• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Omezení SpAmU

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Již delší dobu je Arizona terčem nějakého jedince, který neustále spamuje salón a hráčům (včetně mě) to logicky vadí. Necelé dva týdny přemýšlím, co proti tomu udělat, vyslechl jsem spoustu názorů, návrhů a vizí, jak proti tomu bojovat a na základě poznatků sestavil velmi komplexní plán, který by zamezil jakémukoli dalším spamu a vrátil vše do starých kolejí. Inu, pojďme se na to podívat.

Moje představa je postavena na velice snadné bázi tak, aby ji jednoduše pochopil úplně každý a tím pádem nedocházelo k žádným problémům či stížnostem. Základem všeho je úroveň hráče, od ní se také bude odvíjet postavení v salónu (tzn. počet znaků, které může hráč za den na salónu odeslat). Za každou splněnou úroveň by hráč mohl odeslat jeden znak denně, tudíž hráč s úrovní 150 by směl za den odeslat na chatu zprávu či zprávy (záleží, jak by si to dotyčný rozložil) až o 150 znacích, což mi přijde relativně dost. Naopak hráč s úrovní 40 by byl omezen tím, že má denně k dispozici "pouze" 40 znaků.

Ano, chápu, že tu jsou i více komunikativní hráči, pro které by toto znamenalo značné omezení, ale i nad tím jsem přemýšlel. Pakliže hráč vyčerpá svůj denní limit, bude mít možnost získat částečné obnovení limitu (13.47% úrovně) jednoduchou činností, rozdělenou do několika bodů:
  1. Bod - Přemístit se do sektoru A1, kde odpracuje jednu hodinu práce "Stavět telegrafní sloupy".
  2. Bod - Následně se přemístí do sektoru B7, kde též odpracuje jednu hodinu práce "Stavět telegrafní sloupy".
  3. Bod - Založí tikety a reporty odešle administrátorce, následně mu bude do 12 hodin obnoveno 13.47% znaků, na základě jeho úrovně - tzn. Pokud půjde o hráče s úrovní 150, bude mu obnoveno 20,21 znaků (13.47% ze 150), zaokrouhleně dolů 20 znaků.
jhhi.png

Samozřejmě se bude každý den ve 2:00 obnovovat 100% znaků každému hráči.

Poslední věc, se kterou jsem počítal je to, že můj návrh by se mohl dotknout nových hráčů, kteří potřebují salón využívat, proto by se netýkal hráčů do úrovně 20, ti by směli využívat herní chat bez jakéhokoli omezení.

Za návrh žádnou odměnu nechci, dělám to čistě pro to, že mám tuto hru rád.

gabor nagy
 

Deleted User - 825207

Guest
@gabor nagy
Občas když něco chci prodat či koupit tak jednou za hoďku či dvě napíšu "koupím to a to, prodám to a to.." plus občas někomu na něco odpíšu apod, tímto tvým návrhem bych měl vyčerpáno opravdu brzy těch 150 znaků..Takže za mně ne.Teda takhle, na arizoně si dělejte co chcete, ale na jericho s tím nechodit prosím! :)
Z času kdy jsi to jsem psal, plus to že byl pátek, usuzuji že jsi měl něco pod kůží jak se říká, mám pravdu?:D
 

DeletedUser17990

Guest
jeden basnik, druhej matematik... tak hlavne, ze si to umite odduvodnit, detatka. vlastne diky bohu za googla a wiki

Nemít tetu wiki a strejdu gůgla, tak jsou ti dnešní mladí tak deset sáhů v otvoru na vyměšování tuhých fekálií (vím, že je to moc hluboko, jedná se o nadsázku)... :D
 

DeletedUser19052

Guest
Je smutné, že dle vašich schopností, vědomostí a postupů soudíte jiné. Kdybych pojem a význam slova "hyperbola" neznala, jak bych ho mohla napsat do googlu, abych vás poučila?
Jste důkazem toho, že školství kdysi nestálo za nic.
 

DeletedUser14059

Guest
Svého času bylo na jedné nejmenované browser game zakázáno se logovat přes anonymizéry (tého času, dnes si pod tím představte Tor, VPN…).

Toto je začátek a nevidím jediný důvod, proč by mělo být povoleno toto šifrované logování na takovou hru. Jen to podporuje multi (a spamery). Multi bych globálně povolil, přinese to další aktivitu do hry, i za cenu, že by vznikly nějaké restrikce v rámci stejné IP adresy ohledně obchodu například…

Jinak obecně myslím, že není ani tak problém dát spamerovi hned ban, jako to, že když dostane ban, tak do prvního refreshe dál několik hodin spamuje ze zabanovaného účtu. Toto dát určitě jako návrh na INNO, ať hráč s banem ihned je vykopnut ze hry (vyprší mu log in token).
 

DeletedUser17990

Guest
Je smutné, že dle vašich schopností, vědomostí a postupů soudíte jiné. Kdybych pojem a význam slova "hyperbola" neznala, jak bych ho mohla napsat do googlu, abych vás poučila?
Jste důkazem toho, že školství kdysi nestálo za nic.

Možná školství podle tebe nestálo za nic, ale zase výchova rodičů nepokulhávala jako dnes, sám jsi zářní příklad se spoustou rádoby troličů tady.
 
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru