• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Príbeh Vana-mse-paseho

Páči sa vám tento príbeh?

  • Nie, je hrozný (napíšem prečo)

    Hlasy: 0 0,0%

  • Celkový počet hlasujících
    3

DeletedUser

Guest
Príbeh Vana-mse-paseho
Tento príbeh zachytáva alternatívny koniec indiánskych vojen proti Bielým Tváram (belochom), keďže vieme všetci ako tieto vojny dopadli....
Niektorí náčelníci alebo velitelia belochov skutočne existovali a ich mená sa zachovali... Príbeh je o mladom náčelníkovi irokézskych kmeňov Vana-mse-pase čo v preklade znamená útočiaca puma. Táto postava je síce vymyslená ale určite žilo veľa takých lstivých, silných, múdrych a statočných Manituových detí

Takže to boja za indiánov!!!




1. kapitola
skúška dospelosti

Zima. Zimmmmmaaaa. Mladý, 15 ročný Vana-mse-pase sedí vo svojom narýchlo postavenom Vigvame zo smrekových konárov a trasie sa celý od zimy. Ešte popoludní Útočiaca Puma brodiac sa snehom uvidel obrovskú čiernu stenu mrakov. No samozrejme 15 ročný indiánsky chlapec nie je skúsený a preto nevedel odhadnúť za aký čas ho výchrica dobehne. O hodinu už mal Vana-mse-pase nad hlavou hotovú čiernotu. Preto rýchlo pozbieral konáre zo smreka a v pri veľkej skalnej stene si postavil Vigvam. Zapálil si oheň a zohrieval s v tesnej blízkosti ohniska. Spomínal si na svoje dectvo, keď mal ešte 5 rokov. Už vtedy bol iný ako ostatní jeho kamaráti a rovesníci. Vždy viedol skupinu svojich kamarátov. Celý kmeň sa naňho pozeral s nádejou že raz bude viesť celý kmeň. Jeho otec je hlavný *sagamore kmeňa Mohawkov a to isté čakalo aj mladého Vana-mse-pase. U indiánov sa postavenia dedili. Aj Útočiacej Pumy otec Horúci bizón zdedil svoje postavenie po svojom otcovi Pískajúcom Noži. Nie!!!! Musím sa sústrediť na môj cieľ.... Stále si mladý Mohawk opakoval. Už 1 deň loví vlka, aby splnil skúšku dospelosti. Už ho mal takmer na dosah, no kôli tej prekliatej výchricu sa musel dnes svojej koristi vzdať. Prosil Manitúa o úspešný lov dokým nezaspal od únavy.

Ráno sa zobudil na brieždenie, a hneď sa aj ponáhľal na cestu....

*sagamore- mierový náčelník kmeňa (najväčšia indiánska hodnosť náčelníka)




 

DeletedUser

Guest
tento príbeh je aj na sk forum the west kde na sk hrám pod menom simonachilles55
2. kapitola
Lov na lovca

Hneď potom ako sa pomodlil k Manitúovi, vybral sa po stopách vlka.
Výchrica mu sťažila prácu v stopovaní, ale v snehu boli aj tak vidieť vlčie stopy. Už 2 deň je Útočiaca Puma na stope sivého brata a stále nič. Vari sa s ním Manitú zahráva? Zabáva sa na ňom? Stále si dumal pod nosom.
Stopy viedli ku Krvavým skaliskám kde vlky vychovávajú svoje mladé.
Mladý Mohawk sa na chvíľu zastavil a začal rozmýšlať. Jeho krásne čierne a dlhé vlasy ešte nemal ešte vyholené tak ako ostatní indiánsky bojovnící- od ucha k uchu vyholené na zvýraznenie svojho skalpu. Jeho hrdé hnedé oči a mladučká tvár, boli otočené k západu. Mám ísť ďalej???? Áno, musím!!!! Nesmiem otca sklamať.


O 2 hodiny neskôr stál pred Krvavými skaliskami. V ruke držal len svoj skalpovací nôž- jediná zbraň ktorú mohol mať pri skúške dospelosti.
Vykročil s hrdosťou do priesmyku. Nasledoval stopy a lovecká vášeň ho hnala do predu. Až neskôr si uvedomil že vstúpil do pasce. Obkľúčila ho 1 desiatka vlkov. Mladému lovcovi sa rozbúchalo srdce a vtedy to prišlo. Najprv útočili len po jednom. Vana-mse-pase sa vždy chopil príležitosti a vlkom uštedril hlboké rezné a bodné rany. Mohawk tak horlivo bojoval, že si nevšimol ako proti nemu stojí už len jeden vlk-zrejme vodca svorky. "No poď, brat môj náčelník vĺčik,neboj keď sa vrátim s tvojou kožou domov tak budem o tebe poviem že si bojoval statočne. Ako dopovedal vlk naňho skočil, mladík napriahol ruku a nabodol vlka na nôž, ten len spadol na zem a bolo po nepriateľovi. Útočiaca Puma neotáľal a stiahol z kože všetkých sokov. A teraz rýchlo naspäť k otcovi! Povedal si mladík. A už o deň neskôr stál pred vchodom do dediny, kde ho všetci vítali....
 

DeletedUser

Guest
3. kapitola
Vznik bojovníka

Otec Vana-mse-pasu Horúci Bizón, bol hrdí na svojho syna tak, ako nikdy predtým. Veď sám porazil celú svorku vlkov!! A tu hľa má ich husté kožušiny. Áno, teraz je už z jeho najmladšieho syna bojovník! Veľký bojovník! Ach, aký je len na svojich synov hrdí. To ešte hlavný sachem nevedel že jeho kmeň, ale aj celý irokézský zväz, do ktorého patrili všetky irokézke národy- Oneidovia, Kajugovia, Mohawkovia, Senekovia a Onondagovia postihne vojna s *Miči-Malsami. Ale teraz treba pripraviť rituál a takisto musím vyleštiť nové zbrane pre syna. Povedal si sachem a hneď šiel do stanu. Medzitým sa ostatní bojovníci, náčelníci vybrali na priestranstvo bojovníkov, kde pripravovali vatru a ostatné dôležité veci k rituálu....

Najstarší zo všetkých bratov Útočiacej Pumy- Bystrozraký Orol, ušil svojmu najmladšiemu bratovi nový odev. Medzitým Vana-mse-pase sedel vo svojom dome, kde sedel na zemi a stále rozmýšľal nad hocyakými hlúposťami. Vtom do domu vstúpil jeden z jeho bratov a oznámil mu, že prišiel preňho.....



"Dnes sme sa tu všetci zišli preto, aby sme prijali medzi seba nového bojovníka,ktorý je môj najmladší syn- Vana-mse-pase. Verím, že prinesie nášmu kmeňu slávu tak ako moji ostatní synovia ale aj takisto iní naši mladí bojovníci. Môžme začať s rituáolom." Dopovedal sachem a hneď všetci bojovníci začali speivať bojové piesne. Medzitým otec mladíka, pristúpil knemu a s nožom mu rezal vlasy na nový účes bojovníka....

Pri konci rituála Horúci Bizón podal svojmu synovi nové, krásne vyleštené a upravené zbrane- Tomahawk, vrhacie nože a krásne vyrezávaný luk s tulajkou na šípy. "Odteraz si Mohawským bojovníkom." Zakričal slávnostným tónom hlavný sagamore.....

*Miči-Malsovia v preklade: Dlhé Nože- tak volali indiáni biele tváre


ps. to že som si zahlasoval v ankete možnosť je preto aby som nemusel stále klikať ako na tom je môj príbeh s oblúbenosťou :D
 

DeletedUser

Guest
Příběh není špatný. Příběh bych zavedl více do detailů (například detailní popis prostředí, postav či velmi detailní akce). Ale jsi na dobré cestě, určitě pokračuj.
 
Nahoru