• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Obchodník a nová mini řemeslná událost

Za mě povedená akce, kterou bohužel kazí ta umělá snaha o natahování "doby plnění" skrz časové omezení u výroby dortů na pět hodin, to je podle mě prostě špatně a buď měli udělat sérii delší skrz úkoly, nebo to ponechat bez tohoto nesmyslu.
 

raketak95

Člen týmu
Myslím, že povedená akce ve smyslu, že přinesla něco novýho, co tu ještě nebylo - nějakou interakci mezi řemesly.

Ale vidím tam řadu problémů, které úsilí autorů značně degradují.
- nevyváženost a nemožnost to udělat jako low level bez cizí pomoci - úvodní hrůza z toho, že budu muset chodit jako masťa pro vodku byla zažehnána/nahrazeno tequillou - proč ale zůstalo mlíko pro kuchaře? Low levly musí mít extra zážitek z akce, kde si nemůžou nasbírat suroviny... Nešla třeba káva, když se každý dort kasá, že je kávový a při tom do něj žádná káva nepřišla (až na kuchaře potom)? Když tohle pominu, že je mi to jako velkýmu levlu jedno, tak i samotná výroba dortů pro jednotlivá řemesla skřípe, mastičkář do toho cpe růžovou vodu (opět low levly mají asi autořemeslo na 450) a pro zbytek jsou ekvivalent snadno dostupné produkty jako borůvky, pomeranče apod...
- benefit/cost - za úkol 100 UPD bezva, to za úsílí možná stojí, ale opravdu mi pak 1x vaječný nápoj, 5x cukr, 5x bobule, 1x hrnec, 1x mléko, 1x dřevo, 1x role drátu, 2x pomeranče, 1x tequilla, 2x růže a 2x whiskey následně stojí za 5 UPD jednou za 5 hodin? Pokud nemám zásoby, vidím v tom hodiny práce a pak je na hlavu ta limitace. Nejvíc si můžu přijít dortama za celou akci tak na 300 UPD, když budu makat dnem i nocí...

Těšil jsem se na novou akci, ale už po 1. dnu jsem splnil úkol a vím, že vyrobím tak 4 dorty, abych je povyměňoval s ostatními řemesly na otisk a pak je vyrábět nebudu, protože se to prostě (aspoň z mýho pohledu) nevyplatí - 5 UPD můžu získat, když je dobrej den do hodiny za denní úkoly, nebo denní aktivitu a ne za půlku báglu.

Sorry za sloh a doufám, že jsem tím nikoho nenakrknul.
 
Naposledy upraveno:
Myslím, že povedená akce ve smyslu, že přinesla něco novýho, co tu ještě nebylo - nějakou interakci mezi řemesly.

Ale vidím tam řadu problémů, které úsilí autorů značně degradují.
- nevyváženost a nemožnost to udělat jako low level bez cizí pomoci - úvodní hrůza z toho, že budu muset chodit jako masťa pro vodku byla zažehnána/nahrazeno tequillou - proč ale zůstalo mlíko pro kuchaře? Low levly musí mít extra zážitek z akce, kde si nemůžou nasbírat suroviny... Nešla třeba káva, když se každý dort kasá, že je kávový a při tom do něj žádná káva nepřišla (až na kuchaře potom)? Když tohle pominu, že je mi to jako velkýmu levlu jedno, tak i samotná výroba dortů pro jednotlivá řemesla skřípe, mastičkář do toho cpe růžovou vodu (opět low levly mají asi autořemeslo na 450) a pro zbytek jsou ekvivalent snadno dostupné produkty jako borůvky, pomeranče apod...
- benefit/cost - za úkol 100 UPD bezva, to za úsílí možná stojí, ale opravdu mi pak 1x vaječný nápoj, 5x cukr, 5x bobule, 1x hrnec, 1x mléko, 1x dřevo, 1x role drátu, 2x pomeranče, 1x tequilla, 2x růže a 2x whiskey následně stojí za 5 UPD jednou za 5 hodin? Pokud nemám zásoby, vidím v tom hodiny práce a pak je na hlavu ta limitace. Nejvíc si můžu přijít dortama za celou akci tak na 300 UPD, když budu makat dnem i nocí...

Těšil jsem se na novou akci, ale už po 1. dnu jsem splnil úkol a vím, že vyrobím tak 4 dorty, abych je povyměňoval s ostatními řemesly na otisk a pak je vyrábět nebudu, protože se to prostě hrubě nevyplatí - 5 UPD můžu získat, když je dobrej den do hodiny za denní úkoly, nebo denní aktivitu a ne za půlku báglu.

Sorry za sloh a doufám, že jsem tím nikoho nenakrknul.
Myslím,že další příspěvek není třeba,vystihl jsi to přesně. :)
 
Držte se tématu vlákna, tuto debatu si můžete vést jinde. Zde to nepatří.

29SL4R.gif
 

Mikosansobi

Člen týmu
Prosím, zdržte se komentářů, které nemají s postem nic společného. Budete-li pokračovat, nejen že to smažu já, ale udělím i body (a to v lepším případě).
 

Mikosansobi

Člen týmu
K receptům - ano, také mě udivilo, že u některých receptů některé suroviny zmizely. Vodku jsem zkontrolovala a v originále je opravdu vodka -Bring me some oranges, and vodka.
 

raketak95

Člen týmu
Včera večer jsem akci podrobil kritice - tak dnes si dovolím přijít s návrhem řešení problémů. Z úkolovou řadou problém nemám, tam jsou benefity VIP + 100 UPD poměrně štědré.

Nevyváženost a problémy pro menší levly
Při worst case situaci, že nemám skill ani oblečení, které přidává PB jsem pro jednotlivá řemesla relativně v klidu od levlu:
- kuchař 103, sedlářský mistr 41, mastičkář 37, kovář 54 - to jsou minimální levly pro otevření náročnější suroviny, trend je tedy okolo levlu 45, kuchař velmi znevýhodněn
- ač se to může zdát divné, mléko bych nahradil hledáním dýní (lvl 39) a cukrovou třtinou, zachoval by se mustr 2 suroviny na 1 na přísadu do dortu - beru argument, že mléko do dortu patří a dýně jsou strašně krkolomné, ale hra je The West a ne parodie na Peče celá země, bohužel nemůžu mít všechno...

Poměry surovin jsou v současné době taky nevyvážené... Vzal jsem % drop rate hodinovek při zlatých krumpáčích při 0 bonusu a přepočítal jsem je na to, kolik minut musím pracovat, abych získal dostatečný počet surovin

Kuchař - 1 mléko - 33 minut
Sedlový mistr - 3 dřeva - 27 minut + 2 role drátu - 94 minut = 121 minut
Mastičkář - 2 pomeranče - 53 minut + tequilla - 47 minut = 100 minut
Kovář - 2 kladiva - 61 minut, 1 hrnec - 55 minut = 116 minut

Kalkulace nebere v úvahu sady na drop předmětů a fakt, že ne všichni mají zlaté krumpáče na greenhornech. Platí to pro situaci, kdy nemám hadry na drop produktů a nejsem dobrodruh. Ale je z toho vidět, že high level kuchaři jsou silně zvýhodněni a aby to bylo pro high levly vyrovnané museli by nosit mléka tak 3. Vyrovnat to na minutu nechci, asi to ani nejde, ale nerf pro kuchaře by stál za úvahu.
Můj "dýňový upgrade" by zahrnoval 3 cukry - 57 minut a 3 dýně - 43 minut, což dělá 100 minut a srovnatelnou náročnost s mastičkářem.

Když sečtu časy pro všechny řemesla - dělá to 371 minut hledání (s mým kontranávrhem 437).

Benefit/cost analýza
1 část od každého řemesla musíme mít všichni, to zabere těch 371 minut, teď jsou potřeba další suroviny jako cukr, mouka, pomeranče, bobule, borůvky atd... Když odmyslím úlet s růžovou vodou, která to pro mastičkáře totálně degraduje, tak relativně v pohodě. Jsem na 371 minutách práce = 6 hodin, abych měl všechno z řemesla. Dort můžu vyrábět co 5 hodin. Jsem tedy v situaci, kdy si dovolit pracovat už moc nemůžu, abych byl v limitu. Jo s prémkem a pracovním to asi bude o něco lepší, ale pořád asi žádná výhra, vzhledem k tomu, že dělám hodinovky, pořád mám něčeho nedostatek... Maximálně můžu získat z 14+19*24 = 470 hodin 470 UPD - víc mi autor dát nechce. Reálně je ten počet o mnoho nižší, nevím, kolik lidí si tady nastavuje budík v noci kvůli 5 UPD a nonstop vhodně pracuje a doplňuje energii... :)
Reálně budu vyrábět 1-3 dorty denně, což je zhruba 100-300 UPD v závislosti na tom jak aktivně to hraju a kolik mám zásob. Když se na dorty vykašlu splním nějaké denní úlohy, zkouknu kino - dostanu jich 3+tak 8-9 za menší množství práce, kolik potřebuju na 1 dort :(

Vykašlal bych se tedy na omezení výroby dortu - když mám suroviny, vyrábím (sám o sobě ten dort nějakou energii dá - i když v současné době raděj vypiju tu růžovou vodu, než ji vyplácám na dort :( ). Podpoří to obchod z dorty a tím i řemeslnou a obchodní spolupráci. Každý by mohl za dluhopisy proměnit 1 dort od 1 řemesla denně za nějaký rozumný počet dluhopisů - asi větší než 5, protože si myslím, že 5 dluhopisů není moc velká motivace, vzhledem k tomu, co jsem psal nahoře, bitvám apod.

Suma sumárum - úkolovou řadu chválím, nad zbytkem je třeba se zamyslet do budoucna.

Tím moje analytická sekce končí, doufám, že to bylo k věci... :)
 
Naposledy upraveno:
Ahoj, tak já se zase zkusím vyjádřit k obchodníkovi. Nic jsem u něj nevyužila, tedy pro mě zbytečná novinka. Pokud mám navrhovat předměty, které by se u něj daly vyměnit, co právě třeba ty posilováky na pracovní body pro různé práce? Vyšší levely určitě ocení.
A kdyby se tam daly někde vyměnit mapy, tak by to nebylo od věci. Ačkoliv na to by byl fajn třeba nějaký opakovatelný úkol. Map má snad každý vyšší level plný inventář a ve hře je můžete tak maximálně prodat dědkovi... :)
 

raketak95

Člen týmu
S tím, že by to bylo zbytečný úplně nesouhlasím - já u něj něco vyměnil, jako antitalent na dobro jsem mu naházel všechny možné moja a červené tekutiny - moc nechápu, proč nejdou vyměnit úplně všechny... S těma posilovákama na PB naprostý souhlas, prakticky bych to rozšířil na všechny věci z cirkusu, u nějž by se bohužel prakticky nic nestalo, kdyby se po otevření a rozdání UPD hned zavřel, ale to je na jinou diskuzi. Vzhledem k tomu, že na fóru bety se píše o budoucí obměně, nezbývá než doufat v lepší zítřky. :) U produktů z prací se asi výměna nedá čekat, na to je tu dědek/cirkus.
 
Naposledy upraveno:
Jen počkejte, až v dalším rozšíření řemesla bude výrobek, kde na jeden kus bude potřeba 100 map. Hezky sbírejte... K té nevyváženosti, svět je nespravedlivej, to je pravda. Na druhou stranu, myslím, že aspoň 60% lidí jede všechno ze zásob, co měli nasbíráno a pokud nechtějí rozjet velkovýrobu a komerční prodej metliček, másla nebo forem na dorty, záleží jen na tom, jestli toho měli nasbíráno dost. Čímž jsou možná v největší nevýhodě kováři, který přišli o většinu hrnců při honbě za mincemi, kde to bralo 5 kousků snad každý den, což byl fakt masakr. Takže to je asi ta největší "nespravedlnost" na jakou jsem narazil a to nejsem ani na jednom světě kovář. A ano, low level kuchaři to mají trochu komplikovaný, ale aspoň toho nemusí kupovat tolik.

Jinak ten pětihodinový limit mi přijde fajn, poněvadž to je něco, co tu ještě nebylo. Mám tím na mysli, že pět hodin je neobvyklý čas. Není to ani deset minut jako u běžné sušenky, 12 hodin jako u energetickýho pytle nebo 24 hodin u nugetovýho, nemluvě o dnech na jiný řemeslný výrobky.
 
Ad speciální obchodník: tam je nejpozitivnější zpráva, že INNO nějakým způsobem zaregistrovalo, že jsou/stále padají(?) ve hře i "vzácné" předměty, které jsou k prakticky ničemu a nějakým způsobem se to začalo řešit. Tohle beru jako velký plus a malou až velkou naději do budoucna na zajímavé věci.

@HIV- : hrnce udávali všichni
 

raketak95

Člen týmu
Jen počkejte, až v dalším rozšíření řemesla bude výrobek, kde na jeden kus bude potřeba 100 map. Hezky sbírejte... K té nevyváženosti, svět je nespravedlivej, to je pravda. Na druhou stranu, myslím, že aspoň 60% lidí jede všechno ze zásob, co měli nasbíráno a pokud nechtějí rozjet velkovýrobu a komerční prodej metliček, másla nebo forem na dorty, záleží jen na tom, jestli toho měli nasbíráno dost. Čímž jsou možná v největší nevýhodě kováři, který přišli o většinu hrnců při honbě za mincemi, kde to bralo 5 kousků snad každý den, což byl fakt masakr. Takže to je asi ta největší "nespravedlnost" na jakou jsem narazil a to nejsem ani na jednom světě kovář. A ano, low level kuchaři to mají trochu komplikovaný, ale aspoň toho nemusí kupovat tolik.

Jinak ten pětihodinový limit mi přijde fajn, poněvadž to je něco, co tu ještě nebylo. Mám tím na mysli, že pět hodin je neobvyklý čas. Není to ani deset minut jako u běžné sušenky, 12 hodin jako u energetickýho pytle nebo 24 hodin u nugetovýho, nemluvě o dnech na jiný řemeslný výrobky.

Že je svět nespravedlivej beru, ono to ani úplně spravedlivě udělat nejde - leda že by všichni sbírali to samý, ale pak to nebude řemeslná událost - tady z toho necítím ani snahu, low level kuchař je v těžké nevýhodě, high v těžké výhodě, mastičkář bez zásob to bez ohledu na level může zabalit rovnou...

Jo, pro lidi se zásobama asi dobrý. Já jako mastičkář fakt nemám zásoby růžové vody, cukr, vejce a mlíko cpu do tinktur, pomeranče měly taky užití dřív, na bobule taky nechodím každý den (a při tom dropu jich ani moc nenasbírám...)... Když se budu fakt snažit, udělám 8 denních úloh, kino, nasbírám zuby, oštěpy, kávy, vlnu - jsem na 13 dluhopisech za den + 2 dostanu určitě za denní aktivitu. Když budu craftit itemy na dorty o tohle přicházím a dostanu nejvíc 15-20 za den... To není uplně worth? :( Raděj vezmu 200 "bezpracných" za úkol a nasbírání otisků a budu dělat něco jiného.

Když to dáváš do analogie s akcí čtyřlístku, zase lidi se zásobama byli bez pochyby ve výhodě, ale tam byla i nějaká vnitřní motivace pro lidi bez zásob to jít dělat v podobě té sady, která se vyplatí víc než ty dluhopisy. Tady se nadřu a přidaný efekt je minimální.
 
Naposledy upraveno:

Deleted User - 825207

Guest
@z3l1 @Komora95 nebo pomoct může i @Symphie
Ahoj, prosím kde najdu na naší wiki úkolovou řadu na tuto akci?
Když jsem zkoušel hledat podle názvu nic jsem nenašel, je to časově omezené tak počítám že určitě jste to tam museli dávno přidat, asi jen špatně hledám, můžete mi prosím pomoct pod čím ji tam najdu?
Díky moc.
 
Ahoj, tak já se zase zkusím vyjádřit k obchodníkovi. Nic jsem u něj nevyužila, tedy pro mě zbytečná novinka. Pokud mám navrhovat předměty, které by se u něj daly vyměnit, co právě třeba ty posilováky na pracovní body pro různé práce? Vyšší levely určitě ocení.
A kdyby se tam daly někde vyměnit mapy, tak by to nebylo od věci. Ačkoliv na to by byl fajn třeba nějaký opakovatelný úkol. Map má snad každý vyšší level plný inventář a ve hře je můžete tak maximálně prodat dědkovi... :)
Zase to je pro veterány co mají plno lahviček a vezmu-li v potaz,že bylo nadhozeno o pravděpodobnosti užití těchto lektvarů v nějakém nadcházejícím úkolu,pak je pro mne a jistě i mnoho dalších nevyužitelný.
Ano souhlas,že se mohly zohlednit i posilováky na prac.body (z 99% je nevyužiji,neb na to prostě nemyslím a zase taková láce to není,snad pro menší levly)
Ale co by mi jistě srdce zaplesalo by bylo využití toho parádního Klaunova oblečení.Ať již ve výměně či v nějakém úkolu :)
Protože by se tím eliminovalo to co ve mně vyvolává vylosovat si 2 kabáty v jeden den :D
 

Symphie

Člen týmu
@z3l1 @Komora95 nebo pomoct může i @Symphie
Ahoj, prosím kde najdu na naší wiki úkolovou řadu na tuto akci?
Když jsem zkoušel hledat podle názvu nic jsem nenašel, je to časově omezené tak počítám že určitě jste to tam museli dávno přidat, asi jen špatně hledám, můžete mi prosím pomoct pod čím ji tam najdu?
Díky moc.

To je otázka na wikisty. Do jejich práce nevidím, zda mají povoleno ihned zveřejňovat nové série úkolů atd.. U některých to třeba nelze. Takže počkat na jejich odpověď jedině. :)
 

Deleted User - 825207

Guest
@Symphie
Jasně, ok.
Vono pokud se nepletu tak snad ani anglická to zatím nemá..No kdyby to nebylo časově omezeno tak ok ale víš jak, docela krátká časová doba na splnění tak by bylo fajn kdyby v těchto případech to bylo na wiki co nejdřív..
Je to i špatná vizitka když random web to tam krásně už má, celí postup, a oficiální wiki nikoli...
Ale aspoň díky za odpověď.

@HIV-
Jo to vím, jen jsem maličko doufal v naši wiki, ne v externí web, víš jak..
 
Nahoru