• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Jak se BUDE žít v ČR?

DeletedUser

Guest
O kolik přijdou živnostníci a bohatí? Daně podle ČSSD

Praha - Přinejmenším tisíce, ale spíše desítky tisíc korun na daních a odvodech si připlatí osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ) a zaměstnanci s nadprůměrnými příjmy v příštích letech, pokud ČSSD prosadí své plány.
Podle informací Aktuálně.cz plánuje stínový ministr financí za ČSSD Jan Mládek zvednout odvody OSVČ na úroveň 20 až 30 procent z příjmů, zatímco dosud například živnostník s ročním příjmem 360 tisíc korun platí necelých 13 procent.
Podnikatel, který si měsíčně vydělá 25 tisíc hrubého, si po očekávané výhře ČSSD po volbách připlatí na dani z příjmu. Sociální demokraté totiž chtějí do zákona vrátit takzvanou minimální daň. V roce 2007, kdy byla naposledy účinná, činila 7300 korun ročně, poté ji zrušila vláda Mirka Topolánka.
OSVČ s průměrným měsíčním příjmem ve výši 40 tisíc korun by si po daňových změnách plánovaných ČSSD připlatila na dani z příjmů až 14 400 korun ročně.


Tak nevím nevím, jestli s takovouto politikou a "podporou živnostníků ČSSD ty volby vyhraje..... Po celou dobu opozice pouze kritizovaly modrý straky, jak to dělají když jsou u vesla a oni ještě u vesla nejsou, ale už upozorňují, jak to lidem osolí....s takovou to vyhrají TOP09, komanči a zemanovci....a oranžoví panáčci budou opět v opozici...s ODS

Krosno...ještě máš chuť podnikat?? Kolik klacků si myslíš, že živnostníkům ještě hodí pod nohy?
 

DeletedUser

Guest
tak pokud chtějí mít od OSVČ stejné daně jako od zaměstnanců, neměli by zapomenout jim zajistit rovněž placenou dovolenou, placenou nemocenskou, jistotu peněz (zřídit úřad pro nezaplacené faktury, kde se to bude vyřizovat rychle, ne léta přes soudy)... hmm, anebo by ty podnikatele měli zrušit rovnou, když jim tolik vadí... ony by se lidem možná ty daně platily snáze, kdyby lidi věděli, že to jde na dobrou věc a ne do kapes politiků a lobbistů a... a kdo je tady pak ten parazit?
 

DeletedUser9371

Guest
No, já podnikat musím. Jsem svodný a v tom je síla podnikání a hlavně ? Těžko okradu sám sebe. Nehledě ? Už si od ledna 1990 nenechám vymývat hlavu Husáky, Štrougaly, Colotky, Lenárty, "Ku předu zpátky ni krok", rádoby staviteli, řediteli, jejich náměstky pod vedením "strany" !
Co k tomu říci ? Jednoduše, jestli chci dát montérovi 200 Kč za hodinu odvedené práce v hrubém ? Musím sehnat práci a tu práci taky prodat a to za cca 400 Kč za hodinu odvedené práce. Pak je tam po příslušných odvodech zisk a závratný tedy ne. Ovšem za předpokladu, že platím řádně daně, sociálku, zdravotní .....
A kde máte započtenou dopravu, režijní náklady, amortizaci, materiál, DPH ...... (stručně vysvětleno) ?
Na konci je zisk a ten je ještě imaginární. Ten je za předpokladu, že zákazník zaplatí a nebudu se s ním tahat po soudech a ekexucích. Dnes je trend bez záloh u malých firem. Prostě zákazník je zhnusený z různých podvodů. A velké firmy ? To je jen banda podvodníků a spousty peněz v nedohlednu stylem nemáme, musíte počkat, nezaplatili nám ......
A státní organizace ? Úřady ? Tam to zase podělal Rath. Dnes se všechno prověřuje, v podstatě snaha taky bez záloh a splatnost faktur ? 60, 120 dní a penalizovat je nemohu ze zákona. Oni mě ano, když nedodržím kvalitu či termín.
Není to žádný med v posledních asi pěti letech.
Takže, jsem taky parazit a nositel je zákazník. Otázkou je, jak na něm (zákazníkovi) budu dlouho parazitovat. Ona je už delší doba, kdy lidi nemají peníze a platit cca 400 Kč za hodinu práce montéra ? To se kroutí. A když dnes třeba stojí naplnit malý autogen 5700 Kč ? Tak to je už jen předzvěst konce topenářství. Bavím se o havárkách, servisech a opravách. Ne o nové montáži.
Takže, jak to vidím já ? Bude to tady v českých domácnostech samý melouchář, jako za ČSSR, jen s tím rozdílem, že to byla dobře odvedená práce a ne jako dnes. Meloucháři učitelé hudby, piloti, vojáci od Košic směrem k východu a obkládají, malují, staví ..... Proto s nimi nedělám,
To radši OPBH.
:(
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Češi na některé zboží bez slevy téměř nesáhnou

http://www.novinky.cz/ekonomika/296572-cesi-na-nektere-zbozi-bez-slevy-temer-nesahnou.html

Osobně se Čechům nedivím.....vidím to podle sebe. Taky nemám práci a je rozdíl, jestli koupíš maso za 110 nebo 79 korun za kilo. Ano...mlíko není moc kvalitní, ale nemám jako někteří chodit si pro mléko na faru nebo mít doba kravku a je pro mě rozdíl, jestli dám za mlíko 14.90 nebo 9.90...piju i čaje - ale Zlatý šálek nebo jemču nekupuju, protože tam je jeden pytlík do hrnku málo a tak kupuju v akci Pickwick, Teekanne - v akci 27, mimo akci 37 - tam stačí dát opravdu jeden pytlík do hrnku. Piju instatní kávu - doktorka mi zakázala mletou - a kupuju Velveta. Je rozdíl, jestli za něho dám 169 korun nebo 79 korun v akci......jablka...dát za kilo 29 nebo 39 korun, nebo v akci 9.90? Vypravím se klidně do Intersparu po 18. hodině - pečivo z toho dne za polovinu...kupuju pivo - stydím se, že v plastu......ale dát za plasťák 36 nebo 24 korun je sakra rozdíl. Máslo - dát za něho 36 nebo 22....taky šlupka a přitom má totožné složení jako to drahé...to už mám prostudované....
A tak můžu pokračovat dále. A čím dál v obchodech vidím více lidí, jak jdou s letáky a nekupují nic mimo akčního zboží. A pokud je třeba 3 - 4 členná rodina, tak to už je na rodinném rozpočzu sakra vidět a poznat.
 

DeletedUser

Guest
Největší penzijní fond neubránil vklady před inflací

Praha - Penzijní fond České pojišťovny, který je s 1,3 milionu účastníků a čtvrtinovým podílem na trhu největším fondem v Česku, připsal klientům za rok 2012 zhodnocení 2,2 procenta.

Stejně jako konkurence ani Penzijní fond České pojišťovny nedokázal vlastními investicemi uchránit vklady alespoň před inflací, která se loňský rok vyšplhala na 3,3 procenta.

Výsledky ve čtvrtek zveřejnil také ČSOB Penzijní fond Stabilita, provozovaný ČSOB Penzijní společností. Klientům připíše výnos ve výši 1,8 procenta.

Ostatních sedm fondů sice své výsledky ještě nezveřejnilo, ale podle odhadů vypočítaných odbornými servery Investujeme.cz a ProduktovéListy.cz zhodnotily vklady většinou ještě hůře než Penzijní fond České pojišťovny.


Chcete zchudnout?
Chudněte s námi!
Česká pojišťovna.


Dopadne to tak,že po ukončení šetření nakonec zjistíte,že dlužíte. Já osobně nevěřím ani 1, ani 2. a ani 3 pilíři. Přihlásíš se, strkáš tam peníze a stejně si je nakonec nemůžeš vybrat. Umřeš, pozůstalí mají smůlu. Fond zkra.ch.u.je - máš smůlu. Nikde nikdo nemá žádné záruky, že se fond vytuneluje a těch pár tisíc vkladatelů prostě přijde o vše.... Je to prostě další Kalouskův tah jak ožebračit další lidi, kteří ještě mají nějaké finance....
 

DeletedUser9371

Guest
V posledních příspěvcích to tu zavání skepsí. Ale ono to tak je. Když čtu název tématu ? Napadá mě odpověď na název tématu
"Jak se bude žít v ČR" : * Na bačkoru*, takovou tu co se do ní nešlape, je hnědá a nevoní.
Ono to opravdu jde od desíti k pěti a rychle.
Je to smutné, když si vzpomenu na euforii v listopadu 1989 a o lepším zítřku. Ten je ale v područí EU v nedohlednu.
Oni už prostě opravdu nevědí, kde nás ještě oškubat, začíná to už totiž v duchu, že opravdu za chvíli nebude kde, co a koho škubat.
To jsou na tom lépe třeba kuřata. Ty zabíjí a pak je oškubou. Nás škubou zaživa.
:(
 

DeletedUser14443

Guest
krosno dokud nebudou skoro všichni bezdomovci tak bude furt koho oškubat.
 

DeletedUser9371

Guest
No, je pravdou, že bezdomovce nikdo škubat nebude. Zejména třeba revizoři v metru. Dnes jsem měl tu čest jím jet (auto v servisu). Bezdomovec v metru, klobouk a v něm drobné. Kontroloval mě revizor v doprovodu třech "pejskařů" (městská policie), jestli mám platnou jízdenku. Bezdomovce si nevšimli a na můj dotaz, jestli i on má jízdenku, když tam dřepí deset hodin denně mě tvrdě odsekli, že prý co je mi do toho. Takže, on se i ten bezdomovec má v něčem lépe. :)
 

DeletedUser9371

Guest
Čím dál, tím lépe.
Koukám, že se i já dožiji doby, kdy u nás bude spousty bezdomovců. Ono to tak složité nebude, dostat se do takové situace.

Z médií :
Až po 35 letech placení pojištění
To, že lidé v nových podmínkách lidově řečeno plavou, připustila i sociálka. Během pouhých osmi let – od roku 2010 do roku 2018 – se tak postupně prodlouží čas, po který musíte platit sociální pojištění, abyste starobní důchod dostali, o bezmála deset let, a to na dlouhých 35 let.

Pokud tedy vznikne z hlediska věku nárok na důchod v roce 2018, musí mít člověk placeno sociální pojištění po dobu 35 let. Nikoliv 25 let, jak si stále mnozí myslí.

Ze své profese i okolí znám spousty lidí, co radši berou na dlaň a sociálku si neplatí. Nebo jen občas, či minimum. Takže je čeká veselá budoucnost. :(
 

DeletedUser

Guest
a budou vůbec nějaké důchody třeba za nějakých 35-40 let, kdy se mě to bude týkat? jestli se toho dožiju... státní důchody budou spíše jako kapesné k tomu, co si člověk naspořil jinde... tudíž se ani tvým známým nedivím

a kdo ví, jak to tady bude vypadat a jestli ještě bude nějaká ČR, tohle je sice únorový článek, ale na aktuálnosti neztratil... západní média pokračují s vyvoláváním paniky a islamisté pokračují v zabírání nových území ve jménu svaté války...
http://www.novinky.cz/zahranicni/ev...e-evropu-radil-britskym-muslimum-kazatel.html
 

DeletedUser9371

Guest
Asi ano, bude to jako v Americe. Prostě si budeš muset šetřit. Jenže u nás ? Do polštáře. Vezměte si, kolik padlo (zkrachovalo) od revoluce bank, penzijních fondů, pojišťoven. A dávat to státu ? To je jako rovnou to vyhodit oknem a smířit se s tím, že buď se nově posouvaného věku pro důchod nedožijeme, anebo to stát rozkrade, vytuneluji, přemístí do EU a podobně. :(
 

DeletedUser9371

Guest
Chápu vodovodní přípojku před rodinným domkem v chodníku, kdy je vodárenské šoupě cca 2 m od plotu pozemku. Dejme tomu. Ale takových je méně, než těch v délce 20 - 50 metrů a více. Už vidím ty chudáky, co mají přípojky pod křižovatkou komunikace, v prostoru kolektorových sítí, a podobně. Jak kopají v asfaltu v - 20 stupních a opravují si to na své náklady.
Nehledě ? Třeba v Praze ? Centru ? Kde je vodovodní síť třeba z tlakové kameniny a litiny ? To už umí opravit jen pár řemeslníků.
Je to totální ptákovina a podle mě nereálná. Oni si s tím poradí, třeba tak, že praskne Ti přípojka ? Budou na to určené firmy, ale zase jen od vodárny a budeme platit jako mourovatí.
Zatím stále platí zákon 274/2001 Sb. ze dne 10.7.2001 včetně příslušných změn a i ten ? Kdo se v tom vyzná ? Je totální fraška.
:(
 
Nahoru