• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Jak branit Pevnost

No predchazejici prisvevek mi nedal neregovat, celkem souhlasim, ale je tam zbytecne akcentovano nekolik blbosti ...
- viteztvi v bitve o pevnosti v prve rade urcuje pocet zucastnenych, pri maximalnim obsazeni pak predevsim souhra zucastnenych stran. Rozdeleni atributu, zbran a rozstavenost opevneni je vetsinou podruze (samozdrejmne plati, ze vetsi lvl je lepsi).
- zbran - zasadni zbran je presna precizni flinta (lvl 53), dalsi zbrane vylepsuji dame jiz jen v ramci procent (narust o 10-20 damage cca 10 lvl je smesne, plne to anuluje pristustek zivotu za stejne urovne). Presna winchestrovka je jen jen nejlepsi puska, tak casto ji i nepotkate, a rozhodne nezabiji na 1-2 rany :-)
- vybaveni - ani spickove vybaveni neni nijak extremne drahe, a i prumerne (ktere neni nijak vyrazne horsi) se vejde do nekolika tisicu
- atributy - defakto jakykoliv build, ma nejake body pro boj o pevnost a rozdil na nejaky (i treba horsi) prumer se da dohnat vybavenim.
- vyznam tanku v bitve: ano je fajn mit na sve strane takoveho mostodonta, ktery se dokaze takto presunout dopredu a obetovat se(jinak by umreli 2-3 lidi). Nicmene za takovouto bitvu nedostane moc expu a jelikoz nebude rust ani na pracich/deulech, tak takovyto build v jeden cas nutne zakrni a prestane byt pomerove dostatecne macaty a bude na prd. Ano jde to hrat i jinak, ale pak ztraci smysl takove jednostrane maxovani zivota.
- specialni buildy na pevnost: podle me nejlepsi je jit ze zacatku pres vest (duvody 1- nejuniverzialni atribut v bojich u pevnosti, 2-lze dosahnout velmi slusnych praci na expy, penize a v neposledni rade surovin pro stavbu pevnosti), nasledne se rozmelnit/preklopit/doplnit do atributy dle potreb. Dopurucuji jit na zacatku jen tvrde vest, protoze na konci budete mit mraky penez a pripadne navstevy samana a drobneho sestelovani u nej se vubec nemusite bat - tj. nebrat 155 vest (jak uvadeli nekteri vyse) jako nejake konecne dogma, s par bodiky navic dosahnete velmi zajimave prace, a pripadne se na tech 155 muzete vzdycky snadno vratit
 

DeletedUser

Guest
No já jsem pevnosťoval v době, kdy za výhru nic nebylo, ale hrávali jsme za vojáky přes sílu a odpor, někdo to měl později částečně překlopené do vést. V bitvách se nám obyčejně dařilo, protože jsme patřili k duelantské špičce, měli jsme vysoké lvly (já jsem byl v 20ce, takovej lizard byl snad v první pětce), čili životů jsme měli hafec a zbraně- no co se sehnalo :)
Při sestavování buildů jsme počítali že o pevnosti budeme bojovat velice často, zkušenosti s XP jsme měli z bety, dalo uvažovat že pevnost se velice vyplácí (na betě jsem lvloval i po tom, co jsem si v rámci testování přeházel všechno do životů).

Ještě k příspěvku vavra, pokud si pamatuji, tak není možné někomu způsobit větší poškození, než je 1/3 jeho životního maxima, čili na každého jsou potřeba alespoň tři rány.
 

DeletedUser

Guest

Samozřejmě boje rozhodují souhra a počet.O tom že opevnění nepomůže však nesouhlasím.Opevnění často rozhoduje bitvy ,zvlášt teď když dávají takové bonusy.Co se týče toho levelu.Zkoušel jsi někdy bojovat tak na 15 lvl bez žádných schopností?Možná budeš docela hodně překvapen :)

zbran - samozřejmě bez ní by to nešlo.winchestrovka je taková jistota ,ale já beztak po většině uznávám brokovnici ,uspokojuje mě pocit když někomu šlahnete ránu za 430 nebo mě pěkně naštve rána za 3 ,každopádně skvělý adrenalin :)

výbava - tak moje výbavyčky tedy spíš různé kombinace mě kolikrát vyjdou na 30000 to se mi nezdá zrovna levné

tank v bitvě :) - ano jsem tank v bitvě.mám skoro 5000 zdraví,ale aky mě dokáže minout až 100 ran ( osobní rekord 154) a dokážu trefit ( zaleží kde stojím) na hradbách trefím přes 2/3 (průměrně nějakých 72% svých výstřelů) mimo hradby je to okolo 1/2 (asi 51%).Získávání málo xp?Tak o tom nic nevím .Za bitvu získám po většině přes 1000 xp a to nejsem člověk který stojí někde schovaný vzadu ,protože uznávám pravidlo čím blíž si nepříteli tím má z tebe větší strach a já jsem lepší :) Jednou v obraně když naše pevnost byla dobita a já umřel jsem dokonce získal přes 900xp ,což mnozí nezískají ani když přežijou a vyhrajou:).Na práce si taky nestěžuji ,plně využívám všechny sety ,které mi přinesou práce které mi za to stojí.

Speciální build je jen jeden a to tank,protože žádná jiná schopnost Vám tak v bitvě nepomůže jak právě zdraví.
 

DeletedUser

Guest
Ty pevnosti,jak bránit je snadný,ale pro začátečníky těžký ...
Jinak,to by neměl bejt problém ani pro začátečníky ...
Jenom těžký je,posílat tu "figurku" z mí sta na místo,ale střílet umí sama ...
Pokud jste v útoku musíte mít dobrou vytrvalost,skrývat se,přesnost a uhýbání ...
Přesnost záleží na ztrátě HP u obránce ...
Jinak emusí bej žádnej problém ...!:::)):::střelec:
 

Přílohy

  • 180px-Lamborghini_Gallardo_silver.jpg
    180px-Lamborghini_Gallardo_silver.jpg
    5,9 KB · Zobrazení: 38
  • img.jpg
    img.jpg
    10,1 KB · Zobrazení: 33

DeletedUser8071

Guest
v útoku nepotřebuješ skrývat se, a to přemísťování není problém samozřejmě pokud ti tam nesedne nějaká Kostka :diablo::lool: a nehodí tě to tam, kam ty nechceš, ale jinak dobrý, ze zkušenosti z s7. Můžete mít zvířata z 2000 životy a plně vystavenou zeď, ale pokud není souhra(chat) a hráči se bojí přesouvat dál, protože by hned padli a nezískali XP - tudy cesta nevede, neříká se mi to lehce, ale od skotů se může začít učit
 

DeletedUser

Guest
ano.
v obraně je potřeba uhýbání, skrývání, přesnost

z čeho tak usuzuješ ? jakou roli hrajou tyhle atributy?Co ti vlastně skrývání zvýší ?přesnost či uhýb nebo oboje .Nemá to nějaký vliv náhodou když stojíš mimo hradbu?Jak velké potencionální procento ti to přidá?Fungujou vůbec tyhle schopnosti?To už v nápovědě bohužel nepíšou co?
 

DeletedUser

Guest
skrývání ti přidává oboje. (podle mě) = přesnost, uhýbání
 

DeletedUser

Guest
Ještě k příspěvku vavra, pokud si pamatuji, tak není možné někomu způsobit větší poškození, než je 1/3 jeho životního maxima, čili na každého jsou potřeba alespoň tři rány.

no jasne že na ránu ho nedám dolu ... ale myslel som to tak že bez Winchestrovky som bol ten čo dáva dolu HP teraz som ten čo dáva do komy ... a jedine čo som spravil je zmenil presnu borokovnicu za presnu winchestrovku ....

a ešte idem oponovať ...žiadna Flinta :)) !!! schálne si vždy pozriem nad seba kto dal viac ludi do komy ..každý mal vždy len a len presnu Winchestrovku
 

DeletedUser

Guest
Já si myslím, že úplně stačí přesná zadovka...
Mezi 200-296 a 200-312 už takový rozdíl není...
A navíc zadovku můžeš mít o 5 úrovní dřív a stojí o 3000$ míň...
 

DeletedUser8071

Guest
z čeho tak usuzuješ ? jakou roli hrajou tyhle atributy?Co ti vlastně skrývání zvýší ?přesnost či uhýb nebo oboje .Nemá to nějaký vliv náhodou když stojíš mimo hradbu?Jak velké potencionální procento ti to přidá?Fungujou vůbec tyhle schopnosti?To už v nápovědě bohužel nepíšou co?

Na s8 jsem střídavě 1. nebo 2. hráč na serveru ve schopnosti skrývat se - a mohu potvrdit že v Obraně je to znát. Tedy co kolo to rána nebo bezvědomí, netrefím se zpravdila jen tehdy pokud nemám na koho střílet, a když jsem na hradbě + bonusi mine mě třeba 15 střel ale 16. už schytám - zdá se mi že vysoké skrývat se rozdělí a polovina do schopností přesnost nebo uhýbání jinač si to neumím vysvětlit, ale to je paráda :)

edit// když jedeš skrývat se máš automaticky vysoké taky uhýbání, další +
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser6753

Guest
důležité je taky zdraví na bětě jzme byli 19 proti 1 a držel se 13 kol a měl zdraví okolo 4900
 

DeletedUser

Guest
důležité je taky zdraví na bětě jzme byli 19 proti 1 a držel se 13 kol a měl zdraví okolo 4900

A urcite ti tvych 18 spolubojovniku naramne podekuje, kdyz se nekolik kol marne snazi uspat jednoho tankera co s nima hraje klickovanou po cele pevnosti a ty jim to tesne pred uspesnym uspanim prekazis podrzenim vlajky.
Byt tebou tak bych ted ocekaval navstevu nejakeho rozzureneho Rusa. :::))::
 

DeletedUser6753

Guest
já se nebojím každej den na mě je uspořádáno 2-4 duelů tak když o 1 přibyde tak mi to vadit nebude
 

DeletedUser

Guest
útok nebo obrana

já Vám něco povím milí spoluhráči... :hoj:

je zde spoustu sáhodlouhlých rozborů a článků, kterým nepřikládám velký význam, krom základní tabulky, se schonostmi, co si obléct při útoku nebo obraně (ale tím nechci tyto rozbory nijak shazovat).
jsem dobrodruh na s6 a nejraději se účastním větších bitev a pověčinou jsem max. v první patnáctce hráčů s nejvyšším počtem odebraných životů a zásahů.
na nic se nespecializuju, jen si beru nejvhodnější oblečení do bitvy a všechny schopnosti do bitvy se snažím mít vyrovnané.
dále se snažím hrát týmově, ale když se mě rozhodnutí velitele, zdá nesmyslné nebo se do velení začnou montovat jiní chytrolíni, tak pak se snažím soustředit spíš na to, abych v boji bezhlavě nezhebnul.
ale musím souhlasit s tím, že společná taktika je základ úspěchu i proti mírné přesile
 

DeletedUser6123

Guest
Abych pravdu řekl, tak ti "tankeři" to maj těžký jak něco Prakticky žádné úkoly a práce totálně na houby. s tím se na lvl. 60 z 59 budes expit dlouho jak něco. Ale jak říkal zuzupd, ked sem ještě chodil s oblečením to dotáhneš stejně, takže zdraví dám max 70-100 bodíků, ale to až budu mít schopnosti v vest, trochu řpesnost a nějaká ta vytrvalost no. Ale jinak dávát jen zdraví je blbost.
 

DeletedUser

Guest
Na starých světech, kde už má hodně lidí levl 120,tak se právě takto překopávají na tanky.. vše do zdraví..navíc tomu teď napomohl resetskill,takže hodně lidí vzalo vše co mohlo a dalo to do zdraví...ono je to při 120lvl už jedno...
Takovéto tanky prtsě živí pouze bitvy...
Já osobně jsem na s3 duelant s charakterem vojáka...
Mám všechny atributy v síle (schopnosti úder,přesnost.....) ale ani jednu schopnost nemám ve zdraví a přitom mám na bitvu okolo 3.800HP...což si myslím,že není zas až tak špatné.
V bitvě vydrřím dlouho,trefuji s přesností okolo 200....
Živý mě duely a i práce nemám špatné...
Myslím stejně..ale že na těchto starých světech už tanky jaké jsou například na s8. - HP kolem 15.000 už nenajdeme..nikomu se moc do toho nechce... Nový hráči možná se tanky dělají..ale starým domorodcům těchto světů se už do toho nechce..průměrný hráč,který teda je trošku i na ty bitvy přizpůsoben po stránce HP na světě 2 má kolem 3.000... jsou i takoví,kteří mají 4.000,alevětšinou je všechno kolem těch 3.000
 

DeletedUser

Guest
No ja osobne preferujem na svete 6 všetko do zdravia momentálne mám aj z oblečením na obranu niečo cez 12100 HP :) A naozaj sa to vypláca :klubun:
 

DeletedUser

Guest
Áno keď si napríklad lvl 70 tak sa ti to vypláca byť pevnostný tank
 
Nahoru