• Nově připravená aktualizace hry na verzi 2.218 je naplánovaná na úterý 19. března. Upozorňujeme, že termín i obsah aktualizace se mohou změnit. Více informací najdete na herním fóru
  • Vítejte kovbojové a kovbojky, všude je cítit jaro, to znamená, že se na The West blíží Velikonoce. Tak jako každý rok i letos máte šanci zastřílet si s nejznámějšími střelci. Big Fred, Van Cliff, Brinson a Westwood jsou zpět ve Velikonoční střelnici! Více informací najdete na herním fóru

Regulace obyvatelstva na Zemi

DeletedUser

Guest
Někde v tématu píšete, zda může přijít nějaká válka, zda je něco předpovězeno. Život obyvatelstva na naší Zemi již mnohokrát prošel nějakou regulací, kdy ho příroda zregulovala. Na to nepotřebujeme víru v dnešní civilizaci a ani nějaká proroctví. Stačí se podívat do kroniky vašich obcí a měst a tam se většinou píše. Již byl tolik a tolik obyvatel a roku toho a toho přišla nějaká vlna (požár, povodně, mor a jiné) a počet obyvatel se klesl o tolik a tolik. I války zregulovaly počet obyvatel. Neříká se o tom i v Drákulovi?
Takže až nás bude moc na to, aby nás naše matička mohla více uživit, tak asi zase přijde nějaký větší problém.
I když, když se na to podíváme z druhé strany, stačí nás ta naše matička uživit už dnes všechny? Sice někteří mají nadbytek, většina lidiček však strádá. Trošku mě vždycky rozčílil názor, že se máme zle (většinou jsem to slyšel od bývalých ...), tak jsem jim oponoval, že většina lidí se má hůře. Odpověď, že my žijeme tady a ostatní mě nezajímá, mě hodně zarazila.
 
Naposledy upraveno moderátorem:

DeletedUser

Guest
Uvidíme, současnej stav je dlouhodobě neudržitelnej, bohužel. Ale najděte si někdo něco o chemtralis, možná je to projekt USA na zmenšování počtu obyvatel.
 

DeletedUser6989

Guest
problémy s porodností

V Současnosti se má porodnost v evropě tak, že lidé v evropě vymírají (logicky k nárustu populace je třeba ,,udělat,, alespoň 3 potomky za život) a zachraňují je země, kde je sice jiný model rodiny (i více jak 5 potomků není vyjímkou) ale v těchto zemích (bavíme se hlavně o Africe a Asii) je vysoká úmrtnost obyvatel a nízká životní ůroveň (nepočítaje Japonsko,JAR,a jiné státy které jsou na tom o něco lépe).
Takže:Pokud by se drasticky změnily životní podmínky v Africe a za nějakých 50 let by byla na ůrovní nynější evropy (ovšem se stále stejnou porodností) Jistě si dovedete spočítat, kolik by bylo obyvatel (pouze z Afriky) za nějakých 30 generací.
Budoucnost:
Pokud by člověka(jako rasu) nepostihovali nemoci,války a hladomory tak by se rozšířil po celé planetě, prohloubil by se hladomor,byl by nedostatek pitné vody,Města a vesnice by vytlačily zemědělské půdy, což by vedlo k dalšímu prohloubení hladomoru a následně by vypukla válka o jídlo, která by zapříčinila opětovné snížení populace a stejný problém by se mohl opakovat třeba za dalších 200 let.
Jedinou možnosti, Jak zabránit tomu, aby byla planeta přeplněná lidmi je nejspíše kolonizace vesmíru:loool:
Proto asi pro nás jsou jedinou možností výše zmiňované nemoci a války jedinou (i když trochu brutální) možností,jak přiroda zajišťuje, abychom po sobě nešlapali a redukuje tím náš počet.
Doufam že jsem nanapsal pitomost a kdyby měl někdo námitky tak pište.
 

DeletedUser

Guest
Tady na sebe narazily dva problémy, vysoká porodnost v chudých zemích (potom, že je nízká kvůli nedostatkům peněz) a postupné vymírání v bohatých zemích.
Problémů je však mnohem více. Před pár lety se hodně propagovaly bezsfosfátové prací prášky. Můj brácha byl chemik, pracoval ve výzkumáku (píši byl, protože už zemřel, shodou okolností na nemoc, na kterou není doposud žádný lék) tak říkal, že vůbec ještě nikdo neví, jak budou tyto nové prášky působit na životní prostředí, protože ještě nikdo nevyzkoumal, jak se budou ve vodě dlouho odbourávat. Nevím, třeba se to dnes již ví, informace je dosti stará. Ale dnes se mluví o další věci a tou je antikoncepce, která se dostává také do vody a působí jak na přírodu, tak i na lidi, protože způsobuje neplodnost mužů i žen. Prostě škodlivých faktorů dnes působících je opravdu hodně.
Atomové elektrárny - pořád se tvrdí, že neškodí, ale není to jen politika? Je rozdíl u malých a pak velkých. Pozorovaté zjistili, že po spuštění Dukovan se snížila viditelnost, kdy bylo třeba vidět na Severní Moravě někde k moravské bráně. Z chladících věží se uvolňuje obrovské množství vodních par. Nepůsobí to velmi negativně na přírodu? Osobně tyto věci nedokáži posoudit, ale jsou to věci velmi nepřirozené a myslím si, že jsme hodně narušili rovnováhu života na této planetě.
 

DeletedUser

Guest
Tady na sebe narazily dva problémy, vysoká porodnost v chudých zemích (potom, že je nízká kvůli nedostatkům peněz) a postupné vymírání v bohatých zemích.
Problémů je však mnohem více. Před pár lety se hodně propagovaly bezsfosfátové prací prášky. Můj brácha byl chemik, pracoval ve výzkumáku (píši byl, protože už zemřel, shodou okolností na nemoc, na kterou není doposud žádný lék) tak říkal, že vůbec ještě nikdo neví, jak budou tyto nové prášky působit na životní prostředí, protože ještě nikdo nevyzkoumal, jak se budou ve vodě dlouho odbourávat. Nevím, třeba se to dnes již ví, informace je dosti stará. Ale dnes se mluví o další věci a tou je antikoncepce, která se dostává také do vody a působí jak na přírodu, tak i na lidi, protože způsobuje neplodnost mužů i žen. Prostě škodlivých faktorů dnes působících je opravdu hodně.
Atomové elektrárny - pořád se tvrdí, že neškodí, ale není to jen politika? Je rozdíl u malých a pak velkých. Pozorovaté zjistili, že po spuštění Dukovan se snížila viditelnost, kdy bylo třeba vidět na Severní Moravě někde k moravské bráně. Z chladících věží se uvolňuje obrovské množství vodních par. Nepůsobí to velmi negativně na přírodu? Osobně tyto věci nedokáži posoudit, ale jsou to věci velmi nepřirozené a myslím si, že jsme hodně narušili rovnováhu života na této planetě.
Jasné, ale když to bereš takhle tak můžeš rovnou zahodit počítat a vylézt zpátky na strom jako opice. Holt pokrok nezastavíš....
 

DeletedUser

Guest
Těžko říct... buď se lidi zregulují sami ("zcivilizování" oblastí s vysokou porodností, stejný trend jako v Evropě- postupné vymírání) nebo nás k tomu donutí neplodnost. Války, epidemie apod. bych jako řešení neviděl, pokud nepočítáme s 3. světovou válkou, která by byla asi tou poslední*. Podle mě během následujích generací zdegenerujeme natolik, že bude už opravdu vážný problém mít potomka - jak už psal Antos, bude to hlavně vinou škodlivin všude kolem nás. ALe pořád to je příroda, krásně to zařídila - jakožto dobře množitelný druh se zregulujeme sami vlastní blbostí... ale z dlouhodobého hlediska je to nutné, takže mi s tím nezbývá než souhlasit, ačkoliv se to citelně dotkne následujícíh generací.

* "Nevím čím se bude bojovat ve třetí světové válce, ale ve čtvrté to budou klacky a kameny." - Albert Einstein
 

DeletedUser

Guest
No, pro ty co věří konspiračním teoriím (já osobně věřím jen některým, respektive jen částem některých konspirací), tak regulace obyvatelstva již nějakou dobů probíhá a "vedou" ji značně sotisfikovaně mocní eugenikové, článků na toto téma je na netu plno tady dávám jeden http://www.reformy.cz/zpravy/jak-sp...logicke-poruchy-vakciny-gmo-msg-a-aspertamin/ . Osobně si myslím, že je to jeden velký blábol.

Dovolil bych si, namísto dlouhého řečnění, poukázat na knihu "Doba jedová" (nedávno vyšel druhý díl), kde se autoři, to jest prof.RNDr.Anna Strunecká, DrSc, a prof. RNDr. Jiří Patočka, DrSc, zabývají právě důvody vzniku poruch. Můžete také nahlédnout do literatury zabývající se toxikologií, i tam najdete řadu pozoruhodných informací... namátkou kupříkladu, že v již roce 1937 Švéd Kaj Roholm upozornil na zdravotní a mentální problémy zaměstnanců továren na výrobu hliníku, kde se pracuje se sloučeninami fluoru (postup při výrobě Al si jistě pamatuje každý středoškolák). U lidí se projevil výrazný pokles mentální aktivity, oslabení paměti, neschopnost koordinace myšlenek a snížení schopnosti psát. Uvedené symptomy se zhoršovaly s postupujícím věkem, a to i mnoho let po odchodu z továrny.
 
Naposledy upraveno moderátorem:
Nahoru