• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Mirithias:vojna Elfov

DeletedUser

Guest
začal som to písať pred 3 mesiacmi a pred 2 som s tím sekol mám zatial 2 kapitoly ak sa vám to bude páčiť tak budem písať ďalej.

Mirithias
Vojna Elfov


1.kapitola
/Ne/očakávaný hosť

Tento príbeh sa začal odohrávať už pred dávnymi vekmi. Kráľovstvo Mirithias
sa rozprestieralo medzi úpätím hôr Gyzaldor a Malingodor. Jeho obyvatelia si
tu nažívali v šťastí a slobode. Deti sa hrávali na poliach posiatych zakvitajúcimi púčikmi mangrového kvetu, ktoré boli až po okraj naplnené mangrovým lekvárom. Nikto tu netrpel chudobou. V tých časoch kráľovstvu vládol kráľ Erethinas zo svojou manželkou a kráľovnou Myliou. Hovorí sa, že keď jeho manželka zomrela potom ako mu porodila syna Elona kráľ skočil z najvyššej hradnej veže do údolia stratených duší. Mirithias bolo jediné kráľovstvo, ktoré ešte nepostihla nenávisť zlého Maurona . Ľudia o ňom rozprávali, že kedysi to býval mocný veliteľ Jugansovej armády bielych elfov. No okrem toho to bol aj veľmi mocný mág. Jedného dňa podľahol čiernej mágií, keď sa snažil vyvolať
silu troch mečov, ktoré ochraňovali les bielych elfov pred temnými elfmi z hory Gyzaldor. Mauron sa pri tomto pokuse stal jedným z temných elfov. Bol to najsilnejší vodca akého čierny elfovia mali. Porazil les bielych elfov,obrie úzmemie, a takisto aj les vlkodlakov z Langosarsenu. Vlkodlaci sa v tých časoch považovali za najsilnejší národ pod rase ľudí. Mauronovi a jeho temnému vojsku už nič nestálo v ceste, aby porazili Mirithias. Vojsko Mirithiasu na čele
z radcom vtedy iba dvojročného Elona, Slizongarda Mauronových temných efov rozprášili. Mauron však predtým než sa zbabelo stiahol z boja prisahal, že sa na Elonove dvadsiate narodeniny vráti a skonči tak navždy vládu ľudí.

„Áno, áno strýko Slizongard!“ Vyhŕkol zo seba povýšenecky Elon.
„Túto historku my opakuješ už desať rokov. Nemyslíš si, že viem najlepšie čo mám robiť? Mám tu okolo seba silné vojsko a hradby Mirithiasu som dal rozšíriť a zväčšiť aj pre ochranu poddaných. Aj keby sa „mýtus“ Mauron
objavil tak na vojnu s ním som pripravený.“

„Pán môj! Začal Slizongard.
Neberte to ľahkovážne! Už vtedy pred osemnástimi rokmi pre mňa bolo dosť ťažké odvrátiť nátlak temných elfov. Predpokladám.... teda podľa mojich výpočtov príde Mauron v omnoho väčšej sile,ako tomu bolo vtedy.“

„No vidíš?! odsekol Elon. To je to čo na tebe neznášam! tie tvoje predpoklady a výpočty. Nemyslíš si, že by si ma mal nechať rozhodovať samého? veď za tri týždne už dovŕšim dvadsať rokov. Teda čas keď sa zo mňa stane kráľ Mirithiasu“

„Ako ste to práve sám povedali. Až za tri týždne. Do tej doby o vašom rozhodnutí musíte dať vždy vedieť vopred mne než začnete konať.“
Slizongard si len hlboko vzdychol a pomyslel si, že tomuto chlapčisku by
na kráľovskú korunu a kompletnú vládu nad krajinou nestačili ani tri roky.
Nie to ešte tri týždne.
V tom ich náruživý rozhovor, ktorý neviedol k ničomu prerušil sluha.
„prepáčte my tú drzosť môj pane, ale...ale“. Koktal sluha
„no tak už to zo seba vyhoď!“ vyhŕkol Elon
„v sieni siedmych rytierov vás čaká posol od Maurona.“ Vykoktal zo seba sluha.
Leonovi zbledla tvár. Rýchlo sa ponáhľal do siene držiac pevne meč zasunutý v pošve za opaskom. Zo svojimi osobnými strážcami sa vrhli do siene z vytasenými mečmi. No zrazu na ich počudovanie tam nikoho nebolo.
Svoj pohľad upriamili na rozletené okno. Elon prikázal sluhom, aby ho zavreli.
Mladý princ sa opýtal svojho skúseného radcu kto dokáže za tak krátku chvíľu opustiť Sieň a to ešte cez okno ktoré je vo výške tridsať metrov od podlahy.
Slizongard mu zo zamyslením pohľadom odvetil.
„určite to bol tvor noci, vlkdolak.“
Elon mu nato: “ako to ,že vlkodlak?? veď ich prežilo iba niekoľko a aj tých dostal Mauron.“
„To je síce takisto pravda ,lenže načo by zabíjal niekoho kto sa mu bude môcť v budúcnosti hodiť?“ trval na svojej pravde Slizongard.
Zrazu k nim pribehol malý hobbit, sluha, ktorý našiel v strede sály ležať nejaký list. Keď sa niečo dôležité chystal vysloviť tak z ničoho nič mu z úst vypadol vlastný jazyk. Hobbitovi sa ihneď pustila z úst krv a padol na zem do bezvedomia.
Slizongard uistil Elona, že sa o neho nemusí strachovať, je len v bezvedomí a ten jazyk, ten bude mať na starosti Mauron svojou čiernou mágiou.
List bol zapečatený znakom temných elfov. Leon ho chytro otvoril a začal čítať:
„Ja Mauron! Vládca všetkého živého aj mŕtveho od Jazaytských jazier až po lesy bielych elfov,vám týmto na známosť dáva.....v deň vašej korunovácie si pre Mirithias príde z vojskom, ktoré konečne doplní jeho zbierku územia o kráľovstvo Mirithias.
Elon vystrašene pozrel na Slizongarda.
Slizongard v jeho očiach vycítil strach a preto sa ho snažil upokojiť:
„Synovec môj teraz už nič nevymyslíš! Choď si radšej pospať. Dám zdvojnásobiť hliadky, zajtra budeš múdrejší ako dnes.“
„asi máš pravdu.“ odpovedal Elon.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser132

Guest
Príbeh je jedna krása a niekto tu trafil na moju nôtu :ups ha: Lebo medzi moje najobľúbenejšie patria určite príbehy o drakoch a elfoch. :) A určite pridaj aj druhú kapitolu. ;)
 

DeletedUser

Guest
Príbeh je jedna krása a niekto tu trafil na moju nôtu :ups ha: Lebo medzi moje najobľúbenejšie patria určite príbehy o drakoch a elfoch. :) A určite pridaj aj druhú kapitolu. ;)

a dokončenú, alebo nedokončenú lebo ešte nie je úplna tak dokončím a večer hodím to sem
edit// tu je časť z 2 kapitoly pozor!!!! to nie je kompletná 2 kapitola viac som nestihl dorobím neskôr a chcete aby som pokoračoval ďalej/napr dana1?/

2.kapitola
Biela spása

Na druhý deň, keď sa Elon prebudil a vybral sa na obhliadku kráľovstva, ako to robil už štyri roky každý deň zdalo sa mu akoby ho niekto pozoroval. Zo začiatku tomu nevenoval pozornosť a kochal sa krásou čerstvo zarosenej trávy
,spevu vtákov, šanteniu detí a rôznym zvukom z tržnice. Na hradbách boli vztýčené vlajky Mirithiasu na ktorých bolo zobrazených sedem hláv kedysi slávnych rytierov, ktorí padli v boji proti Mauronovi. Rukoväte týchto vlajok boli od základu z pravého zlata a na samom vrchole sa leskol diamant. Zrazu Elonove myšlienky prerušili hlasité výkriky z miestnej kováčskej dielne. Hneď
sa tam ponáhľal, aby zistil čo sa stalo. Keď vpadol dnu počul už iba:
„Zlodej, zlodej dolapte ho“. Elon rýchlo presvišťal zadným východom kováčne a v slabej hmlovej siluete spoznal zlodeja z kapucňou na hlave, držiac dýku ktorú ukradol. Elon prikázal svojej armáde, aby nikoho nepustili cez brány mesta dnu ani von. Hneď vydal rozkaz, aby mu tohto zlodeja priviedli a postavili pred spravodlivý súd. Po celom kráľovstve prepukla obrovská panika.
Ľudia v Mirithiase ešte nič také nezažili. Áno je pravda malé krádeže tu boli na každodennom poriadku, ale nie krádež vzácnej dýky z rohu jednorožca. Kráľ Elon vydal na polapenie zlodeja aj odmenu desaťtisíc zlatých Koranov/miestne platidlo/. Z krajiny sa sem zišlo mnoho lovcov odmien. Začalo sa kruté pátranie keď v tom:“ Elon z rodu Gastrawowcov! Onedlho nastane deň keď Mirithias padne rukou Maurona najväčšieho vládcu z pomedzi všetkých vládcov!“ V tom všetkých v miestnosti zamrazilo. Elon vydal príkaz nájsť a zabiť tvora, ktorý to vyslovil. “Nájdite toho prašivého psa a zotnite mu hlavu!“ Netrvalo dlho a previnilec sa našiel. „pán môj túto hyenu sme našli pri východnej bráne. Určite to bol jeden z Mauronových špehov.“ Elonvi v tele stuhla krv. „Čože? veď to je náš kováč Sarumed.“ Ako Elon tieto slová vyslovil z hlavy mu začali vyliezať šváby a všakovaká háveď. „Fuj! ide z toho neznesiteľný zápach! Okamžite tú hlavu dajte spáliť! Dym ktorý z ohniska stúpal vytvoril obrovskú siluetu lebky ktorá sa v určitom okamihu rozptýlila. Lenže po nej nad krajinou zostal obrovský čierny kúdoľ mračien, ktorý kompletne zakryl slnko. Z dediny sa ozývali hlasy znepokojených ľudí. „ sme prekliati! prišiel koniec veku ľudí“
Všetci sa ponáhľali kade ľahšie ešte aj lovci odmien sa rozutekali na všetky štyri svetové strany. Márne sa ich Elon zdvojnásobením ceny za polapenie zlodeja snažil zastaviť nič nepomáhalo. V noci sa strhla obrovská búrka. Elon nemohol spať. Díval sa von z okna hradu na mesto ktoré ešte pred pár hodinami bolo šťastné plné svetla, lásky a radosti. Teraz tam nevidel nič iba zármutok. Ešte aj na svojom vojsku spozoroval, že nie je také odvážne a plné chrabrosti ako bývalo kedysi. Zrazu len spozoroval tú istú postavu ktorú videl vybehnúť z kováčne.
Plášť sa jej pod kvapôčkami dažďa pomaly oživoval. Matná, sivá a ufúľaná farba sa teraz menila na prekrásny biely závoj. Elon zostal v nemom úžase.
Tak ako rýchlo sa tam postava zjavila, tak rýchlo sa aj vytratila.
Elon si myslel, že sa mu to iba zdalo keďže padla na krajinu aj hmla a v hmle mohol vidieť hocičo. Napokon ho skolila únava a tak sa pobral do postele. Aj napriek ohromnej únave mu myšlienka na tú osobu z bielym plášťom nedala spať. Keď sa mu napokon podarilo v blúdiť do sna prisnil sa mu takýto čudný sen: “ Elon, Elon! Ničoho sa nemusíš báť dýka je v bezpečí! V pravý čas sa dostane do správnych rúk! V sne sa mu zobrazil ten istý tvor, ktorého videl pri severnej veži, lenže teraz už videl zreteľné črty tváre v ktorých rozpoznal kráľovnú Bielych Elfov Lassensu. Elon si spomenul, ako mu Slizongard o kráľovnej Elfov rozprával dlhý príbeh na hodine Dejepisu. V tých časoch ho to, ale veľmi nezaujímalo. Z hodiny si pamätá len, že chcel vidieť knihu o troch mečoch, ktoré zničil Mauron. Ako si vtedy tú knihu hľadal v knižnici na poličke D 118, skôr , ako zbadal knihu ktorú hľadal tak mu nepríjemne padla veľká hrubá kniha z názvom: “História Elfov Rodu Bielych“ . Ešte v tú istú noc sa ponáhľal do knižnice, aby rozlúskol oriešok svojho sna .“Kde to len môže byť“ hovoril si nahlas Elon. Veľkú hrubú knihu ledva vytiahol z ôsmej poličky v rade D 118. Keď konečne azda tisíc stranovú knihu horko-ťažko dovliekol k najbližšiemu stolu, rozleteli sa dvere do knižnice a malá hobbitia postava sa zjavila medzi dverami. Bol to nočný strážca knižnice, ktorý vedel o každej zapísanej knihe v knižnici. Elon nevedel po incidente z kováčom komu môže dôverovať a komu nie. Chytro sa zvrtol aj s knihou a skrčil sa pod stôl tak natesno ako to azda ešte nikdy v živote nespravil. Z malého hobbita vyšiel len tenký hlások: „ Kto je tu?“ A inštinktívne zbystril všetky zmysly, ktoré mali hobbiti veľmi vycibrené. Vytiahol z pošvy na chrbte malý veľmi pekne opracovaný luk. Spolu s ním vytiahol z púzdra aj svetelný šíp. Luk zo šípom napriahol vysoko nad svoju hlavu a vystrelil. Zrazu sa celá tmavá miestnosť rozžiarila a zablysla sa zeleným svetlom. Nikde nikoho a Elon sa snažil nevydať ani hlások. Keď sa za hobbitom zatvorili dvere Elon ešte chvíľu počkal kým zelenožltý, jemný prášok ktorý sadal ako prach na poličky s knihami nepadne do posledného zrnka na zem. Potom sa s tou ťažkou knihou opäť pobral ku stolu, kde ju začal pozorne po jednej stránke listovať a prezerať písmenko po písmenku. Veru taký pozor pri čítaní si ešte nikdy v živote nedával ako teraz.
Všetko sa mu zdalo zrozumiteľné až na tieto slová: „Kráľovná vydala rozkaz Gaes Mastre Orome.“ Už skoro svitalo tak si tieto slová zapísal na kus papieriku, ktorý
našiel zastrčený v knihe. Potom ako vyšiel z knižnice stále si opakoval slová:“Gaes Mastre Orome.“ V knihe sa však dozvedel aj mnoho informácií o kráľovnej. Kedysi veľmi dávno stála na čele vojska proti Mauronovi. Prvý jeho útok sa jej podarilo odraziť, teda aspoň si to myslela, lenže keď už v hlbokej tmavej noci oslavovali víťazstvo, prišla Mauronova smrtiaca armáda a bielych elfov si podmanila. Vtedy všetci biely elfovia znenávideli svoju kráľovnú a vyhnali ju tak navždy z lesa aj zo svojich radov.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Tak já to vezmu zkrátka, protože je to má první kritika příběhu.:)

Ten příběh má nedostatky, například nikde není vysvětleno, kde vzal hobit (správný pravopis je s jedním b) ten světelný šíp, jestli byl očarovaný kouzlem, nebo ho sebral ve Star Wars.

Dále nechápu, proč král šel vyšetřovat vloupání - na to má přece spoustu poskoků.

Taky nevím, kdo by byl tak hloupý a vyráběl by dýku z jednorožcova rohu.

Navíc jsem v životě neviděl středověkou knihovnu, kde by byly jednotlivé police označeny D118 - to si pleteš s tou moderní knihovnou.

Ještě k tomu hobitovu příchodu do knihovny - myslíš, že by se ubránil jen lukem a šípy proti útoku zblízka? Kdyby měl alespoň nějakou dýku- ovšem znovu nebylo nic zmíněno. Šípy by mu asi nepomohly, kdyby ho někdo napadl zpoza rohu.

Taky bych trochu zlepšil výběr jmen.

No, stručně řečeno, je to nedodělané, někdy mi to přijde jako pohádka a navíc tam cítím převzaté prvky.
 

DeletedUser

Guest
Tak já to vezmu zkrátka, protože je to má první kritika příběhu.:)

Ten příběh má nedostatky, například nikde není vysvětleno, kde vzal hobit (správný pravopis je s jedním b) ten světelný šíp, jestli byl očarovaný kouzlem, nebo ho sebral ve Star Wars.

Dále nechápu, proč král šel vyšetřovat vloupání - na to má přece spoustu poskoků.

Taky nevím, kdo by byl tak hloupý a vyráběl by dýku z jednorožcova rohu.

Navíc jsem v životě neviděl středověkou knihovnu, kde by byly jednotlivé police označeny D118 - to si pleteš s tou moderní knihovnou.

Ještě k tomu hobitovu příchodu do knihovny - myslíš, že by se ubránil jen lukem a šípy proti útoku zblízka? Kdyby měl alespoň nějakou dýku- ovšem znovu nebylo nic zmíněno. Šípy by mu asi nepomohly, kdyby ho někdo napadl zpoza rohu.

Taky bych trochu zlepšil výběr jmen.

No, stručně řečeno, je to nedodělané, někdy mi to přijde jako pohádka a navíc tam cítím převzaté prvky.

ehm :D veď ja to nejdem vytlačiť a predávať úplne do detailov zachádzať nemusím ked to je len tak na spríjemnenie času na T-W kto che si prečíta. ešte raz...ja niesom spisovateľ tak čo si čakal? :crazy:
 

DeletedUser

Guest
ehm :D veď ja to nejdem vytlačiť a predávať úplne do detailov zachádzať nemusím ked to je len tak na spríjemnenie času na T-W kto che si prečíta. ešte raz...ja niesom spisovateľ tak čo si čakal? :crazy:

Já taky neříkám, že jsi spisovatel, takovou urážku bych si nedovolil, já jen říkám, že to máš nedodělané, nic víc.
 
Nahoru