• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Oktoberfest 2021

Já nechci být za válečnýho štváče, ale když vidím, jak se tady o čemsi zuřivě diskutuje, tak jsem si šel nastudovat, o co jde. Je klidně možné, že na to jako obvykle inteligenčně nestačím, ale i po pečlivé rešerši mi to celé jaksi nedává smysl.

1. Hráči kritizují formulaci " Váš dosažený počet jídla není ovlivněn prohrou."

2. Symphie tuto formulaci obhajuje s poukazem na to, že i v jiných jazykových mutacích se uvádí počet jídel, nikoli počet bodů, a skutečně je podstatou hry sbírat talíře s jídlem. Nejde tedy fakticky o body, ale o talíře (tedy o jídlo, chcete-li).

3. A tady mi to začíná drhnout: když ve hře najedu kurzorem na svoje jídla, vyskočí mi info, že jsou to body (viz kroužek níže).

1632374743708.png

4. Což je logické, protože v okýnku je vždy jedno jídlo, ale každé je oceněno jiným počtem bodů (1-4). Znamená to, že počet bodů není totožný s počtem jídel. Počítá s tím i formulace ve hře(viz šipku): sním večeři ze druhého okýnka a dostanu 2 body.



1632375850930.png


5. Problém vznikl podle mě tím, že sice je pravda, že hráči sbírají jídla, ale žebříček samozřejmě počítá s body, protože není jídlo jako jídlo. Popis hry tedy neodpovídá situaci ve hře.

6. Samozřejmě, že to není žádná raketová věda, ale bohužel se k tomu přidružil fakt, že formulace "počet jídla" je češtinářsky kuriózním křížencem mezi výrazy "počet jídel" a "množství jídla". To přitahuje pozornost a nutí lidi pátrat po tom, co je to za ptákovinu. A při tom pátrání zjistí, že je to ještě větší ptákovina, než jak to vypadalo na začátku.

7. Nezkoumal jsem, jak vypadají jiné jazykové mutace, ale protože se živím mimo jiné překlady odborných textů, dovoluji si tvrdit, že dobrý překlad neznamená otrocky převést originální text slovo od slova, ale použít takové formulace, které budou odpovídat smyslu originálu a účelu celého textu, což je v našem případě popis hry. A každý jazyk za tímto účelem disponuje vlastními jazykovými prostředky, takže v každém jazyce vypadá týž text drobet jinak.

8. Skutečně si ani v nejbujnější fantazii nedovedu představit, že by CZ tým mohl být jakkoli penalizován za to, pokud originální text přeloží ne slovo od slova, ale tak, aby odpovídal skutečné situaci ve hře. Tedy například tak, jak navrhuje abe, nebo případně "Prohrou žádné dosud nasbírané body neztrácíte" nebo whatever tak, aby se to dobře četlo a zároveň to odpovídalo hře.
 

Symphie

Člen týmu
Je zajímavé, že si toho někteří jedinci všimli po tolika letech. Slovenská verze používá zase "stupeň jídla", což se Abemu taky nelíbilo a formulace věty je jinak úplně totožná jako i u jiných mutací. Já nemám problém chybu uznat, nicméně zde bylo rozhodnuto po domluvě s Miko.

Jak jsem již napsala výše: pro další oznámení se domluvíme s wikisty na jeho jednotné verzi. Více se k tomu nebudu vracet.
 
Je zajímavé, že si toho někteří jedinci všimli po tolika letech. Slovenská verze používá zase "stupeň jídla", což se Abemu taky nelíbilo a formulace věty je jinak úplně totožná jako i u jiných mutací. Já nemám problém chybu uznat, nicméně zde bylo rozhodnuto po domluvě s Miko.

Jak jsem již napsala výše: pro další oznámení se domluvíme s wikisty na jeho jednotné verzi. Více se k tomu nebudu vracet.

Vzhledem k tomu, že slovenský "stupeň jídla" musí nutně Štúra vyštvat z hrobu, zapátral jsem na beta fóru po jeho původu. A je to tam! Your level of dishes is not affected by a loss.

Lidi, simvás, nesahejte na ten google translator holýma rukama, pak se stane neštěstí, než se nadějete.
 
Událost Oktoberfest začíná 16. září 2021, 12:00 a trvá do 11. října 2021, 11:59. - zde citace ze zadání
Tak proč mi to ukazuje ještě 2 dny a 20 hodin???
Pokud je dnes a teď 10.10.2021 - 15.03 SEČ pak by konec měl být za 21 hodin
Dle časovače však 12.10 v 11.59
Nehledě na to,že pytel s preclíky je na SALE v nabídce do 13.10 - 12.00
Tak to prosím zkontrolujte,nerad bych přišel o losovačky na něž střádám pilně precle a případně aby to jak v Čase sklizně pak zase nedobíhalo po XXX dnech na jeden den :D
 
Naposledy upraveno:

Symphie

Člen týmu
Událost Oktoberfest začíná 16. září 2021, 12:00 a trvá do 11. října 2021, 11:59. - zde citace ze zadání
Tak proč mi to ukazuje ještě 2 dny a 20 hodin???
Pokud je dnes a teď 10.10.2021 - 15.03 SEČ pak by konec měl být za 21 hodin
Dle časovače však 12.10 v 11.59
Nehledě na to,že pytel s preclíky je na SALE v nabídce do 13.10 - 12.00
Tak to prosím zkontrolujte,nerad bych přišel o losovačky na něž střádám pilně precle a případně aby to jak v Čase sklizně pak zase nedobíhalo po XXX dnech na jeden den :D

Nevšimla jsem si, že tam je stále 11. Díky za upozornění, opraveno.
 
Nahoru