• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Rady pre duelantov

DeletedUser

Guest
Tu budem písať rôzne postrehy hlavne pre začiatočníkov. Dúfam že sa Vam bude táto téma páčiť a oceníte ju. Keby máte aj vy rôzne postrehy napíšte.


Veľa začiatočíkov si myslí že keď bude mať obrovské strielanie alebo silu úderu bude dávať obrovské rany. Skutočnosť je ale iná. Ak prerazíte súperovu odolnosť nemá význam mať viac bodov v strelbe alebo sile úderu.



Čo je to odolnosť? Odolnosti poznáme 2. Proti chladnej zbrani a strelnej.


Proti strelnej zbrani sa odolnosť počíta ako 100% reflex + 25% húževnatosti. Konktretne? Mám 100 reflexov a 80 húževnatosť. Moja odolnosť bude 120.

Proti chladnej zbrani sa odolnosť počíta ako 100% húževnatosť + 25% reflexov.


Dobre, čo ale vlastne je tá odolnosť a ako sa správa v dueli. Pomerne jednoducho. Ak máte rovnakú odolnosť ako súper strelbu spôsobite mu zásah zranenie rovné dmg zbrani. Napríklad ak má súper zlatý kolt 101-149 dmg, bude Vám dávať takéto zranenie na zásah.

Odolnosť máme vysvetlenú a teraz sa podme venovať maximálnemu zásahu. Pokial prerazíte súperovu odolnosť napríklad o 30 je zbytočné mať viac bodov v strelbe alebo sile úderu. Väčšiu ranu už nedáte aj keby máte strelbu 500


Vzorec na na výpočet maximálneho zásahu je jednoduchý

{[(X+Y)*0.75]+(X+Y)}*1.5 = Z

X - maximálne poškodenie zbrane (zlaté zbrane, svietiace zbrane, obyčajné zbrane, špeciálne zbrane)

Y - maximálne poškodenie vylepšenia (nabrúsená zbraň, závažie...)

Z - ranu ktorú spôsobíte pri podmienkách X a Y (samozrejem rana do hlavy)

príklad: zlatá šabľa + nabrúsený zbraň

{[(149+20)*0.75]+(149+20)}*1.5 = 444 (443,625, zaokrúhľuje sa)

toto je maximálna rana, ktorú dáte so zlatou šabľou (aj koltom) a nabrúsenou zbraňou. Samozrejme hlava.
 

DeletedUser11313

Guest
Pokial prerazíte súperovu odolnosť napríklad o 30 je zbytočné mať viac bodov v strelbe alebo sile úderu. Väčšiu ranu už nedáte aj keby máte strelbu 500

Bohužel toto je značně nepřesné. Stejně jako další dosud uvedené výpočty. Křivka závislosti poškození na duelových parametrech již dávno není od -30 do +30 rozdílu. Výpočet poškození v jednom bodě je naprosto zavádějící (a v podstatě k ničemu). Separátní výpočet bez návaznosti na pravděpodobnost zásahu je v podstatě zbytečná práce.
 

DeletedUser

Guest
ahojte obaja:)


Pokial prerazíte súperovu odolnosť napríklad o 30 je zbytočné mať viac bodov v strelbe alebo sile úderu. Väčšiu ranu už nedáte aj keby máte strelbu 500

Bohužel toto je značně nepřesné. Stejně jako další dosud uvedené výpočty. Křivka závislosti poškození na duelových parametrech již dávno není od -30 do +30 rozdílu. Výpočet poškození v jednom bodě je naprosto zavádějící (a v podstatě k ničemu). Separátní výpočet bez návaznosti na pravděpodobnost zásahu je v podstatě zbytečná práce.

Skusal som strelbu 400 a daval som stale rovnake dmg ako ked som mal 60 na supera bez odolnosti... A krivku poskodenia som tu nikde zatial nepisal. Do minusu je jasne ze je viac ako 30. Chcem aby zacinajuci duelant pochopil princip duelov. Pisal som len priklad na prerazenie. A vypocet na jeden zasah ma vyznam pretoze zacinajuci duelant moze vediet ci daval maximalne poskodenie.


nesedí mi jedna vec na tom vzorci

ak sa mýlim, tak ma opravte, nie som duelant, tak nemám v tom taký prehľad

zbraň s max poškodením - howdah (alebo zlatý tomahawk) - poškodenie 200
naj vylepšenie - leštiaci kameň - +50

{[(X+Y)*0.75]+(X+Y)}*1.5 = Z
{[(200+50)*0.75]+(200+50)}*1.5 = 656.25

čo je potom toto?
http://img441.imageshack.us/img441/4921/beznzvuog.png
http://postimage.org/image/xnb2j1hdh/

alebo je ešte aj lepšia zbraň alebo lepšie posilnenie?

Priznam sa ze neviem, ale viem o par zasahoch kedy nesedi. Je ich pomerne malo. Dokonca som videl ze som daval podzasahy pritom som prerazil superovu odolnost. Naopak videl som aj etremny zasah pri zlatom kolte. Bez posilnenia daval zasahy ako by daval s lestiacim kamenom a nakoniec som dal s howdachom ranu do ramena 170 co je extremne malo.

Taktiez sa mi stalo ze som s presnostou 400 netrafil 6 kol duelanta co mal vsetko v sile a presnosti. Nula uhyb.:kobylka:




UHYB


Skusil som na jednom svete mat uhyb cez 700. Extremna hodnota. Potom som skusil 500 a nasledne 400. Zistil som ze ma superi trafili takmer rovnako pri uhybani 700 ako pri 500. Princip co pisem je ten ze extremne hodnoty nad x hodnotu nemaju vyznam. Naopak u taktiky extremne hodnoty ako 400 krasne fungovali. Krasne sa s tym clovek triafa.:lovec:
 
Naposledy upraveno moderátorem:
matika se už dneska nevyučuje ? Nechápu proč ten vzorec pořád uvádíš v tom komplikovaném tvaru, když jde krásně pokrátit na výsledné 2,625(X+Y), tj. za mě z matiky máš za pět.
 

DeletedUser

Guest
viem ale tento trosku rozvinutejsi pre zaciatocnika je podla mna lepsi. Zaciatocnik tam postupne vidi aky zasah davas na ruku a potom hlavu. Vzorcov sa da urobit viac.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser11313

Guest
Potíž je v tom, že většina (pravděpodobně všechny) duelové vlastnosti jsou omezeny zdola i zhora. Správně bych měl říct, že křivky závislostí jsou lomené asi takto ___/°°°° , přičemž ani dolní ani horní část křivky není vodorovná. Platí to pro odpor i pro charismu. Nalezení bodů zlomu je právě to, oč tu běží. Po update se to mmj.trochu "rozpláclo".
Nabízel jsem zde na fóru vzorec pro výpočet pravděpodobného poškození za duel (např 1118:613) v závislosti na houževnatosti,reflexech,síle úderu/střílet,přesnosti,taktice,charismě a rozsahu poškození zbraně obránce a útočníka výměnou za beztrestnost, páčto ani mé zásoby krabic na banány nejsou neomezené. Výpočet je možné použít i obráceně - z výsledku lze dopočítat některé vlastnosti. Ovšem asi všichni chápem, že jakmile sem dám ten správný odkaz, bude výpočet ve hře změněn.
 

DeletedUser9990

Guest
Zdravím kruté duelanty/duelantky :-)
Johny,je dobře,že jsi sem žádný vzorec "neporazitelnosti" nedával,nechť si na to každý přijde sám.Každý nováček by se chtěl okamžitě státi neporazitelným,bez nutnosti vlastního testování.
Já sám jsem obětoval již celou řadu postav,kvůli testovaní.Pevně věřím,že tato je již má finální (na SK světě).No počkejme si na avizovaný další nový duelový systém. :-)
 

DeletedUser9371

Guest
Zdravím kruté duelanty/duelantky :-)
Johny,je dobře,že jsi sem žádný vzorec "neporazitelnosti" nedával,nechť si na to každý přijde sám.Každý nováček by se chtěl okamžitě státi neporazitelným,bez nutnosti vlastního testování.
Já sám jsem obětoval již celou řadu postav,kvůli testovaní.Pevně věřím,že tato je již má finální (na SK světě).No počkejme si na avizovaný další nový duelový systém. :-)

No nevím, ale dobrý duelant poradit nepotřebuje. A začínajícím bych poradil. Osobně jsem v duelech kdysi plaval a byl jsem rád za každou radu (mě učil Kojot), stejně tak jako v bitvách (učila mě i velet kdysi Tazzmanka). A že by z něj vylezl časem lepší duelant než Ty ? Jedině dobře, ne ? Budeš mít dobrého soupeře. :D
 

DeletedUser16435

Guest
zorr-ko zabudol si este napisat zopar podstatych veci ohladne duelov, ked uz ides radit zaciatocnikom a dokonca zadarmo :D (uz nie za 50 000$). a to uplne jednoducho vysvetlit ako duely funguju a nie tu pisat neaky sprosty vzorec na vypocet maximalneho zasahu ktory je aj tak na ..... zaciatocnikom ktory nemaju prehlad ako duely vobec funguju
 

DeletedUser

Guest
zdravím

dueluji od minulýho pátku..... teda né že bych dřív nedueloval....ale dělal jsem rok ukoly atd..

a poradím všem.....atributy zručnost.....70 přesnost... zbytek uhýbání....
a vždy to fungovalo..... nebojte e že vás soupeř trefí ... a vy mu nandáte 14OO většinou..... někomu třeba jen 800 ale dostanete jen jednu ránu....pro někoho kdo jen utočí....je dobrý dát 50 do vystupování a je v klidu

ale pozor....každý je porazitelný....takže se nedivte že vás občas někdo porazí.....

mějte se

 

DeletedUser

Guest
Muže mi někdo poradit jak je možné toto?:
Jsme oba duelanti oba máme střelné zbraně.
On má 43 střílení, 41 přesnost, 21 taktika,0 vystupování, 0 replexi, 32 uhýbání.
Já mam 38 střílení,106 přesnost,71 taktika,75 vystupování,58 replexi,107 uhýbání.
On dueluje mě a já jeho já ho netrefím ani jednou. Od mě trefí pokaždé čtyřikrát do místa které mam nastavené zeleně. Kdo mi poradí jak je to možné?já to z taktiky duelu nechápu.
 

DeletedUser12110

Guest
jako duelant je vidím v duelech jako ti vidíš npc

Omyl, Ty vidis bonus do schopnosti ktery oponentovi pridava obleceni, co ma na sobe.
Pokud si napriklad vezme jen duelantsky sip na krk, Ty uvidis 7 presnost a 7 strilet, to ale nejsou vsechny body, ktere budou pri duelu pouzity - K nim se pridaji ty, ktere ma zadane za postupy v levelech.
 

DeletedUser

Guest
Rád bych napsal toto:
Všechny ty manuály jsou dle mého k ničemu, vždycky se najde někdo stejně silný jako Vy a pak je to o náhodě. Duely jsou hlavně věcí náhody, jen tak je možné, že porazíte mnohem silnějšího, nebo budete slabším poražen. Ano, štěstí přeje připraveným, takže nevyvracuji žádný z těch "zaručených buildů na skvělého duelanta" ale sakra. Já jsem taky zjišťoval jak na to a pokud to nebudete zkoušet i vy bude pro vás hra jen monotónní klikání na duely.

Takže hodně zdaru a štěstí přeju...:)
 
Nahoru