• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.220 je naplánovaná na úterý 16. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru

Pravidla českého pravopisu

Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.

DeletedUser7906

Guest
Ajéé,zase mi připomínate školu..:loool:tohle už mam za sebou ale teď přijde CHEMIE!!!OMG:mad talking:
 

DeletedUser

Guest
Revarine já bych někdy chtěl vidět tvůj diktát...

Snažíš se nás tu učit, ale se si na 100% jistý, že i ty děláš chyby.....

přijde mi totiž, že jsi bezchybný a chceš nás to tu všechny nauřit...

to je hloupost, pokud někdo poukáže na chyby a nedostatky, neznamená to ještě, že je sám bezchybný, resp. že si to o sobě myslí... to je nonsens, díky kterému bychom se nikam nedostali, protože by pak, striktně vzato, "nikdo nemohl nic"
 

DeletedUser

Guest
Mě osobně to šumák není, ale určitě si nedělám hlavu z toho, že jsem to I(Y) naspal špatně.. Normální člověk stejně smysl věty rozpozná.... Chyby jsou lidské... Proto ani já ani nikdo jiný se nemusí stydět za špatně napsané Y(I) nebo zapomenutou čárku či háček...
A věř tomu, že i tvoje češtinářka občas to I(Y) napíše špatně.... Tak to prostě bylo, je a bude...

Promiň, ale má češtinářka si tedy za celých 5 let, co mě učila, I s Y nespletla.:)

Když říkáš, že normální člověk smysl věty rozpozná, pak mi řekni, co znamená tohle:

"vír jakoby plul krajinou"

Takhle to vyzní, jako když někdo přirovná postup větrného víru krajinou k plutí, ale přitom by to mohla být věta, kde je ve slově "vír" špatně napsané íčko - mělo by tam být "výr". Věta by tedy vypadala takto:

"výr jakoby plul krajinou"

Tudíž teď by někdo přirovnával let výra, sovy, krajinou. Myslíš, že tady by pochopil každý smysl té věty?
 

DeletedUser

Guest
Nechápu, proč by tu tento topic nemohl být..

Je to přece návod, ne? A tato sekce se, pokud jsem to správně s mým chabým dětským mozečkem pochopil, jmenuje 'Návody, taktiky, strategie'.
A já osobně tento návod určitě někdy (pravděpodobně v soukromé komunikaci ve hře) využiji - je zde kompaktně sepsáno všechno, co člověk při běžné komunikaci používá (ještě bych poprosil o velká písmena, zde mám často problémy i já )čeština x Čeština) a interpunkci).

Arogantní lidé (jako například já nebo třeba Urzák, R.I.P.) si mohou odkaz na tento topic dát do profilu a tak dále. Využití je vskutku mnoho, možná více nežli u Super Choperu, který umí úplně všechno (alespoň Horst Fuchs to říkal).

A nakonec, proč by člověk, kterýžto vytvořil tento topic musel mít bezchybný pravopis? Vždyť to snad ani nejde. Stačí, když mu není jeho pravopis lhostejný a píše přiměřeně na úrovni..
 

DeletedUser

Guest
Nechápu, proč by tu tento topic nemohl být..

Je to přece návod, ne? A tato sekce se, pokud jsem to správně s mým chabým dětským mozečkem pochopil, jmenuje 'Návody, taktiky, strategie'.
A já osobně tento návod určitě někdy (pravděpodobně v soukromé komunikaci ve hře) využiji - je zde kompaktně sepsáno všechno, co člověk při běžné komunikaci používá (ještě bych poprosil o velká písmena, zde mám často problémy i já )čeština x Čeština) a interpunkci).

Arogantní lidé (jako například já nebo třeba Urzák, R.I.P.) si mohou odkaz na tento topic dát do profilu a tak dále. Využití je vskutku mnoho, možná více nežli u Super Choperu, který umí úplně všechno (alespoň Horst Fuchs to říkal).

A nakonec, proč by člověk, kterýžto vytvořil tento topic musel mít bezchybný pravopis? Vždyť to snad ani nejde. Stačí, když mu není jeho pravopis lhostejný a píše přiměřeně na úrovni..

Hurá, našel se další člověk, který to má v hlavě natolik v pořádku, že souhlasí s tím, že to tu být může a má.

Jen co se vrátím z odpolední cestičky do nemocnice, tak se pokusím sepsat něco víc, protože je pravda, že i velká písmena mohou být příčinou chyb.:)
 

DeletedUser7905

Guest
Promiň, ale má češtinářka si tedy za celých 5 let, co mě učila, I s Y nespletla.:)

Když říkáš, že normální člověk smysl věty rozpozná, pak mi řekni, co znamená tohle:

"vír jakoby plul krajinou"

Takhle to vyzní, jako když někdo přirovná postup větrného víru krajinou k plutí, ale přitom by to mohla být věta, kde je ve slově "vír" špatně napsané íčko - mělo by tam být "výr". Věta by tedy vypadala takto:

"výr jakoby plul krajinou"

Tudíž teď by někdo přirovnával let výra, sovy, krajinou. Myslíš, že tady by pochopil každý smysl té věty?

Ano pochopil bych smysl věty v určité návaznosti... když to někomu říkáš, tak mu taky říkáš že myslím výra s tvrdým? Neříkáš... Pokud máš tedy potřebu nás tady opravovat tak prosím... Já už tebe a tvoje výstřelky vůči nám modům komentovat nebudu.. Ale to co jsi zde udělal, beru jako provokaci a i jako urážku mé osoby.... Jistě si vzpomínáš na naši konverzaci přes PM....
 

DeletedUser

Guest
Ano pochopil bych smysl věty v určité návaznosti... když to někomu říkáš, tak mu taky říkáš že myslím výra s tvrdým? Neříkáš... Pokud máš tedy potřebu nás tady opravovat tak prosím... Já už tebe a tvoje výstřelky vůči nám modům komentovat nebudu.. Ale to co jsi zde udělal, beru jako provokaci a i jako urážku mé osoby.... Jistě si vzpomínáš na naši konverzaci přes PM....

Jejda, někdo je trochu sebestředný - nemysli si, že jde vždy jen o tebe, některým lidem se to třeba nemusí líbit.:)

Tenhle topic rozhodně nebyl myšlen jako provokace Teamu, to bych připsal i nějaké autory těchto výrazů, bylo to myšleno obecně na uživatele fóra a hráče Westu.

Neboj se, až budu provokovat Teamu, tak to udělám okatě, vyjmenuji své cíle, aby si někdo nemyslel, že je to jen proti němu.:)
 

DeletedUser2493

Guest
Scorpiku, myslím že právě ty bys měl umět pravopis dost dobře... mě I a Y problémy nedělalo nikdy. Je to snad to nejlehčí v češtině. Naopak nad S a Z musím někdy přemýšlet ale nakonec to vím protože nás na škole učili to co tu Revarine psal.

Říkáš že ti nevadí když občas napíšeš něco špatně... mě taky ne. Ale tys to spíš psal jakoby ti to nevadilo vůbec. Když píšeš něco úředního tak bys měl psat pravopisně. Ale i když nepíšeš nic úředního... jako mod bys to měl zvládat. Protože, mod který nepíše spisovně a používá neustále "..." jako třeba já, nedělá moc dobrá dojem.
 

DeletedUser

Guest
Zdary, hale já si myslim, že tuto téma je totálně zbytečný...už vidim, jak někdo před založením tématu kouká sem, esli nemá někde něco blbě. Kdo takhle prostě píše, tak bude psát furt, tutim fakt nikoho asi nepředěláš. Ten, kdo chce psát bez chyb stejně asi nebude čučet sem, ale najde si to třeba na netu někde v odbornym výkladu.

jinak sorry za hovorový výrazy, já tak na netu píšu dycky, když nepíšu nic oficiálního;) a neboj, po celejch 9 let povinný školní docházky jsem neměl z Čj horší známku než za 1:)
 

Deleted User - 31870

Guest
:cool2: skvělé, tohle se ti povedlo.. konečně tu někdo poukáže na ty šílenosti, které se tu velmi často objevují - osobně mám češtinu ráda a nelíbí se mi, když si i zde na foru mám číst zprávy s chybami.. je nemilé, pokud se jich dopouští hráči ve hře, ale horší je, pokud se jich dopouští člen teamu, který jakožto představitel pořádku, by se měl vyjadřovat a psát kultivovaně.. :ehm: netvrdím, že se nikdo nemůže upsat a nebo pouze splést, ale alespoň jednou po sobě si přečíst větu by neuškodilo :)

PS: i já dělám chyby, tak pojďme jejich počet minimalizovat :)
 

DeletedUser6556

Guest
Každý, kdo je rozumný, ale nenapíše něco dobře, tak se sem podívá a zkontroluje si to. Ten, kdo rozumný není a napíše to stejně špatně, tak je bohužel jeden z mnoha jedinců dnešní doby, kteří se očividně odvrátili od češtiny k cizím jazykům. Když tu bude nějaký uživatel, který napíše "bil jsem tam" jen protože se k tomu ve škole ještě nedostali, tomu to prominu a odkážu ho sem. Když mi to však napíše někdo, kdo je stejně starý, nebo dokonce starší než já, tak to budu považovat za urážku češtiny, protože když 20-ti letý člověk nedokáže napsat větu bez jediné chyby, tak už jsme na tom jako národ opravdu špatně.

Našel jsem v tvém zápisu pravopisnou chybu, schválně jestli ji najdeš. :P

Scorpiku, myslím že právě ty bys měl umět pravopis dost dobře... mě I a Y problémy nedělalo nikdy. Je to snad to nejlehčí v češtině. Naopak nad S a Z musím někdy přemýšlet ale nakonec to vím protože nás na škole učili to co tu Revarine psal.

Říkáš že ti nevadí když občas napíšeš něco špatně... mě taky ne. Ale tys to spíš psal jakoby ti to nevadilo vůbec. Když píšeš něco úředního tak bys měl psat pravopisně. Ale i když nepíšeš nic úředního... jako mod bys to měl zvládat. Protože, mod který nepíše spisovně a používá neustále "..." jako třeba já, nedělá moc dobrá dojem.

A tady další
(jestli se rozhodneš heldat v mých příspěvcích, ano mám tam chyby jak prase :D)
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Vymazáno uživatelem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
mno je to uz skoro offtopic, ale

1) jazyk a pismo chapu jako prostredek pro sdelovani (ci uchovani) informace. Tudiz obsah je pro me zcela nadrazen forme a pokud forma nepozmenuje (ci zcela nezamlzuje) obsah tak me prilis netrapi. (Ze stejneho duvodu nemam prilis vrely vztah k poezii, ale to uz je osobni zalezitost.)

2) na drtivou vetsinu prace potrebuji anglickou klavesnici a dokud nebudu psat nejaky rozsahlejsi dokument v cestine, tak se odmitam ucit na ceske klavesnici psat (a tudiz vyuzivat ceske znaky pokud to nebude v rozporu s bodem 1)

3) nemam rad ceske ekvivalnety anglickych vyrazu pouzivanych ve hrach, takze pouzivam neceske slova typu skilly, expy atd...

4) pohybujeme se v elektronicekm prostredi a elektronicke prostredi bylo vytvorenou anglickou abecedou (klavesnici). Je pro me zcela prirozene v nem pouzivat pouze anglicke znaky a zaneseni ceskych znaku prinasi spise komplikace (viz napr. abecedni seznam praci ve hre).

5) snazim se psat bez hrubek ve smyslu i/y, pricemz mnohem vetsi problem mam s presmyckami a preklepy. Ale cesky psat nebudu a jestli to nekoho urazi, ci "vyvadi z miry" (jako ze jsou taci, co si stezuji ze nekdo nepuziva hacky a carky), tak by se nad sebou meli zamyslet a zejmena pak na tema jak a proc vubec vzniknul jazyk/pismo.
 

DeletedUser

Guest
Ať si každý mluví, jak se to naučil, to mluví o jeho vzdělání. Přesto mám k jazyku velkou úctu. Je to jazyk mateřství a je to dědictví předků, kteří se v době poněmčování nemalou měrou zasloužili o jeho uchování a především rozvoj a vytvořili velice košatý jazyk, který dokáže oproti AJ jedno anglické slovo vyjádřit i 10 českými. Třeba to prostě není správný názor. Ale třeba jenom takové obyčejné měsíce, mají ve všech známých jazycích stejné, ale my je máme odvozené z ročních období a úplně jiné než ostatní. A snad ji jiné národy jsou na svůj mateřský jazyk velmi hrdí.
 

DeletedUser

Guest
Ať si každý mluví, jak se to naučil, to mluví o jeho vzdělání. Přesto mám k jazyku velkou úctu. Je to jazyk mateřství a je to dědictví předků, kteří se v době poněmčování nemalou měrou zasloužili o jeho uchování a především rozvoj a vytvořili velice košatý jazyk, který dokáže oproti AJ jedno anglické slovo vyjádřit i 10 českými. Třeba to prostě není správný názor. Ale třeba jenom takové obyčejné měsíce, mají ve všech známých jazycích stejné, ale my je máme odvozené z ročních období a úplně jiné než ostatní. A snad ji jiné národy jsou na svůj mateřský jazyk velmi hrdí.


Se vzdelanim to rozhodne nema nic spolecnyho. Denne se setkavam s lidmi, co maji tituly a nekdy je to na lopatu jako jsem docela silny kafe. Nejhorsi jsou pravnici a doktori:smoker:.
Je to hodne o citu kam co flaknout a docela pomaha, kdyz nekdo cte knizky. Jelikoz je doba takova, ze se sedi jen u PC a knihama se podklada vanocim stromecek, tak se nemuzem nicemu divit:cool1:
 

DeletedUser

Guest
Vymazáno uživatelem.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Za chvilku asi budou vaše věty nad mé chápání, s myšlením na tom bohužel nejsem jako s pravopisem.:-)

mno je to uz skoro offtopic, ale

1) jazyk a pismo chapu jako prostredek pro sdelovani (ci uchovani) informace. Tudiz obsah je pro me zcela nadrazen forme a pokud forma nepozmenuje (ci zcela nezamlzuje) obsah tak me prilis netrapi. (Ze stejneho duvodu nemam prilis vrely vztah k poezii, ale to uz je osobni zalezitost.)

2) na drtivou vetsinu prace potrebuji anglickou klavesnici a dokud nebudu psat nejaky rozsahlejsi dokument v cestine, tak se odmitam ucit na ceske klavesnici psat (a tudiz vyuzivat ceske znaky pokud to nebude v rozporu s bodem 1)

3) nemam rad ceske ekvivalnety anglickych vyrazu pouzivanych ve hrach, takze pouzivam neceske slova typu skilly, expy atd...

4) pohybujeme se v elektronicekm prostredi a elektronicke prostredi bylo vytvorenou anglickou abecedou (klavesnici). Je pro me zcela prirozene v nem pouzivat pouze anglicke znaky a zaneseni ceskych znaku prinasi spise komplikace (viz napr. abecedni seznam praci ve hre).

5) snazim se psat bez hrubek ve smyslu i/y, pricemz mnohem vetsi problem mam s presmyckami a preklepy. Ale cesky psat nebudu a jestli to nekoho urazi, ci "vyvadi z miry" (jako ze jsou taci, co si stezuji ze nekdo nepuziva hacky a carky), tak by se nad sebou meli zamyslet a zejmena pak na tema jak a proc vubec vzniknul jazyk/pismo.

Já jsem jeden z těch, kteří si zrovna na nepsaní háčku a čárků tolik nestěžují, pokud to člověk nedělá proto, že neví, kam háček připsat. Souhlasím s tím, že mezi přáteli nebo hráči použiji také výraz "skill" místo schopnosti, ale kdybych mluvil s někým úplně jiným, asi bych zůstal u českého výrazu.

Nad bodem 4 bych se však pozastavil. Nevím, asi mě budete mít za hlupáka, ale mám to chápat tak, že kdekoliv, kde bylo něco vytvořeno něčím anglickým, nemohu použít českou "náhražku"? Teď dám příklad, když budu považovat kino za anglický "výrobek", nemohu postavit české kino, nebo spíše nemohu pouštět české filmy?

Se vzdelanim to rozhodne nema nic spolecnyho. Denne se setkavam s lidmi, co maji tituly a nekdy je to na lopatu jako jsem docela silny kafe. Nejhorsi jsou pravnici a doktori:smoker:.
Je to hodne o citu kam co flaknout a docela pomaha, kdyz nekdo cte knizky. Jelikoz je doba takova, ze se sedi jen u PC a knihama se podklada vanocim stromecek, tak se nemuzem nicemu divit:cool1:

Vidíš, já jsem zrovna ten, kdo sedí u počítače (bohužel) velkou část dne, přesto si najdu čas na knížku a musím říci, že neznám ve svém okolí nikoho mého věku, kdo by četl tolik, jako já.

Souhlasím, že se vzděláním to opravdu nemá tolik co dělat, jde tu taky o to chtít psát česky.
 

Deleted User - 32331

Guest
nejlepží to je jakko já třeba sy zadam stavěd vudovu a než dojde vosko nebo se dostavy ta budola tak si stu tre ba nejakejj casak nebo knisku a pomahaj me k tomu online stopky(google: online stopwatch) nastavym si cas a pak me to rekne ze mam stavat od casaku nebo taky ve flatoutech zalozym hru a nes se nekdo pripoji tak si stu protože je to vzdicyko strasný nuva to cekany
 

DeletedUser

Guest
Nad bodem 4 bych se však pozastavil. Nevím, asi mě budete mít za hlupáka, ale mám to chápat tak, že kdekoliv, kde bylo něco vytvořeno něčím anglickým, nemohu použít českou "náhražku"? Teď dám příklad, když budu považovat kino za anglický "výrobek", nemohu postavit české kino, nebo spíše nemohu pouštět české filmy?

Spatne si me pochopil, resp. priklad s kinem je zcela mimo. Problem elektronickeho prostredi je, ze se sice v nem vyjadrujeme cesky, ale ty ceske znaky interpretuji programy ci jazyky (programovaci/skriptovaci/formatovaci). Napr. cele toto forum je formatovane pomoci jazyka html (css,php). Pokud by byla spatne nadefinovana hlavicka stranky, tak se ceske znaky budou zobrazovan spatne (budou to nesmysly).
A ted si vem, ze html je primitivni (je to jenom formatovaci jazyk). Jako priklad sem uvadel seznam praci ve hre - nevsimnul sis nikdy ze neni abecedne setriden, i kdyz se tak tvari? (ano, problem opet delaji ceske znaky)
Ted si vem, kdyby URL adresa byla "fórum.the-west.cz" (norma na to jiz existuje). Pojedes na dovolenou do zahranici (treba finsko), vlezes do kavarny s tim ze se kouknes na forum.. a nekouknes, protoze nenapises adresu (muzes si "ó" tak maximalne vygooglit).
A to je jen nekolik malo prikladu, kdy ceske znaky delaji problemy, nebo jejich pouzivani je zcela zvrhle (z pohledu elektronickeho sveta). Elektronicky svet byl proste vytvoren pro anglickou klavesnici a veskere narodnostni znaky (tedy nejen ty ceske) jsou do nej pridany umele, vetsinou dost pracne a vysledek stejne nebyva prave nejlepsi.
Proto jsem psal, ze je pro me zcela prirozene je ignorovat, kdyz se v elektronickem svete pohybuji.
.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Stav
Uzavřeno pro další odpovědi.
Nahoru