• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Neil Armstrong

  • Zakladatel vlákna DeletedUser9371
  • Vytvořeno

DeletedUser9371

Guest
Zemřel Neil Armstrong :( :(

V sobotu ve věku 82 let zemřel Neil Armstrong, první člověk na Měsíci. Jeden z nejznámějších astronautů na světě podlehl komplikacím po operaci srdce.
Neil Armstrong se narodil 5. srpna 1930 v malém městečku Wapakoneta v Ohiu. Do paměti lidstva se zapsal jako velitel kosmické lodi Apollo 11, Armstrong coby první pozemšťan 20. července 1969 vstoupil na povrch Měsíce. Tehdy pronesl slavnou větu, že jde o "malý krok pro člověka, ale velký skok pro lidstvo".
Sestup na Měsíc tehdy Armstrong provedl se svým kolegou Aldrinem. Dvojice kosmonautů na Měsíci strávila téměř tři hodiny. Fotografovali sebe i povrch, odebírali kameny i jiné vzorky, vztyčili vlajku Spojených států a přijali telefonát od prezidenta Roberta Nixona.

[youtube]zf-6_yAkxP4[/youtube]
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Je dobře,že se tady objevují příspěvky tohoto typu,mnohým by to třeba i uniklo.
Na druhou stranu,pokud je něco novýho,tak prostě někdo musí být první,čímž nikterak nezpochybnuju jeho výkon.
Ale ten milník je asi v tom,že tam kdesi, na v noci svítící kouli,nebo srpečku přistál obyvatel našeho světa. A já doufám a věřím,že takhle to bral i Neil Armstrong.

Jinak jen nezbývá než : Čest jeho práci a památce.
 

DeletedUser9371

Guest
Bul to můj vzor, když jsem byl kluk. Hlavně Američani "vypálili rybník"Rusákům. Toho křiku v té době okolo Gagarina (taky borec), ale první muž na měsíci ? V té době to byla jen malá zprávička.
 
Krosno,promiń,ale myslím,že tohle nemáš zapotřebí.Jistě se ty dvě velmoci snažily bejt ve všem první,ale sám jsi citoval toho pána,že to je skok pro lidstvo.Nikdy jsem neslyšel dodatek,,mimo Rusáků,,.
Nechci zpochybňovat to,že SSSR to dokázalo vždycky tak nějak silněji akcentovat politicky,ale nevím,proč to tak stavíš i ty.
 

DeletedUser9371

Guest
Tenkrát to tak bylo. Ber to ode mne jako sarkasmus na písničku "Dobrý den majore Gagarine" v podání Vlasty Parkanové na radar. Ta původní o Gagarinovi, tak srhla celý svět.
O Neil Armstrongovi, nic nezpívali. Alespoň si nepamatuji.
:D

[youtube]eO1Xmhfr3vM[/youtube]
 
Chápu to,ale vzhledem k tvýmu rozhledu,díky tomu,že poctivě čtu veškerý tvoje příspěvky a nikdy se nezklamu a těším se na ně,mě tohle přišlo jako taková malá podpásovka.
A to i přesto,že tvoje politický myšlení je mi jasný.
Ale beru to jako takovou drobnou nuanci,dál si tvoje povídání rád přečtu.
 
Nahoru