• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

NPC obyvatelé města

Líbí se vám tento návrh?

  • Ne,nelíbí,nemá budoucnost

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    3
  • Anketa uzavřena .
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser

Guest
Dobrý den přeji,

Dlouho jsem se neozval a ani se zde nepodíval. Na druhou stranu jsem zjistil, že je za dobrý návrh dobrá odměna. Tak jsem opět popřemýšlel, a rád bych vyzkoušel zase něco předvést.

Jen upozorním, bude to trošku zdlouhavé.

Jak jistě víme, ne všechna města na světech jsou plně obydlená hráči, a některá další města ani nedosáhnou s obyvateli na první úroveň obydlí. Rád bych tímto oživil tato "pustá" města, a zabydleným městům dodal více života.

Návrh je prostý. Za každou úroveň obydlí ve městě, bude možnost zabydlet 7 dalších NPC obyvatel (včetně úrovně 1). Tito obyvatelé bydlí ve svých domech ve městě.

Tito obyvatelé mají své úrovně, charakterové skupiny, řemeslo, a také vykonávají různé práce.

Starosta města má možnost vybrat povolání pro každého NPC občana zvlášť. Seznam NPC obyvatel s jejich náhodnými počítačem vybrány jmény bude vyvěšen v salonu města.

K čemu mi budou tito obyvatelé města?
-Jednoduše řečeno, bez obchodníka není obchod. Na tomto principu bude vše stát. Jinak řečeno, nebude-li najat žádný počítačový obyvatel do nějaké profese, nebude nic.

Aby hráči mohli obchodovat v různých obchodech města, musí být v daném obchodě daný obchodník, který provádí obchody.

Celkem je tedy možné tyto obyvatele zaměstnat jako: obchodníka, zbrojíře, krejčího, správce hotelu, bankéř, šerif, dovozce (k němu později), kovář, funebrák, kněz, pošťák, stavitel a farmář.

Dovozce - důležitá osoba. Za menší poplatky dováží a doplňuje zboží v obchodech, které s touto novinkou budou mít omezené zásoby věcí. Dovozce vždy dováží 2 hodiny věci do každého obchodu zvlášť po 5 kusech.

S pošťákem je zde možnost pozývat hráče do města a aliancí. Bez pošťáka tyto zažité funkce padají.

Šerif stráží NPC obyvatele města a stará se o ně, aby neprovedli nějakou škodu vlastnímu městu.

Farmář zásobuje tyto obyvatele jídlem. Musí se přeci nějak živit. Za každého farmáře se zvyšuje počet zaměstnatelných obyvatel o 10.

Kovář staví potřebné věci pro všechny NPC obyvatele a zvyšuje tak jejich efektivitu. Šerif obdrží pouta, farmář své náčiní.

Tito obyvatelé musí být denně vyplácení z městské pokladny 20 dolarů na osobu.

Tito obyvatelé však mohou pro hráče rozdávat různé úkoly a jejich pokračování. Hráči je pak ze svých možností mohou oblékat, dávat jim své zbraně a tak dále.

Každý obyvatel má však své podmínky normálního života. Musí mít vždy za den splněno 8 hodin spánku. 8 hodin může pracovat pro město a zbylých 8 hodin má na svůj život. - z tohoto důvodu je zde možnost zaměstnat více lidí do stejného povolání, aby byly obchody otevřeny nonstop. Primární časy spaní obyvatel jsou rozděleny na časy: 22:00-06:00; 06:00-14:00 a 14:00-22:00. Každému obyvatelovi jde jeho doba spánku změnit starostou - ovšem jen z časového výběru (3 možnosti).

S novinkou přijde možnost upravit ceny v obchodech pro cizince, aby se do města mohli vrátit vícekrát a pořádně utrácet.

Tito obyvatelé město neopustí, dokud samotné město nezanikne.

Krom úkolů mohou obyvatelé NPC sem tam nabídnout i duel, nebo možnost ochrany banky. Bandita se může stát z kohokoli - v tomto případě obyvatel nedělá nic dobrého pro město a musí být zadržen šerifem. Po týdnu se obyvatel napraví a je opět použitelný pro město.

Změna chování NPC obyvatel je dána systémem v náhodě. Pokud banditu nenajde šerif, může ho najít hráč a získat z něj pěknou odměnu. Bez šerifa by ale hráč nezjistil, jaké schopnosti a věci k duelu používá bandita.

Krom toho obyvatelé také pracují pro město a za každý den jsou schopni sami vyprodukovat jeden předmět, který umístí do obchodu. Jedna věc za den za osobu.

Výhody:
Města budou živější a akčnější. Banky se budou muset chránit před vlastními obyvateli, apd.


Nevýhody:
Práce navíc ve městě, s každým obyvatelem si musíte dát práci ho vybavit, a zaměstnat. Když nebude v obchodě k dispozici obyvatel, nebo hráč, bude mít obchod zavřeno.

Dopad na hru: střední

Tak chvalte, kritizujte, diskutujte, ale neukamenujte mě za to :D návrh by byl na delší povídání, kdybych ho chtěl vypsat úplně celý. Dal jsem zde jen to nejpodstatnější a snad srozumitelně. Důležitý je princip. V případě dotazů nebo nedostatečné vysvětlenosti se zde na mě obraťte, rád zodpovím :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

Deleted User - 31870

Guest
Prosím - nahraď barvu "Lime" za jinou, která se na podkladu fóra dobře čte, děkuji.
 

DeletedUser

Guest
Darling, rád bych, ale prosím, poraď, lime je ta světle zelená barva? Moc se v těch názvech nevyznám, omlouvám se :( ale pokud je to ta světle zelená, hodil jsem tam tmavou :)
 
To není střední zásah do hry, to je dost velká věc. Nevím proč by toto mělo být, a proč jen v pidi-městech a ještě navíc za účelem oživení obyvatel. Anebo by se tihle pomocníci vměstnali i do města které je plné? Co těch 50 hráčů, zaslouží taky nějakou novinku?
Co chceš oživovat u nějakého medvěda-samotáře, či několika lamek, kteří hrají jen tak naoko?! My čekáme na nějakou budovu do města, aby se posunula hra a ty by jsi rozvíjel služebnictvo a čilý velkoměstský ruch pro záhumenkáře.
 

DeletedUser

Guest
I v návrhu je napsáno, že to oživí i plnější města. Tito obyvatelé by dávali různé úkoly, a bylo by obecně více věcí pro dělání ve městě. Město se dá vystavět, ale co potom? Velká města by byla ještě většíma a vypadalo by to jako ve skutečném městě. Jistě, pro těch 50 hráčů ve městě mě také něco napadlo, ale nebudu pro estetičnost dávat více návrhů do jednoho... Uznávám, tohle se mi asi moc nepovedlo, ale ještě si počkám na názor ostatních :-)
 

DeletedUser

Guest
Opravdu zajímavý návrch já osobně bych ho podpořil protože by to oživilo hru.:klubun:
 

DeletedUser9371

Guest
Zajímavý návrh to je, ale podle mě nerealizovatelný. A jak píše Mc, byl by to velký zásah do hry.
Jenom těch nápadů, právě na nové budovy, co jich tady padlo za ty roky. To byl přínos do hry, obměna produktů v obchodech a ne jen v Shopu. Propojit města železnicí třeba, tím zkracovat cestování a nejen nuggety či UPD.
Byla by to asi šílená práce dohledat zpětně nápady hráčů, co už hru vzdali. Jen tak. Jakou souhrn a co se z toho zrealizovalo.
:D
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru