• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Nabíjení notebooku ;)

Zdravím ;)
chtěl bych se zeptat jak je to s tím nabíjením baterie u notebooku ? ;)

mám nový a v návodu čtu že se má měsíc nechat úplně vybít a nechat úplně nabít.

někde ale čtu že to baterii škodí,že se má začít nabíjet když má hodnotu 30 % a nenabíjet do 100%

jak to tedy je ? :D
Mám notebook ASUS
 

DeletedUser6989

Guest
Záleží,jaký máš typ baterie.Na 90% máš lithium iontovou (Li-Ion) - ty by se neměli nechat vybíjet pod cca 20-30% - úplné vybití snižuje kapacitu baterie.Starší akumulátory měly tzv. paměťový efekt tzn. Pokud se nabíjely ne uplně vybité,jejich kapacita se snížila o to,co v baterii zbylo.
 

DeletedUser765

Guest
Baterii si nejvíce budeš šetřit, když budeš na notebooku porád s adaptérem, baterka má záruku pouze 1 rok, její životnost si snižuješ neustálím nabíjením a vybíjením, někteří moji kolegové zákazníkům úplně radí baterii nemít porád v notebooku. Já osobně baterku používám jako náhradní zdroj šťávy pro noťas, když vypadne proud :) z 2 hodin které má vydržet mi po 2 letech a 3 měsících vydrží hodinu a 45 min.
 

DeletedUser6989

Guest
Mě po 2 letech odešla úplně.Podle batery care (takový prográmek) mám úroveň opotřebení baterie 99,5 % a kapacitu tak nízkou,že se NB vypne,jakmile ho odpojím.Je to tím,že se mi x krát povedlo ho úplně vybít,proto bacha.Tak jako tak se ale postupné ztrátě kapacity nevyhneš.
 

DeletedUser765

Guest
jak jsem psala, nabit a když na něm budeš chtít být, připoj ho na adaptér.
 

DeletedUser11464

Guest
Já zapínám tedy při 30% cca. A do plna nechávám. Pak ho vždy přes noc necham bez nabíjení a pak ho vybiju ráno do těch 30%, nebo ho vybiju odpoledne. :) A 0,00 opotřebení podle Battery Care.
 

DeletedUser11464

Guest
Jestli u všech netuším, ale mě zatím ano. Mam Acer Aspire, jestli ti to pomůže. Kdybys potřeboval, napíšu i sestavu apod. ;)
 

DeletedUser

Guest
Ja som doplatil na nabíjanie baterky, asi cca 1 rok som ju mal stále na napájaní a hral som denne 4 a viac hod. Po roku pozerám dole na lište ikonku, že batéria sa nenašla, takže som pochopil, že som ju už celkom odpálil :D Teraz frčím iba na adaptéri, takže radím, ak ste doma vyberte si baterku z nb a používajte ju len v nutnom prípade (keď nie je prúd, v škole a tak) :)
 

DeletedUser2164

Guest
Taktez mám AUŠUSA, už 4 roky. Z 95 % ho mam napojenej do site a kdyz jede na baterku, tak mi po tech 4 letech tvrde prace vydrzi zhruba 1:20 (stale stejna baterka).
FYI: ten notas jede vetsinou 16 hodin denne, 12 hodin natvrdo (at uz je to Photoshop, Sony Vegas atd.). Takze doporucuju ho mit v zasuvce. Ale taky zalezi na tom, jak se k nemu budes chovat. Znam lidi co maj AUŠUSA 1-2 roky a ntb se jim ani bez zapojeni do site nerozjede.
 

DeletedUser

Guest
Záleží,jaký máš typ baterie.Na 90% máš lithium iontovou (Li-Ion) - ty by se neměli nechat vybíjet pod cca 20-30% - úplné vybití snižuje kapacitu baterie...
Co je to úplné vybytí? Nula procent na ukazateli stavu baterie neznamená že je baterie vybitá úplně. Nula na ukazateli znamená, že se napětí blíží ke spodní hranici, při kterém se baterie dá používat bez rizika poškození. Záleží spíš na kvalitě elektroniky, jak dobře stav zobrazuje.

Pokud se notebook nenechává s baterií ve vybitém stavu, není nutný se nechávat omezovat nějakou 20-30% hranicí. Jestliže napětí klesne pod minimální hodnotu (např. z důvodu odstavení vybitého notebooku bez včasnýho nabití), dochází opravdu k nevratnýmu poškozování baterie, ale o horní hranici se to říct nedá. Ze všech těch kusejch a většinou neověřenejch informací o chování akumulátorů jsem se dozvěděl, že asi největším nepřítelem Li-on baterií je teplo a většinou se uvádí, že víc škodí hodně častý nabíjení (nejspíš opět teplo vznikající nabíjením).

Z vlastní zkušenosti můžu říct, že rada "nechávej notebook neustále na zdroji, aby ti baterka vydržela", je spíš zbožný přání než realita. Děti s manželkou přesně takhle notebook používali - pořád na síti, nikdy ho nevybíjeli a po cca dvou a půl letech byla baterie na odpis (přibližně desetiminutová výdrž). I výrobce doporučuje, pro zachování kondice baterie a kalibraci ukazatele stavu, alespoň jednou měsíčně baterii nechat úplně vybít a nabít.
 
tak já mám baterku tak akorát do školy ;) jinak jedu přes proud ;) já to radši nevybíjím na 0 %,battery care mi ukazuje 5% v háji a kapacita baterky se snížila o 2000 mWh
 

DeletedUser6989

Guest
Co je to úplné vybytí? Nula procent na ukazateli stavu baterie neznamená že je baterie vybitá úplně. Nula na ukazateli znamená, že se napětí blíží ke spodní hranici, při kterém se baterie dá používat bez rizika poškození.
Úplným vybitím myslim,že se notebook prostě vypne a bez zapojení do sítě se nerozjede.Je jasný,že nějaké minimální napětí na baterii je,ale nestačí to na to,aby NB dál fungoval.
 

DeletedUser

Guest
Moje zkušenost s ntb (asus) je, že sem baterku dal nabíjet jen když potřebovala- Když mi to napsalo, že je skoro vybitá (5-15%), tak jsem ji připojil, a když byla plně nabitá, tak sem ji odpojil.
Jako nový vydržel 8 hodin a teď po 2 letech vydrží 4 hodiny. :)

A taky záleží, kdy ho budeš používat. Jestli ho používáš doma, kde máš téměř všude možnost připojit baterku(v tom případě šetření baterky je téměř na nic) nebo někde, kde tu možnost nemáš (ve vlaku).

EDIT:
A ještě mě napadlo, můžeš si pořídit tohle :D :D

(Kliknutím na obrázek zvětšíš)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru