• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

jak vytvořit program??(bat)

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
ahoj chtěl bych vytvořit něco takoveho jak je The-West ports manager vytvořil jsem si takový program co ti ukaže informace o systemu ale je na nic.chtěl bych někeho odbornika co umí stimto jazykem.hoď te sem ňake programy nebo ńake navody. předem děkuji
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
uff....tak tohle je silna kava ten pravopis.....podivej se na internetu jak se to dela....je tam i plno tutorialu urcite
 

Deleted User - 586785

Guest
Je to "Batch", ".bat" je iba súboravá prípona.
Konkrétnu stránku kde by si sa to mohol naučiť nepoznám, ale vyskúšaj YouTube alebo Google...
Spýtaj sa čo by si chcel konkrétne, ale źaklad je takýto:
1./ otvor poznámkový blok
2./ napíš príkazy. Treba sa spýtať konkrétne... Príklad:
Kód:
@echo off
title Názov aplikácie
cls 
echo Pŕkaz na písanie textu
start štartovací príkaz
pause
A veľa ďaľšieho...
3./ v poznámkovom bloku daj uložiť ako, vybe typ súboru "Všetky súbory", názov súboru "Názov.bat" (treba vždy s príponov .bat)
 

Deleted User - 586785

Guest
Dva príklady "Batch vírusov" :bomba:
--------------------------------------------------------------
Kód:
@echo off
start virus
Toto otvára okno stále dokola až sa úplne zahltí systém.
Je to z toho dôvodu, že chýba príkaz "pause"...
--------------------------------------------------------------
Kód:
@echo off
ipconfig /flushdns
ipconfig /release
echo Práve si sa stal obeťou vírusu ! Tvoje pripojenie na internet bolo odstránené !
pause
Vymazanie cache a súborov sieťe, následné odpojenie od sieťe. :::))::
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser4620

Guest
Ten druhý program sa mi nejako nepozdáva, ale možno si už len zle pamätám jednotlivé parametre príkazu ipconfig...

flushdns - zmaže dns záznamy z cache
release - vypne tcp/ip služby
renew - obnoví konfiguráciu z dhcp servera (obnoví tcp/ip služby)

Takže myslím, že prvý príkaz je tam zbytočný a keďže je tam renew, tak to echo bude zrejme pravdivé len kým sa neobnovia služby...Bez toho by to malo asi lepší efekt ;) Sorry, ale pripadá mi to ako skopírované z nejakého tutoriálu a ešte nemáš dostatočné znalosti v oblasti sietí, aby si vedel, čo to robí...

Ale určite neprestávaj, raz v tom môžeš byť dobrý - len viac čítaj, čo ktorý príkaz robí :)
 

Deleted User - 586785

Guest
Nie neskopíroval som to z tutoriálu, prišiel som na to sám, len som urobil chybu, že som tam dal renew, ale dík za upozornenie....
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Mé oči začaly krvácet když si přečetly ten nadpis. vitvořit. To by měl bejt trestnej čin.... Ale teď už vážně. Já s těmi programy problém pravděpodobně :D neměl ale aspoň vím co mi teď dělalo ten bordel v kompu :::))::

Ps.: Ty jsi předškolák? Jestli ano, tak to chápu, ale jestli ne.... Tak to potěž pánbůh.

Bich, vitvořil a programi, tyto chyby já považuju za vlastizradu (Myslím to s nadsázkou).
 

DeletedUser

Guest
hakt sranda. aco vy chytraci jide bat v ubuntu? to nevíte.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No, oni jsou sice chytráci, ale né že by byl tvůj pravopis lepší než u prvního příspěvku :D

K věci:Ne, nejde, ale je k němu nějaká náhražka bash-shell....Jednoduše sem asi 30 sekund googlil, ale na to seš asi moc chytrej :D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru