• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.221 je naplánovaná na úterý 30. dubna. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Nazdárek kovbojové a kovbojky, Tento týden slavíme 16. narozeniny. S VÁMI jsme před 16 lety začali dobrodružství na prérii. Děkujeme VÁM! Více informací najdete na herním fóru

Pyrotechnika

DeletedUser

Guest
K založení tohoto threadu mě přiměla noticka v dnešních večerních TV novinách na Primě. Zajímal by mě názor zdejších uživatelů Fóra na komerčně prodávanou pyrotechniku a dále poté na podomácku vyráběnou pyrotechniku plus návody na její výroby na internetu.

Výslovně upozorňuji, že jakékoliv návody k výrobě, odkazy na internetové stránky vedoucí k výrobě, rozvádění úrazů v postech v jakékoliv podobě jsou nepřípustné; účelem threadu je pouze obecná diskuse!
 

DeletedUser6123

Guest
Nemám rád lidi co si to podomácku vyrobí a pak to buď používají nebo ještě hůř prodávají.
 

DeletedUser

Guest
Toto téma je poměrně široké - běžně prodávaná pyrotechnika je kupříkladu všeobecně považována za bezpečnou a obávám se, že široširá veřejnost zaměňuje toto prohlášení za pojem "relativně bezpečná". Relativně bezpečná je navíc tehdy, je - li s ní manipulováno v naprostém souladu s návodem použití (který by neměl chybět).

Podomácku vyráběná pyrotechnika znamená zvýšené riziko hned v několika oblastech; v souvislosti s návody publikovanými na internetu je paradoxní, že k podobně pochybným experimentům tíhnou jedinci s minimálními znalostmi vlastností látek, jejich směsí a obecně procesů, které při těchto experimentech mohou nastat.
 

DeletedUser

Guest
Pyrotechnika?
Radši ruce pryč.... (nebo budou pryč) :devil::devil::devil:
Jinak rachejtle dobrý na koukání, ale sám bych se neodvážil je pouštět.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Dřív jsme s kámošem blbly zapálily jsme petardu a chvilku sme ji držely v ruce a jak sme ji hodily tak přesně ve vzduchu bouchla ted už bych se to asi neodvážil!!
 

DeletedUser3722

Guest
Mě už petardové období přešlo poté co maminka uviděla moji pyrotechnickou zahrádku ve sklepě :) nebyl pro mě vybouhat 1600 petard za silvestra jinak jsem petardy strkal kam se dalo připevňoval je na rachejtle dělal z nich granáty a vyráběl si dýmovnice. Teď už to jsou jen vzpomínky :-)
 

DeletedUser13138

Guest
ja jsem strkal zelené petardy do zelených plechových košu na odpadky a to pak byla pecka jak byl koš prázdný nebo u babi byla trubka na plot a konec byl rozšiřen takže vždy se hodil petardu a zacpal to jablkem a to následně vystřelilo 20 metru do vzduchu.
 

DeletedUser

Guest
A když ty po domácku vyrobené petardy vytvořil vyučující chemie? To je to riziko snad minimální...
 

DeletedUser

Guest
Nebo spíš něco mezi tím, protože potřebuje správně namíchat náplň (chemie), sestrojit obal (fyzika/kutilství:angel:) s doutnákem a odhadnout/spočítat sílu výbuchu (fyzika).
 

DeletedUser

Guest
Největší pyrotechnický zážitek mého života je škrtnutí zápalkou, to že člověk ví jak to udělat neznamená že to dělá. ;)
 
Nahoru