• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Odolnosť - uhýbanie

DeletedUser

Guest
Dosť dlho sledujem že časť odolnosti sa presúva do uhýbania. Mám aj teóriu aká percentuálna zložka z odolnosti sa presúva do uhýbania. Máte niekto podobné skúsenosti?
 

DeletedUser

Guest
Myslím, že rozdíl mezi odolností (reflexy + houževnatost) a uhýbáním je patrný. Když dueluješ a máš vysoké uhýbání, je větší pravděpodobnost, že tě vůbec protivník netrefí. Pokud máš ale vysokou odolnost, tak tě klidně může trefit, ale ubere ti méně životů. Tudíž myslím, že mezi tím spojitost není.
 

DeletedUser13920

Guest
pro me je lepsi reflexy a houževnatost bo je to dobrý jak na duely aj na práce ale pokud se specializujes pouze na duely beru uhýbání
 

DeletedUser

Guest
Myslím, že není známa práce, v které by bylo potřeba uhýbání.
 

DeletedUser

Guest
Ukážem Vám to na príklade:


sergio mal nasledové schopnosti:
0 uhýbanie
0 vystupovanie
400 sila úderu
400 húževnatosť

cvero mal nasledové schopnosti:
200 taktika
60 presnosť
300 sila úderu

Pozrite ako cvero ťažko triafal sergia:
http://imageshack.us/f/265/beznzvu1i.jpg/



A teraz duel so mňou, moje vystupovanie je nad 200, 150 uhýbanie ale mám 0 odolnosť. Mal som naštelované uhýbania a trafil ma viac krát ako sergia:
http://imageshack.us/f/593/beznzvuol.jpg/

Moja teória je že ak mám oveľa vyššu odolnosť ako súper strelbu/silu úderu (prípadne ešte vyššiu silu/strelbu nad jeho odolnosť) prenáša sa mi to úhybovej hodnoty, nie uhýbania.
A podobných duelov som videl stovky.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser13920

Guest
Ukážem Vám to na príklade:


sergio mal nasledové schopnosti:
0 uhýbanie
0 vystupovanie
400 sila úderu
400 húževnatosť

cvero mal nasledové schopnosti:
200 taktika
60 presnosť
300 sila úderu

Pozrite ako cvero ťažko triafal sergia:
http://imageshack.us/f/265/beznzvu1i.jpg/



A teraz duel so mňou, moje vystupovanie je nad 200, 150 uhýbanie ale mám 0 odolnosť. Mal som naštelované uhýbania a trafil ma viac krát ako sergia:
http://imageshack.us/f/593/beznzvuol.jpg/

Moja teória je že ak mám oveľa vyššu odolnosť ako súper strelbu/silu úderu (prípadne ešte vyššiu silu/strelbu nad jeho odolnosť) prenáša sa mi to úhybovej hodnoty, nie uhýbania.
A podobných duelov som videl stovky.

ale záleží z jaké pozice to bereš?jestli utočníka/vyzyvatel/ nebo obránce!a jde oto jestli jses voják,duelant,dobrodruh,či stavitel,pokud utočís jako první a napadený funguje jako obránce t mas 8kol tak v každém kole se jeden mení na utočníka a na obránce a pak se to prohodí atak to funguje 8kol v každém kole se hodnotí utok/vystupování vs.taktika uhýbání a do toho se přidává odolnost a tojsou bud reflexy které zmírní zranění nebo houževnatost která tabrání zranění!já jsem voják který se sna to specializuje a vím otom dost:D neo09
 

DeletedUser11313

Guest
co je k ničemu?neo09:D

... je veškeré mudrování nad počtem zásahů k ničemu.
Výpočet průběhu duelu je možné statisticky odvodit z poměrně velkého počtu dat. Nejlépe se k tomu hodí duely s NPC,kde máš k dispozici veškeré potřebné údaje.
Potom jsi schopen vypočítat poškození zbraně a pravděpodobnost zásahu do ruky do nekrytého místa (ruka) a z toho dále můžeš dopočítat pravděpodobnost zásahu do krytého místa ruky, ramene a hlavy.

Potřebuješ:
vystupování,přesnost,úhyb,reflexy,houževnatost,střílet(síla úderu) a použité bonusy (marmeláda,nabr.ostří ...) u útočníka a info, zda stojí, případně uhýbá
taktika (plus bonus),přesnost,úhyb,reflexy,houževnatost,střílet(síla úderu) a použité bonusy (marmeláda,nabr.ostří ...)u obránce a info, zda stojí, případně uhýbá
jakmile to k dispozici nemáš KOMPLET, tak tato debata nemá naprosto smysl.
A když si s tím dáš tu práci a model sestavíš,tak si to moc neužiješ,protože se to každou chvíli mění.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser5921

Guest
ano statisticky vim ze npc s presnosti 15 mne 2x trefi do palice proti uhybu 300+ a to i kdyz mam k tomu vystupko a npc mizernou taktiku. odpora pri 150 presnosti trefim 3x a on me s polovicni presnosti trefi 2x...
 

DeletedUser11313

Guest
ano statisticky vim ze npc s presnosti 15 mne 2x trefi do palice proti uhybu 300+ a to i kdyz mam k tomu vystupko a npc mizernou taktiku. odpora pri 150 presnosti trefim 3x a on me s polovicni presnosti trefi 2x...

Ehm,nechci rýpat - ale 300 v úhybu +150 přesnost + neznámé vystupko + neznámé střílet(síla úderu), kolik to tak asi je bodů v ofenzívě?
Na LvL 120 v nejlepším ohozu to může být maximálně + - 600,tudíž zbývá na stříet a vystupko dohromady cca 150 a to je na duelanta fakt dost slabé :angel:
 

DeletedUser

Guest
Já bych řekl, že na tý houževnatosti něco je, už několikrát mě napadl duelant či voják s duelovou urovní o 20+ nad svým levelem a já jako stavitel s 0 taktikou, uhýbáním a reflexy a přesností sem schytal 1 ránu, maximálně 2 a třeba i jednou 2 krát sem udeřil a duel dokonce vyhrál.
Všechno sem rval do síla stavět a běhal ve věcech na stavění, takže bonusy na duel obrana téměř 0 a pochybuju že vojcl nebo duelant na 60 levelu do mě nešel s plným equipem na duely plus ještě nějaka ta schopnost výstup a trefa.
 

DeletedUser9990

Guest
Godrick,tak takový duel jaký popisuješ (s takovým nastavením a následným výsledkem) jsem ještě nezažil.Asi nějaké špatné skvrny na Slunci.
No je pravda,že mám za sebou v této hře zatím pouze několik tisíc duelů,třeba to někdy přijde. :-)
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru