• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Okresní přebor-Poslední zápas Pepika Hnátka

Viděli jste někdo tenhle film? Líbil se vám? Šli byste na něj znovu?

Trailer
[YOUTUBE]JPXGGi54wYQ[/YOUTUBE]

okresni_prebor.jpg


Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí - Josefa Hnátka. V samotném seriálu se tento muž vyskytoval pouze jako popel rozprášený na houslickém hřišti, rozhodli se tvůrci, že ho divákům představí i ve své živoucí podobě. Včera měl snímek slavnostní premiéru.

Film se odehrává ve známých fotbalových kulisách, ale zajímavostí je, že první klapka padla na hřbitově. Příběh celovečerního filmu je tak situován do doby jeho života a rozehrává dilema muže, pro něhož je fotbal celý jeho život. Dokonce víc než život. Titulní roli houslické persóny ztvární divadelní režisér, umělecký šéf pražského Dejvického divadla a příležitostný herec Miroslav Krobot. Ten pro Český rozhlas řekl: „Nejvíc jsem se bál toho, aby taková zasmušilá a zamračená postava byla zábavná, protože je vedle výrazněji komičtějších postav ve filmu napsaná na hraně. Ale myslím si, že diváci reagovali tak, že je to bavilo, tak mi spadl kámen ze srdce."

Režírování se ujal Jan Prušinovský, který ve spolupráci s Petrem Kolečkem napsal i nový scénář. „Točil jsem to tak, abychom si to užili a na nic netlačili, a podle toho výsledek odpovídá náladě lidí, kteří na tom pracují," uvedl pro Český rozhlas režisér. Populární herec Ondřej Vetchý ve filmu ztvární zapáleného kapitána Jirku Luňáka. Do dalších rolí byli obsazeni Luděk Sobota, Jaroslava Pokorná, David Novotný a například Leoš Noha. Diváci se opět mohou těšit na významné derby s týmem SK Kostomlaty, vysvětlení Hnátkovy taktiky nakopávaných balónů, jednu venkovskou pouť a samozřejmě na známé tváře z původní série. Za kameru se tak jako v seriálu postavil Petr Bednář. Premiéru snímku doprovází beletrizovaný scénář filmu, který právě vydala Mladá fronta. Knihu, na které s režisérem spolupracoval Petr Kolečko, doplňuje 31 fotografií.
 

DeletedUser

Guest
V sobotu sem na něm byl, a bylo to super :D klidně bych na to šel i víckrát než dvakrát :D
 

DeletedUser8423

Guest
Já mam z toho filmu spíš smíšené pocity. Dlouho jsem se na něj těšil a asi až moc. Hodnotil bych to asi tak, že je to takový průměrný díl seriálu, který je časem trochu delší než ostatní. Není to propadák, ale zas nic extra. Když to budou dávat v TV tak se na to asi kouknu, ale do kina bych na to už nešel.
 

DeletedUser2682

Guest
Znovu asi ne .. nebylo to zklamání , ale asi jsem se víc těšila :-)
 
Nahoru