• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Mexická kavalérie dobývá divoký západ

  • Zakladatel vlákna DeletedUser8674
  • Vytvořeno

DeletedUser8674

Guest
Díl 1
Začátek aneb. spoura Cowboyou


picture.php



Byl žil jeden Mexičan jménem mnemuk.
Jednoho krásného dne vstal a když si šel pro vodu do studny nikde nikoho neviděl.
Pomyslel si že všichni ještě spí, a tak si šel pro koně a jel do West on Left.
Bylo to nejbližší město ve kterém byla zábava od rána do noci, a od noci do rána. Mnemuk spatřil nedalekou budovu,na jejímž průčelí byl již jen stěží vidět omšelý nápis Weapons.Pomalým a důstojným krokem vešel dovnitř,kde ihned nepříliš zdvořilým tónem promluvil na obchodníka:
"Potřebuju nějaké pořádné zbraně.A pospěš si!Nemám na to celý den!
Ukaž mi co máš na skladě." Řekl, že by chtěl nějákou mačetu a revolver. Nakonec si vybral Mačetu kavalérie a Revolvber skázy. Mnemuk jel zrovna do mesta Western town ale v tom zaslech dusot kopyt,které nepatřily jeho koníkovi.
Zastavil,seskočil z koně a rozhlédl se po okolí.
Nic nespatřil,což ho ale neuklidnilo,spíše naopak.
Zavedl svého koně pod nedaleký keř,kde ho potichu uvázal.
Zalehl a vyčkávaje poslouchal přibližující se zvuk kopyt.
Brouk mu vlezl do nohavice a začal ho nesnesitelně šimrat.
Se zatnutými zuby se Mnemuk dále rozhlížel po okolí a sledoval, jestli se zvuk kopyt nepřibližuje.
Spatřil siluetu jezdce a stiskl svůj revolver. Byl to boj o život, to vám povídám, střílelo se tam dloho, ale najednou... ... přestalo se tam střílet, jdu se podívat a jo, Mnemuk vyhrál.
Ale něco mu nesedělo, tušil že tobyla léčka a že v tom maj prsty cowboyové co toouží po mexiku.
Nakonec se mu to podařilo. Jel do města. Bylo to tam jako každý den v tenhle čas, děti si hrály, mexičani cvyčili a mexičanky praly a vařily. Když se to dozvěděli začaly se všichni učit mexickému umění v boji a ve válkách.

Pokračování příště ...

Četli jste 1. Díl Mexická kavalérie dobýva divoký západ

Autor: mnemuk
Napsal: mnemuk
Hlavní postava: mnemuk

PS. Je to jen úvodní díl, postav bude mnohem víc.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
No, podle mě je to příliš strohé, zmatené, jsou tam chyby(dlouho jsem přemýšlel co to než mi došlo že to znamená "první linie" a moc přímočaré.
Avšak, jsou tu i horší, dvě hvězdičky jsou tak akorát.
 

DeletedUser

Guest
Není to zas tak špatný příběh,spíše bych ho označil za neúplný.
Možná by nebylo na škodu ho trochu více zpracovat.(Přidat více vět,rozvádět větné členy,či více popisovat okolí.)




Vytasil mačetu, nabil revolver udělal pif pif a sek sek, bylo po nich ale ... ... byla to první líníe a také i návnada pro obyvate mexika.

Doporučuju ti vyvarovat se neporazitelného hrdiny.Podle tvého textu to vypadá,jako kdyby během pěti sekund zabil čtyři ozbrojené lidi.
Vzhledem k tomu,že byl navíc na koni,na kterém se pravděpodobně bojuje hůře,než na vlastních nohou,by jsi mohl přidat i nějaké zaržání koně,splašení,či alespoň neklidné pošlapování.
Možná by bylo zajímavější chvíli před boje,či rovnou boj trochu více rozepsat.
Např.
[SPOIL]
Mnemuk zaslech dusot kopyt,které nepatřily jeho koníkovi.
Zastavil,seskočil z koně a rozhlédl se po okolí.
Nic nespatřil,což ho ale neuklidnilo,spíše naopak.
Zavedl svého koně pod nedaleký keř,kde ho potichu uvázal.
Zalehl a vyčkávaje poslouchal přibližující se zvuk kopyt.
Brouk mu vlezl do nohavice a začal ho nesnesitelně šimrat.
Se zatnutými zuby se Mnemuk dále rozhlížel po okolí a sledoval,jestli se zvuk kopyt nepřibližuje.
Spatřil siluetu jezdce a stiskl svůj revolver.[/SPOIL]

Jednoho raního dne vstal

Ranní den myslím neexistuje.
Spíše by se hodilo jiné přídavné jméno.Například slunečný,či zamračený,deštivý apod...


Vyhnul bych se označení zlý a hodný.(Myšleno jako vlastnost)
Je to zavádějící a mnohý filozof by s takovýmto označením nesouhlasil.

Když přišel do zbrojírny, řekl že by potřeboval novou zbraň. Řekl, že by chtěl nějákou mačetu a revolver. Nakonec si vybral Mačetu kavalérie a Revolvber skázy.

Skus využít i přímé řeči,silně obohacuje text.
Např.
[SPOIL]Mnemuk spatřil nedalekou budovu,na jejímž průčelí byl již jen stěží vidět omšelý nápis Weapons.Pomalým a důstojným krokem vešel dovnitř,kde ihned nepříliš zdvořilým tónem promluvil na obchodníka:
"Potřebuju nějaké pořádné zbraně.A pospěš si!Nemám na to celý den!
Ukaž mi co máš na skladě."[/SPOIL]

Bylo to tam jako každý den v tenhle čas, děti si hrály, mexičani cvyčili a mexičanky praly a vařily.

Asi nejpovedenější ze všech vět tady.
Ikdyž mnohé feministce by se asi nelíbila.

[SPOIL]Dále se skus vyhýbat začátkům vět ve stylu:
A tak jsem šel...
Když jsem vešel...
Nakonec ho uviděl...
A pak si zazpíval...(Tuto variantu považuji za nejhorší.)[/SPOIL]

Když už musíš použít některou z těchto vět,tak jen jednou,maximálně dvakrát.

Hrubky a překlepy
Skus psát text ve wordu,ten ti podtrhne většinu chyb a překlepů,takže je můžeš následně bez problémů opravit.


Je možné,že jiní lidé budou mít na toto jinný názor.
A v mnohých variantách se mnou nebudou souhlasit.
Proto by bylo možná dobré,kdyby jsi si přečetl pár nejlépe hodnocených povídek zde na fóru.
Například
Tuto od Halalího:

http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=15783
 

DeletedUser8674

Guest
Není to zas tak špatný příběh,spíše bych ho označil za neúplný.
Možná by nebylo na škodu ho trochu více zpracovat.(Přidat více vět,rozvádět větné členy,či více popisovat okolí.)






Doporučuju ti vyvarovat se neporazitelného hrdiny.Podle tvého textu to vypadá,jako kdyby během pěti sekund zabil čtyři ozbrojené lidi.
Vzhledem k tomu,že byl navíc na koni,na kterém se pravděpodobně bojuje hůře,než na vlastních nohou,by jsi mohl přidat i nějaké zaržání koně,splašení,či alespoň neklidné pošlapování.
Možná by bylo zajímavější chvíli před boje,či rovnou boj trochu více rozepsat.
Např.
[SPOIL]
Mnemuk zaslech dusot kopyt,které nepatřily jeho koníkovi.
Zastavil,seskočil z koně a rozhlédl se po okolí.
Nic nespatřil,což ho ale neuklidnilo,spíše naopak.
Zavedl svého koně pod nedaleký keř,kde ho potichu uvázal.
Zalehl a vyčkávaje poslouchal přibližující se zvuk kopyt.
Brouk mu vlezl do nohavice a začal ho nesnesitelně šimrat.
Se zatnutými zuby se Mnemuk dále rozhlížel po okolí a sledoval,jestli se zvuk kopyt nepřibližuje.
Spatřil siluetu jezdce a stiskl svůj revolver.[/SPOIL]



Ranní den myslím neexistuje.
Spíše by se hodilo jiné přídavné jméno.Například slunečný,či zamračený,deštivý apod...



Vyhnul bych se označení zlý a hodný.(Myšleno jako vlastnost)
Je to zavádějící a mnohý filozof by s takovýmto označením nesouhlasil.



Skus využít i přímé řeči,silně obohacuje text.
Např.
[SPOIL]Mnemuk spatřil nedalekou budovu,na jejímž průčelí byl již jen stěží vidět omšelý nápis Weapons.Pomalým a důstojným krokem vešel dovnitř,kde ihned nepříliš zdvořilým tónem promluvil na obchodníka:
"Potřebuju nějaké pořádné zbraně.A pospěš si!Nemám na to celý den!
Ukaž mi co máš na skladě."[/SPOIL]



Asi nejpovedenější ze všech vět tady.
Ikdyž mnohé feministce by se asi nelíbila.

[SPOIL]Dále se skus vyhýbat začátkům vět ve stylu:
A tak jsem šel...
Když jsem vešel...
Nakonec ho uviděl...
A pak si zazpíval...(Tuto variantu považuji za nejhorší.)[/SPOIL]

Když už musíš použít některou z těchto vět,tak jen jednou,maximálně dvakrát.

Hrubky a překlepy
Skus psát text ve wordu,ten ti podtrhne většinu chyb a překlepů,takže je můžeš následně bez problémů opravit.


Je možné,že jiní lidé budou mít na toto jinný názor.
A v mnohých variantách se mnou nebudou souhlasit.
Proto by bylo možná dobré,kdyby jsi si přečetl pár nejlépe hodnocených povídek zde na fóru.
Například
Tuto od Halalího:

http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=15783

Děkuji, byl jsem ospalý a co se týče přími řeči mám možnost pouze na ""

Pokračování zítra.
 

DeletedUser8674

Guest
Hej, furt nemám čas a ... ... musí to mít větší šťávu a napětí takže prostě někdy.
 

DeletedUser8674

Guest
No, zatím máám frmol.
Mimocodem scháním tyto postavy:
Mnemukův přítel Sam ... T.U.R.I.S.T.A
Král Pavlos ... Janvaltr1
Vrchní Cowboy - Hell boy ... Delicius169
Vězeňský dozorce Max ... Forkonil

PS: Všechny role jsou obsázené, všem zůčasněmím děkuji.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Rád bych se stal mnemukovým přítelem, pokud teda nezradí, jinak bych chtěl být kdokoliv jiný.
 

DeletedUser

Guest
Budu klidně vězeňskej dozorce, někdo musí ty výsledky práce neschopnýho šerifa(měl líp mířit:lovec:) přece ohlídat, ne?:::))::
 

DeletedUser

Guest
Fakt netušim, kolik ti je, ale asi takto: Je dobrý, že píšeš. Špatný jsou ty chyby. Sám taky trošku píšu a jsem zřejmě i starší. Chyby dělám taky a sám jsem rád, když mě na ně někdo upozorní. Pošli soukromou zprávu a uvidíme, co se dá dělat...
 
Nahoru