• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Osamělá prérie - příběh

Mikosansobi

Člen týmu
Mikosansobi: Celý den jsi pátrala po hledaném dezertérovi, sháněla informace, nikdo ho tu však neviděl. Večer, když jsi šla do saloonu, jsi si všimla podivné osoby, která šla směrem k poště. Neviděla jsi přesně, co má na sobě, jelikož se již stmívalo, tvar klobouku a postava toho neznámého ti však připomínaly hledaného dezertéra z plakátu. Co uděláš?

A) Budeš ho sledovat
B) Vyzveš ho k souboji
C) Necháš to být
D) Vlastní odpověď


Postava míří k zadnímu vchodu do kostela, kde po chvíli zmizí. Vyšlu svého věrného průvodce - černého vlka - za postavou . Až se postava dá na úprk, dobře si ho prohlédnu ve světle měsíce. Třeba budu mít štěstí a bude to ten hledaný psanec.
 

DeletedUser2814

Guest
No co, sice to není tak úplně zadarmo, jak jsem si původně myslel, ale naštěstí mi vyřezávání nevadí. Koneckonců... jak jinak bych se tehdy na vojně najedl, když se nám přád ztrácely lžíce? Pár hodin vyřezávání za nový převlek a bůhví co ještě je velmi dobrý obchod!

Volím možnost A) Na obchod přistoupíš
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7239

Guest
Gringo2: Vystoupil jsi z vlaku v nějakém menším městečku v poušti. Byl zrovna soumrak a přemýšlel jsi co dělat.

A) Jít do saloonu
B) Najít si ubytování
C)Dál stát a přemýšlet
D) Vlastní odpověď

C) Vzhledem k tomu, že si nic nepamatuji, kromě ohnivých záblesků a mrazení v zádech, kdy mně ještě teď brní celé tělo stojím jak solný sloup a přemýšlím co dál. :) Ptám se sám sebe odkud jsem přišel a kam vlastně jdu. Cítím se dost unaveně a náhrdelník svítí červeně. Co to asi znamená ? :O
 

DeletedUser

Guest
Zdravím Vás, milý příznivci Osamělé prérie :). Bohužel ze hry odchází Uzykm, kvůli nedostatku času. Přeji mu ale mnoho zdaru do života a jsem rád, že se alespoň zúčastnil začátku hry :).

Krosna33: Vedoucí se po tvé ráně skácel k zemi a než se zvedl znovu na nohy, zavírali jste za sebou dveře. Došel sis do pokoje pro věci a sešel ses s Henrym před hotelem. "Rád jsem tě poznal příteli, ale zde se asi naše cesty rozcházejí," řekl ti Henry, "mám namířeno do malého městečka Blackhawk v Arizoně, mám tam zakázku na opravu zdejšího kostela. Pokud ale chceš, můžeš jet se mnou, byl bych za to rád. Jsi velice zručný, tvá pomoc by se mi hodila, přeci jen už nejsem nejmladší. Tak co, jedeš?"

A) Ne, nejedeš a jdeš se poohlédnout po nové práci.
B) Ne, nejedeš a jdeš se opít do saloonu
C) Ano, jedeš
D) Vlastní odpověď

Získané schopnosti: +1 síla úderu (to za toho vedoucího :D)

Získané předměty:
[SPOIL]
harmonica.png
glowing_mixture.png
dictionary.png
[/SPOIL]

Jebedeah: Večer jsi dovyřezal poslední lžíci a zašel jsi za tou ženou, která se bavila venku na lavičce se staříkem, který tě zachránil. "Tak, už mám hotovo." Řekl jsi. "Už? Jsi nějaký rychlý! Nu což, ukaž mě ty tvé výrobky a já ti dám poté nové oblečení." Vrátil ses do dílny pro všechny výrobky a přinesl jsi je ukázat ven. "Výborná práce mladíku! Za to si zasloužíš patřičnou odměnu. Pojď se mnou nahoru, vyštrachám tam nějaký oblečení v truhle. Budeš vypadat jako nefalšovaný funebrák." Došel jsi s ženou a staříkem do podkroví. Tam se žena hrabala chvíli v obrovské truhle. Poté vytáhla několik kusů oblečení. Poté ti všechno to oblečení dala. Oblékl jsi se a ona zatím přinesla nové boty. Odmítal jsi nové boty, jelikož tyto co jsi měl byly pohodlné. "Necheš aby tě našli? Tak si je vezmi! Podle těhlech každý pozná, že jsi dezertér, nosí je jen vojáci! Takže si je navleč!" Odvětila rázně ta žena. Vyměnil sis tedy i boty. Všechno oblečení na tobě bylo jiné, dokonce i ponožky! Dále ti vzala tvé zbraně. "Co to děláte?! Nechte mi je!" Ohradil ses. "Vymění se všechno, ty zbraně mají armádní značení, pokud by je důstojník studoval až moc z blízka, odhalil by tě. Sna už nic jiného co by připomínalo tvou vojenskou minulost nemáš." Zamyslel ses a poté si sáhl do batohu a vytáhl svůj odznak. Podal si ho ženě a ta si ho strčila do kapsy od kalhot. Poté otevřela skříň, v níž jsi spatřil a řekla ti: "Že se za tebe tady dědek tak přimlouvá, vyber si jednu z nich. A vezmi si k tomu ještě ten kapesní nožík."

Vyber si:
A)
axe.png
- dřevorubecká sekera - +5 síla úderu, -2 přesnost

B)
muzzleloader_accurate.png
- přesná předovka - +3 střílet

C)
merwin_hulbert_normal.png
- remington - +4 střílet, +2 přesnost

D)
shotgun_normal.png
- dvouhlavňová brokovnice - +10 střílet, -3 přesnost

E)
independence_fort_weapon_1.png
- opakovačka - +6 střílet, +4 přesnost

Získané schopnosti: +3 zručnost, +1 vytrvalost

Získané oblečení a předměty:
[SPOIL]
pocket_knife.png
cylinder_black.png
loop_black.png
jacket_black.png
skull_black.png
pilgrim_pants.png
jackboots_black.png
spade.png
[/SPOIL]

Mikosansobi: Vypadá to, že je to ten hledaný psanec! Co uděláš?

A) Budeš ho pronásledovat
B) Zastřelíš ho
C) Utečeš
D) Vlastní odpověď

Hancock: Šla jsi na průzkum zdejšího okolí. Najednou, nedaleko pošty se ozvalo vrčení a štěkání. V dáli vidíš stát postavu a z poza rohu slyšíš kroky divokého zvířete, nejspíš vlka nebo psa. Co uděláš?"

A) Dáš se na útěk
B) Zůstaneš stát a počkáš co se bude dít
C) Otočíš se a jdeš si po svých
D) Vlastní odpověď

Gringo2: Rozhodl ses na konec, že se vydáš do zdejšího saloonu a dáš si whiskey. Před saloonem tě ale vyrušil štěkot. Nevěděl jsi, kde to zvíře přesně je, ale zvuk ti jasně napovídal, odkud zhruba přichází. Co uděláš?

A) Jdeš do saloonu
B) Dáš se na útěk
C) Jdeš se podívat blíž
D) Vlastní odpověď
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser9371

Guest
Krosna33: Vedoucí se po tvé ráně skácel k zemi a než se zvedl znovu na nohy, zavírali jste za sebou dveře. Došel sis do pokoje pro věci a sešel ses s Henrym před hotelem. "Rád jsem tě poznal příteli, ale zde se asi naše cesty rozcházejí," řekl ti Henry, "mám namířeno do malého městečka Blackhawk v Arizoně, mám tam zakázku na opravu zdejšího kostela. Pokud ale chceš, můžeš jet se mnou, byl bych za to rád. Jsi velice zručný, tvá pomoc by se mi hodila, přeci jen už nejsem nejmladší. Tak co, jedeš?"

A) Ne, nejedeš a jdeš se poohlédnout po nové práci.
B) Ne, nejedeš a jdeš se opít do saloonu
C) Ano, jedeš
D) Vlastní odpověď

Henry, protože kostely nemusím a vzhledem k tomu, že teď ještě nemám kolty proklatě nízko u pasu (nemám na ně) a na toho "syčáka vedoucího" mi stačila jedna facka a on vypochodoval (letmo) zavřenými dveřmi, volím odpověď :

A) Ne, nejedeš a jdeš se poohlédnout po nové práci.

Panty u dveří jsem opravil a díky Henry za pomoc, měj se příteli a drž se. Třeba nám ještě osud zkříží cestu. :)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser7239

Guest
Gringo2: Rozhodl ses na konec, že se vydáš do zdejšího saloonu a dáš si whiskey. Před saloonem tě ale vyrušil štěkot. Nevěděl jsi, kde to zvíře přesně je, ale zvuk ti jasně napovídal, odkud zhruba přichází. Co uděláš?

A) Jdeš do saloonu
B) Dáš se na útěk
C) Jdeš se podívat blíž
D) Vlastní odpověď

D) Do vesnice nejdu. V kapse mám jen pár dolarů, které si chci šetřit na horší časy. Porozhlídnu se v nedalekém lesíku po nějakém jídle, protože už mi kručí v bříše a utábořím se. Dnes přespím tady a zítra se uvidí. Jak se říká: "Ráno moudřejší večera." :)
 

DeletedUser2814

Guest
Dlouze se zadívám do skříně plné pavučinami ověnčených zbraní a rozmýšlím se, kterou si vezmu. Nakonec volím Remington. Koneckonců, je nejvíce podobný mému bývalému koltu, se kterým jsem uměl dobře zacházet.

Volím možnost C) Remington
 

DeletedUser

Guest
Tak jsem tu zase po týdnu s novým pokračováním Osamělé prérie :). A nyní ještě s otázkou. Jelikož se všichni ozýváte rychle, chtěl jsem se zeptat, zda byste nechtěli Osamělou prérii vídat častěji. Například jednou za pět dní. Do odpovědi tedy poté napište, zda Vám týdenní interval vyhovuje, či chcete abych vydával Osamělou prérii častěji a pokud ano, napište jak často. A nyní se vrhneme na hlavní příběh :).

Krosna33: Chvíli si procházel městem a poptával se po práci. Najednou jsi došel k poště, kde byl vyvěšen papír: "Sháníme schopného a spolehlivého strážce dostavníku." Neváhal jsi tedy a vešel jsi dovnitř. U přepážky seděl obtloustlý muž nasáčkovaný v kostkované košili, asi o dvě čísla menší. Řekl jsi mu: "Jdu se ucházet o práci strážce dostavníku." Tlouštík se hlasitě zasmál: "No to se hlásí ten pravý! Vás tak určitě vezmou, špindíro, hahaha!" Drsně jsi se ohradil: "Helejď se ty tlustá bečko sádla, kde tady má kancl Tvůj šéf?" V tu chvíli tlouštík sklapl a rozkřikl se: "Co si to dovoluješ?! Ty...! Ale to je jedno co jsi! Jestli chceš šéfa, tak má kancl támhle, ale ten se ti vysměje ještě víc!" Ukázal tlouštík na dveře. Přišel jsi k ztrouchvnivělým dveřím a zaklepal na ně. Byl jsi rád, že se ti nerozpadly pod rukama. Hlas, který vyšel zevnitř, tě vyzval ke vstupu. Otevřel jsi pomalu dveře a před tebou seděl sebevědomý chlap v černém obleku. "Dobrý den, přicházím se ucházet o práci strážce dostavníku." Chvíli na tebe ten muž zíral udiveně a poté ti řekl: "Vy a strážce dostavníku? Pro Krista, jen se na sebe podívejte. Takhle vy se přijdete ucházet o práci?!" Vyhrkl drsně muž. "No, přišel bych v něčem vhodnějším, ale do Ameriky jsem přijel bez peněz a v ještě hroším úboru." "Pojďte dál." Vyzval tě ten muž. "Nevypadáte jako nějak prevít a vím moc dobře jaké je přijet z Evropy chudý. Vezmu vás na zkoušku. Támhle v té skříni si vezměte pracovní úbor a tu pušku. Tohleto zahoďte někde. Váš první dostavník odjíždí zítra, v tom mi ukážete, jestli se na tuto práci hodíte. Tedy, mě ne, ale veliteli stráže dostavníků. Povezete pět tisíc dolarů a nějaké balíky s poštou a cestující do jednoho malého Arizonského městečka. Berete?" Chvíli si se rozmýšlel a navíc jsi dostal ukrutný hlad. Jak se tedy rozhodneš?

A) Nabídku přijmeš a vezmeš si nějaké jídlo z batohu (napiš jaké)
B) Nabídku přijmeš a půjdeš se najíst do saloonu
C) Nabídku odmítneš a vezmeš si nějaké jídlo z batohu (napiš jaké)
D) Vlastní odpověď

Jebedeah: Už plně připraven jsi se tedy chopil lopaty, která byla opřená o zeď, zdvořile jsi poděkoval a odešel jsi se staříkem. Ten s tebou dojel na hřbitov v nedalekém městě, a když sesedl z vozu, řekl Ti: "Pojď mi pomoci kopat, zítra se tu koná pohřeb jednoho zdejšího pistolníka. Rakve pro něj už mám udělanou, ale jáma mi stále chybí a přeci jen už mě dost bolí záda, takže budu rád za tvoji pomoc. Najednou ti stařík řekne: "Pozor, blíží se k nám voják s plakátem!" Co uděláš?

A) Utečeš
B) Budeš dál pokračovat v práci a počkáš co se stane
C) Rychle se schováš do jámy
D) Vlastní odpověď

Získané zbraně:
[SPOIL]
merwin_hulbert_normal.png
[/SPOIL]

Mikosansobi + Hancock: (Mikosansobi)Běžíš k hledanému psanci a voláš na něj: "Stůj!" Tvůj vlk se k němu přiblížil téměř na dosah. Výhružně vrčí a cvaká zuby. Cizinec má ruku na revolveru, zatím ho však ale nevytahuje. (Hancock) Vlk na tebe vrčí a cvaká zuby, k tobě běží cizinec a křičí na tebe ať stojíš. Máš strach, připravíš si ruku na revolver. Za chvíli se k tobě cizinec přiblíží a vidíš, že je to mladá Indiánka. Chvíli se dívá na plakát. Poté svého vlka zavolá k sobě a říká ti: "Omlouvám se za vyděšení, myslela jsem, že jsi hledaný dezertér. Jmenuji se Mikosansobi a jsem Indiánka z kmene Cree. Kdo jsi ty?" Hancock: "Jmenuji se Martha, pistolnice. Nechceš se spojit při stopování toho dezertéra? Ráda bych ti pomohla."

Jak se rozhodnete?

A) Obě z toho vycouváte
B) Mikosansobi bude souhlasit, Hancock ale raději vycouvá
C) Spojíte se
D) Vlastní odpověď

Gringo2: V pouštních houštinách se ti povedlo ulovit bažanta, kterého sis poté opekl a snědl. Zapil jsi ho pořádným douškem vody a udělal sis místo na spaní. Ráno jsi se probudil a přemýšlel, jak si vydělat více peněz. Co budeš dělat?

A) Hledat práci
B) Poptat se v kanceláři šerifa zda není někdo hledán
C) Budeš okrádat kolemjdoucí
D) Vlastní odpověď
 

DeletedUser2814

Guest
Vzhledem k tomu, že jsem přci "nevinný hrobař" se mi nic moc nemůže stát. Natáhnu si cylindr více do čela a umažu si obličej hlínou, aby mě nešlo na dálku moc dobře poznat a co nejvíc se zamaskuji. Sám moc dobře vím, jak na vojně probíhalo hledání dezertérů: "Vidíš támhletoho vzadu?" "Jop, ale podívej se mu na ten ksicht, to nemůže bejt voják, haha!"

Možná, že projde kolem bez povšimnutí. Nebudu navazovat oční kontakt ani zvedat hlavu. Jsem přeci "hrozně zaneprázdněný a na nějaké dezertéry nemám čas"


Volím
odpověď D) Vlastní odpověď

Co se týče intervalu zadání... Záleží na tom, jak rychle jsi to schopen takhle kvalitně napsat. Aby se neupřednostnila kvantita nad kvalitou, aby jsi to nepsal ve spěchu a měl dostatek času nad tím dostatečně popřemýšlet. Zkrátka a dobře, mě by kratší intervaly vůbec nevadily, ale záleží hlavně na tobě, jestli to budeš takhle stíhat :)
 

DeletedUser9371

Guest
Volím :

A) Nabídku přijmeš a vezmeš si nějaké jídlo z batohu (napiš jaké).

Vytáhl jsem poslední kousek bílého chleba a sušené hovězí, co mi zbylo z posledně, ješte za Henryho. Na dlabanec v salonu nemám. :)
 

DeletedUser7239

Guest
Gringo2: V pouštních houštinách se ti povedlo ulovit bažanta, kterého sis poté opekl a snědl. Zapil jsi ho pořádným douškem vody a udělal sis místo na spaní. Ráno jsi se probudil a přemýšlel, jak si vydělat více peněz. Co budeš dělat?

A) Hledat práci
B) Poptat se v kanceláři šerifa zda není někdo hledán
C) Budeš okrádat kolemjdoucí
D) Vlastní odpověď

V noci jsem měl zvláštní sen. Obklopilo mně modré světlo. Sebrali mi všechny věci včetně velblouda a náhrdelníku. :( Ale dali mi jiné věci. Aspoň, že jsem nezůstal jako nahý v trní. lol V kapse kabátu jsem našel zpáteční Lístek na vlak do New Orleans. Nicméně jsem se rozhodl vydat se dál do pouště a založit si zde novou farmu a plantáž na tabák. Bohužel jsem přišel i o papíry. :( Každopádně nemůžu chodit pěšky, ale nemám ani laso, abych si chytil nějakého divokého mustanga. Pro začátek v neznamých končinách téměř bez ničeho jsem se rozhodl, že si najdu práci, abych si mohl koupit nějaký pozemek. Volím tedy odpověď A)
 

DeletedUser

Guest
Volím :

A) Nabídku přijmeš a vezmeš si nějaké jídlo z batohu (napiš jaké).

Vytáhl jsem poslední kousek bílého chleba a sušené hovězí, co mi zbylo z posledně, ješte za Henryho. Na dlabanec v salonu nemám. :)

Krosno, u výběru toho jídla ovšem musíš vycházet z toho, co máš v batohu ve svém inventáři: http://forum.the-west.cz/showthread.php?t=28679
Pod obrázkem batohu je spoiler, ve kterém máš všechny věci v něm, s kterými můžeš i manipulovat kdykoliv během hry. Máš tam navíc i přehled konta, schopností a toho co máš na sobě. Tak prosím tě vyber nějaké jídlo z toho batohu, díky :).
 

DeletedUser9371

Guest
Jasně, díky za radu.

Takže, volím to A) Nabídku přijmeš a vezmeš si nějaké jídlo z batohu (napiš jaké).

Dám si fazole.
:)
 

DeletedUser

Guest
Tak a po týdnu tu máme pokračování Osamělé Prérie. Tentokrát se nám neozvala Mikosansobi, takže snad příště :).

Krosna33: Oblékl jsi si nové oblečení, které bylo naprosto skvělé, ani jsi nečekal, že by ses k takovému kdy dostal. Poděkoval jsi a odešel jsi ven z kanceláře. Zapil jsi to řádně v saloonu a poté ses ubytoval v jednom hotelu nedaleko pošty. Další den jsi přišel k poště, kde na Tebe již čekal vedoucí pošty s nějakým dalším mužem. "Dobré ráno, představuji vám našeho vedoucího stráže dostavníku, Marka Tailora." Představil vás vedoucí. "Marku, tohle je Bloody Helmers Fox, náš nový zaměstnanec, zatím ve zkušební době. Pojede s tebou, Jimem, Tomem a Georgem do Blackhawku v Arizoně. Uvidíme jak se osvědčí." "Dobře, v tom případě si nastupte." Vyzval tě Mark Tailor. "Nač nás bude tolik v jednom dostavníku?" Zeptal ses. "Jelikož je to jedna z nejnebezpečnějších oblastí v Arizoně. A počítejte s tím, že tam pojedeme několik dní." Oznámil ti Tailor. Nasedl jsi tedy do dostavníku, ve kterém čekali tvý spolupracovníci a jeden cestující. Přátelsky jsi se představil a poté jsi si sedl a posilnil se fazolemi. Za několik dnů jste byli již téměř u cíle. Za celou dobu cesty jsi stačil sníst všechno jídlo z batohu a dlouhé chvíle ti zkrátila kniha od Henryho a foukací harmonika. Zbýval vám kousek do cíle, když se najednou ozvala střelba. Přepadli vás bandité. Koně se splašili a jak škubli s dostavníkem, tak se od něj odtrhli a dostavník se převrátil. Praštil ses do hlavy a upadl jsi do bezvědomí. Když ses probudil, vyhrabal jsi se nějak z dostavníku a spatřil jsi, že jsou všichni mrtví. Peníze, balíky a cennosti, které jste převáželi byly až do posledního fuč. Prohrabal jsi nejdřív batohy všech zesnulých, jestli v nich není voda a jídlo. Našel jsi jen zbytky sušeného masa a čutoru plnou vody. Rozhlédl ses kolem sebe po poušti a ve vzdálenosti asi čtvrt kilometru jsi zahlédl kostel. Co uděláš?

A)Vydáš se ke kostelu
B)Pokusíš se najít cestu do města
C)Budeš hledat ukazatel
D)Vlastní odpověď

Získané předměty a produkty:
[SPOIL]
fieldbottle.png
dried_meat.png
shop_worker_head.png
bullchain_silver.png
greatcoat_p1.png
ammo_black.png

chapsrough_p1.png
rider_p1.png
buntline_accurate.png
independence_fort_weapon_1.png
[/SPOIL]

Vyhozené předměty (nebo vypotřebované předměty) předměty:
[SPOIL]
beans.png
blueberries.png
loaf_bread.png
slouch_cap_grey.png
cross_bronze.png
clothes_green.png
cotton_grey.png
silk_pants_brown.png
ripped_shoes_brown.png
stone_pebble.png
[/SPOIL]

Stav konta: -20$

Jebedeah: Voják přišel až k vám a zeptal se vás: "Dobrý den pánové, neviděli jste tohoto muže z plakátu?" Voják předal plakát staříkovi, který na něj pohlédl a řekl: "Dezertér jo? Kde ten by se tu vzal?" "A co vy, vy jste ho neviděl?" Obrátil se na tebe. Stařík ti předal plakát a ty jsi k němu zůstával stále otočený zády. Prohlédl sis plakát, kde jsi viděl svoji kresbu a čelo ti orosilo potem. Viděl jsi tam cenu 2500$. Po chvíli mlčení jsi vojákovi řekl stále k němu otočený zády, při čemž jsi vracel plakát staříkovi: "Dezertéra hledáte? Tak jestli vás v tom co máte na sobě uviděl, tak už je snad dávno fuč ne?" Voják vytrhl plakát staříkovi z ruky a naštvaný odešel od vás pryč. Za hodinu jste už měli práci hotovou. Zrovna jsi se napil, když najednou k hřbitovu přišli dvě osoby, vytáhli plakát a prohlíželi si tě. Co uděláš tentokrát?

A)Utečeš
B)Uděláš to co minule
C)Vyčkáš co se bude dít
D)Vlastní odpověď

Hancock + Mikosansobi: Spojili jste se tedy dohromady a pátraly jste dále po dezertérovi. Šli jste kolem hřbitova a všimli si dvou osob, z nichž jedna, podobná postavou dezertérovi, ale měl jiné oblečení, cylindr měl posazen hluboko v obličeji, který měl navíc zašpiněný hlínou. Co uděláte?

A)Půjdete se funebráků zeptat, zda o hledaném něco nevědí
B)Půjdete se na toho funebráka podívat blíž
C)Půjdete dál
D)Vlastní odpověď

Gringo2: Šel jsi kolem místní pošty a všiml sis na ní vylepeném inzerátu, na kterém se píše, že jeden muž hledá pomocníka na opravu kostela nedaleko tohoto města. Co uděláš?

A)Strhneš papír, zeptáš se, kde je tady kostel a půjdeš se tam ucházet o práci
B)Porozhlédneš se po jiné práci
C)Pokusíš se sám najít kostel
D)Vlastní odpověď
 

DeletedUser9371

Guest
Strašná rána do hlavy. Věci pryč, cennosti z přepravy pryč a hlava mi "duní, jako kopyta stád". Takže volím :

B)Pokusíš se najít cestu do města.
 
Nahoru