• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Muž s kožešinovou šálou

  • Zakladatel vlákna DeletedUser14636
  • Vytvořeno

DeletedUser14636

Guest


Tato povídka je inspirovaná letošními vánočními novinkami.


Muž s kožešinovou šálou

Byl štědrý večer. Tři muži mlčky čekali u vyhaslého ohně. Quatermain znovu zkontroloval bubínek svého revolveru. Za tím člověkem se táhli už tak dlouho. Ale odměna byla vysoká. A teď už byl přímo na dosah. Dnes v noci to skončí.

Nathaniel Bumppo se otřásl, jak mu byla zima na krk. Zato Chingachgook jen seděl bez hnutí. Po chvíli se však indián zvedl.

„Je čas.“ Bez dalšího slova zmizel ve tmě.

Nathaniel ani nevěděl, jak dlouho čekali. Ve chvíli, kdy uslyšel zakrákání vrány, zbystřil všechny smysly. Smluvený signál. Sledoval Quatermainovo stanoviště opodál a viděl, jak se tam mihl černý stín. Vzápětí padlo v rychlém sledu šest výstřelů z dobrodruhova revolveru.

Za několik vteřin se objevila mohutná postava s kožešinovou šálou těsně před Nattym. Tak rychlý přece být nemůže… Nathaniel stačil sotva vytáhnout svůj medvěobijec, když se na něj cizinec vrhl. Natty zamířil na krk, mimovolně zavřel oči a cítil, jak se nůž zabořil do kožešinové šály. Necítil však žádný náraz, žádný odpor. Když oči opět otevřel, byla zas tma a ticho. Nikde nikdo. Uvědomil si, že jen rukama křečovitě svírá šálu.

Tři muži stáli v temném lese a snažili se pochopit.

„Vyprázdnil jsem do něj celý zásobník,“ nechápal Quatermain. „Ani jednou jsem neminul. Viděl jsem to. Přesto ho to ani nezpomalilo. A podívejte, co se stalo s kulkami.“ V ruce měl zvláštní kovové kolečko. Jako by se na něj náboje přetavily.

Natty se obrátil na Chigachgooka. „Co jsi viděl ty, když jsi nám dal znamení?“

„Chingachgook našel jen staré spáleniště,“ odvětil indián. „Pusto. Žádné znamení nedal.“

„Nevím, co se stalo,“ řekl nakonec Quatermain, „ale já končím. Ať už je Rupert Walker živý nebo mrtvý, já už po něm pátrat nebudu.“ Provlékl kulatým kouskem kovu proužek kůže a zavěsil si ho na krk.

Nemohli než souhlasit.
 
Nahoru