• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Osamělá prérie

DeletedUser2814

Guest
Jo! Hurá! Konečně někdo, kdo vyskloňoval můj nick správně, Bůh ti žehnej! :D
Co se týče těch popisů osobností, doporučuji ti zabrousit do archivu starého DrD. McBracey, já, ty a pár dalších lidí tam koneckonců již máme své příběhy rozpracované a nevyužité. Možná, že kdyby se trochu poupravili, šly by použít i sem, pokud dotyčný bude chtít.

Posílám přímý odkaz, aby jsi nemusel hledat
http://forum.the-west.cz/forumdisplay.php?f=466
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Jistě, klidně můžete použít své staré popisy, ať se s tím nemusíte babrat znovu :). Stačí sem jen napsat, abych s Vámi mohl počítat.

Jinak, Jebedeahu, připadá mi to přirozené to skloňovaní :D. Koukl jsem se k Tobě do spoileru jak se to čte, a vyskloňoval tak, jak mi to připadalo správné. A i kdybych to přečetl tak jak se to píše, udělal bych to stejně :D.
 

DeletedUser9371

Guest
Tohle vyskloňování jména hráče je v pohodě, Jebedeahu, ale když koukáš po některých hráčích ? Jejich názvech ? To je mazec. Pro zábavu by stálo, kdyby byl čas, vybrat některé perly v názvech hráčů i měst. Něco jako přehled, co je vůbec možné "vyrobit". :D
 

DeletedUser

Guest
Tak a znovu tu píšu.

Aby někteří byli více v obrazce, tak sem napíšu pár dalších věcí o hře. Dnes jsem na tom i zapracoval a vypadá to dobře.

Vymyslel jsem různé budovy, které by dávali případné bonusy, například spokojenost obyvatel, bonusy z obchodu a těžby a samozřejmě nějaké peníze. Budovy by měli různé úrovně a museli by se zlepšovat, přičemž každé vylepšení by bylo dražší než to předchozí. Dám příklad.

Radnice

Úroveň 1/2/3/4/5

Spok. obyv.2%/4%/6%/8%/10%

Úředníci 2/3/5/7/10

Cena pro 200/500/1000/2000/3500
úroveň

Požadované 500/1500/2500/4000/6000/
suroviny
 

DeletedUser2814

Guest
Jo tak takhle to myslíš... Že bychom měli město, kde bychom my byli jakoby radní a starali bychom se o město s imaginárními obyvateli, jo?
Pokud to myslíš takhle, tak to bude chtít ještě spousty práce a výpočtů. Bude v tom hodně matematiky :D
 

DeletedUser

Guest
Ano, přesně! Tak, nejvíc matematiky budou chtít zisky a výdaje, ale to nějak zvládnu. :)
 

DeletedUser2814

Guest
McBracey má pravdu. Tímhle tempem si zahrajeme nejdřív v srpnu. Bylo by dobré, aby jsi nám řekl, jestli chceš s něčím pomoci, nebo jestli to zvládneš sám. Možná, že během toho plánování toho "Super Stadt DrachenLoch" mohli zahrát i nějaké normální, to klasické, abychom nějak zabili čas během příprav, plánování a kdesi cosi.
 
Na dobrodružství, musíš mít kromě systému pořešený hlavně příběh, a to teprve nemáme. Nezbývá než aby to Derbac rychle ukumulil, ono bez praxe to je dost špatné, ale to mělo být předem...
 

DeletedUser2814

Guest
Právě proto říkám, že bych rád věděl, jestli od nás potřebuje nějak pomoci, nebo ne. Pokud od nás chce pomoci vytvořit nějaký jednotný systém, podle kterého by se to dalo vždy zahrát, tak proč ne.

Akorát jednu věc bych nerad, kdyby byla potřeba pomoc: Prosbu o pomoc typu: "Tak něco vymysli a zrealizuj to.". Když už budu pomáhat, tak chci přesné instrukce, ať přesně vím, co mám dělat a nemusím vymýšlet kdejaké blbosti, nad kterými strávím klidně i pár hodin, když na to příjde a pak se řekne "Jako dobrý, ale..." nebo něco podobného.

derbaci, pokud ti můžu poradit, tak vymysli nějakou základní kostru. Ano, sice je to ten typ prosby, co nemám osobně rád, ale když už tomu šéfuješ, tak musíš jako první zarazit tu lopatu do země a začít. Já (ostatní doufám, že asi také :D) ti pomůžeme to obalit tím masem a uvést to do pohybu. Ale prosímtě, vymysli tu kostru. Tady to musí začít. :)
 

DeletedUser

Guest
Nebylo by špatné, začít nějaký kratší příběh, jednodušší, na kterém bychom nabrali zkušenosti, to máš pravdu. Jinak, bonusové budovy mám sepsané až na pevnost. Co se jejich stavby týče, s penězi není problém, ale suroviny se pak budou muset rozdělit podle vašich možností.

Základní kostru ještě promyslím víc do detailu.

Jinak, zeptám se takhle, než se do toho více ponořím. Stojíte zde více o takovouto budovatelskou strategii nebo spíše o nějaké dobrodružství? Co byste uvítali raději?
 
Já bych hrál raději dobrodružství, je variabilnější a je to standartní RPG. Většinou se hrává toto, hráč může vést příběh různou linií. Viděli jste film s Harrisnem Fordem "Frisco Kid" (Rabín a Zloděj)?! To je klasický příběh, ryzí dobrodružství. Prostě napříč Amerikou a nevíš co tě čeká.

Derbacu, ty kdyby jsi něco takového hrál, tak už teď víš jak utvořit hru. Anebo by jsi alespoň věděl kde to okopírovat...
 

DeletedUser

Guest
Tak pro mě jako pro spisovatele by to bylo celkem dobré, příběhy umím tvořit dobře. Věděl bych jak to hrát, jak začít. Bylo by to rozhodně jednodušší a svižnější, to je pravda. Ale nechám to na Vás hráčích, nedělá mi problém udělat i časově náročnější strategii.
 

DeletedUser9371

Guest
Hrabal jsem se zpětně v archivu a pročítal jsem tyto příběhy. Pěkné čtení, škoda že to vyšumělo a odvál to zvířený prach dějin hry. :)

Škoda, pěkné čtení
 

DeletedUser

Guest
Takže, dnes jsem si prohlédl Vaše životopisy, které byly určené pro DrD the west. Jediný kdo ho tam nemá je pouze IGHAS, tomu pošlu zprávu. Nyní Vám pošlu do pošty každému zprávu, do níž mi potvrďte svoji účast. Budu se těšit na případnou hru :).

Bude se jednat o příběh, ve kterém budou Vaše postavy a prožijí společně jedno velké dobrodružství. Co budete dělat se dozvíte v příběhu.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Takže, tři hráči mi již potvrdili svoji účast: Krosna33, Uzykm a Jebedeah.

Pokud by se chtěl někdo další připojit, stačí napsat a já Vás do hry zakomponuji :).

Jinak pro již výše zmíněnou čtveřici, vycházel jsem z vašich životopisů v DrD The West. Podle nich jsem Vám dal oblečení a výbavu. O jaké dobrodružství se bude jednat se dozvíte až ve hře samotné. Později zde na fóru zveřejním inventář každého hráče, nejpozději dnes večer. O Vaší postavě si budete rozhodovat čistě samy. Budu se těšit na Vaši spolupráci, už se těším :).
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Zítra večer započnu hru Osamělá prérie. Kdo si ještě nepodal přihlášku, nechť mi napíše soukromou zprávu a přiloží k ní životopis své postavy (pokud se chtěl zúčastnit DrD The West a má v této sekci životopis, stačí poslat odkaz na něj). Bude se tedy jednat, jak jsem již výše zmiňoval o psaný příběh, kde si každý bude moci ovládat svou postavu a bude s ní čelit situacím, do kterých ji vypravěč (já) dostane. Oblečení, které mají hráči ve výbavě jsem vybíral tak, aby pasovalo k tomu, v jaké situaci momentálně postava je (jak jednotlivý z Vás psali na konci životopisu). Příběh bude na Vaše životopisy navazovat. Vypravěč Vám vždy zadá odpovědi A, B, C a D, z nichž první tři budou nabízet, co můžete v dané situaci udělat a možnost D bude vlastní odpověď, tj. že když se Vám nebude líbit ani jedna z možností A, B a C, budete moci napsat svoji odpověď, jak se Vaše postava zachová. Jaký bude cíl dobrodružství se dozvíte postupně v průběhu děje. Kdo se přihlásí po začátku hry, nic se neděje, stačí mi pouze napsat a já už Vás nějak do příběhu zakomponuji. Přeji příjemnou zábavu :). Zdraví Vás všechny derbac.
 

DeletedUser9371

Guest
Možná by sálo za to, aby se připojili další hráči do příběhu, kteří by měli chuť hrát. Prostě je naší společnou cestou příběhem potkáme, nebo tak nějak. :)
 
Nahoru