bug. Nu což, aspoň mají šanci hráči co u toho nepřemýšlí :::)):: že bych zase začal pevnosťovat....


Klidně začni , na S5 sháním nějakého generála :),jestli by se ti chtělo ;)
 

DeletedUser

Guest
Klidně začni , na S5 sháním nějakého generála :),jestli by se ti chtělo ;)

Když budeš potřebovat pomoct s obranou pevnosti napiš mi ve hře. Jméno je stejné. Mám 250+ ve skrývat se a 50+ v uhýbání a nějaká vytrvalost, přesnost a vést se taky najde. K tomu Precizní flinta.

Tak to te chvalim. Ja hraju prevazne na zavrenych svetech a tam nikoho takoveho v zebircku nevidim. Na s7 jsou dve vlastovky, ale oba tito hraci maji zatim prilis maly level. Jsem zvedav jestli se i s kamaradem prekopete pres 50.uroven. V tomhle buildu se pocita kazdy bod.
Jinak jsem vynechal jeste jeden podstatny zapor tohohle zpusobu hrani. Pro ucast v bitve je potreba byt clenem mesta a to se pak asi vyvrbi horda radoby-duelantu, kteri si na techto "tankerech" budou chtit urvat rekord, aby se zapsali do funebraka.

To víš... Já už vyzkoušel snad každou schopnost a i kombinace schopností, ale už to není ono. Na s6 budu mít do dvou měsíců celý inventář. Na s1 už mám splněné skoro všechny úkoly a v okolí jsem kvůli duelům hodně nenáviděn. Na s7 sem dal počátkém nového roka do kasy asi 50 000, pač sem to dělal pro město, hraju tam pro město a nehraju tam pro sebe. Mě už tu snad drží jen ty pevnosti. :)). Všechno už znám a když už příjde update, tak je tam jedna význačná věc, jinak samé blbé doplňováčky hry
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No tak pripájam svoj smiešny a nepodstatný názor k tejto téme :D

(je to len moj názor neriadte sa ním :) )

- vo večšine bitiek aj tak rozhodne kolko sa zíde na ktorej strane ľudí ... môžte byť akokoľvek vybudovaný skilovo prevaha večšinou berie ! a jednou dvoma šupami ste KO
- sústredte sa na budovanie charakteru pre questy a duely ...v pevnosti máte kopu iných možností pre úspešný boj ... správne stáť (veže) ..správne sa pohybovať ...nevystavovať sa na odstrel velkemu počtu hráčov ... presúvať sa ku sebe primeraným protivníkom
- keď sa staviate proti presnej Winchestrovke v niekoho ľavej ruke ste už skoro vopred mrtvý ...tak si ju rýchlo zaobstarajte ... kým som ju nemal nevedel som dať nikoho do komy ..teraz ho pomaly ani nemusím vidieť ..a dám ho dolu
- veci veci a zas len kopa výborných vecí na sebe !!!
- ked "zamrznete" už v malých leveliach na builde bojovníka o pevnosť tak budete v pevnostiach tak akurát na smiech :) ...viď potreba LVL78 pre držanie Winchestrovky v ľavej ruke ...
- čiže bez Exp za práce nieje level bojovníka ..bez levely bojovníka nieje zbraň .. bez zbrane nieje víťazstvo :) ...ale vklude práskajte body do zdravia ... súper ktorý vám zoberie 5000HP bude šťastnejší na EXPy ktoré mu tým dáte

Keď ma niečo ešte napadne tak dopíšem
 

DeletedUser

Guest
Šak proto taky píšu vo kombu vést/červená a skrývání.
Chránit osadníky, stavět ranč, stavba panského domu, chytat bandity - to nejsou práce na XP? Navíc většina "buildů" je myšlena jako startovních, přeci jenom když se svět rozjíždí tak má málokdo vůbec město na přesnou winchestrovku.
 
Nahoru