• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Rady pro záčáteční dobrodruhy

  • Zakladatel vlákna DeletedUser6123
  • Vytvořeno

DeletedUser

Guest
Od 17.3.2015 byla akce Den sv. Patrika, Florida byla spuštěna 19.3.2015 a tato akce ještě jela, sada se dala nasbírat. A jak píše HIV- další akce následovala brzy a sada už byla použitelná hned i pro malé levely. Už si ale nevzpomínám, která to byla, asi ta vajíčková akce.
 

DeletedUser

Guest
Den sv.Patrika je herní akce, stejně jako tombola a výsledek je sada sv. Patrika.

Takže tady máme opět nějakou zajímavou akci. Konkrétně ke svátku svatého Patrika, který se slaví 17.3.. Kdo chce něco málo vědět o tomto dni, viz další odstavec. Ten kdo ne ho prostě přeskočí. :)

Čtyřlístek.png Den sv. Patrika se spojuje se vším irským: se zelenou a zlatou barvou, s jetelovým trojlístkem (na kterém prý sv. Patrik pohanům vysvětloval Svatou Trojici). Pro ty věřící, kteří jej oslavují, je tento den možností duchovní obnovy a modliteb za misionáře. Irsko je silně katolickou zemí, přesto tyto zbožné projevy nejsou vůbec v rozporu s pozdější oslavou třeba v typicky irské hospodě se sklenicí whiskey nebo půllitrem piva v ruce. Největším svátkem je den sv. Patrika samozřejmě v Irsku, kde kromě hospod a restaurací zavřou všechny obchody a firmy. Slaví se však i v Británii a v Americe - zelenou barvou v oblečení, hudbou a tancem, irskými národnými jídly a samozřejmě pitím alkoholu. V Chicagu se na počest sv. Patrika dokonce nabarví řeka na zeleno. ZDROJ

Tento den oslavíme na westu akcí,která potrvá týden. A to od 17.3. 10:00(bude spuštěna úkolovka) do 23.3. 23:59. Vše se bude točit kolem "zelené sady". Sada se skládá celkem z jedenácti částí (viz. níže) a hráči ji můžou skompletovat několika způsoby.
 
Zrovna patrik spadá do kategorie "pro nové hráče nepoužitelné". 3 díly jsou od 35. levelu, ale jejich využití není žádné terno. Další díly jsou dostupné až na výrazně vyšších levelech, přičemž zbraně jsou až od 130. levelu a do té doby je sada využitelná sotva za 5%. Na patrikovi je nejcennější právě onen bonus 20% na peníze, zkušenost a štěstí, který se téměř rovná nebo i překonává některé tombolové sety, ač je poměrně snadno dostupný.
 

DeletedUser

Guest
Ano, souhlasím. Ale brzy potom už byla Velikonoční akce a Sada Jerryho Eastera je od levelu 1, a ta už hodně pomáhá od samého začátku. Výborný pracovní set, který výrazně ovlivní strategii rozvoje postavy, a to nejen u dobrodruha.
 

DeletedUser

Guest
Hraju pár dní zbrusu novou postavu, tak zkusím napsat několik postřehů:

1-20. level = není třeba návod, stačí plnit tutoriál a úkoly, které naskakují. Dá se v pohodě zvládnout první den hraní.
21-25.level = lze využít prémiové funkce, které naskočí po splnění některých úkolových řad, aktivace, energie a vyšší příjem, žádné zvláštní taktiky nejsou potřeba, plnit práce, které jsou dostupné a úkoly. Stačí na to druhý den hraní.

Po dosažení 25.levelu se otevřou výběrové herní možnosti prakticky všechny, lze se i zapojit do bitvy o pevnost (technicky). Teprve tady jsem vybral povolání dobrodruh. Protože jsem jel podle starého buildu na stavění, mám atributy v síle a schopnosti ve stavění. A dále rozdělené schopky od Tekumseh(úkol). Kvůli některým úkolovým duelům je dobré dát nějaké schopnosti do vystupování. Sady z akcí nemám žádné, v zásadě jen to co padá ze hry.

Brzo bude Oktoberfest, a když bude stejný jako loni, zaměřím se na získání Ludwigovy sady + to co náhodou padne, hraju bez nákupu nuget a budu mít 175 dluhopisů. Teprve po této akci budu přemýšlet o přerozdělení atributů a schopností pro povolání dobrodruha.

Zahájení hry a tvorba postavy se mně zdá lehčí a jednodušší než v předchozích hrách, a ten začátek je i zábavnější.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Takže za 2 dny lvl 25 .. tím spíš, nechápu ty lvl 10 beze v dobrodružství, co tam jsou po tejdnu s lvl 15 a zpráchnivělým lukem ... nicméně, evidetně spíše než o strategii, jde o to to oklikat :-)
 

DeletedUser

Guest
Ano, začátek je o klikání 15s prací, asi tak do 30 levelu. První den hraní asi 3 hodiny celkem. Druhý den necelé 3 hodiny. Jakmile se začnou hrát hodinové práce, tak už toho klikání není tolik.

A strategie? Hodně se odvíjí od možnosti získat co nejrychleji základní sadu z akce, kdo bude začínat teď, tak Ludvíka, zjara toho Eastera (nebo tak nějak). A potom už podle herního zaměření a specializace (duely, práce, pevnosti, úkoly, obchodování na trhu, sběratelství atd.)
 
Tady jde vidět, že všechny buildy padly. V podstatě není třeba dělat nic. To je celkem škoda, protože budování postavy je velká zábava, když se to odvíjí samo, tak hráči přicházejí o herní potěšení. Prakticky je to akorát pracovní činnost. To že se někdo přihlásí jednou za dva dny a neudělá nic, pak zůstává nanízkém levlu, o tom se není třeba bavit. V zájmu hráčů, by sadové věci měli upravit podle levlů, přece jen není možné užívat všechno hned. Postava se musí rozvíjet, v každé RPG je užívání předmětů podmíněno vyspělostí postavy. Takto hráči dostávají víc bez ničeho, každá vymoženost musí být vyvážena nějakou snahou a posílení slabinou, to jsou základní podmínky.
 

DeletedUser7239

Guest
Po dosažení 25.levelu se otevřou výběrové herní možnosti prakticky všechny, lze se i zapojit do bitvy o pevnost (technicky). Teprve tady jsem vybral povolání dobrodruh.
Pokud mně paměť neklame nové se už MUSÍ vybrat charakter v 15. levelu. Dříve byl možný greenhorn celou dobu. Ty ještě hraješ starou hru ? :O

Postava se musí rozvíjet, v každé RPG je užívání předmětů podmíněno vyspělostí postavy. Takto hráči dostávají víc bez ničeho, každá vymoženost musí být vyvážena nějakou snahou a posílení slabinou, to jsou základní podmínky.
To platí asi jen pro vyvolené. Já tedy nic moc. Víceméně nejlepší sadu co mám je z Mýdlové opery. lol
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Gringo 2: nemusíš vybírat ani charakter ani řemeslo, záleží čistě na tobě ve které části hry této možnosti využiješ. V 15. levelu přijdeš o tu báječnou rychlost pohybu po mapě (greenhorn), ale dál můžeš s tímto charakterem pokračovat.
 
TO je dobrý vysvětlení: neleveluju, nevydělávám peníze jen proto, že není ve hře farma a železnice :D :D
 

DeletedUser

Guest
Pár dalších postřehů:

Level 40 jsem dosáhl za 8 dnů hraní, herní premia už jsem vyčerpal, budu hrát stylem free.
K rozvoji postavy (oproti starším verzím) hra zabudovala možnosti tutoriálu (do 10.levelu není třeba nic vymýšlet, jde to rychle).
Aktivovaná prémia - rychlost pohybu na mapě (greenhorn) do 15. levelu
- větší příjem 5 dnů
- více energie 3(5) dnů, nepamatuji si přesně, ale myslím, že 3 dny
- automatizace myslím že 5 dnů
To jsou výhody získané hraním, netřeba kupovat.
Taška od Marie ( nějaké dárky každých 5 levelů, později se interval prodlužuje a tato výhoda bude končit.
Cirkus - za točení cirkusové tomboly lze získat nějaké drobnější výhody, do začátku dobré. (jestli se cirkus chytne hned na začátku hraní, je také o náhodě).
Dobrodružství - o náhodě a štěstí, lze získat nějakou věc ze sady psance. Za vítězství je splněný úkol a odměna 12tiletá vhisky (2x) = bonus energie 20%.
Herní akce (tombola nebo možnost získat sadu, item, nebo herní výhodu) podle doby zahájení hraní - pro mně teď bude nejbližší Oktoberfest.

Rozvoj charakteru (dobrodruh) je dále limitován způsobem hraní a výběrem cílů, kterých chce hráč dosáhnout. Univerzálnost neexistuje.
 
Nahoru